Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Jakie słuchawki wokółuszne, otwarte/półotwarte do Aune X1S? do 1000zł.


bloodmean

Pytanie

Cześć,

Nadszedł czas na zmiany. Chciałbym poprosić o poradę. Posiadam DAC Aune X1S i słuchawki Creative Aurvana Live2. Chciałbym w najbliższej przyszłości zakupić słuchawki wokółuszne otwarte/półotwarte, które zastąpią CAL2. Wcześniej posiadałem CAL. Styl w jakim grały CAL i w jakim grają CAL2 zdecydowanie mi odpowiada więc szukałbym czegoś podobnego, aczkolwiek jeszcze lepszego. Limit na słuchawki to +-1000zł. Słucham każdego rodzaju muzyki aczkolwiek największą część stanowi rock, muzyka klasyczna. Jest też trochę elektroniki. Interesują mnie słuchawki w których będzie można długo słuchać muzyki i nie będzie to powodowało jakiegoś dyskomfortu, więc wybrałem słuchawki wokółuszne otwarte/półotwarte. Słuchawki będą używane tylko i wyłącznie w domu, podpinane do X1S.

W tym momencie zwróciłem uwagę na:
- Beyerdynamic DT 990 Edition 250 Ohm

- Beyerdynamic DT 880 Edition 250 Ohm

- ATH-AD700X
- HIFIMAN HE-400S (to już większy wydatek ale bardzo podobają mi się o nich opinie + podobno fajnie zgrywają się z X1S. Jeżeli naprawdę są warte swojej ceny to rozważę je)

Co polecacie? Jakieś uwagi?

Edytowane przez bloodmean
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Michaelz 600 wybrałem pod wpływem recenzji i był to jak najbardziej trafiony wybór. X1S potrafi napędzić te słuchawki :)

Podzielę się moją opinią po zakupie dt990/600 edition. Poświęciłem jakieś 30h na wygrzanie tych słuchawek i muszę powiedzieć, że naprawdę warto było doinwestować. DT grają w dużo bardziej szczegółowy sposób od CAL2. Bas jest jedyną rzeczą w której CAL2 może próbować dorównać DT. Na reszcie pasma tracą bardzo dużo do DT. Warto było :) Dzięki wszystkim za opinie i pomoc.

Niektórzy mają też rację, że wysokie częstotliwości potrafią kłóć w uszy, aczkolwiek to uczucie pojawia się przy głośnym odsłuchu. Przy spokojnym słuchaniu muzyki takie niedogodności nie występują. Taki styl słuchania też preferuję bo nie chcę wykończyć mojego słuchu przedwcześnie. Kieeeeedyś może zastanowie się nad lampami... kiedyś. Póki co chyba odpusczę. Aczkolwiek espressivo pozostanie w mojej głowie na przyszłość ;) A może poszukam czegoś bez lamp co będzie potrafiło załagodzić górę.

Dzięki wszystkim jeszcze raz za pomoc! :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

 

Nie będę zakładał nowego tematu skoro ten jest bardzo świeży i prawie "na temat". Ostatnio po zakupie Momentum M2 trochę mi się "otworzyły uszy" i stwierdziłem że czas zainwestować w nowy sprzęt domowy. Potrzebuję ogólnie dac/amp i słuchawek. Jako że mam już dobry zestaw outdoor i przystępne słuchawki zamknięte do gier (Pro80), potrzebuje czegoś otwartego, dużego, bardzo wygodnego do domu, słuchawki nigdy nie opuszczą mojego pokoju więc wygląd ani inne takie nie maja znaczenia. Mam do wydania po około 1k na dac/amp i na słuchawki, plus rozłożyłbym to na dwa miechy, więc też się zastanawiam co wybrać pierwsze.

 

1. Dac, przez dłuższy czas byłem nastawiony na Schiit stack v2, czyli Magni 2 i Modi 2, dużo mocy, dobry dac, niestety mało wyjść, cena około 1200zł ściągając z holandii. Drugim wyborem był smsl sanskrit i jakiś amp do tego, docelowo np fiio K5. Obecnie po bardzo dobrych recenzjach i przyjęciu na tym forum zastanawiam się głównie nad Aune X1S, dużo wyjść, więc i kolumny by się dało podpiąć i podobno bardzo dobra jakość dźwięku.

 

2. Słuchawki, tylko i wyłącznie do muzyki i seriali

a) moim pierwszym i głównym wyborem są AKG K712 pro (austria made), podobno bardzo dobre, z dobra sceną, w miarę neutralne, o co mi głównie chodzi, teraz mam Pro80 i chcę czegoś podobnego sygnaturowo, tylko ofc lepszego :D, moją główną obawa jest połączenie K712 z X1s, wszędzie czytam że K712 są bardzo prądożerne i żeby brzmiały tak jak powinny poprawnie brzmieć to potrzeba mocnego ampa, i to mnie martwi, bo jednak w większości opinii czytam ze x1s nie jest jakimś super morderca jeżeli chodzi o sekcję ampową.

B) HD600, chyba najlepsze do muzyki, zastanawia mnie ich użycie w serialach/filmach, plus jak wyżej czy x1s jest wysteruje poprawnie.

c) R70X j/w

 

Nie rozważam jakoś bardzo beyerów, może powinienem, widzę że użytkownik wyżej kupił i jest zadowolony? Może jest coś jeszcze wartego uwagi, przez krótką chwilę byłem napalony na Monoprice monolith 1060 oraz K7xx z massdropa, ale brak dostępności na polskim rynku, ściąganie z ameryki plus niepewne terminy nowych partii monolithow i K7xx mnie od tego skutecznie odrzuciły.

 

Reasumując, co o tym myślicie, głównie mnie ciekawi combo K712 i x1s, chyba że macie inne pomysły, np O2/ODAC którego nie brałem pod uwagę itp. Domyślam się że w takim wypadku jedynym wyjściem jest najpierw kupić tor, i potem za jakiś czas słuchawki, bo pewnie stratą i głupotą będzie puszczać te słuchawki na prodigy cube?

 

I jak zawsze - z góry dziękuję za sugestie i pomoc :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K712 nie zgadają się z gołym X1s, tutaj potrzeba by dodać jeszcze w tor przynajmniej wzmacniacz X7s. Osobiście sugeruję wziąć od AKG Q701, mają delikatnie podkolorowanych (dla niektórych i tak są bezbasowe) a wyjdą taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

AKG Q701 jakoś średnio brałem pod uwagę, wiele recenzji jest mieszanych, mówią że bardzo wybredne słuchawki co do jakości nagrań, nie są uniwersalne itp, i z tą taniością też nie przesadzajmy, 50 zł taniej za słuchawki teoretycznie dużo bardziej problematyczne, chyba wole iść w coś bezpieczniejszego.

 

Na necie czytałem że ludzie parują AKG K712 z x1s, więc chyba nie może być aż tak źle, poza tym średnio mi się uśmiecha dokładnie jeszcze ampa za drugie 1200 zł (X7s, nie jest przypadkiem polecany głównie na dobre wyjście balance, z którego na razie w ogóle nie zamierzam korzystać?). A co z innymi źródłami do K712? Schiit magni/modi lub SMSL sanskrit i Fiio K5, ludzie zasilają tymi sprzętami takie prądowe studnie bez dna jak T50rp, więc może tutaj też dadzą radę?

 

A co jeszcze powiecie o Fidelio X2? Tutaj jednak obawiam się o ew gwarację, bo produkt już bardzo słabo dostępny jest, (philips zamierza zrobić jakaś kolejną serię, czy jest inny powód dla którego nie produkuje już X2?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z lat doświadczeń wyciągnąłem wniosek, że nie ma dobrej przesiadki z CAL! Każde inne słuchawki to coś innego.

 

Najlepszy zestaw pod względem wyrafinowania i za małe pieniądze co słyszałem to GO@720 + HD600 z tym zestawem można się już po prostu cieszyć muzyką. Najwyżej do ciężkiej elektroniki i jakiś innych bardziej basotłukących gatunków jakieś dodatkowe słuchawki mogłyby leżeć obok, przeważnie za takie robią konstrukcje zamknięte (ale niekoniecznie).

 

DT-150 jak ktoś chce to radziłbym na welurach (dla lepszej wygody) + ew. jakiś mod. (by podkręcić charakter I źródło z ikrą lub jakąś inną magią (z solidnym zasilaniem).

 

R70x - razem z DR150 według mnie są dość porównywalne do HD600, a same w sobie są czymś takim po środku.

 

X2 - są ciemne, ale grają czysto, dość żywo, szybko. Na żadnym sprzęcie mi nie muliły. Były pierwszym skojarzeniem z tematem. Tak naprawdę to cała wymieniona gromadka to kwestia gustu oprócz tego, że senki dają kapkę więcej detaliczności. I jak ktoś lubi jaśniejsze i z mocniejszym pazurem granie to raczej żadna z tych par. Najbardziej funowe (ocieplony, ale czysty dźwięk) mają X2 reszta jest neutralno-uniwersalna (optymalnie napędzone). Najmniejsze wymagania sprzętowe to X2 i R70x. HD600 są wymagające, ale wyjątkowo z geekiem dobrze zgranie.

 

DT990pro. - mają pazura, grają atakując dźwiękiem, nie ustępują detalicznością, już mamy jaśniejsze granie. Raczej oczekują ocieplenia od źródła i ewentualnie dalszego wyeksponowania ich prezentacji i basu (wtedy potrafią być killery w swojej cenie)

 

DT990 600om - Bardziej cywilizowany i kompletny dźwięk. Mniej surowy i mniej chropowaty od pro - kwestia potrzeb i upodobań. Grają czysto i jasno, bardziej uniwersalnie niż pro. Nie znam do niej synergii, ale grały dobrze z tego co miałem.

 

Wszystkie wymienione nauszniki są bardzo dobre, ale pozostaje kwestia źródła i oczekiwań.

 

Ja dla siebie zostawiam R70x Gdyż są tzw. "Jack of all trades, master of none", Z charakteru są raczej łagodne, neutralne, nierozrywkowe, choć mają coś w sobie co wciąga. Mają w sobie dużo dobrego w prezentacji. czerpiąc efekty z różnych konstrukcji co daje bardzo ciekawy obraz muzyczny, ale w pojedynczych aspektach nie będą lepsze od innych. Mi to się podoba, choć HD600 miały akurat lepszą przestrzeń, a w stosunku do innych par to brakuje mi czasem ciekawej barwy instrumentów. Nie jest tak żywa, jesteśmy raczej "głęboko w studiu" niż na koncercie. Powiedziałbym o nich właśnie, że trochę mulą. Ale traktuje to trochę jako coś za coś. (może zmiana kabla by coś zmieniła, nie wiem).

 

 

Minimalizuje harem, więc jakby ktoś szukał DT150, 990pro czy X2, Go@720 to rozważę oferty. :rolleyes::P:ph34r:

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@McDeDe Tak, jak najbardziej jestem zadowolony z połączenia X1S + Dt990/600 edition. Czy to będzie AKG czy jakiś Beyerdynamic, jakość grania będzie podobna, szukaj po prostu dobrego połączenia bo to jest najważniejsze. Szukaj sposobu grania, który Ci pasuje. Ja z czystym sumieniem polecam swój zestaw. Tym bardziej, że jest on bardzo rozwojowy. X1S jest też podłączone do EDIFIER R1600TIII, bardzo fajny zestaw jak nie tworzysz super uber pro jednorożce tęcza pokoju do odsłuchu muzyki :D Do DT zawszę mogę dobrać jakiś wzmacniacz, który jeszcze bardziej podciągnie ich sposób grania w stronę, która bardziej mi odpowiada. Póki co słucham muzyki i cieszę się z zakupu. Kiedyś będę dalej rozwijał ten zestaw bo daje taką możliwość i to mnie najbardziej cieszy, ta możliwość rozwoju która istnieje.

Edytowane przez bloodmean
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuj Q701, zawsze możesz sobie je zmodować. A używki wyczaić można w dobrej cenie czasami. mi się udało. 

 

Dobry artykuł o modowaniu tego modelu:http://www.audiofanatyk.pl/modyfikujemy-brzmienie-sluchawek-akg-q701/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy któryś z forumowiczów podpinał słuchawki HD559 do Aune x1s ? Jakie wrażenia z odsłuchu ?

Wymieniliście kilka modeli słuchawek do 1k, które warto rozważyć. BT990, R70x, HD600, wszystkie do max. 300ohm ze względu na ograniczenia mocy aune.

Ciekawi mnie jak ten sprzęt zachowuje się przy podłączeniu słuchawek 50ohm i mniej.

Z drugiej strony, gdybym chciał zainwestować w nowe słuchawki to czy z wymienionych modeli, polecilibyście jakieś jako nr 1, gdyż zostały porządnie przetestowane i po prostu wiecie, że dobrze się zgrywają z x1s ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności