Skocz do zawartości

RANKINGI SŁUCHAWEK - subiektywnym okiem, rzecz o gustach


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Szakovsky napisał:

Widzę niezły odkop. No to też odkopuję. Lista się trochę pozmieniała (niespodziewanie) od marca. 
0. R10- Jedna z najlepszych średnic w audio. Średnica poza ramami słuchawkowymi, wyjątkowa nawet jak na kolumny. 

3. Mr.S Ether Flow- genialne słuchawki, niesamowita dolna średnica, wygoda 11/10, przyzwoita scena, no i dolna średnica jeszcze raz. 
10. Aeony- równowaga, linniowość i troszku nuda, ale nie aż taka, żeby nie pojawić się w zestawieniu. 

 

Pytania pytania pytania:

 

Gdzie miałeś okazję posłuchać R10? Bass light czy bass heavy słuchałeś? Jak były napędzone?  I gdzie można się do tego dorwać? (Ja wciąż "zbieram" na nie. Muszę sprzedać parę gratów:))

 

Tyll ocenia Aeony jako równe lub lepsze niż Ether Flow, zdaje się, że stawia je na równi. To jak to jest? (Przyznaję, nie słuchałem ani jednych, ani drugich, odpychało mnie trochę carbonowe wykonanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, touok napisał:

007 z kocem. Chyba słuchałeś na SRM-xh i z FiiO X5 jako dac. :)

T8000+Chord 2qute
 

 

8 godzin temu, miki_w1 napisał:

Wiedziałem że będą ISKi.. ale nad 007 i hex?? Choroba postępuje emoji14.png

W 007 brakowało mi czegoś popisowego, a hexy psują się od samego patrzenia. 
 

4 godziny temu, ententa napisał:

 

Pytania pytania pytania:

 

Gdzie miałeś okazję posłuchać R10? Bass light czy bass heavy słuchałeś? Jak były napędzone?  I gdzie można się do tego dorwać? (Ja wciąż "zbieram" na nie. Muszę sprzedać parę gratów:))

 

Tyll ocenia Aeony jako równe lub lepsze niż Ether Flow, zdaje się, że stawia je na równi. To jak to jest? (Przyznaję, nie słuchałem ani jednych, ani drugich, odpychało mnie trochę carbonowe wykonanie)

R10 słuchałem u kumpla dobre kilka lat temu. Aktualnie z tego co wiem ma 2 sztuki (jedną lekko uszkodzoną) i obie znajdują się w Gdańsku (Ale pod koniec grudnia powinny być w Sokołowie). Z czego to grało to już nie pamiętam, ale słuchałem z różnych źródeł. Słuchałem bass heavy, podobno ogólnie lepsze. 

Aeony nie czarują, są ok i tyle. Ether Flow za pierwszym odsłuchem przyprawiło mnie o przyśpieszone bicie serca. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, retter napisał:

Mrs. @Szakovsky to złote uszy naszego forum :D !!!
Ja Wam powiem, co Wam powiem, to Wam powiem ?

 

Na Twoja osobę stworzyłem nowa emotke audiofila

((( 0~_~0 )))

Zostaw człowieka w spokoju. Przecież tak na prawdę ważne jest tylko to, co ktoś napisał na 1. miejscu, a tu się chłopak nie pomylił. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szakovsky napisał:

R10 słuchałem u kumpla dobre kilka lat temu. Aktualnie z tego co wiem ma 2 sztuki (jedną lekko uszkodzoną) i obie znajdują się w Gdańsku (Ale pod koniec grudnia powinny być w Sokołowie). Z czego to grało to już nie pamiętam, ale słuchałem z różnych źródeł. Słuchałem bass heavy, podobno ogólnie lepsze. 

 

Proszę jeśli mógłbyś być tak miły skontaktuj nas; pora już budować relację z człowiekiem na przyszłościową pokojową sukcesję R10 w moje ręce jak mentalnie dojrzeję do tego zakupu życia :-) Może się zgodzi wcześniej je zaprezentować. Cholera, może wreszcie pojadę do tego Gdańska :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel to jest takie echo, bo autor na żywo całkiem spoko to jednak młody wiek wszędzie go nosi. Wszystko słuchał ale chińczyk za 60$ i tak lepszy. Czy teraz rozumiesz?

Szaku zluzuj majty bo do 30 nie będziesz miał frajdy z słuchania muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel to jest takie echo, bo autor na żywo całkiem spoko to jednak młody wiek wszędzie go nosi. Wszystko słuchał ale chińczyk za 60$ i tak lepszy. Czy teraz rozumiesz?
Szaku zluzuj majty bo do 30 nie będziesz miał frajdy z słuchania muzyki.
Do 30tki to on będzie ISKi stroić xD

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ententa napisał:

 

Proszę jeśli mógłbyś być tak miły skontaktuj nas; pora już budować relację z człowiekiem na przyszłościową pokojową sukcesję R10 w moje ręce jak mentalnie dojrzeję do tego zakupu życia :-) Może się zgodzi wcześniej je zaprezentować. Cholera, może wreszcie pojadę do tego Gdańska :-) 

Jak uda mi się skontaktować to ok, ale może być ciężko. 
 

 

12 godzin temu, retter napisał:

Majkel to jest takie echo, bo autor na żywo całkiem spoko to jednak młody wiek wszędzie go nosi. Wszystko słuchał ale chińczyk za 60$ i tak lepszy. Czy teraz rozumiesz?

Szaku zluzuj majty bo do 30 nie będziesz miał frajdy z słuchania muzyki.

Właśnie tu jest frajda. 
Jeżeli coś mi nie pasuje, to w 10 min coś zmieniam, jak jest lepiej to fajnie, jak nie to wracam do poprzedniego stanu. He400s to boję się na głowę zakładać aby się nie popsuły. A tutaj mam swobodę w modyfikacjach. 
W ISK imo zawodzi tylko barwa, i ją staram się jakoś unormować i wyrównać. Scenicznie to imo jedne z najlepszych słuchawek na rynku, jak na dynamiki to ilość detali, rozdzielczość, separacja jest lepsza tylko w HD800 i Beyerach na teslach. 
Po prostu siadam, uruchamiam foobara i słucham. Jak nie pasuje to rozkładam je 2913 raz, coś zmieniam i dalej słucham. Nie rwę sobie włosów z głowy bo coś nie gra i muszę zmienić słuchawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Szakovsky napisał:

Po prostu siadam, uruchamiam foobara i słucham. Jak nie pasuje to rozkładam je 2913 raz, coś zmieniam i dalej słucham. Nie rwę sobie włosów z głowy bo coś nie gra i muszę zmienić słuchawki. 

No cóż, na meecie więcej czasu spędziłeś rozkładaniem i składaniem niż słuchaniem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bachankas napisał:

No cóż, na meecie więcej czasu spędziłeś rozkładaniem i składaniem niż słuchaniem xD

Bo nie było na czym słuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, touok napisał:

No tak, pewnie słuchałeś 007 MK2. One faktycznie mają trochę cofniętą górę. MK1 i MK2 to zupełnie inne słuchawki.

No tak, mk2. Sorry, że nie dopisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szakovsky napisał:

Bo nie było na czym słuchać. 

Powiadasz że ten T+A i wysoki model Sony za niska półka jak dla ISKów? ;D

2 godziny temu, Szakovsky napisał:

Właśnie tu jest frajda. 
Jeżeli coś mi nie pasuje, to w 10 min coś zmieniam, jak jest lepiej to fajnie, jak nie to wracam do poprzedniego stanu. He400s to boję się na głowę zakładać aby się nie popsuły. A tutaj mam swobodę w modyfikacjach. 
W ISK imo zawodzi tylko barwa, i ją staram się jakoś unormować i wyrównać. Scenicznie to imo jedne z najlepszych słuchawek na rynku, jak na dynamiki to ilość detali, rozdzielczość, separacja jest lepsza tylko w HD800 i Beyerach na teslach. 
Po prostu siadam, uruchamiam foobara i słucham. Jak nie pasuje to rozkładam je 2913 raz, coś zmieniam i dalej słucham. Nie rwę sobie włosów z głowy bo coś nie gra i muszę zmienić słuchawki. 

 Więc mówisz że wielbiciele kilku fajnych modeli dynamików są głuśi jak pień? Znam kilka a może i kilkanaście modeli dynamików lepszych (delikatnie mówiąc) niż ISKi ale ja już może głuchnę na starość. No dobra dystrybutor mnie nie przekonał ;D

 

Prawa Ohm nie oszukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, touok napisał:

No tak, pewnie słuchałeś 007 MK2. One faktycznie mają trochę cofniętą górę. MK1 i MK2 to zupełnie inne słuchawki.

 

Też tak to odbieram ,zrobili dobre jak na ten czas bezkompromisowe słuchawki ,chyba się trochę przestraszyli i zrobili mkII

tak też zrobił Sennheiser ze swoimi 800s , no może nie aż tak :-)

Warunki dyktuje Rynek więc większość musi mieć rację :wacko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniam wyłącznie przyjemność ze słuchania i ewentualnie "efekt wow". Wyłącznie słuchawki dla zwykłych zjadaczy chleba, czyli nie liczę przedmiotów kolekcjonerskich, słuchawkowych kapliczek i nowości w cenie średniej klasy samochodu ;)

 

1) HD800 - pierwsza wersja. Technicznie są niesamowite.

2) K701 - przepraszam ;)

3) SR-407 - ale miałem tylko 2 najniższe modele wzmacniacza, więc może z lepszym wzmacniaczem byłoby lepiej ;)

4) CD3000

5) GS1000 - stara wersja

6) SR-003

7) K340 - gdyby były 5 kg lżejsze ;)

8) Niech będzie że T1

...

10) T990 600 om vintage

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, retter napisał:

Powiadasz że ten T+A i wysoki model Sony za niska półka jak dla ISKów? ;D

 Więc mówisz że wielbiciele kilku fajnych modeli dynamików są głuśi jak pień? Znam kilka a może i kilkanaście modeli dynamików lepszych (delikatnie mówiąc) niż ISKi ale ja już może głuchnę na starość. No dobra dystrybutor mnie nie przekonał ;D

 

Prawa Ohm nie oszukasz.

Pod LST raczej nie podłączysz isk, a T+A chyba zupełnie nie ma wyjścia słuchawkowego. Hugo2 z wyjścia słuchawkowego zupełnie nie gral (jako dac bardzo spk, ale Amp ssie pałkę). A resztę sprzętu już słuchałem. 

 

Nie mówię że są głusi, przecież tego nie napisałem. Jedyne w miarę dobrze strojone iski miałem w mp3store, ale tam był problem z góra. Teraz jest problem z padami który rozwiąże pod koniec grudnia (będę mieć druga sztukę iskow). I w styczniu powinno pojawić się nowe body do drivera (wydrukowany w drukarce 3D) które zaprojektowałem. W lutym powinienem przyjść na meeta z iskmi grającymi w 120%. I jestem pewien że będą jedynie z najlepszych słuchawek dynamicznych na rynku, i to bez żadnych ale.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Szakovsky napisał:

Pod LST raczej nie podłączysz isk, a T+A chyba zupełnie nie ma wyjścia słuchawkowego. Hugo2 z wyjścia słuchawkowego zupełnie nie gral (jako dac bardzo spk, ale Amp ssie pałkę). A resztę sprzętu już słuchałem. 

 

Nie mówię że są głusi, przecież tego nie napisałem. Jedyne w miarę dobrze strojone iski miałem w mp3store, ale tam był problem z góra. Teraz jest problem z padami który rozwiąże pod koniec grudnia (będę mieć druga sztukę iskow). I w styczniu powinno pojawić się nowe body do drivera (wydrukowany w drukarce 3D) które zaprojektowałem. W lutym powinienem przyjść na meeta z iskmi grającymi w 120%. I jestem pewien że będą jedynie z najlepszych słuchawek dynamicznych na rynku, i to bez żadnych ale.

 

Czekam niecierpliwie tego cudu i zobaczyć Twoją mine na kontratak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej stricte poukładać rankingu nie umiem, więc jedynie wymienię z grubsza mój top, który musiałbym łeb w łeb porównać, żeby móc umiejscowić. Bardziej oceniam "efekt wow" i frajdę z odsłuchu niż możliwości techniczne:

  • HD600
  • R70x
  • DT990 (Pro czy Edition to już mniejsza, bo każde mi wchodzą)
  • HE90
  • DT-150
  • LCD-2
  • iSine 20

Honorowe miejsce dla moich zabaweczek: B&O H6 i RHA MA750 bardziej za możliwości (komfort, brzmienie, przenośność, izolacja, łatwość napędzenia) w stosunku do ceny niźli bezwzględnie SQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A proszę bardzo.

 

Zamknięte:

1. Nightowl

2. ATH-MSR7SE

 

Otwarte:

1. Stax L700

2. LCD-X

 

Wyróżnienie honorowe: Nighthawk, Sonorous III, Sonorous VI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ranking dokanałówek jest tutaj:

https://www.audionervosa.pl/2019/07/ranking-suchawek-dokanaowych-iem.html

 

A duże to będzie jakoś tak:

 

1. Stax sr-407

2. Stax Lambda Pro

3. Sony Z1R

4. Beyerdynamic T1

5. Sennheiser HD800

6. Denon D7000

7. Fostex th-900

8. Stax sr-202

9. Grado GS1000i

10. Final Audio Pandora VI

11. Audioquest Nightowl

12. Audioquest NightHawk

13. Beyerdynamic dt990 pro

14. Mr speakers Aeon Flow

15. Grado sr-325i

16. Akg K701

17. Meze 99 classics

18. Focal Listen

19. Oppo pm-3

20. Beyerdynamic t5p

21. Akg k601

22. Beyerdynamic dt880 pro

23. Grado sr-60i

24. Sennheiser hd600

25. Philips shp9500

26. Ultrasone pro2500

27. Akg k530

28. Yamaha pro400

29. Ultrasone hfi-780

30. Ultrasone pro-650

31 Akg k172hd

32. Sony mdr-xd200

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarte: 

1. Sennheiser HE-1, 

    Hifiman Susvara, 

2. Hifiman HE-1000

3. Hifiman Arya

4. Focal Utopia

5. Meze Empyrean

6. Ether Flow

7. Audeze LCD-3

8. Hifiman Ananda

9. Focal Clear

10. HD800

11. Beyerdynamic T1v2

12. HD800s

13. Stax L500

14. AKG K812

15. Focal Elear

16. Hifiman Sundara

17. NightHawk

18. AKG Q701

19. AKG K701

20. AKG K702

21. DT-880

22. HD600

23. AKG K712

.

.

.

zmęczyłem się, kiedyś dokończę :P 

 

Edytowane przez adriano2510
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności