Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

AKG K550 - pady z Aliexpress/Ebay


loop_digga

Pytanie

Hej,

 

W dwóch padach poszedł mi szef i wystaje gąbka, nie wiem czy jest sens szukać jakichś sposobów na ich naprawę.

 

Poszło w kilku miejscach, materiał cienki, domowym sposobem nie mam pojęcia jak to zrobić, ani gdzie je ewentualnie w Wawie zanieść (chyba, że podpowiecie).

 

Szukałem na allegro - są za 129-179zł, na Ali czy Ebay są za ok. 7$, na czasie mi nie zależy, więc patrząc na cenę, wybór jest prosty.

 

Ale czy warto? Pady K550 to ich ogromna zaleta, mieliście do czynienia z chińskimi zamiennikami?

 

Ps. Mam nadzieję, że temat jest w odpowiednim dziale.

Dobry temat? Przepraszam, jeśli nie ten dział.

Edytowane przez loop_digga
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

skontaktuj się z autoryzowany serwisem w Katowicach (mejlowo lub tel.) - z tego co wiem, mieli oryginaly w cenie 70 za parę jakiś czas temu

 

EDYTA: znalazlem mejla

 

---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
Od: JBL Serwis <info@jblserwis.pl>
Data: 15 stycznia 2014 13:45
Temat: Re: zapytanie ofertowe o pady do AKG K550
Do: xxx@gmail.com


Witam

Autoryzowany serwis tylko Katowice. Mozliwa wysyłka - koszt
przesyłki przy przedpłacie na konto 10pln.

EARPAD L K550
3280M12010 - 30pln
EARPAD R K550
3280M12020- 30pln

dostepne na zamówienie
Czas realizacji zam. ok. 14 dni, przy zamawianiu części pobieramy przedpłatę.
Pozdrawiam
Renata Wójcik
AUDIO-VIDEO-SERWIS Katowice
tel. +48 (032) 2552148
serwis@audio-video.slask.pl
www.audio-video.slask.pl

Edytowane przez adikadik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No podrożało:

EARPAD L K550 3280M12010 - 50pln

EARPAD R K550 3280M12020 - 50pln

Koszt wysyłki 20pln kurier

 

Czas realizacji zam. ok. 14 dni, przy zamawianiu części pobieramy przedpłatę.

 

Skoro Pady od HM5 kosztujące ok 80zł + przesyłka sprawiają problem z nałożeniem, chyba skuszę się na ofertę za 7$ z AliExpress ;) Zagraniczne fora mówią, że są sztywniejsze niestety, ale koszt nie duży, a skoro oficjalny serwis sobie zwiększa cenę o 50zł, to podziękuję. Tu i tu tworzy chińczyk, ale marża inna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chwila o porażce z aliexpress ;)

https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?orderId=83741199665912&productId=32807514389 za 4$ to ja się wiele nie spodziewałem, ale sądziłem, że chociaż przełożę gąbki ze starych, do nowych. Nic z tego, zszyte są bez możliwości wyjęcia, z gąbką, która jest twarda jak cholera. Są o ok. połowę mniejsze niż oryginalne, przez co w zasadzie nie przylegają, a wygoda jest zerowa ;) Także swoje pierwsze doświadczenie z chińczykami oceniam negatywnie :) Ale cieszę się, że nie utopiłem więcej. Aha, i leciało do mnie równo miesiąc ;) Jednak poszukam szczęścia gdzie indziej ;)

Edytowane przez loop_digga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja kupiłem ostatnio pady od Brainwavz (o te). Pasują idealnie na K550, są sporo wygodniejsze (małżowiny w ogóle nie stykają się z słuchawkami), dają wrażenie większej sceny, ale minimalnie wycofują tony średnie. Izolacja na identycznym poziomie jak oryginały, a założenie bezproblemowe. Ogólnie jestem mega zadowolony ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A gdzie je kupiłeś? - masz na myśli tę odmianę "Sheepskin" jak z linka? Bo moje oryginalne się już mocno odkształciły - mam nadzieję, że lepiej są może wykonane od oryginalnych..

 

audiomagic ma (a przynajmniej na stronie), ale chyba w innej odmianie:

 

http://audiomagic.pl/nausznice-i-pianki/brainwavz-nausznice-pady-okragle-xl-super-soft?from=listing

 

Można kupić bezpośrednio od Brainwavza też? Trzeba płacić w dolarach?..

 

Są widzę 2 wersje XL Brainwavzów:

 

1) https://www.brainwavzaudio.com/collections/accessories/products/headphone-memory-foam-earpads-xl-pu-leather

 

108 zł - wersja skóropodobna jak rozumiem oraz

 

2) https://www.brainwavzaudio.com/collections/accessories/products/headphone-memory-foam-earpads-xl-sheepskin

 

163 zł - wersja ze skóry owczej..

 

Masz rozumiem tę drugą wersję..

 

Zastanawiam się czy warto dopłacać do wersji z owczą skórą jakby co.

 

 

Przypuszczam, że w dotyku mogą być te sheepskin fajniejsze.

 

Wersja K550 MK1 i MK2 mają taki sam rozmiar padów?

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozmiar padów w MK2 I MK1 jest identyczny.

 

Ja mam pady ze skóry owczej. W porównaniu do stokowych są znacznie przyjemniejsze w dotyku i kiedy skóra się trochę spoci nie kleją się tak bardzo jak te skóropodobne. Moim zdaniem warto, bo to wydatek raz na jakiś czas, a komfort przy dłuższych sesjach znacznie wzrasta. Kupowałem bezpośrednio od Brainwavz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja znalazłam fajne sluchawki na Aliexpress, tutaj czytam o zakupach na tym chińskim allegro. Ceny mają super, ale jak z jakością? No i jak dostawa? Bo tej boje się najbardziej. Ile taki zakup idzie? Jak to było w Waszym przypadku? 

Edytowane przez Kowalska8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności