Skocz do zawartości

Monolith M1060 - Monoprice bierze się za planary!


oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie nie jest fajna. Znaczy cena, bo słuchawki to w swojej klasie pewniak.  Kupi się je u nas kilka stówek taniej. Jak ma być bardziej zwiewnie i detalicznie, ze zjawiskową jak na zamknięte przestrzenią, kosztem nieco gorszej ogólnie pojętej motoryki i energetyki brzmienia, w takim bardziej akustycznym klimacie, to na amazonie widziałem ostatnio ath-w1000z za 449 dolców. Był tam  w pakiecie jakiś wzmacniacz nawet i kilka różnych akcesoriów.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju co mieszkam to normalne ceny. Tutaj ceny mawiają są jak do nieba. To rozumiem że te Fostexy są lepsze od tych monoprice 1060c? Tutaj to tylko niektóre marki słuchawek można kupić, raczej o otwartym szwedzkim stole słuchawek to można pomarzyć. Inne są też drogie. 

Jest druga opcja monoprice 560 z padami od sony bx500 ale to chyba ta wersja że można z nich zrobić otwarte albo zamknięte.

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktów przymierzam się do zakupu słuchawek planarnych  Monoprice M565  dodatkowo chciałbym je zmodować. Czy zakupić je z amazona czy ze strony monoprice.com? I czy się zgadzacie z tym co tutaj jest napisane. https://www.soundguys.com/monoprice-monolith-m565-review-15792/

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marco-polo napisał:

Pytanie za 100 punktów przymierzam się do zakupu słuchawek planarnych  Monoprice M565  dodatkowo chciałbym je zmodować. Czy zakupić je z amazona czy ze strony monoprice.com? I czy się zgadzacie z tym co tutaj jest napisane. https://www.soundguys.com/monoprice-monolith-m565-review-15792/

Zasadniczo m1060 oceniają ciut wyżej i.... Hmmmm mam M1060 od 8 rano czyli niezbyt wygrzane i... porównując z np. Sundarami są gorsze we wszystkim dźwiękowo ale... słucha się ich co najmniej tak samo fajnie - są wygodniejsze i szczególnie w metalu bardziej przyjazne takie ocieplone funowe granie bez męczenia szczegółami - nie poleciłbym ich nikomu na podstawowe słuchawki ale dają bardzo dużo radości jako relaksacyjne uzupełnienie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M565 jak i m1060 można zmodować wyciągając gąbkę ze środka co zwiększa ich jasność i scenę. M565 mają jeden mankament są na klej a m1060 to poprawili to w nich. Podobno są niekomfortowe w styczniu M565 były po 79$ teraz są po 189$. Dodatkowo M565 mają ciemne granie i dobry bass. Jak już celować to wolałbym coś co gra fajnie. Za zmodowanie M565 trzeba liczyć następne 100$ na pady i kabel minimum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, marco-polo napisał:

Jak już celować to wolałbym coś co gra fajnie.

Jak pisałem - mogę się wypowiadać za M1060 - nie do końca grają dobrze ale na pewno grają fajnie :) Też je kupiłem z myślą o modach a teraz już się zastanawiam czy chcę je zmieniać. OK mody w 1060 pomagają na dzwoneczki na 5 kHz ale nie każdemu one przeszkadzają. Enthusiasts may not like the bass over-emphasis, but consumers will appreciate the sound quite well.  Jak pytasz o recenzję to owszem to zdanie jest kluczowe i wiele zależy od toru - jeśli potrafi ten bas dobrze kontrolować to dostaniesz słuchawki z dobrym basem nie włażącym na średnicę i przyjemne w odbiorze i to już z pudełka. Cały czas pamiętając o ich cenie OFC.

Edytowane przez sirkszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, zakupiłem takie słuchawki. Są to monoprice m1060. Na początku wrażenie waga bo przeważnie używam lekkich. Są z modowane albo to inna wersja Monolith. Zamiast wtyków mmcx mają wtyki jack 2.5mm data produkcji 2017. Pady są sztuczne ale miękkie śmierdzą nowością chińskimi padami. Klejone pady. Co do grania to muszę dłużej się zagłębić bo do porównania hifiman 400i to mam wrażenie jakby miały większy soundstage. Co do budowy to tak słabe wykonanie kładąc na stół to widać to.

IMG_20190625_211528.jpg

IMG_20190625_211640.jpg

IMG_20190625_211721.jpg

IMG_20190625_211732.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio doszły monoprice M560 i muszę przyznać że grają lepiej od M1060 i chociaż pałąk mają delikatny to się nie przekręcają jak te M1060 jeden plus że można z nich zrobić otwarte i zamknięte ale w odczuciu Hifiman HE-400i i tak grają lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności