Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Karta graficzna do 500zł


sn4ke

Rekomendowane odpowiedzi

Temat zakładam informacyjnie, bo wypadłem już dawno z obiegu i przestałem śledzić trendy, nowości i zmiany cen. Tak więc mam nieco leciwego kompa, którego używam do gier od wielkiego dzwonu. Komp kupiony w 2011, ale wciąż daje radę i nie planuje wymieniać w nim żadnych kluczowych elementów, póki nie umrze śmiercią własną, bo musiałbym zmieniać w nim wszystko. Komp zaczynał z Radeonem 6870, którego rok później zmieniłem na GTX560TI (wersja podkręcona od EVGA). W międzyczasie przybyło mu RAM i przestrzeni dyskowej, ale generalnie działa mi bezawaryjnie od lat. Chciałbym się dowiedzieć co ciekawego można dorwać w cenie do 500zł, nie więcej, bo praktycznie nie gram. Jak najbardziej biorę pod uwagę używki, o ile te używki nie mają wad konstrukcyjnych, które są uciążliwe po roku czy dwóch latach używania (np przegrzewanie się, klekoczące wiatraki itp). Raczej nie patrzę na Radeony, bo zależy mi na sprawnej obsłudze CUDA (nie interesuje mnie, że Radeon ma alternatywne technologie).

 

Mój obecny konfig w skrócie:

i2500k z chłodzeniem SPC Fortis

płyta Asrock P67 Pro3 B3

32GB RAM DDR3 1600MHz

grafika EVGA GTX560TI SOC

dźwięk SB X-FI (pod PCI) i AIM SC808 (PCI-E)

kontroler SATA3 pod PCI-E

kilka dysków, nagrywarka Bluray

zasilacz Fractal Design Integra 500W

monitor LG E2260 (ma VGA i DVI)

 

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz na dosyć mocnych bebechach, ma 80+, bez problemu radził sobie i2500k podkręconym na 4,5GHz, konfigiem jak wyżej, dwoma nagrywarkami i 6 dyskami (w tym 5 talerzowców), a dyski potrafią ładnie walić impulsem na starcie.

http://www.fractal-design.com/home/product/power-supplies/discontinued-products/integra-500w-80

 

Ok, to GTX770, coś jeszcze się znajdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho GTX770 to słaby pomysł. TDP 230W a wydajność nie zachwyca. Starsze karty o dużym poborze mocy to stosunkowo ryzykowny wybór - wiadomo wysokie temperatury i żywotność raczej nie idą w parze.
Ogólnie karty nV słabo się starzeją, AMD pod tym względem wygląda lepiej. Wszystkie oparte o rdzenie GCN jakoś się trzymają i nowe gry wciąż są pod nie optymalizowane. Jeżeli zależy Ci na bezproblemowym działaniu to brałbym nowego GTXa 1050, jeżeli na mocy to używanego R9 380 powinno dać się wyrwać w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Nawet nie zwróciłem uwagi, że miałem taki temat :D Jak widać proroczy, bo GTX zaczął umierać w męczarniach i nawet pozbawiony sterowników w trybie VGA tak śmiecił na ekranie, że ciężko było nawet przeglądać strony. Tymczasowo musiałem wsadzić staruśkiego 9600GSO, który ma w dodatku ciachniętą wydajność (po podłączeniu dodatkowego zasilania wiesza się, więc chodzi tylko na zasilaniu z szyny), ale chociaż mam obraz ;)

 

U mnie konto puste, więc żona wyznaczyła mi limit 400zł, a tu naprawdę ciężko było znaleźć coś sensownego. Nie wiem czy dobrym pomysłem było wzięcie używki GTX 760 OC od Asusa za 360zł z allegro. Na rozruch jest 60 dni gwarancji. Miałem już brać GTX 1050 z promocji na morelach (470zł), ale w sumie przekraczał budżet, żadna różnica w wydajności (760 nawet minimalnie szybszy), tyle, że przy 1050 mam ludzką gwarancję. Będę miał jeszcze 14 dni na przemyślenie sprawy, bo kupione od firmy, więc mam ustawowe prawo do zwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności