Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

KZ ZST


jacekin

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, chico99 napisał:

Mam ten moduł BT i swego czasu bawiłem się spinając go z różnymi dokami KZ.

Oddawał charakter brzmienia poszczególnych modeli ale zmiany nie były duże.

Poza tym ograniczał wyraźnie dynamikę oraz scenę i wiecznie przerywał połączenie.

ZSN grały trochę lepiej od BTE ale kolega zrobi błąd kupując ZSN plus moduł BT, mając już BTE.

Tym bardziej, że jak sam napisał potrzebuje je do biegania i okazjonalnego słuchania.

Jakbym miał coś polecić uniwersalnego i stosunkowo niedrogiego to XD-23. 

Moduł BT od KZ starszy był bylejaki. Nowe z BT 4,1 i dłużej pracują i są dźwiękowo lepsze, mają aptX. Mam 3 sztuki z różnymi końcówkami i jest ok. @Lord Rayden słuchał mojego na mmcx i sam sobie zamówił. A dostałem je pod koniec września bodajże

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zmienili, najnowszy chip CSR siedzi w nich i są po prostu lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jaro54 napisał:

Moduł BT od KZ starszy był bylejaki. Nowe z BT 4,1 i dłużej pracują i są dźwiękowo lepsze, mają aptX. Mam 3 sztuki z różnymi końcówkami i jest ok. @Lord Rayden słuchał mojego na mmcx i sam sobie zamówił. A dostałem je pod koniec września bodajże

 

Jaki to konkretnie moduł/przewód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to stary model dlatego tak tanio. Wcześniej koło setki na gearbest chcieli za niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nadal KZ ZST są dobrym wyborem dokanałówek w cenie do ok 120zł?

Zależy mi na dobrym, lekko podbitym basie (mocny impakt, zejście, kontrola i zróżnicowana barwa, nie przeciągnięty) i dobrej reszcie - dobre, energetyczne gitary akustyczne, dobre ekscytujące denciaki, brak sybilantów. Czy naprawdę jest problem z ich aplikacją jak na Audiofanatyku napisane?

Kupować obojętnie gdzie (wolę z PL bom niecierpliwy) - czy trafiają się podróby? Chcę słuchawki bez mikrofonu.

Edytowane przez yotomeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yotomeczek napisał:

Czy nadal KZ ZST są dobrym wyborem dokanałówek w cenie do ok 120zł?

Zależy mi na dobrym, lekko podbitym basie (mocny impakt, zejście, kontrola i zróżnicowana barwa, nie przeciągnięty) i dobrej reszcie - dobre, energetyczne gitary akustyczne, dobre ekscytujące denciaki, brak sybilantów. Czy naprawdę jest problem z ich aplikacją jak na Audiofanatyku napisane?

Kupować obojętnie gdzie (wolę z PL bom niecierpliwy) - czy trafiają się podróby? Chcę słuchawki bez mikrofonu.

Podobno ZSN też są ciekawe i sam się nad nimi zastanawiam :P Coś nowego bym posłuchał :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ZSN też są ciekawe i sam się nad nimi zastanawiam  Coś nowego bym posłuchał  
Sporo osób pisze, że ZSN to ulepszona wersja ZST. Na mnie ZST nie zrobiły wrażenia, natomiast ZSN to moim zdaniem jedne z lepszych słuchawek jakie pojawiły się ostatnio w tym przedziale cenowym.
Brałbym ZSN, a z ZST dałbym sobie spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten na końcu zresztą opisany że do ZSN

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam ZST z modułem BT tym zwykłym z tym że jest po przejściach... Modyfikowałem długość przewodu a potem siostrzenica wyrwała mi jeden kabel, rozłupywany posklejany wygląda jak wyrwany psu z gardła i zastanawiam się też czy ten z aptx brzmi od niego lepiej? Ktoś porównywał? I jak z czasem pracy, jest różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pracy ok 8 h. Dźwięk jest przyzwoity. Nie znam starszego ale na pewno dłuższy czas pracy i aptx poprawia dźwięk. Plus nowszy układ BT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W końcu udało mi się sprawdzić o co tyle szumu z tymi KZ-tami (dobre tempo, nie?) i powiem szczerze, że gdyby nie ergonomia, to byłyby chyba najfajniejsze IEM-y do codziennego posłuchania gdzieś na mieście, które bez strachu można wrzucić do kieszeni. Mi osobiście trochę wystają z uszu i na stockowych tipsach słabo się w nich trzymają. Seal raczej przeciętny, ale za to dźwięk super.

 

Oczywiście mają swoje problemy i nie grają perfekcyjnie, ale grają bardzo swobodnie jesnocześnie z rozmachem jak i z wystarczającą ilością detali. Dosyć uniwersalne brzmienie, które u mnie sprawdza się w wielu gatunkach. M.in. w rocku, metalu, jazzie i synthwavie. Bas nie wielkiego zejścia, ale potrafi ładnie zawibrować i uderzyć dosyć mocno. Środek jest łagodny i miękki, ale niektóre męskie wokale brzmią nieco nienaturalnie chudo. Góra daleko się nie rozciąga, jest łagodna, nieco zaoblona. Transjenty nie uderzają prosto w twarz, dzięki czemu całość przekazu nieco się odsuwa od słuchacza i brzmi raczej relaksująco.

 

Gdyby tylko Chińczycy byli w stanie te przetworniki upchnąć w mniejszej/innej/bardziej uniwersalnej obudowie, to dla mnie byłby totalny killer w tej cenie, a ciężko mi nawet w tym momencie pomyśleć o jakichś słuchawkach dużych producentów, które oferowałyby jednocześnie taki dźwięk, wygodne noszenie OTE i wypinane kable w cenie nawet do 300zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności