Skocz do zawartości

Pogromcy Mitów Żywieniowych - Prawda czy Fałsz?


Arthass

Rekomendowane odpowiedzi

Można w moździerzu (jak dokładnie rozetrzesz), można w młynku do kawy, blenderze. W zasadzie metoda nie jest imo ważna. Ważne by enzymy trawienne miały łatwy dostęp do substancji odżywczych, no i też kosmki jelitowe, by można to było też efektywnie wchłonąć.

W dwóch łyżkach siemienia jest już praktycznie odpowiednik całego zapotrzebowania na długołańcuchowe kwasy omega, więc więcej nie potrzeba.

Łusek tak czy inaczej nie strawisz, po prostu wejdą w skład masy kałowej... To ta "błonnikowa miotełka", o której czasem się słyszy w mediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dobrze rozumiem jak dobrze się rozgryzie nasiona to nie dość że wchłonie się wszystko to co trzeba to jeszcze miołełka swoje pożyteczne rzeczy zrobi, tak?

 

wiem, że metoda rozdrabniania nieważna, ale ręczny młynek do pieprzu nie daje rady, czytałem też że blender też nie daje rady, jedyne co zostaje to młynek do kawy czyli trzeba by było specjalnie kupować, ale jak można całe ziarna wcinać i nie tracić właściwości odżywczych i błonnika to spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z błonnikiem sprawa nie jest jednoznaczna. Często jest pożyteczny, pobudza i reguluje perystaltykę jelit (zapobiega zaparciom), utrzymuje porządek w jelitach, niektóre formy mają właściwości przeciwutleniające i zmniejszające ryzyko rozwoju nowotworów jelit. Czasem błonnik nierozpuszczalny nie jest zalecany, bo może też być pożywką dla bakterii, co przy zaburzeniach ilościowych i jakościowych jest problemem - choć w normalnych przypadkach najczęściej dba o rozwój zdrowej flory. Błonnik nierozpuszczalny w dużym nadmiarze, a szczególnie źle rozdrobionymi może potencjalnie podrażniać ściany nabłonka układu pokarmowego, co potencjalnie może wywoływać np. krwawienia, ale też czytałem gdzieś że takie nadmierne podrażnianie może też promować rozwój nowotworów. Czyli jak zwykle warto spożywać pewne rzeczy z umiarem.

U mnie blender daje rady, tylko muszę oczywiście wody dodać, bo na sucho to ciężko idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję tyle, by przykryło ostrza, u mnie mieli na drobno bo mam bardzo mocny blender, ale wystarczy ze dobrze rozdrobni, proszek nie jest konieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności