Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

KZ ZST


jacekin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam te kazetową mambę od @Crisisa, dzięki raz jeszcze!

1. To są killery. Fidelio s2 i sony xba-3 wyraźnie od nich odstają. Źródło a200p.

2. Fun, rozrywka, powietrze, scena, separacja. Nie gubią się, w gęstym szybkim metalu tez nie. Dają bardzo duża frajdę ze słuchania. Jestem pod wrażeniem. Wysokich za mało nieco dla mnie ale... nie przeszkadza to w niczym. Słuchałem wczoraj w biedronce, przy piecu, dziś przy odkurzaniu. W tych zastosowaniach - najlepsze na świecie. Są dni, kiedy nie mogę słuchać muzyki, tylko j.w. dlatego takie znakomite słuchawki są bezcenne. Fatso należy się szkocka od każdego posiadacza kazetow. Moje idą w poniedziałek dalej w forum, za darmo dostałem od @Crisis94, za darmo wysyłam dalej (adresat już jest). Oczywiście zaklepałem już sobie zakup nowej pary. Chętnie dam i 799 nawet za TFZ balance 2m - jeśli będzie podobnie jak w kazetach, ale lepiej z wysokimi jeszcze... Jak ktoś może mnie tu oświecić, to poproszę...

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te kazetową mambę od @Crisisa, dzięki raz jeszcze!

1. To są killery. Fidelio s2 i sony xba-3 wyraźnie od nich odstają. Źródło a200p.

2. Fun, rozrywka, powietrze, scena, separacja. Nie gubią się, w gęstym szybkim metalu tez nie. Dają bardzo duża frajdę ze słuchania. Jestem pod wrażeniem. Wysokich za mało nieco dla mnie ale... nie przeszkadza to w niczym. Słuchałem wczoraj w biedronce, przy piecu, dziś przy odkurzaniu. W tych zastosowaniach - najlepsze na świecie. Są dni, kiedy nie mogę słuchać muzyki, tylko j.w. dlatego takie znakomite słuchawki są bezcenne. Fatso należy się szkocka od każdego posiadacza kazetow. Moje idą w poniedziałek dalej w forum, za darmo dostałem od @Crisis94, za darmo wysyłam dalej (adresat już jest). Oczywiście zaklepałem już sobie zakup nowej pary. Chętnie dam i 799 nawet za TFZ balance 2m - jeśli będzie podobnie jak w kazetach, ale lepiej z wysokimi jeszcze... Jak ktoś może mnie tu oświecić, to poproszę...

parę osób jeszcze się zna na dobrym graniu ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te kazetową mambę od @Crisisa, dzięki raz jeszcze!

1. To są killery. Fidelio s2 i sony xba-3 wyraźnie od nich odstają. Źródło a200p.

2. Fun, rozrywka, powietrze, scena, separacja. Nie gubią się, w gęstym szybkim metalu tez nie. Dają bardzo duża frajdę ze słuchania. Jestem pod wrażeniem. Wysokich za mało nieco dla mnie ale... nie przeszkadza to w niczym. Słuchałem wczoraj w biedronce, przy piecu, dziś przy odkurzaniu. W tych zastosowaniach - najlepsze na świecie. Są dni, kiedy nie mogę słuchać muzyki, tylko j.w. dlatego takie znakomite słuchawki są bezcenne. Fatso należy się szkocka od każdego posiadacza kazetow. Moje idą w poniedziałek dalej w forum, za darmo dostałem od @Crisis94, za darmo wysyłam dalej (adresat już jest). Oczywiście zaklepałem już sobie zakup nowej pary. Chętnie dam i 799 nawet za TFZ balance 2m - jeśli będzie podobnie jak w kazetach, ale lepiej z wysokimi jeszcze... Jak ktoś może mnie tu oświecić, to poproszę...

Ja również myślę o tfz b2 jako poziomie wyzej, ale w duchu kz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze oryginalne tipsy sa dla mnie dramatycznie niewygodne, uzywalem zst z tipsami od triplefi ale te znowu sa troche za szerokie i plytko wchodza przez co slaby seal, zamowilem sobie takie: https://m.aliexpress.com/s/item/32453593435.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32453593435&productSubject=New-Arrived-3-Pairs-6pcs-L-M-S-In-Ear-Tips-Earbuds-Headphone-Silicone-Eartips-Ear#autostay

 

I polecam. Dobry seal, ani twarde, ani miekkie, nie ma sie nad czym rozwodzic, ot dobre tipsy.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystał ktoś z tego kabla?

 

https://www.aliexpress.com/item/KZ-ZST-Silver-Upgrade-Earphone-Cable-Detachable-Audio-Cord-3-5mm-3-pole-Jack-for-KZ/32783925219.html


tu najtańszy chyba: http://www.ebay.com/itm/272555441459

 

wziąłem na próbę, zobaczymy czy lepszy od stockowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszły zamówione u chińczyka tipsy i to jest to! Zamówiłem trzy komplety: pianki (klik), tipsy przytaczane przez Spawna (takie) i tipsy z dużym otworem (takie).

 

Czerwone tipsy jak dla mnie odpadają, poprawiają wygodę, ale łapię takiego seala, że bas chciałby mi wypchnąć mózg przez nos, a i wysokie przez to tracą na mocy (w sensie, że się cofają), a i jakoś tak mało wyraźnie wydają na tle innych pasm.

Ale te błękitne to jest istny ogień! Basu jest mniej, wszystkie pasma się wyrównują, góry jest więcej i jest dużo bardziej z przodu. O takie KT ZST walczyłem! Serio, szczerze polecam.

 

Pianek jeszcze nie sprawdzałem, ale różnice między tipsami są ogromne, więc podejrzewam, że w takiej konfiguracji zagra to jeszcze inaczej.

 

EDIT: Na szybko: pianki są gdzieś pomiędzy, ani bas nie dostaje takiego kopa, ani góra nie jest tak eksponowana. Raczej zostanę na niebieskich i tyle.

Edytowane przez kopec23
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie po 36 dniach roboczych, w międzyczasie straciłem nimi zainteresowanie. :) Ciekawość jednak zwyciężyła, posłuchałem z 10 min. Ładnie grają aczkolwiek brzmienie nie moja bajka. Wysokie tony z czasem się uspokoją?

Edytowane przez ICTC
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wysokie tony z czasem się uspokoją?"

 

U homo sapiens z czasem uspokajają się nawet za bardzo ;)

Tak więc wyjmij je z szuflady za X lat i będą jak znalazł :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie po 36 dniach roboczych, w międzyczasie straciłem nimi zainteresowanie. :) Ciekawość jednak zwyciężyła, posłuchałem z 10 min. Ładnie grają aczkolwiek brzmienie nie moja bajka. Wysokie tony z czasem się uspokoją?

 

Co to znaczy uspokoją?

Dla mnie jest ich za mało i to jest ich jedyna wada (słuchane na Ip6).

Dzisiaj przyszły zamówione u chińczyka tipsy i to jest to! Zamówiłem trzy komplety: pianki (klik), tipsy przytaczane przez Spawna (takie) i tipsy z dużym otworem (takie).

 

Czerwone tipsy jak dla mnie odpadają, poprawiają wygodę, ale łapię takiego seala, że bas chciałby mi wypchnąć mózg przez nos, a i wysokie przez to tracą na mocy (w sensie, że się cofają), a i jakoś tak mało wyraźnie wydają na tle innych pasm.

Ale te błękitne to jest istny ogień! Basu jest mniej, wszystkie pasma się wyrównują, góry jest więcej i jest dużo bardziej z przodu. O takie KT ZST walczyłem! Serio, szczerze polecam.

 

Pianek jeszcze nie sprawdzałem, ale różnice między tipsami są ogromne, więc podejrzewam, że w takiej konfiguracji zagra to jeszcze inaczej.

 

EDIT: Na szybko: pianki są gdzieś pomiędzy, ani bas nie dostaje takiego kopa, ani góra nie jest tak eksponowana. Raczej zostanę na niebieskich i tyle.

 

O kurczę, w takim razie muszę zamówić te błękitne.

Dzięki za naprowadzenie na ten trop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia na gorąco (odsłuch prosto z pudełka):

 

Pierwsza i najważniejsza kwestia - trzeba znaleźć dobrego seala. Fabryczne tipsy pominę milczeniem, są tragiczne. Uzyskałem optymalnego seala na tipsach bi-flange, które ostały mi się po niegdyś posiadanych Sennheiserach IE8.

 

Jakość wykonania jest zaskakująco dobra. Obudowy słuchawek sprawiają wrażenie naprawdę solidnych, przewód jest niczego sobie (brakuje mi tylko chin slidera). Izolacja na niezłym poziomie, nie ma szału, ale tragedii też nie.

 

Nie wiem czemu, ale nie chciałem, żeby pozytywne opinie na temat tych słuchawek to była prawda. Liczyłem po cichu na kolejny bezsensowny hype i szybkie zejście na ziemię po odsłuchu. Muszę przyznać, że jestem w szoku. Zdążyłem na razie na szybko przesłuchać album Can - Future Days. Aktualnie odsłu****ę A Tribute to Jack Johnson Milesa Davisa. Jakość dźwięku jest fenomenalna. Po uzyskaniu optymalnego seala słuchawki prezentują bardzo naturalny, lekko ocieplony dźwięk. Nie wiem skąd biorą się opinie o przesadzonym basie czy braku góry. Pasmo jest moim zdaniem bardzo dobrze zrównoważone, uwagę zwraca zwłaszcza świetna średnica. Bas jest głęboki, dobrze kontrolowany, nieprzesadzony. Wysokie są na swoim miejscu, dobrze wybrzmiewają, nie gubią się, nie są wyostrzone. O scenie i separacji jeszcze nie mam zdania, ale niczego mi również pod tymi względami nie brakuje.

 

To na razie tyle z moich wstępnych odsłuchów. Biorąc pod uwagę fakt, że te słuchawki kosztują 12$ inni producenci powinni się zakopać pod ziemię ze wstydu.

 

Masakra...

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych silikonów to zaaplikowałem tipsy "hybrydowe" (guma+gąbka) z zestawu od xba 40. Trochę lepiej wchodzą w ucho. To w zasadzie jedyny ich mankament - tzn. zakladanie i łapanie sealu.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności