Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Jakie słuchawki wokółuszne, otwarte/półotwarte do Aune X1S? do 1000zł.


bloodmean

Pytanie

Cześć,

Nadszedł czas na zmiany. Chciałbym poprosić o poradę. Posiadam DAC Aune X1S i słuchawki Creative Aurvana Live2. Chciałbym w najbliższej przyszłości zakupić słuchawki wokółuszne otwarte/półotwarte, które zastąpią CAL2. Wcześniej posiadałem CAL. Styl w jakim grały CAL i w jakim grają CAL2 zdecydowanie mi odpowiada więc szukałbym czegoś podobnego, aczkolwiek jeszcze lepszego. Limit na słuchawki to +-1000zł. Słucham każdego rodzaju muzyki aczkolwiek największą część stanowi rock, muzyka klasyczna. Jest też trochę elektroniki. Interesują mnie słuchawki w których będzie można długo słuchać muzyki i nie będzie to powodowało jakiegoś dyskomfortu, więc wybrałem słuchawki wokółuszne otwarte/półotwarte. Słuchawki będą używane tylko i wyłącznie w domu, podpinane do X1S.

W tym momencie zwróciłem uwagę na:
- Beyerdynamic DT 990 Edition 250 Ohm

- Beyerdynamic DT 880 Edition 250 Ohm

- ATH-AD700X
- HIFIMAN HE-400S (to już większy wydatek ale bardzo podobają mi się o nich opinie + podobno fajnie zgrywają się z X1S. Jeżeli naprawdę są warte swojej ceny to rozważę je)

Co polecacie? Jakieś uwagi?

Edytowane przez bloodmean
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dziękuję @fructo i @adivxv za propozycje.

Po większym zapoznaniu się z tematem pozostają:

- Beyerdynamic DT 990 Edition 250 Ohm

- Beyerdynamic DT 880 Edition 250 Ohm

Wybór jest kierowany tym, że przede wszystkim chcę aby odsłuch muzyki był komfortowy. Słuchawki muszą być wygodne i być dobrze zbudowane. Muszą być solidne. Ktoś ma jakieś uwagi co do DT990 i DT880? Co lepiej zgra się z X1S? Jeżeli ktoś ma jeszcze inne propozycje to z chęcią wysłucham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najbardziej dociążone będą X2 i R70x.

Tutaj też z X1S też będzie dobrze.

Dzięki za wiadomość. Jeżeli już rozmawiamy o X2. Czy one nie będą znowu aż za ciepłe i muzykalne? Nie chce aby wszystko było przysłonięte basem itp. Ludzie też polecają X2 do gier, a do muzyki to tak przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dt990 dają radę ale przeszkadzała mi góra potrafiła zakłuć,

r70x nie słuchałem,

hd600 jakiejś szczególnej synergii z x1s nie złapały,

Jezeli używki wchodzą w grę to he400i/he400s, aune spokojnie da im radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dt990 dają radę ale przeszkadzała mi góra potrafiła zakłuć,

r70x nie słuchałem,

hd600 jakiejś szczególnej synergii z x1s nie złapały,

Jezeli używki wchodzą w grę to he400i/he400s, aune spokojnie da im radę

Czyli wracam do DT990 lub DT880. W R70x strasznie mi nie pasują te plastikowe "łapki", na których mają się opierać słuchawki. Jednak za takie pieniądze oczekuję czegoś więcej. Mam też wrażenie, że nie będą one wygodne. Dzięki za opinie o HD600, w pewnym momencie też brałem je pod uwagę ale te słuchawki pozostaną tylko ciekawostką. Co do he400, na ten moment wydaje mi się właśnie, że nówek nie ma sensu brać, bo zapłacę +-1000zł mniej za DT990 lub DT880 a różnicy wartej 1000zł raczej bym nigdy nie zauważył. Teraz rozchodzi się tylko o to co lepiej zgra się z X1S, DT990 czy DT880. Ale ten temat już musze chyba zagłębiać sam. Chociaż może ktoś miał X1S i styczność z tymi słuchawkami. Dzięki jeszcze raz wszystkim, im więcej opinii tym lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odpowiem tutaj zamiast na PW, którą mi wysłałeś. Moim zdaniem do X1S ani jedne, ani drugie. Te słuchawki potrzebują ciepłego źródła, które złagodzi górę, a w przypadku DT880 doda basu i ociepli średnicę. Dodatkowo przesiadka na nie z CAL może być lekkim szokiem. R70X to dobra propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wszystkim za komentarze! :) Oszczędzacie mi rozczarowań po zakupie. Zastanowię się w takim razie nad R70X.
@Gapcza, dzięki. Może właśnie Dt990edition600 będą rozwiązaniem. Jeżeli już w tym momencie dobrze brzmią z X1s to będą to słuchawki rozwojowe. Czyli po zakupie jakiegoś ampa lampowego możliwe, że będzie jeszcze lepiej. Tutaj dzięki za sugestie @
Michaelz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wszystkim za komentarze! :) Oszczędzacie mi rozczarowań po zakupie. Zastanowię się w takim razie nad R70X.

@Gapcza, dzięki. Może właśnie Dt990edition600 będą rozwiązaniem. Jeżeli już w tym momencie dobrze brzmią z X1s to będą to słuchawki rozwojowe. Czyli po zakupie jakiegoś ampa lampowego możliwe, że będzie jeszcze lepiej. Tutaj dzięki za sugestie @Michaelz.

 

:) mam też lampę i DT990/600 grają na niej jeszcze lepiej. Po Mad Dogach to właśnie Beyery są moimi ulubionymi słuchawkami jeżeli chodzi o synergię z Aune. Z Beyerami to jest tak że im jesteś starszy tym grają lepiej :)Między innymi chodzi o to że z wiekiem tracimy zdolność słyszenia wysokich tonów i jasne słuchawki tak nie gryzą. Ja nie słyszę powyżej 16Khz. Możesz sobie przetestować słuch na youtube, zapytanie "wiek słuchu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pozwolę sobie również zabrać głos w temacie, gdyż tak się składa, że całkiem niedawno przesiadłem się z CAL na X1s + DT990 PRO 250 ohm. De facto pisząc tego posta właśnie mam je na uszach. Wysokie tony faktycznie są tutaj bardzo, ale to bardzo wyeksponowane- po przesiadce z CAL wręcz nieprzyjemne. Szukałem bardziej czegoś w stronę dźwięku, który reprezentują Yamahy EPH-100 (wiem, IEM do otwartych nauszników nie ma co porównywać, ale chodzi o pogląd) no i nie trafiłem. Po dłuższym użytkowaniu wysokie przestają się aż tak narzucać i słucha się ich dość przyjemnie. Basik jest jednym z najlepszych jaki do tej pory miałem okazję słyszeć, średnica jest ok, choć gdyby zamieniła się miejscami z sopranami miałbym sprzęt marzeń, a tak w końcu przyjdzie mi je sprzedać lub zamienić X1s na T1- bo podobno T1 czyni z tych słuchawek istne killery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wszystkim jeszcze raz! :) Zakupiłem dt990/600 edition. Czekam aż mi dojdą.
Mam jeszcze jedno pytanie, jakie lampy do nich polecacie? W przyszłości będę chciał rozbudować zestaw o amp lampowy, który będzie podpięty do X1S. Chodzi mi o sam amp więc T1 chyba nie ma sensu, a X1S nie chce się pozbywać, ponieważ na nim grają też normalne głośniki aktywne.

Z tego co czytałem to dobrą lampą by był Feliks Audio Espressivo. Co o tym sądzicie, co polecacie? W takim zakresie cenowym też bym chciał się utrzymać. Czyli jakieś 1000-1500zł.

Edytowane przez bloodmean
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najpierw niech bejerki przyjdą. posłuchasz, osłuchasz się i wtedy zadaj sobie pytanie czy chcesz coś zmienić, czy podoba ci się takie granie. Na siłę nie ma co kupować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najpierw niech bejerki przyjdą. posłuchasz, osłuchasz się i wtedy zadaj sobie pytanie czy chcesz coś zmienić, czy podoba ci się takie granie. Na siłę nie ma co kupować ;)

Raczej tylko badam temat póki co. Co forumowicze sądzą na ten temat :D Więc zdecydowanie masz racje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

słuchałem dt990 na x1s i to nie to. Szukaj jakieś lampy.

DT 990 pro i x1s i jest spoko:)

 

Pozwolę sobie również zabrać głos w temacie, gdyż tak się składa, że całkiem niedawno przesiadłem się z CAL na X1s + DT990 PRO 250 ohm. De facto pisząc tego posta właśnie mam je na uszach. Wysokie tony faktycznie są tutaj bardzo, ale to bardzo wyeksponowane- po przesiadce z CAL wręcz nieprzyjemne. Szukałem bardziej czegoś w stronę dźwięku, który reprezentują Yamahy EPH-100 (wiem, IEM do otwartych nauszników nie ma co porównywać, ale chodzi o pogląd) no i nie trafiłem. Po dłuższym użytkowaniu wysokie przestają się aż tak narzucać i słucha się ich dość przyjemnie. Basik jest jednym z najlepszych jaki do tej pory miałem okazję słyszeć, średnica jest ok, choć gdyby zamieniła się miejscami z sopranami miałbym sprzęt marzeń, a tak w końcu przyjdzie mi je sprzedać lub zamienić X1s na T1- bo podobno T1 czyni z tych słuchawek istne killery.

słuchałem obu t1 i x1s zdecydowałem się na bardziej rozdzielcze x1s:) kwestia gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pozwolę sobie również zabrać głos w temacie, gdyż tak się składa, że całkiem niedawno przesiadłem się z CAL na X1s + DT990 PRO 250 ohm. De facto pisząc tego posta właśnie mam je na uszach. Wysokie tony faktycznie są tutaj bardzo, ale to bardzo wyeksponowane- po przesiadce z CAL wręcz nieprzyjemne. Szukałem bardziej czegoś w stronę dźwięku, który reprezentują Yamahy EPH-100 (wiem, IEM do otwartych nauszników nie ma co porównywać, ale chodzi o pogląd) no i nie trafiłem. Po dłuższym użytkowaniu wysokie przestają się aż tak narzucać i słucha się ich dość przyjemnie. Basik jest jednym z najlepszych jaki do tej pory miałem okazję słyszeć, średnica jest ok, choć gdyby zamieniła się miejscami z sopranami miałbym sprzęt marzeń, a tak w końcu przyjdzie mi je sprzedać lub zamienić X1s na T1- bo podobno T1 czyni z tych słuchawek istne killery.

 

mogę potwierdzić, że dt990 (250) i T1 (mk2 w moim przypadku) bardzo fajnie się zgrywają.

 

Najpierw niech bejerki przyjdą. posłuchasz, osłuchasz się i wtedy zadaj sobie pytanie czy chcesz coś zmienić, czy podoba ci się takie granie. Na siłę nie ma co kupować ;)

Raczej tylko badam temat póki co. Co forumowicze sądzą na ten temat :D Więc zdecydowanie masz racje ;)

 

 

hmm jesteś pewny, że 600 na start to dobry pomysł? Jeżeli rzeczywiście zakupisz espressivo to super zestaw, ale 250 zasili ci większość mniejszych/tańszych daców i wzmaków, ale jeżeli masz na to środki to nie żałuj sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności