Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nintendo Switch


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem na Switchem, bo od zakupu 3DSa (który w sumie podjąłem przez fakt, że nigdy nie miałem konsoli Big-N, a w gry GBC i GBA zagrywałem się na emulatorach) złapałem ponowną zajawkę na gry Nintendo.

 

Niestety biblioteka gier jest na ten moment trochę zbyt mała, więc obecnie się wstrzymuję i raczej będę się rozglądał za PS4 (Pro) w dobrej cenie, bo ilość exów, które chcę na niej ograć jest ogromna. Zobaczę jak sytuacja będzie wyglądać na święta, bo jeśli Nintendo da dobre wsparcie to możliwe, że wtedy kupię sobie kolorową wersję

Edytowane przez kopec23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zlamalem i kupilem ale nie mam czasu rozpakowac :D Tyle ze ja nie mam jakis mega nadziei i kupilem tylko dla Zeldy ;) Mialem kupowac new 3ds xl ale pozstanowilem troche dolozyc. W domu nie za bardzo mam kiedy grac na ps4 i pc to sobie w pracy na lunchu pykne chociaz :P

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peperoni

Z tego co czytam to akurat na ten temat zdania są dość podzielone, jedni chwalą, a inni nie mogą się przyzwyczaić, pewnie kwestia wielkości dłoni. Zresztą jak komuś nie pasuje to zawsze zostaje pro-pad.

 

A jeszcze zapytam, bo wszyscy o Zeldzie (swoją drogą biorąc pod uwagę oceny wcale się nie dziwię), ale czy inne gry ktoś sprawdzał?

Edytowane przez kopec23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem wszystkie Nintendo oprócz... 3DS i U... już myślałem że powoli się kończą w hardware, nawet widziałem jakieś przymiarki do Androida...

 

wciąż mam Wii i duala...

 

korci mnie ten switch, jest przemyślany... ale poczekam na kolejne tytuły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogralem teraz 2-2,5 godziny w zelde. Jest dobrze!

 

Mialem wczesniej wii i ds lite oraz gralem na wii u i niejako spodziewalem sie zabawkowego plastiku ocierajacego sie o skrzypienie ale sie pomylilem. Konsola wykonana bardzo porzadnie i sprawia wrazenie bardzo solidnej i wykon na poziomie ps vity, jesli nie lepszy. Gralem w trybie przenosnym z wpietymi padami i calkiem wygodnie, a balem sie ze bez pro controllera ani rusz. Na poczatku troche dziwnie, sadzilem ze mnie dlonie rozbola ale jest ok. I nawet wibracje są :)

 

Ps

Niezle marnotrastwo miejsca w pudelku z gra nie? :D Cartdrige wielkosci 2 kart micro sd a pudelko jak kartka a5...

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co jakoś nie palę się do zakupu. Zelda na pewno jest fantastyczna, ale kupowanie nowej konsoli dla jednej gry nie brzmi rozsądnie.

Ekhm ... a te cztery pary słuchawek to świetna lokata ... czy coś.

No ale na 100% jak używki trochę spadną z ceną od razu biorę!

 

No i jeszcze jest

Edytowane przez Firegon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co jakoś nie palę się do zakupu. Zelda na pewno jest fantastyczna, ale kupowanie nowej konsoli dla jednej gry nie brzmi rozsądnie.

Paaaaaanie, ile to ludzi PSX czy PS2 kupowało dla jednej konkretnej gry, a potem tylko zyskiwali nowe tytuły :D

 

Sam Switch to chyba najciekawsza konsola obecnie, trzeba tylko patrzeć, czy baza gier się odpowiednio rozbuduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co jakoś nie palę się do zakupu. Zelda na pewno jest fantastyczna, ale kupowanie nowej konsoli dla jednej gry nie brzmi rozsądnie.

Ekhm ... a te cztery pary słuchawek to świetna lokata ... czy coś.

No ale na 100% jak używki trochę spadną z ceną od razu biorę!

 

No i jeszcze jest

 

Ja na pewno nie kupiłbym switcha jako jedynej konsoli. Niewiem też czy bym kupił gdyby to była tylko stacjonarna konsola. Mam już ps4 i mam pc a w switchu dodatkowo zrobiło mnie że to jest konsola przenośna.

 

Oczywiście są już inne przenośne konsole, sam miałem psp, ps vite i nintendo ds lite ale gry na handheldy to zawsze były tylko substytuty dużych gier. Ograłem np takiego Uncharted golden abyss i killzone mercenary z psvity i jeśli chodzi o gameplay w skali bezwględnej porównując do gier ze stacjonarnych konsol to był im dał max 6-7 na 10 punktów. Dopisać można było 1-2 punkty za to że można w nie pograć w poczekalni u lekarza.

 

Zelda na switcha na ten moment, mogła by spokojnie wyjść na ps4 w dokładnie takiej formie i nadal dostała by 9 i 10. Nie ma oszałamiającej grafiki z punktu widzenia technicznego ale po prostu bardzo ładną, dużo pomaga świetny art design i fajnie wykonane efekty jak ogień. Co jest najlepsze grając zarówno na tv jak i w trybie przenośnym gra jest identyczna, a najśmieszniejsze że w trybie handhelda wyglada nawet lepiej przez stosunkowo wysoką rozdzielczość i świetne kolory na 6 calowym ekranie. Sterowanie też jest o niebo lepsze niż na psp i psvite dla mnie gdzie nigdy do końća nie czułem się komfortowo przez mizerne gałki analogowe i zbyt małą ilość dostępnych przycisków. Dotykowy ekran i tylny panel nie był dobrym zastępstwem.

 

Ja nikogo nie namawiam do zakupu konsoli dla jednej gry, mam takie szczęście że mogłem sobie na to pozwolić i grając w zelde nie żałuje. Mam nadzieje że będzie więcej dobrych, ale jestem realistą i biore pod uwage że skończy się jak z wii u.

 

 

 

 

Co do samej zeldy, gra zbiera takie noty a nie inne bo nie trzyma za rączke jak inne gry i nie jest oparta na skryptach. Wykreowany jest świat z warunkami pogodowymi (które odgrywają kluczową role - np ciężko wspina się po skałach jak pada, podczas burzy trzeba zdjąć metalowy ekwipunek bo piorun może nas trafić itd itp) i przeciwnikami, dostajemy pewne umiejętności, narzędzia i mamy trochę zbieractwa surowców. Nie jest to takie debilne zbieractwo w stylu far cry czyli zbierz 10 futr tygrysa żeby zrobić sobie większy worek na naboje (facepalm) tylko zbiera się to co pod ręką a potem można to na coś przerobić tyle że to wszystko jest metodą prób i błędów. Najfajniejsze w tej grze jest to że za każdym pagórkiem czeka coś nowego, coś czego jeszcze nie widzieliśmy i można tak łazić w kółko odkrywając świat. Nie ma pytajników na mapie ani nic nie jest zaznaczone poza kropką z głównymi celami misji. Na mapie sami możemy zaznaczyć coś fajnego, ciekawego, śmiercionośnego jak na to trafimy. Ciekawie pomyślany też jest poziom trudności. Broń się zużywa i to dosyć szybko i np możemy użyć super miecza załatwiajacego słabe potworki jednym albo dwoma ciosami ale potem zostaniemy z badziewnym kijaszkiem na potężnego przeciwnika. Tak więc badziewnymi kijaszkami tłuczemy się ze słabymi potworkami aby oszczędzać dobry ekwipunek i gra cały czas jest wyzwaniem :) Ja np używam w tym momencie mieczy o mocy 15-20, gdzie najsłabsze bronie mają 5-10 ale znalazłem też mieczyk o mocy 50 i gra nie powiedziała mi że nie mam levelu do niej tylko moge używać jak znalazłem. Wolność :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nintendo jest ciekawą firmą, ale ja bym nie kupował ich nowych sprzętów bo niestety wiele z nich nie wytrzymuje próby czasu i szybko znika z rynku. Gameboyami interesuje się do dziś, ale Wii, Wii U pojawiły się i znikły. Było na nie po kilka ciekawych gier i tyle.

 

Switch z zelda pewnie u mnie zagości, ale w formie sprzętu używanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gameboyami interesuje się do dziś, ale Wii, Wii U pojawiły się i znikły.

Taaa, zwłaszcza Wii - 101 milionów sprzedanych egzemplarzy :D

 

 

sprzedały się, ale szybko zniknęły. Porównaj ile dobrych tytułów wychodzi na inne konsole a ile na te od nintendo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gameboyami interesuje się do dziś, ale Wii, Wii U pojawiły się i znikły.

Taaa, zwłaszcza Wii - 101 milionów sprzedanych egzemplarzy :D

 

 

sprzedały się, ale szybko zniknęły. Porównaj ile dobrych tytułów wychodzi na inne konsole a ile na te od nintendo.

 

 

No właśnie... dobre tytuły. Poza tym nie zapominajmy o tych, co na Wii są na wyłączność :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Gameboyami interesuje się do dziś, ale Wii, Wii U pojawiły się i znikły.

Taaa, zwłaszcza Wii - 101 milionów sprzedanych egzemplarzy :D

 

 

sprzedały się, ale szybko zniknęły. Porównaj ile dobrych tytułów wychodzi na inne konsole a ile na te od nintendo.

 

 

No właśnie... dobre tytuły. Poza tym nie zapominajmy o tych, co na Wii są na wyłączność :) .

 

 

a może wii i warioland?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności