Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze jedno pytanie: z którym Astell&Kern ma konkurować Onkyo dp x1? Bo cenowo jest blisko Juniora a kilka postów wcześniej przeczytałem, że Pioneer (czyli trochę słabsza wersja) miałaby konkurować z 240. Potrafię porównać specyfikację ale nie wiem co z tych danych jest naprawdę istotne a co jest gadżetem? Czy np "twin dac" w Onkyo to naprawdę coś w dźwięku zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten własnie dap od tego własnie pana następnie poszedł w komisie za 650 usd :D ( Nie neguje tutaj onkyo > sam chciałem go nabyć od niego ale się spóźniłem delikatnie ).

 

M.

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ma >> zx2 :D

Nawróciłem się.

 

była zdrada, jest już rysa na ideale ;)

 

zaprawdę powiadam Ci... ten co raz zdradził, zdradzać już będzie... huuu huuu

 

 

A zdradzicie co się kryje pod hasłem Ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma kryje Pankracego co MA królika w formie zx2. Może dźwiękowo to nie jest nr1 ale dla mnie jest ( pod iemy ) fajniejszy od dx'ow, akaczy ( 100,120,240 ) oraz fiio ( włącznie z x7 ). Dx100 lepszy ale sony androidem, baterią czy wielkością jest niezastąpiony. Jako jedyny dap wraz z LeA kreuje magiczna scene.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od roku DX100 + CIEMy Adel A12 więc można powiedzieć że to mój królik.

DX100 wielkościowo jest dla mnie do przełknięcia ale Android już w nim jest starszawy i Spotify chodzi niezbyt płynnie a Tidal wcale.

Myślisz że ZX2 zastąpił by mi DX100?

A może ten Onkyo byłby bliżej?

Słuchałeś może ZX2 na złączu TRRS ?

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony może nie do końca dobrze się zgrać z a12. Patrząc na wykres to będzie mało góry i sporo dołu. Ogólnie za ciepłe granie. Pod zx2 jak szukałem ciemow to mi a10 najbardziej pasowało. Z LeA na srebrze jest dopiero idealnie. Z hybryda od Forzy było za gęsto. Jak posłucham onkyo dam znać co i jak z nim.

 

Sent from my PRO 5 using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem sprawdzę to napiszę. Zobacz w ustawieniach tam jest opcja aktualizacji oprogramowania.

Wysłane z mojego HTC One M8

 

Android 5.1.1

Wersja jądra 3.4.0

Numer kompilacji LMY47V

SW version 0.1.28.4_20160115.133410

Edytowane przez jacekin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem sprawdzę to napiszę. Zobacz w ustawieniach tam jest opcja aktualizacji oprogramowania.

 

Wysłane z mojego HTC One M8

 

Android 5.1.1

Wersja jądra 3.4.0

Numer kompilacji LMY47V

SW version 0.1.28.4_20160115.133410

Dzięki, ale Ty piszesz o wersji Androida jak rozumiem a ja piszę o wersji softu produkcji Onkyo czyli programu do odtwarzania dźwięku. O tej aktualizacji myślę. Mam wersję 1.0.3. i nie wiem czy to będzie dalej rozwijane i czy aktualizacja odbędzie się poprzez Android czy bezpośrednio. A jaka wersja jest u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

nowy update dzisiaj, wszyscy chwalą ...to Kazik tez :)

Edytowane przez autor65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W moim ONKYO pojawiła się aktualizacja odtwarzacza. Teraz jest wersja 1.2.0. Przy okazji chciałem zapytać znawców czy mogę płytę super audio cd zripować do flac żeby uzyskać plik dużej rozdzielczości? Czy komputerowy czytnik bluray jest wystarczający czy muszę mieć inne urządzenie? Jaką najwyższą jakość dźwięku można uzyskać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sony może nie do końca dobrze się zgrać z a12. Patrząc na wykres to będzie mało góry i sporo dołu. Ogólnie za ciepłe granie. Pod zx2 jak szukałem ciemow to mi a10 najbardziej pasowało. Z LeA na srebrze jest dopiero idealnie. Z hybryda od Forzy było za gęsto. Jak posłucham onkyo dam znać co i jak z nim.

 

Sent from my PRO 5 using Tapatalk

 

Właśnie słucham DX100 i ZX2 z A12 i DX100 niestety wygrywa.

Niestety, bo miałem ochotę na nowszego Androida i mniejsze gabaryty, ale IMO ZX2 zlewa barwy instrumentów a DX100 je odróżnia. Scena też jest ciut lepsza na DX100.

Słuchałeś może Onkyo albo Pionieera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pora odświeżyć wątek, bo coś czuje że nowy hype nadciąga :D

 

3 dzień testów (na razie skromnych - nie udało mi się jeszcze nawet zapełnić tych skromnych 400GB pamięci;)

Z każdym dniem coraz lepiej i pod coraz większym wrażeniem tego sprzętu. Dzięki poradzie otrzymanej od @hechlok zmieniłem tryb line-out, co wyeliminowało problem niedostatku mocy w headphone-out :D

 

Pod względem hardware'u ciężko jest się do czegoś przyczepić - jakość wykonania przednia (nie jest to poziom Apple czy ostatnich flagowców Samsunga, ale bardzo wysoki niemniej), ekran bardzo dobry jak na DAP i idealnej wielkości (wydaje się, że mniejszy by starczył, ale mimo wszystko wygoda w obsłudze rośnie wraz z wielkością pomimo, że ergonomia samego urządzenia się zmniejsza), rozmiar ok (spory na szerokość i długość, ale dość cienki) plus przyciski fizyczne (średnio rozmieszczone bo są podobne i wszystkie obok siebie).

 

Czas pracy na baterii wyraźnie lepszy niż średnia w dzisiejszych DAPach - ale też mocy wyraźnie mniej, więc coś za coś. Na jakieś 12-14h można liczyć i nie trzeba go wyłączać (działa jak telefon, w ciągłym trybie standby - nie wiem jeszcze jak szybko bateria umyka, ale nie zapowiada się źle).

 

Więcej o dźwięku i porównania z innymi źródłami w niedalekiej przyszłości:), ale jest dobrze - na pewno górna półka, lepiej niż np. X7am2. Kapitalna, rozbudowana, holograficzna scena, bardzo naturalny i przyjemny dźwięk - idealny kompromis między cyfrową, techniczną precyzją, a muzykalnym, analogowym przekazem - jest dokładnie pośrodku.

 

Dla streamingujących - Tidal działa wybornie (w przeciwieństwie do X7). Ogólnie każda aplikacja sprawuje się dobrze i poziom głośności utrzymuje się na tym samym poziomie. Jeżeli chodzi o samą aplikację muzyczną to obecnie korzystam z Hiby Music (szczerze polecam).

 

Próbowałem połączenia z Corda Quickstep i wypadło wyśmienicie (dodanie wzmacniacza odrobinę spłaszczyło i rozciągnęło scenę, jeszcze polepszyło kontrolę basu i odrobinę wyklarowało brzmienie). Testowałem na bardzo wymagających dokach, więc w przypadku takich np. FLC8 na pewno nie będzie sensu stosować wzmacniacza.

 

Na razie tyle - kapitalny DAP :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności