Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

KZ ZST


jacekin

Rekomendowane odpowiedzi

Kz zst to są killery.

A z killerami tak jest, mają zabijać, co napotkają na drodze. 

Dobrze, że @Fatso hajp nakręcił, bo warto te killery mieć.

Dobrze, że @Inszy pokazuje im miejsce w szeregu, by świeżaki nie miały złudzeń, że to nie są hajendy.

Ja tak miałem - i mam - z hd681 (był pewnie problem z powtarzalnością, tutaj też nie byłoby to dziwne). Killery bezczelnie stające do walki z każdymi klasykami. I gorsze od każdych w podobny sposób, jak kzzst. Ale sam fakt, że MOGĄ wejść do ringu, jest godny ich trzymania, hajpowania i wielbienia. Ale nie są to hajendy, być nie mogą. W relacji cena jakość jak kz zst robią sobie jednak jaja ze słuchawek za 1k, które są lepsze, bezdyskusyjnie, ale...

hehe.

Moja żona słucha tylko z iPada - i ŻAdne - spośród ponad 100 słuchawek które miałem - nie zagroziły nawet hd681. Nie chce innych słuchać. Bo 681 lekkie, wygodne, grają z tego iPada na 100% (jest synergia w cholerę), półotwarte, mogą sobie spaść, można na nich usiąść, nie chcą się zepsuć. Shp9500 ? Za mało basu. Meze99, oppo pm3, t5pv2? Nie, bo zamknięte. Może pierwowzór k240mk2 ? za dużo omów - z iPada lepiej grają hd681 :P jaja jak berety. A Kazety? Kazety z iphona grają równie dobrze co gr07 , dużo lepi niż xba-3 i fidelio s2. Historia się powtarza. Typowe killery. Kz zst dla mainstream (moja żona i hd681) koniec drogi. Dla nas początek. Tylko to my jesteśmy nienormalni.

 

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość osób mających KZty ma droższe słuchawki a mimo to dobrze je ocenia - trzeba mieć swoje zdanie

dobrze jakby drogie sprzęty były tak krytycznie oceniane i sprowadzane do parteru - no ale nie o to chodzi w tym biznesie :) 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wyjechały ZS5 bo dziś był mail od majfrienda że producent przesunął dostawę. Mam być codziennie informowany jak wygląda sytuacja

A co do ZST opinia @Inszy jest opinią @Inszy i jego zdaniem. Mnie się podobają i nie interesuje mnie zdanie jego. Ma prawo do własnego zdania, a każdy ma prawo zgodzić się z nim lub nie. 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hibi napisał:

dobrze jakby drogie sprzęty były tak krytycznie oceniane i sprowadzane do parteru - no ale nie o to chodzi w tym biznesie :) 

Mówisz? Bo mi się obrywało za zbyt krytyczne opinie o droższych słuchawkach i jakoś nie było marudzenia na forum jak śmiem krytykować. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

Niestety nie wyjechały ZS5 bo dziś był mail od majfrienda że producent przesunął dostawę. Mam być codziennie informowany jak wygląda sytuacja

A co do ZST opinia @Inszy jest opinią @Inszy i jego zdaniem. Mnie się podobają i nie interesuje mnie zdanie jego. Ma prawo do własnego zdania, a każdy ma prawo zgodzić się z nim lub nie. 

 

Tak samo broniłem jvs i level in jak Ty kz zst, przed @Inszy, oczywiście bezskutecznie. @Fatso jest trendsetterem, wybitnym. @Inszy jest zabójcą hype'ów, wybitnym. Nic nie zrobisz. Z uwagą czytam @Fatso, wiem o czym pisze, wiem jak coś zagra, na podstawie tego co pisze, dla mnie bezcenny głos. A @Inszy to dla mnie wyrocznia. W sprawie kz zst wcale ich głosy wbrew pozorom nie są tak rozbieżne. Czy kz zst zasługują na miejsce w subiektywnym rankingu Fatso ? Imho takie killery zasługują, żeby w prowokacyjny sposób być wprowadzone na salony. Czy @Inszydobrze robi odkręcając hype? Znakomicie. Teza Fatso, antyteza Inszy, synteza - killer, każdy go ma. I o to chodzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem tylko jednej rzeczy - hołdu ZST i odsunięciu UF, które mimo że kosztują 5-6$ drożej, to są od nich o wiele lepsze dźwiękowo. 

 

@Inszy

Testowałeś już tyle słuchawek, stąd moje pytanie. Czy kolejne słuchawki, sprzęt i dalszy odsłuch nadal sprawia Ci przyjemność? Czy robisz tu już raczej mimowolnie? 

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hibi napisał:

większość osób mających KZty ma droższe słuchawki a mimo to dobrze je ocenia - trzeba mieć swoje zdanie

dobrze jakby drogie sprzęty były tak krytycznie oceniane i sprowadzane do parteru - no ale nie o to chodzi w tym biznesie :) 

 

Oczywiście zgadzam się. Mam ibasso it03 i kz zst (ZS5 już są w drodze do mnie ale dopiero wczoraj nadali mimo że płatność weszła tydzień wcześniej... No i czekanie 25-42 dni LOL)... Szczerze to grają miło, słucham naprzemiennie obydwu par no i bezapelacyjnie ibasso lepsze ale zst na tyle dobre że też chętnie ich słucham. W moim odczuciu mają lepszy bas, na pewno. A góra i średnica spokojniejsze i mniej energiczne niż w ibasso. Niemniej jednak zst są w miarę poprawne dla mnie i od ZS5 oczekuję przynajmniej tego samego. Nadają się do słuchania w drodze do pracy czy chociażby kiedy gram (nie mam głośników). No i z telefonu oraz z ampa stacjonarnego i wszystko ok. Nie słuchałem jednak zst na fiio x5III, odpuściłem sobie bo wiedziałem że u mnie nie zostanie...

 

Dziwi mnie że aż taki wątek o nich powstał, w sumie tanie i dobre, taki można powiedzieć must have... Miałem okazję słuchać chwilkę etów er4... coś tam, dwie wersje różne chyba już nie pamiętam ale za krótko aby pisać pewną opinię jednak nie skreśliłbym przy nich ZST, na pewno. Może dlatego że lubię dobry bas a z armatury nie ma takiego wstrząsu, przynajmniej nie z pojedynczej jak mi się wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, manuelvetro napisał:

 

Tak samo broniłem jvs i level in jak Ty kz zst, przed @Inszy, oczywiście bezskutecznie. @Fatso jest trendsetterem, wybitnym. @Inszy jest zabójcą hype'ów, wybitnym. Nic nie zrobisz. Z uwagą czytam @Fatso, wiem o czym pisze, wiem jak coś zagra, na podstawie tego co pisze, dla mnie bezcenny głos. A @Inszy to dla mnie wyrocznia. W sprawie kz zst wcale ich głosy wbrew pozorom nie są tak rozbieżne. Czy kz zst zasługują na miejsce w subiektywnym rankingu Fatso ? Imho takie killery zasługują, żeby w prowokacyjny sposób być wprowadzone na salony. Czy @Inszydobrze robi odkręcając hype? Znakomicie. Teza Fatso, antyteza Inszy, synteza - killer, każdy go ma. I o to chodzi.

@manuelvetro nie bronię ZST  tylko prawa do własnego zdania. Każdy ma prawo do niego. I wolno powiedzieć, że mi się coś podoba lub nie podoba. A nawet @Inszy nie mam prawa ferować wyroków bezwzględnych. Czasami wydaje mi się, że ma parcie na pisanie i pisze co ślina mu na język przyniesie. Niestety dla mnie moje uszy i moje upodobania są ważne i mogę zgodzić się lub nie z opinią innych, ale zawsze okoniem stane w obliczu "prawd ostatecznych". 

Tak jest czasami, że sprzęt bardzo porządny nie zgra się z innym porządnym sprzetem i nie świadczyy, że któryś lub obydwa są do niczego, tylko, że razem nie za bardzo do siebie pasują. Tak miałem z Aigo Z6 i słuchawkami Klipsch Reference  on ear. Dap fajnie grający z resztą moich słuchawek niestety z Klipschem nie dogaduje się. To co z takiego połączenia wychodzi to kaszana dokumentna. Próbowałem na kilku bardzo różnych utworach ale niestety dłużej niż 10-15 sekund nie dało się słuchać. Choć same słuchawki w połączeniu nawet z niby ciemnym X1 I gen grają zacnie. Ale to moje odczucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferencje i własne zdanie nijak się mają do sound quality. Jakość dźwięku to nie preferencje. Jakieś słuchawki mogą ci się mniej podobać, a mimo to zauważasz w nich wyższą jakość czyż nie?

 

Ja cenię sobie recenzje i stwierdzenia Inszego nigdy nie owija w bawełnę i krytycznie odnosi się do wad sprzętu, nawet tych drobnych.

 

59 minut temu, Jaro54 napisał:

Tak jest czasami, że sprzęt bardzo porządny nie zgra się z innym porządnym sprzetem i nie świadczyy, że któryś lub obydwa są do niczego, tylko, że razem nie za bardzo do siebie pasują. Tak miałem z Aigo Z6 i słuchawkami Klipsch Reference  on ear. Dap fajnie grający z resztą moich słuchawek niestety z Klipschem nie dogaduje się. To co z takiego połączenia wychodzi to kaszana dokumentna. Próbowałem na kilku bardzo różnych utworach ale niestety dłużej niż 10-15 sekund nie dało się słuchać. Choć same słuchawki w połączeniu nawet z niby ciemnym X1 I gen grają zacnie. Ale to moje odczucia

ZST nie są porządnym sprzętem, wystarczy spojrzeć na ich wykonanie, sama jakość wtyków pozostawia wiele do życzenia. Rozumiem, że komuś mogą się podobać, ale opowieści o killerze flagowców poleciłbym dla dzieci, jako alternatywę dla wieczorynki. Naprawdę nie dajmy się zwariować.

Do 200zł nie znam nic lepszego niż zst, mając więcej pieniędzy na audio lepiej jest kupić inne lepiej wykonane słuchawki, o lepszej jakości dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sound John napisał:

Do 200zł nie znam nic lepszego niż zst, mając więcej pieniędzy na audio lepiej jest kupić inne lepiej wykonane słuchawki, o lepszej jakości dźwięku. 

I o to właśnie chodzi, bo porównano je z 16x droższymi słuchawkami, więc uważam za bezsens takie porównania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Starh napisał:

Ja nie rozumiem tylko jednej rzeczy - hołdu ZST i odsunięciu UF, które mimo że kosztują 5-6$ drożej, to są od nich o wiele lepsze dźwiękowo. 

 

@Starh - żeby Ci przybliżyć temat.
Urbanfun Hi-Fi nie doczekały się fali hype, bo nie zostały wprowadzone na tutejsze salony przez 'wielkich' tego forum. Były prezentowane, opisane i propagowane
przez zwykłego forumowicza jako wyjątkowo dobrze grające tanie doki. I takie jest ich miejsce ;)
Wokół KZ ZST został zrobiony hype --- zostały zaprezentowane i ogłoszone szumnie jako "killer", "hit" --- przez tych z autorytetem, przez 'wielkich' tego forum.
Zaczęło się bicie piany, kula śniegowa rosła, rozsądku ubywało. Dobrze było mieć "zabójcę flagowców".
Takiej rozdętej kuli śniegowej, takiego hype nie powstrzyma zwykły użytkownik. 
Wyhamować to mógł tylko ktoś z autorytetem --- odważył się i zrobił to @Inszy
Umieścił KZ ZST na właściwej dla nich półce.
A KZ ZST to przecież nadal 'dobre tanie doki' ;)

ps. Urbanfuny i Vivo XE800 - są półkę wyżej wśród tych tanich, grają wyraźnie lepiej. 

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie KZ ZST pozostaną bardzo dobrymi dokami w bardzo dobrej cenie, niezależnie co kto o nich napisze, bo słuchałem ich sam i  sam mam swoje zdanie. Zgrywały mi się świetnie z FiiO X5III i z Pionkiem też OK, chociaż nie tak dobrze jak z FiiO grają. ZST grają po prostu dla mnie bardzo przyjemnie, bez ostrości w wysokich tonach, nie słyszałem też sztuczności w wokalach. Nie uderzył mnie również ten niby zbyt miękki bas, wiolonczeli ani klasyki nie próbowałem na nich słuchać. (Notabene chciałem ich teraz posłuchać, mam dwie pary, ale gdzieś obie mi się zawieruszyły w jakimś etui po szufladach). Pewnie też nie w każdej muzyce i wszystkich gatunkach, ale akurat w tym co słucham grają fajnie.

Ale na przykład takie UE Triple Fi.10 są od nich lepsze bez dwóch zdań. No ale nie chcę znowu porównywać cenowo nie przystających słuchawek. I tak jak customy jak ktoś chyba kiedyś napisał ZST też nie grają, nie ma co się tu oszukiwać. Myślę, że takie granie trudno subiektywnie wycenić, a obiektywnym do końca być nie można, jeśli coś się lubi, dlatego padały takie oceny. Niewątpliwie miejsce w rankingu Fatso też przyczyniło się do hype'u.

 

Jakość wykonania a SQ to też dwie różne rzeczy, jak już to należałoby oceniać w różnych poziomach. Do tej jakości wykonania można się w wielu miejscach przyczepić, ale patrząc przez pryzmat ich ceny znowu można sporo wybaczyć. Podobnie z SQ, tylko tu ocenia się bardziej subiektywnie i można powiedzieć, że temu czy tamtemu nie zgrały się z odtwarzaczem, czy ma inne preferencje. Kwestie ergonomiczne czy tipsy to również inna para kaloszy i raczej indywidualna.

W ogóle w tej opinii Inszego, poza sztucznymi wokalami i zbyt miękkim basem specjalnie nie ma czegoś z czym trudno mi się  zgodzić i poza tymi wymienionymi punktami nie brzmi źle. Przyzwoity poziom szczegółów, duża scena, wrażenie dużego dźwięku, średnica wycofana jest, ostrości tej wyższej jakoś nie odczuwałem, musiałbym się znowu wsłuchać. Mimo wszystko są to słuchawki zasługujące na uwagę, chociaż na pewno warto szukać lepszych, ale czy w tej cenie? Hype'u nie ma co napędzać, ale warte uwagi, bo wielu osobom mogą podejść.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, strong6 napisał:

@Starh - żeby Ci przybliżyć temat.
Urbanfun Hi-Fi nie doczekały się fali hype, bo nie zostały wprowadzone na tutejsze salony przez 'wielkich' tego forum. Były prezentowane, opisane i propagowane
przez zwykłego forumowicza jako wyjątkowo dobrze grające tanie doki. I takie jest ich miejsce ;)
Wokół KZ ZST został zrobiony hype --- zostały zaprezentowane i ogłoszone szumnie jako "killer", "hit" --- przez tych z autorytetem, przez 'wielkich' tego forum.
Zaczęło się bicie piany, kula śniegowa rosła, rozsądku ubywało. Dobrze było mieć "zabójcę flagowców".
Takiej rozdętej kuli śniegowej, takiego hype nie powstrzyma zwykły użytkownik. 
Wyhamować to mógł tylko ktoś z autorytetem --- odważył się i zrobił to @Inszy
Umieścił KZ ZST na właściwej dla nich półce.
A KZ ZST to przecież nadal 'dobre tanie doki' ;)

ps. Urbanfuny i Vivo XE800 - są półkę wyżej wśród tych tanich, grają wyraźnie lepiej. 

Te vivo faktycznie grają tak samo jak gr07?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SpawnDla mnie są ponadprzeciętne, ale zależy co kto przez taką przeciętność rozumie. ;)

@nsk A o których za 5$ więcej mówisz?

Z tym jest trochę tak jak z jedzeniem: jesz smaczny obiadek i mówisz, że smakuje, dopóki ktoś nie przyjdzie i nie zacznie obrzydzać jedzenia na talerzu.

Jednemu będzie dalej smakować, inny zacznie wątpić. A jeszcze jak przyjdzie szef kuchni, ktoś o kim wiadomo, że się na kuchni zna i zacznie wybrzydzać (tu ktoś w rodzaju Inszego) to już w ogóle przychodzi ogólna niestrawność na sali.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Spawn napisał:

Hahaha, teraz bedzie polowanie na czarownice kto smial polecac te przecietne zst?!

Nie odwracaj kota ogonem - póki co. to mi się tu najwięcej oberwało :P

Aż strach teraz napisać coś o wadach słuchawek, bo się niektórym uruchamia tryb "obrona Częstochowy".

 

3 godziny temu, Starh napisał:

Testowałeś już tyle słuchawek, stąd moje pytanie. Czy kolejne słuchawki, sprzęt i dalszy odsłuch nadal sprawia Ci przyjemność? Czy robisz tu już raczej mimowolnie? 

Sprzęt jako taki raczej nigdy nie sprawiał mi specjalnej przyjemności, no poza typowym w pierwszych chwilach "mam nowy gadżet!". Ale muzyka jak najbardziej, potrafię siedzieć przy niej godzinami. I ze sprzętem za kilka tysięcy i za stówkę, byle dobrze mi to grało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nsk napisał:

Ale to nie o to chodzi kto je polecał, bo na pewno są warte odsłuchu przy takim budżecie, ale dlaczego przypięto im łatkę killerów skoro wydając 5$ więcej zauważyłem zbliżony/lepszy poziom?

ktoś krzyknął killery a wiara to łyka by potem mieć pożywkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w takiej kolejności: ZST -> Vivo -> Urbanfun. Tylko te ostatnie się uchowały, bo były najbardziej zbalansowane. ZST grają nie pod mój gust, ale hype jaki się zrobił na nie zawstydziłby head-fi.

 

Karbon315, no to już kwestia gustu. ZST to wyglądają fajnie na obrazkach, wolę to jak prezentują się Urbanfuny pomijając słaby kabel. Do tego dostałem etui, w ZST brak.

 

A same Urbanfuny to też nic specjalnego, dobre doki za rozsądną cenę, nie ma co hypeu robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności