Skocz do zawartości

RANKINGI SŁUCHAWEK - subiektywnym okiem, rzecz o gustach


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o mnie, to wyróżnienie (czyli inaczej audiofilski odcisk palca, znaczek Undertakera, 12 punktów, 3xTAK) trafia do:

 

Brainwavz HM5 (przynajmniej te z pierwszych rzutów), Beyerdynamic T1v1, AudioQuest NightHawk Carbon, MrSpeakers Aeon Closed i Ultrasone Edition 9. 

 

A reszta to tam różnie, ale generalnie z cyferkami miałbym problem bo na torze od @majkela wszystko gra w pytę. Nawet takie HS900 od Philipsa, które mam od 8 lat i których z powodzeniem średnio raz na tydzień używam. 

 

Dziękuję za uwagę. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2019 o 19:22, superbart napisał:

@Spawn o dziwo Nighthawki całkiem wysoko pomimo ich pogłosów 😀.

 

Bo to są właśnie dziwne słuchawki, dość dalekie od typowo postrzeganego poprawnego grania, ale dzięki temu zwracają na siebie uwagę i w takich rankingach trudno je pominąć.

 

Słuchałem, uznałem, że to nie jest to,  czego szukam, ale w głowie zostały i teraz czasem łapię się na myśli: "a jakby to zabrzmiało na tych AQ?". I nie wiem, czy nie skończy się na zakupie kiedyś hawków albo owli. Dlatego rozumiem, dlaczego @Undertaker miał do nich kilka podejść. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię temat, a co mi tam :D 

RANKING SŁUCHAWEK: 

1. Audeze LCD-2F (najnowsze przetworniki, czyli z 2016r., wersja: Bamboo, z lepszym kablem niż fabryczny) - za klasowość, liniowość w paśmie i fantastyczną średnicę 

2. Audioquest NightHawk - barwa, barwa i jeszcze raz barwa!, najlepsza góra jaką słyszałem w słuchawkach

3. Audeze LCD-X - grają kolumnowo, potężny bas, nasycone brzmienie i ocieplone

4. Audeze LCD-2 Classic - przyciemnione i ocieplone granie, muzykalne i przyjemne 

5. oBravo HaMT-3 MKII - za bas i bardzo dużą scenę (słuchane po balansie) 

6. Monoprice M1070 - nasycone, muzykalne brzmienie z dobrą średnicą 

7. Audioquest NightHawk Carbon - barwne brzmienie jak u starych Hawków, ale jednak lekka kartonowość powoduje, że są na miejscu 7

8. Audioquest NightOwl - dociążone, muzykalne, trochę mniej mają czaru niż Hawki

9. Beyerdynamic DT990 Pro - kapitalne w swojej cenie, najlepiej wycenione słuchawki moim zdaniem, świetny subbas i duża scena

10. Ultrasone Edition 8 - przyjemnie ocieplone, ale V-ka i do tego lekko subwooferowy bas - nie dla mnie 

 

 

 

 

Edytowane przez Gracjan
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.03.2017 o 01:22, manuelvetro napisał:

Zachęcam Was do wklejenia swoich SUBIEKTYWNYCH rankingów. Kryterium jest jedno - nie SQ, tylko - z najróżniejszych względów, które słuchawki, wolę od których. Pytam zatem o preferencje, gusta, widzimisię, nie o próby obiektywizacji w oparciu o jakieś kryterium.

Niech to będzie rzecz o naszych gustach, ujętych numerycznie, hierarchicznie. Dla klarowności, przejrzystości. Jak ktoś doki chce hierarchizować, tu - zapraszam, ja słabą mam tu orientację i doświadczenie małe, także sobie odpuszczam.

 

RANKING ZAMKNIĘTYCH

 

  1. Pm3 

  2. t5p v2

  3. t70 

  4. srh 1540

  5. meze99

  6. d7100

  7. k551

  8. Focal Spirit Pro

  9. dt 1350

  10. d600

  11. Focal Listen

  12. fidelio L2 (gdyby te półotwarte ująć w zamkniętych)

  13. fa003ti

  14. Momentum Over Ear

  15. Amperior

  16. hm5

  17. MOE

  18. pro80

  19. fidelio m1

  20. CAL!

 

RANKING OTWARTYCH / bez vintage /

 

  1. dt 1990 pro

  2. srh 1840

  3. he5-le

  4. Nighthawk 

  5. k701 (702, Q etc.)

  6. dt 880 edition

  7. dt 990 edition

  8. srh 1440

  9. k612

  10. hd600 / hd650 (za krótko słuchałem)

  11. he-300

  12. dt 990 pro

  13. shp-9500

  14. ts-671

  15. sr60e

  16. fidelio L2 (gdyby te półotwarte ująć w otwartych)

  17. hd681 / chyba już pięcioletnie, tysiące godzin żona wyjechała, śladu ostrości nie ma, barwa złota/

  18. shp 5401

 

IEM

 

1. ER4XR 

2. Gr07x

3. Flare audio R2A

4. Gr07 Classic 

Wow! Tylko niecałe 4 lata minęły, a ja już zapomniałem, że niektóre z nich miałem... i nie mam bladego pojęcia jak grają...

Całe szczęście, ze jest ten ranking, bobym jeszcze bezwiednie drugi raz to samo kupił...🧐

No i wiem, co sobie wpisać w sygnaturkę w zakładce było ;) Choć część, bo skasowałem zapiski, a pamięć, jak wyżej...

image.png

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć. 

Mój ranking bez podziału na kategorie.

 

1. Beyerdynamic t1 2gen 

2. Audeze isine10

3. Denon d5000

4. Fiio fh5

5. Sennheiser hd630vb

6. Sennheiser hd650

7. Ultrasony ed 8

8. Meze 99 c

9. Sony mdr-xb700 

10. Quad era-1

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mała aktualizacja:

1. Audeze LCD-2F (najnowsze przetworniki, czyli z 2016r., wersja: Shedua, z lepszym kablem niż fabryczny) - za klasowość, liniowość w paśmie i fantastyczną średnicę oraz niesamowity bas

2. Ether Flow - bardzo duża doza naturalności 

3. Audioquest NightHawk - barwa, barwa i jeszcze raz barwa!, najlepsza góra jaką słyszałem w słuchawkach

4. Monoprice M1570 - niesamowita dolna średnica i świetny subbas

5. Audeze LCD-X - grają kolumnowo, potężny bas, nasycone brzmienie i ocieplone

6. Audeze LCD-2 Classic - przyciemnione i ocieplone granie, muzykalne i przyjemne 

7. oBravo HaMT-3 MKII - za bas i bardzo dużą scenę (słuchane po balansie) 

8. Monoprice M1070 - nasycone, muzykalne brzmienie z dobrą średnicą 

9. Audioquest NightHawk Carbon - barwne brzmienie jak u starych Hawków, ale jednak lekka kartonowość powoduje, że są na miejscu 9

10. klony BossHifi B8 - za niesamowity stosunek jakość/cena

 

 

 

Edytowane przez Gracjan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Uwielbiam ten temat po prostu. Znowu się dużo pozmieniało. 

1. Audeze LCD5

2. MrSpeakers Ether Flow 1.1 

3. Campfire Andromeda 2020

4. Audeze LCD4z

5. Audeze LCD3F 

6. Audeze LCD-2F

7. Kinera Nanna 

8. Monoprice M1570 

9. Monoprice M1070

10. Audioquest NightHawk

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abyss 1266 TC - ciągle najlepsze słuchawki jakie miałem na głowie.

Susvara - ale pod warunkiem zmiany padów i kabla.

Focal Utopia - najlepsze dynamiki jakie słyszałem.

Erzetich Phobos - kapitalny stosunek cena/jakość.

Final D8000 - bardzo przyjemne i jednocześnie dobre technicznie granie.

Focal Clear Mg - po zmianie padów to takie mini Utopie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MichalZZZ napisał:

1. Abyss 1266 Phi TC

2. długo nic

3. Audeze LCD5

4. ZMF Verite Closed

5. Meze Empyrean

6. Audioquest Nighthawk

Sam zastanawiałem się czy nie dać AQNH wyżej w swoim rankingu, bo poziom muzykalności jest wybitny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niezmiennie pod względem referencyjności benchmarkiem byłyby Beyery T1v1 ale jeśli chodzi o radość ze słuchania to 3 generacja ma sporo więcej funu, wypełnienia, nasycenia i ogólnie basu -> ale to już model raczej nie dla audiofila. Mi się jednak bardzo podobały na swój sposób.

 

Obok Beyerów mógłbym postawić Monoprice M1570 na welurowych padach i aż szkoda że nie wypróbowałem ich na skórkach, bo te podniosły klasę M1070 które na welurach były zbyt lekkie dla mnie w graniu. M1070 postawiłbym obok NightHawków Carbon może trochę dlatego bo w podobny sposób lewitują na głowie :D

A jak wiadomo wygoda też ważna sprawa. 

 

Mam problem z Ultrasonami Edition 9. Z jednej strony szkoda że się podpaliłem na co innego i je sprzedałem bo miały jedną cechę najlepszą - walnięcie basu, ogólny atak, zwał jak zwał. Od dołu po perkusję (choć T1v1 i M1570 też tu były super). Z drugiej strony pamiętam że na początku po wymianie driverów mnie wręcz odrzuciły płaskim graniem i brakowało mi w nich subbasu. Takie Signature Studio grają podobnie jeśli chodzi o barwę ale są jakby zmiękczone nieco, takie przystępniejsze, normalniejsze jednak nie tak wyczynowe jak w/w modele. Edition 8EX miały najlepszą głębię sceny ale szerokość jakby mniejszą, bas też bdb ale potrafił lekko zadudnić a innym razem przykartonić. 

 

Kiedyś bardzo podobały mi się Aeony Closed z wkładkami z 1 ząbkiem - niemalże mój ideał bo niski bas jak w żadnych innych (może HE560 miały podobny) a poza tym stonowane wysokie i płaska-dynamicznie średnica a ja to lubię jak mi dźwięki się zlewają jakby w jedną całość. 

 

Sundary bardzo fajne ale bez szału w sumie, jednak stosunek ceny do jakości mają wybitny jakby porównać z tym co Dan Clark sobie woła za swoje słuchawki. Sivga PII dla mnie lepsze niż Takstar HF580. Robiny to nie poziom Denonów D7100 ale przyjemniejsze granie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2017 o 01:22, manuelvetro napisał:

Zachęcam Was do wklejenia swoich SUBIEKTYWNYCH rankingów. Kryterium jest jedno - nie SQ, tylko - z najróżniejszych względów, które słuchawki, wolę od których. Pytam zatem o preferencje, gusta, widzimisię, nie o próby obiektywizacji w oparciu o jakieś kryterium.

 

RANKING ZAMKNIĘTYCH

 

  1. Pm3 

  2. t5p v2

  3. t70 

  4. srh 1540

  5. meze99

  6. d7100

  7. k551

  8. Focal Spirit Pro

  9. dt 1350

  10. d600

  11. Focal Listen

  12. fidelio L2 (gdyby te półotwarte ująć w zamkniętych)

  13. fa003ti

  14. Momentum Over Ear

  15. Amperior

  16. hm5

  17. MOE

  18. pro80

  19. fidelio m1

  20. CAL!

 

RANKING OTWARTYCH / bez vintage /

 

  1. dt 1990 pro

  2. srh 1840

  3. he5-le

  4. Nighthawk 

  5. k701 (702, Q etc.)

  6. dt 880 edition

  7. dt 990 edition

  8. srh 1440

  9. k612

  10. hd600 / hd650 (za krótko słuchałem)

  11. he-300

  12. dt 990 pro

  13. shp-9500

  14. ts-671

  15. sr60e

  16. fidelio L2 (gdyby te półotwarte ująć w otwartych)

  17. hd681 / chyba już pięcioletnie, tysiące godzin żona wyjechała, śladu ostrości nie ma, barwa złota/

  18. shp 5401

 

IEM

 

1. ER4XR 

2. Gr07x

3. Flare audio R2A

4. Gr07 Classic 

 

Luźnym tekstem ale w nawiązaniu do tego, co wyżej...

 

Numero uno - k812pro - z kablem argentum extreme z headonica GTI - poezja, chwilo trwaj. Też same bardzo zacnie na stocku z xdp100r->corda meier quickstep. Solo z xdp300r też można zaznać przyjemności.

Numero secundo - T90 - z headonica GTI, gonią k812pro, które jednak wygrywają sceną i generalnie oczko wyżej. Może (jak w końcu grosza odłożę to) mi @majkelje zmiodzi i dogonią/przegonią 812-ki? Z w.w. kanapki z pionka i quickstepa - też bajka. A z telefonu i jakże - via a200p - miód.

No i jak rzecz o gustach, to na dniach k701/702/712 w rozmaitych konfiguracjach na padach ze skóry owczej, stockowych od 701 i 702, kablach FAW, mogami i canare - z ZenStacka iPowerX via iPad i mt603 tung sol, lub z kanapki w.w. a nawet prosto z pionka 300r po balansie - wyczyniają harce godne, by je na podium umieścić. A z headonica? Nie słucham, on tylko dla medalu srebrnego i złota :P 

 

Z innej beczki - IEM.

Dunu ZEN i ibasso IT07 miałem przyjemność parę dni gościć u siebie i zapragnąłem ich gorąco.

Teraz rzadko, bardzo rzadko IEM słucham, ale którąś z powyższych bym naprawdę chciał mieć. Moje granie.

Miałem też 64audioNio i może one i lepsze jeszcze były obiektywnie, ale nie w mój gust, basu za dużo jednak, albo xdp100 i 300r i shanling M6 nie dostawały do ich poziomu...  Niemniej, podium obsadziłem znów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności