Skocz do zawartości

Audio do 1500pln ze źródłem AIM SC808


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

chcę zainwestować w nagłośnienie pokoju 25mkw. Obecnie dysponuję budżetem 1500pln. Źródłem będzie PC z kartą dźwiękową AIM SC808 (op-amp: 2x LME49720 + LM6172IN). Karta daje jasne, analityczne brzmienie.

 

Początkowo myślałem nad kupnem monitorów M-Audio BX8 D2, ale AIM daje dźwięk niesymetryczny a BX-y mają wejścia symetryczne, więc wymagałoby to przejściówek z RCA (AIM) do XLR lub Jack 6,3 TRS (BX-y), co raczej spowoduje stratność - więc czy to ma sens?

 

Troszkę błądzę w temacie, chciałbym dobrać dobry sprzęt, który fajnie zgra się ze źródłem. Słucham głównie mocno-basowej elektroniki (darkside dnb / trap / ambient), więc do jasno-grającego AIM-a przydałoby się nagłośnienie bardziej basowe.

 

Zastanawiam się też czy nie lepiej dozbierać do oddzielnego wzmacniacza/amplitunera i kolumn, ale w tych sferach kompletnie się nie znam...

 

Może doradzilibyście mi jakieś optymalne rozwiązanie? Najchętniej w dwóch opcjach:

1. budżetowa (do 1500pln), czyli nagłośnienie aktywne, które dobrze zagra z AIM-em

2. przyszłościowa (~4000pln?), czyli wzmacniacz(amplituner?) + kolumny pasywne

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Anheru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/136946-bilet-w-przeszlosc-pt-tanie-granie-nieslychanie-do-300-zl-czyli-vintage-stereo/

http://forum.mp3store.pl/topic/130360-aktywne-monitory-studyjne-temat-ogolny/

 

Poczytaj trochę. Pierwszy link prowadzi do tematu o vintage audio, drugi do tematu o monitorach studyjnych. Dużo czytania, ale coś może się wtedy rozświetlić. Wtedy można pytać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Play, dzięki za naprowadzenie.

 

Więc pierwsze pytania (z góry przepraszam, jeśli głupie):

 

1. AIM SC808 będzie w stanie dostarczyć wystarczającej mocy do M-Audio BX8 D2?

2. Ponieważ AIM ma niezbalansowane wyjścia RCA, a kable docelowo mają mieć długość ~8m, czy takie podłączenie ma sens?

3. Może lepiej rozważyć zamianę AIMa na np. Presonus AudioBox USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aima zostaw, jest spoko. Kabel możesz kupić nieznalansowany, nie ma z tym problemu. Monitory studyjne mają same w sobie wbudowany wzmacniacz i źródło nie musi dawać im prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności