Skocz do zawartości
  • 0

Nauszny odpowiednik doków NuForce NE-700X


smar

Pytanie

W osobnym wątku na tym forum poszukiwałem "basowej alternatywy" dla obecnie posiadanych MSR7. Dostałem kilka porad, wyedukowałem się, szukałem - zgodnie z sugestiami. Dotąd nie osiągnąłem spełnienia. Całkiem niedawno zrobiłem jednak spory przesłuch na nabytych dopiero co dokach NE-700X i chyba znalazłem kierunek, w którym chciałbym iść :) Poszukuję słuchawek które:

- brzmią jak NuForce NE-700X

- są pełnowymiarowe, niekoniecznie mobilne

- zamknięte

- wygodne

- kosztują w okolicach tego co damy za MSR7, może z lekką dopłatą

- relatywnie łatwe do napędzenia (Fiio E10k)

 

Z cech brzmieniowych mogę wymienić solidny, dobry jakościowo bas, który schodzi nisko, ma dobry wykop w midbasie, nie zalewa wyższych zakresów. Dodatkowo posiada bliską średnicę i fajnie wygładzoną ale nie zminimalizowaną górę. Scena co najmniej sensowna.

 

O podpowiedzi proszę przede wszystkim tych, którzy mieli/mają NE-700X i znaleźli nauszne spełnienie o podobnej charakterystyce :) Jeśli ktoś nie próbował ale ma jakieś mocno prawdopodobne typy - także docenię podpowiedzi, wskazówki gdzie szukać.

 

Dodam, że NE-700X w stosunku do MSR7 posiadają (moje odczucia) fajną, złagodzoną górę, lekko mocniejszy bas, delikatnie mniejszą szczegółowość i scenę oraz zbliżoną średnicę. Różnica między innymi polega na tym, że przy zachowaniu fajnego dołu i średnicy, góra nie pcha się mocno na pierwszy plan i przykrywa szczególnie środek pasma (co czasami ma miejsce w MSR7 - nie przesadnie ale zdecydowanie bardziej leży mi podejście NuForce w w/w modelu).

Edytowane przez smar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności