Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

wymiana zapsutego kabla


wojmaj22

Rekomendowane odpowiedzi

mam pewien problem, mianowicie kabel od słuchawek takstar hi2050 stwardniał i się połamał. Chociaż jest dźwięk(bo przewody całe) to jednak chce wymianić na zapas. Problem z doborem kabla i jak to zrobić bo zastanawiam się nad kablem wyjmowanym i wejściem i tu prosze was o pomoc.

Jak coś to przenieście do innego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek na wymianę:

Canare Starquad L-4e6s lub L-4e5c

Mogami 2534 Neglex Quad

 

Wtyki od strony źródła:

3.5mm lub 6.3mm polecam od Amphenola

 

Troszkę może być roboty z wymienianym kablem tzn. jakie byś wybrał złącza w słuchawce:

- Mini XLR 4pin - gniazdo jest trochę spore, więc nie wiem czy da rade je zmieścić w obudowie, ale masz na każdy kanał jeden pin.

- jack 3.5mm - jest mniejszy, możesz dać z jednej strony (wtedy minus idzie razem), albo symetrycznie na lewo i prawo

- jack 2.5mm - jeszcze mniejszy, analogicznie jw.

 

Może zrobić odpięcie zaraz pod muszlą na kablu? oszczędność roboty, a kabelek będzie wymienny? Tu bym polecił mini XLR 4pin nakablowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, troche poczytałem i mogami ma chyba małą dostepność a te canare to czym się różnią(bo chyba je wezme)ew. dużo jest o kablach conducfil i jak z nimi? Do tego jakiś oplot(np. taki jest dobry?) dalej mini jack od źródła taki pasuje? A złącze w słuchawce w jakim sensie? bo ja bym chyba robił bez odpięcia bo i tak słuchawki tylko w jednym miejscu.

Edytowane przez wojmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie da rady dostać Mogami, to Canare jest bardzo dobrym typem.

 

http://www.canare.com/ProductItemDisplay.aspx?productItemID=53 - Canare przede wszystkim różnią się średnicą -

L-4E6S

średnica zew. ma 6mm

niższa pojemność, gra nieco jaśniej

trochę sztywniejszy

wytrzymalszy

 

L-4E5C

średnicą zew. 4.80mm.

 

Z tą wytrzymałością to bym się nie przejmował. Stalowy oplot w środku zrobi i tak swoje jeśli go nie zdejmiejsz:)

 

Jeśli masz problem z łamiącymi się kablami, to zostaw, to co daje producent bez żadnych oplotów. Jeśli chcesz się bawić w oploty, to musisz ściągnąć osnowę i ew. ekran. Chociaż w sumie oplot na osnowę... rozejrzyj się też tutaj: http://www.wojtap.pl/oploty-kablowe.html

 

Co do jacka się nie dowiem, bo coś link mi nie działa.

 

Złącze w słuchawce w takim sensie, że odpinany kabelek:

http://forum.mp3store.pl/topic/126552-beyerdynamic-dt990-32-ohm-mod-mini-xlr-4pin-kabel-miedz-7n/

Edytowane przez krzyhoo29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to kabel biore ten canare co do linku to zły skopiowałem więc to http://m.ceneo.pl/Click/Offer/?e=IXW2daCgNyjaF4qk5KtZJqoegimlgSfkV_Oi4f6ZubeRDtwwcAjf18V2UDOjNJIQJ07F0Q80aWLNZ_eyGD1nXZ2r0HfNQNcZTGwK1afxYKnMm2dgOQ-dBsgMb-ehzDNOaCiJ8FYNv0NYHUA0cTh982TD50otZri9pVBMwlkFDd3tgUcmM6zyCQEUgXjG9BhbpVBMwlkFDd2lUEzCWQUN3RP7ScEiaVaK chyba okej od słuchawek nie będę robiłwyjściantak jak mówiłem wyżej. Więc to chyba tyle bo kabel i mini jack + sprzęt w domu mam. Tylko jak idą 4 przewody w środku to u mnie w słuchakach są 3 a czwarty do czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amphenol fajny :) ostatnio rzuciłem go sobie do recablingu Grado :)

 

+ prawy

- prawy

+lewy

- lewy

 

a w wielu słuchawkach zwiera się minusy już w muszli. Temu są 3 żyły. U Ciebie chyba da się opcję zwarcia minusów dopiero na jacku. Poza tym dobrze, żeby przekroje przewodu dla + i - były równe, więc jeśli zwierasz minusy, to i tak puszczasz w dwóch żyłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności