Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wymiana kabla PHILIPS SHL3060


OszTy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w temacie jak i na forum :)

Chciałabym wymienić w moich słuchawkach kabel, problem z tym, że nie wiem gdzie takowy kupić, aby był zbliżony parametrami do oryginału, w rozsądnej cenie.

Ew mam przed oczami aukcje na alledrogo, ale nie wiem , że toto :P

 

http://allegro.pl/ak233-kabel-jack-3-5mm-2-x-rca-cinch-gold-1-5m-i6466863412.html?reco_id=582e7c17-0383-11e7-8dac-6c3be5c00ef8&ars_rule_id=201&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Product

 

Czy chodzi też o takie coś ?

Po prostu nie wiem, czy po odrąbaniu białej i czerwonej końcówki, ukarzą mi się kabelki do masy i kanałów ?

Pozdrawiam ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Po prostu nie wiem, czy po odrąbaniu białej i czerwonej końcówki, ukarzą mi się kabelki do masy i kanałów ?

...

Ukażą się :) . Chociaż zależy jak ostrej siekiery użyjesz do odrąbywania, bo jest opcja, że je zmiażdżysz ;) .

 

6zł (koszt kabla z najtańszą wysyłką) imo warto zaryzykować. Co prawda kabel najprawdopodobniej będzie grubszy od tego oryginalnego, ale powinien się sprawdzić (dźwiękowo).

Nie wiem tylko jak z jego trwałością, bo z reguły kable fabryczne są zbrojone nylonem, a takie połączeniowe nie są. Przy mocnym pociągnięciu albo zagięciu, może się zerwać żyła wewnątrz.

Jeszcze jest pytanie jak daleko od końcówek jest splitter (rozdzielenie na kanały), bo jak za blisko, to może być niewygodnie. Z tego jednak co kojarzę, to te najtańsze kable nie mają zalewanego splittera, a jego położenie zależy jedynie od tego jak daleko zostaną oddzielone od siebie żyły i w razie potrzeby można je rozdzielić na dłuższym odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak nie zamierzasz wymieniać za chwile słuchawek to może zrób sobie wtyk nawet na kabelku i od tego wtyku takiej długości kabel jaki Ci pasuje. 
Koszt większy ale użytecznośc i trwałość będzie dobra, mozesz zrobić albo łączenie kanałów i wtyk albo po prostu wyprowadzanie kabelków od każdej membranki i wtyk.
Raczej kupuj najtaniej bo i tak do budżetowe słuchawki nie wiadomo czy coś się z nich wycisnie więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności