Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Filtry sieciowe, DC blockery i tym podobne


matkin

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zna i czy ma to sens? (niby promocja)

DC-Blocker V3 - FILTR SKŁADOWEJ STAŁEJ PROMOCJA !! za 109zł

jeszcze niedawno: http://allegro.pl/dc-blocker-v3-filtr-do-wzmacniaczy-okazja-cenowa-i6680564577.html

jak widać ceny są u tego pana regulowane kursem rupii indonezyjskiej haha :D

btw jak widać po komentach - nasz hechlok kupił, jego najlepiej spytać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zasilanie nie zgodne z normą można składać reklamacje do dostawcy ;) To urządzanie ma eliminować składową stałą w sieci której nie powinno tam być, (można samemu wystrugać, składa się raptem z mostka i 2 kondensatorów) generalnie składowa stała może powodować nasycenie rdzenia w podłej jakości transformatorach przez co spada jego wydajność, i pojawiają się dziwne zjawiska akustyczne, na przykład zaczyna buczeć, przenosi też więcej śmieci wysokiej częstotliwości, ale jak wspomniałem to wina kiepskiego rdzenia, zupełnie nie pomaga na inne problemy i zabobony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zasilanie nie zgodne z normą można składać reklamacje do dostawcy ;) To urządzanie ma eliminować składową stałą w sieci której nie powinno tam być, (można samemu wystrugać, składa się raptem z mostka i 2 kondensatorów) generalnie składowa stała może powodować nasycenie rdzenia w podłej jakości transformatorach przez co spada jego wydajność, i pojawiają się dziwne zjawiska akustyczne, na przykład zaczyna buczeć, przenosi też więcej śmieci wysokiej częstotliwości, ale jak wspomniałem to wina kiepskiego rdzenia, zupełnie nie pomaga na inne problemy i zabobony.

Czyli jak jest dobre trafo we wzmaku to dc bloker nic nie wniesie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zasilanie nie zgodne z normą można składać reklamacje do dostawcy ;) To urządzanie ma eliminować składową stałą w sieci której nie powinno tam być, (można samemu wystrugać, składa się raptem z mostka i 2 kondensatorów) generalnie składowa stała może powodować nasycenie rdzenia w podłej jakości transformatorach przez co spada jego wydajność, i pojawiają się dziwne zjawiska akustyczne, na przykład zaczyna buczeć, przenosi też więcej śmieci wysokiej częstotliwości, ale jak wspomniałem to wina kiepskiego rdzenia, zupełnie nie pomaga na inne problemy i zabobony.

Mi zdarzyła się sytuacja, że do DACa (FiiO D03k podłączony optykiem do kompa i z zewnętrznym zasilaczem) podpiąłem dwa wzmacniacze, jeden pod wyjście RCA, drugi pod jack.

Jeden wzmak miał uziemienie, a drugi nie. Przy wkładaniu słuchawek do tego bez uziemienia kopnął mnie prąd i to tak dość konkretnie, jakby z 50V było.

Sytuacja (kopanie) nie ma miejsca, gdy podepnę po jednym wzmacniaczu (wszystko jedno który), jedynie gdy są obydwa. We wzmaku z uziemieniem w zasilaniu jest trafo, a w tym drugim przetwornica.

Czy takie urządzenie wyeliminowałoby ten feler? Jeśli tak to jak je wpiąć, przed listwą, czy przed którymś ze wzmaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zasilanie nie zgodne z normą można składać reklamacje do dostawcy ;) To urządzanie ma eliminować składową stałą w sieci której nie powinno tam być, (można samemu wystrugać, składa się raptem z mostka i 2 kondensatorów) generalnie składowa stała może powodować nasycenie rdzenia w podłej jakości transformatorach przez co spada jego wydajność, i pojawiają się dziwne zjawiska akustyczne, na przykład zaczyna buczeć, przenosi też więcej śmieci wysokiej częstotliwości, ale jak wspomniałem to wina kiepskiego rdzenia, zupełnie nie pomaga na inne problemy i zabobony.

Jeden kondensator wystarczy, drugi zacisk prądowy mostkujemy, podobnie jak PE. I to jest najprostszy DC-Blocker. Powinien mieć on określoną moc maksymalną urządzenia, bo nie wyobrażam sobie, że tu nie ma ograniczenia, a producent blockera nie podał.

 

Poza tym pełna zgoda - DC w sieci jest niewiele, o ile w ogóle się pojawia, i jak jest uczciwie zaprojektowany transformator, to go w ogóle taka ilość DC nie ruszy. Poza tym nie tylko będzie więcej przenosił śmieci taki transformator nasycając się, ale sam ich będzie dużo więcej produkował, bo prąd magnesowania przy wchodzeniu w nasycenie to są szpile o dużym natężeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już taki temat był...

Oj tam. O dubstepie też powstał nowy mimo, iż jest wątek o tym gatunku muzycznym od dobrych kilku lat - tytuł "dbstp", ale to na marginesie.

 

W temacie wątku dodam jeszcze, że takie wrzucanie kondensatora w szereg z urządzeniem może dać "audiofilskie" efekty rezonansowe, bo nie ma co kryć, że dowolne obciążenie, poza skrajnościami typu świetlówka, ma z reguły charakter rezystancyjno-indukcyjny. Dołóż do tego kondensator i mamy element, który dosłownie gra. :) Może nastąpić np. dobarwienie jakiegoś zakresu pasma akustycznego, a właściciel systemu zamelduje, że się wypełnienie poprawiło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest w audio, ważne, że się użytkownikowi spodoba i oby tylko nie przepłacił za prostego jak budowa cepa DC-blockera...

Niektórzy na prawdę robią przegięte ceny tego klocka w stosunku do tego co tam wstawiają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul
Takie urządzenie nic nie pomoże. Problem najprawdopodobniej leży w tym że masz źle wykonaną instalację elektryczną a dokładniej niepoprawnie lub w ogólę niepodpięty przewód ochronny w gniazdku. Możliwych scenariuszy jest kilka, ja obstawiam że kondensatory Y w zasilaczu impulsowym (czyli właśnie te odpowiedzialne za filtrowanie EMI i zapobiegające "zanieczyszczaniu" linii przez zasilacz) twożą dzielnik napięcia który podpięty jest do obudowy. Normalnie obudowa w urządzeniach zbudowanych w pierwszej klasie ochronności powinna być podpięta pod PE, w Twoim przypadku jednak "pływa" i pojawia się tam jakieś napięcie które objawia się tym kopaniem przy dotykaniu drugiego urządzenia z innym potencjałem. Miałem kiedyś podobnie z komputerem i grzejnikiem. Stara instalacja i takie kwiatki się dzieją np. dotykając np. USB i grzejnika potrafiło połaskotać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze zrobić trafo separujące z dużym zapasem mocy oraz napięcia, np. zaprojektowane na minimum 250V zamiast 230V, przekładnia 1:1, moc znamionowa kilkaset VA. To będzie porządny, duży i raczej ciężki DC blocker, załatwiający też inne problemy, np. te z kopiącą obudową. Jakby cały system wpiąć przez takie trafo, to i uziemienia nie potrzeba. Tylko to musi być transformator, a nie autotransformator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzieś już taki temat był...

Oj tam. O dubstepie też powstał nowy mimo, iż jest wątek o tym gatunku muzycznym od dobrych kilku lat - tytuł "dbstp", ale to na marginesie.

Wątek o dubstepie był i jest tylko jeden.

Została zmieniona tylko jego nazwa 5 listopada 2016 (@BamboszeK) z dbstp na Dubstep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że nie znalazłem starego... może był jakiś shitstorm i temat poleciał? xD


Żeby nie było, że OT...

 

Znajomemu brumił lampiak znacznie bardziej na akademiku niż w domu... kupił:

http://archiwum.allegro.pl/oferta/dc-blocker-filtr-skladowej-stalej-i6061523354.html

i nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhy, ale

znacznie bardziej na akademiku niż w domu

​To samo ja zarejestrowałem przy swoim sprzęcie - po prostu w uj ludzi, podpinających bardzo w uj sprzętów przez co jest bardzo bardzo w uj syfu w sieci... to sobie spróbował ;)


Dużo nie zapłacił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż moge powiedzieć. Sprawdzałem dwa - Tomanka i ten z Allegro. Został drugi. Trafo w cd buczy nieco mniej. Dźwięki stały sie mniej rozmyte, ale stawiam na placebo. Dzięki niemu mogłem sobie kupić dodatkowy ładny kabel zasilający, a żarłok audiofilii został nakarmiony dwukrotnie - niewielkim kosztem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już szaleć, to trzeba było się szarpnąć na trafko separujące(albo 2 na 120V) wypadało by żeby było na jakimś porządnym rdzeniu z porządnych blach EI najlepiej 0,3 jak do głośnikowych albo RZC, audiofilski mały głód byłby nasycony pod sam korek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już szaleć, to trzeba było się szarpnąć na trafko separujące(albo 2 na 120V) wypadało by żeby było na jakimś porządnym rdzeniu z porządnych blach EI najlepiej 0,3 jak do głośnikowych albo RZC, audiofilski mały głód byłby nasycony pod sam korek.

Lepszy by był toroid - mniejsze rozproszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teoretycznie lepszy, jak dla mnie toroidy są przereklamowane, główną ich zaletą jest rozmiar, bardzo niewiele jest firm robiących toroidy na rdzeniach z czegoś lepszego niż zwykła najtańsza blacha transformatorowa, a jak już znajdziesz taka firmę to cenią się jak żyd za matkę, można zapolować zawsze na używane trafo separacyjne do sprzętów medycznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale jakie sa wasze doswiadczenia w temacie dc blockerow i filtrow. Jak trafo nie brumi to sensu nie ma zadnego w to isc?

Mi tam tor wyłapywał śmieci z przeciążonej sieci akademickiej i bez i z, ale że zbyt dużo nie testowałem to wstrzymam się z oceną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności