Skocz do zawartości
  • 0

Superlux HD330 vs Somic V2


macc666

Pytanie

Witam , planuję zakupić jakieś przyzwoite słuchawki nauszne do 200zł i po zapoznaniu się z różnymi recenzjami, wziąłem pod uwagę Superlux HD-330 oraz Somic V2, słuchawki mają być używane głównie do słuchania szeroko pojętego metalu/rocka.Preferuję raczej dźwięk w miarę dojrzały , równy , bez mocno podbitego basu,bardziej stawiam na szczegółową ale nie męczącą górę, dobrą przestrzeń i stereofonię no i dobrą dynamikę.Słuchawki będą napędzane hybrydą słuchawkową diy (lampa +mosfet), do tej pory używałem Goldringów DT-150 , ale się już całkiem rozleciały :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W porównaniu do innych moich słuchawek są zdecydowanie najciemniejsze.

Ano, chyba że tak.

 

Żeby nie było, a winno się to zaznaczyć, somici nie mają męczącej, tnącej góry, ale żeby ona była jakaś wyraźnie szczegółowa, raczej nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do takich gatunków imo Superluxy są super. Ciemne słuchawki się nie nadają pod rocka i metal, bo bas zaczyna wszystko zalewać, nie ma powera i energii. Moje luxy grają super te gatunki i na pewno będę szukał docelowo czegoś o podobnej charakterystyce, ale lepszej jakości.

Imo one mają idealną ilość basu, podbitą średnicę i górę (przynajmniej względem dt150). Względem innych słuchawek, jakie miałem, góra nie wydawała się jakoś super podbita, ale to już z pamięci i mojego opisu na forum sprzed pięciu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Faktycznie HD330 nadają się do metalu ale tego słabo wyprodukowanego, starego jazgotliwego black metalu. Przy dobrych nagraniach Beyery DT150 sprawdzają się dużo lepiej. Wiem że DT150 są poza Twoim budżetem ale może warto troszkę poczekać, odłożyć więcej kaski i kupić coś naprawdę dobrze grającego. Mam HD330 i DT150. Superluxy są gorszymi słuchawkami i w kwestii ergonomii i w kwestii jakości dźwięku. V2 nie znam. DT150 świetnie sprawdzają się w metalu tylko muszą mieć jasne/neutralne źródło.

 

"Preferuję raczej dźwięk w miarę dojrzały , równy , bez mocno podbitego basu,bardziej stawiam na szczegółową ale nie męczącą górę, dobrą przestrzeń i stereofonię no i dobrą dynamikę." To tylko DT990Edition600 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja też mam luxy i DT150, ale imo luxy lepsze do metalu. Niestety, ale większość metalu jest słabo zrealizowana. Na luxach jest zdecydowanie więcej życia i energii, pomimo gorszej jakości dźwięku. Jak dla mnie Dt150 nadają się dla bassheadów (też nie do końca, bo nie jest to taki napierda.... bass, ale jest go po prostu dużo) albo do spokojniejszych gatunków muzyki (blues, jazz, klasyka i odmiany).

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Faktycznie HD330 nadają się do metalu ale tego słabo wyprodukowanego, starego jazgotliwego black metalu. Przy dobrych nagraniach Beyery DT150 sprawdzają się dużo lepiej. Wiem że DT150 są poza Twoim budżetem ale może warto troszkę poczekać, odłożyć więcej kaski i kupić coś naprawdę dobrze grającego. Mam HD330 i DT150. Superluxy są gorszymi słuchawkami i w kwestii ergonomii i w kwestii jakości dźwięku. V2 nie znam. DT150 świetnie sprawdzają się w metalu tylko muszą mieć jasne/neutralne źródło.

 

"Preferuję raczej dźwięk w miarę dojrzały , równy , bez mocno podbitego basu,bardziej stawiam na szczegółową ale nie męczącą górę, dobrą przestrzeń i stereofonię no i dobrą dynamikę." To tylko DT990Edition600 :)

 

Gapcza, aż tak te DT990/600 ci podeszły ? a co z miłością do K702, napisz coś proszę bo sam się zastanawiam pomiędzymi tymi dwoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Faktycznie HD330 nadają się do metalu ale tego słabo wyprodukowanego, starego jazgotliwego black metalu. Przy dobrych nagraniach Beyery DT150 sprawdzają się dużo lepiej. Wiem że DT150 są poza Twoim budżetem ale może warto troszkę poczekać, odłożyć więcej kaski i kupić coś naprawdę dobrze grającego. Mam HD330 i DT150. Superluxy są gorszymi słuchawkami i w kwestii ergonomii i w kwestii jakości dźwięku. V2 nie znam. DT150 świetnie sprawdzają się w metalu tylko muszą mieć jasne/neutralne źródło.

 

"Preferuję raczej dźwięk w miarę dojrzały , równy , bez mocno podbitego basu,bardziej stawiam na szczegółową ale nie męczącą górę, dobrą przestrzeń i stereofonię no i dobrą dynamikę." To tylko DT990Edition600 :)

 

Gapcza, aż tak te DT990/600 ci podeszły ? a co z miłością do K702, napisz coś proszę bo sam się zastanawiam pomiędzymi tymi dwoma.

 

Kupiłem DT990/600 i K702 żeby je porównać i zostawić w mojej opinii lepsze. Na ten czas zostawiam oby dwie pary, bo każda ma swój urok a jeść nie wołają. Gdybym miał wybrać tę jedną to na pewno DT990, dlatego że są bardziej uniwersalne i muzyklane ale nie pozbawione szczegółów. Na Beyerach i metalu posłuchasz i klasyki, na K702 metalu nie polecam, są za ostre i zbyt analityczne. Natomiast K702+lampa i nagrania z Chesky Records to po prostu mistrzostwo świata. Beyery są też wygodniejsze. Jeżeli słuchasz dużo jazzu i klasyki to imo lepsze będą K702, a do tego po odblokowaniu bassportu dostały fajny basik. Do słuchania "wszystkiego" Beyery lepiej się sprawdzają.

 

A żeby nie robić za dużego offtopu to Superluxy odpuść sobie bo są nie za wygodne, mają paskudny poskręcany kabel i ceratki mocno grzeją w głowę (pomaga tzw, mod skarpetkowy). Może ktoś coś o V2 Ci napisze.

Edytowane przez Gapcza
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakbym je kupił,to wymieniłbym pady na welurowe, no i kabel też bym wymienił na prosty.

I wtedy będziesz miał słuchawki za 300zł które nie będą grały adekwatnie do zainwestowanych pieniędzy. Swoje Dt150 w dobrym stanie kupiłem za 400zł. Warto poczekać i odłożyć kasę. Za tą kasę kupisz też AKG K550/K551.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności