Skocz do zawartości

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu jestem użytkownikiem XDP-300R. Co prawda temat jest o 100 ale to zdecydowanie bardzo podobne konstrukcje. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, ale jest jeden problem. Potężne drenowanie baterii. Szczególnie kiedy player po prostu leży sobie na półce nie odtwarzając niczego. Bateria znika dosłownie w kilka godzin. Próbowałem przełączać ręcznie w tryb samolotowy (odcięcie od WiFi) ubijam wszystkie otwarte aplikacje. I nie ma poprawy. Nie bardzo mi się widzi włączanie i wyłączenie po każdej sesji. Ktoś może się spotkał a może znalazł rozwiązanie?

Wysłane z mojego MIX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ja zamykam wszystkie aplikacje w momencie odstawienia grajka. Tak jak pisałem przełączam nawet w tryb samolotowy żeby przypadkowo się z siecią nią łączył. Spojrzałem teraz na wykres i wygląda to tak, że odlączyłem go od ładowarki wczoraj o 23, nie był w ogóle używany i dzisiaj koło 11 padł (wtf).

 

Wysłane z mojego MIX przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacje działające w tle zamykasz: Ustawienia -> Aplikacje -> Pracujące - Tu zamykasz wszystko, jako ostatnie "Ustawienia". Klikasz na Kwadracik (chwilę przytrzymujesz) na dole ekrany i zamykasz wszystkie okna które pojawia się na ekranie ( to pamięć podręczna)... i finał... może leżeć tydzień. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

czy ktoś może mi potwierdzić, czy po odkręceniu bumperów XDP 100r ma taką samą bryłę i gabaryty co XDP 300r? Zakupiłem pokrowiec, niby na DP X1/XDP 300r, z tego co patrzyłem, to zaiste oprócz bumperów wszystko wydaje się identyczne, ale jakby ktoś mógł potwierdzić, to będę wdzięczny :)

Edytowane przez everfading
Zły model
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dramat z Pionkiem zdaje się zbliżać ku końcowi. Wczoraj ruszył on w drogę powrotną wraz ze skarbami i taki mały spoiler w linku poniżej :D

 

https://www.etsy.com/listing/572724205/pioneer-xdp-100r-leather-casr?ref=shop_home_active_22

 

 

Valentin to świetny gość, a jak widać na zdjęciach, jego prace są niesamowite. Mam nadzieję, że może już pod koniec przyszłego tygodnia przyjedzie do mnie razem z etui. Zamówiłem dla siebie czerwone z czarną nicią :)

icm_fullxfull.137304016_fc9crim5kbccoooo

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, wow, wow!

 

Wygląda super, szkoda, że nie ogarnąłem tego wcześniej. Ja z kolei namierzyłem coś takiego i zamówiłem z nadzieją, że nada się też do XDP 100R, bo bez bumperów wymiary i kształty są takie same jak XDP 300R:

 

https://www.ebay.pl/itm/B1-EASECASE-Custom-Made-Leather-case-for-ONKYO-DP-X1-DP-X1A-PIONEER-XDP-300R/332316704247?hash=item4d5f9e7df7:g:~sAAAOSwHb9ZdaGW

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Cóż muszę się powtórzyć bo mój temat został zamknięty  z ostrzeżęniem, że kolejny temta będzie uznany za spam.

Ma prośbę - potrzebna pomoc w obsłudze/ustawieniach.

Chodzi mi o odtwarzać domyślny. 

Jak uruchamiam Pionka i wcisnę od razu przycisk PLAY to odtwarza mi utwór x z albumu 1

Zatrzymuję odtwarzanie, wchodzę ikonką "Music" i tu wybieram utwór z z albumu 3 i slucham muzy. 

Zatrzymuję, wyłączam Pionka, uruchamiam znowu i wciskam przycisk PLAY- - odtwarza mi utwór x z albumu 1

Zagtrzymuję,, klikam ikonkę "Music" uruchamia się Player - klikam PLAY I odtwarza mi utwór Z z albumu 3

Tak jakby były to dwa różne odtwarzacze. 

Co i gdzie ustawić, aby ten z ikony "Music" był jako domyślny i przy wciśnięciu PLAY po uruchomieniu Pionka odtwarzał od razu ostatnio odtwarzany utwó.

 

I jeszcze jedno.

Ustawienia korektora - jak to ustaiwać?

Co bym nie zaznaczył z tych zdefiniowanych nie ma żadnejj różnicy.

Jak ustaiaam ręcznie podbijając bas - również nie ma zadnej różnicy.

 

Z góry dzięuję za pomoc.

 

P.S.

Nadmienię, że jestem osobą prawie niewidomą i proszę o cierpliwość w wyjaśnianiu pewnych kwestii.

Uruchomiłem wprawdzie TalkBAck'a (syntezator mowy), ale niestety w odtwarzaczu - w ustawineiach niewiel można podziałać bo nie czyta wszystkichprzycisków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lowca Androidow napisał:

Witam.

Cóż muszę się powtórzyć bo mój temat został zamknięty  z ostrzeżęniem, że kolejny temta będzie uznany za spam.

Ma prośbę - potrzebna pomoc w obsłudze/ustawieniach.

Chodzi mi o odtwarzać domyślny. 

Jak uruchamiam Pionka i wcisnę od razu przycisk PLAY to odtwarza mi utwór x z albumu 1

Zatrzymuję odtwarzanie, wchodzę ikonką "Music" i tu wybieram utwór z z albumu 3 i slucham muzy. 

Zatrzymuję, wyłączam Pionka, uruchamiam znowu i wciskam przycisk PLAY- - odtwarza mi utwór x z albumu 1

Zagtrzymuję,, klikam ikonkę "Music" uruchamia się Player - klikam PLAY I odtwarza mi utwór Z z albumu 3

Tak jakby były to dwa różne odtwarzacze. 

Co i gdzie ustawić, aby ten z ikony "Music" był jako domyślny i przy wciśnięciu PLAY po uruchomieniu Pionka odtwarzał od razu ostatnio odtwarzany utwó.

 

I jeszcze jedno.

Ustawienia korektora - jak to ustaiwać?

Co bym nie zaznaczył z tych zdefiniowanych nie ma żadnejj różnicy.

Jak ustaiaam ręcznie podbijając bas - również nie ma zadnej różnicy.

 

Z góry dzięuję za pomoc.

 

P.S.

Nadmienię, że jestem osobą prawie niewidomą i proszę o cierpliwość w wyjaśnianiu pewnych kwestii.

Uruchomiłem wprawdzie TalkBAck'a (syntezator mowy), ale niestety w odtwarzaczu - w ustawineiach niewiel można podziałać bo nie czyta wszystkichprzycisków 

 

NIestety nie potrafię Ci pomóc. Za każdym, razem włączając muzyke wybieram sobie dany album, więc nie miałem z tym nigdy problemu. Aczkolwiek mój telefon ma taką przypadałość. Po zamknieciu aplikacji i jej ponownym włączeniu włącza mi się utwór, który leciał 3-5 kawałków wcześniej. Tak jakby aplikiacja sobie zapisywała co jakiś czas dany utwór, i prace wznawia od ostatnio zapamiętanego. Możliwe, że dzieje się to na tej samej zasadzie, co u ciebie.
Korektor działa u mnie normalnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co do korektora.

Czy zmieniając suwaki zmienia Ci się w locie - od razu slyszysz zmianę w trakcjie przesuwania suwaków?

Może trzeba jeszcze coś włączyć?

Jak włączam tym przełącznikiem u dołu to jest różnica między wł, a wył, jest zmiana apisu dance, rock, metal, ale różnicy w brzmieniu nie ma.

Wyczaiłem teraz, że przeciągając z prawej do lewej jest dodatkowe menu - właczyłem sobie clubbing i podbiło mi fajnie basy, ale nadal mnie dręczy dlaczego nie funkcjonuj ekorektro :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem inaczej - właśnie dzisiaj to zauważyłem.

Uruchamiam Pionka, klikam ikonkę Music - uruchamia mi się odtwarzacz klikam przycisk fizyczny play i gra mi utwór x z albumu 1, pausuję go, klikam pryzcisk play na odtwarzaczu (ten na ekranie) i gra mi utwór z z albumu 3 - tak jakby były dwa odrębne odtwarzacze - o co chodzi?

Czy ten odtwarzacz na drugim ekranie to jest inny odtwarzacz niż ten który wyskakuje przy [rzyciśnięciu ikonki "Music"?

Jeśłi tak to jak ustawić, aby ten przyisk play (ten fizyczny) uruchamiał odtwarzacz z ikonki "Music"?

 

Coś zauważyłem.

Jak rozwinę górną belkę to tamjest google play music i tu mam ten utwór x z albumu 1

Czyli oznacza to, że przycisk paly (fizyczny) uruchamia jakby odtwarzacz google play, a nie ten Pioneer'a - jak to przełączyć?

Edytowane przez Lowca Androidow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

Ja z kolei na chwilę zmienię temat i podzielę się moim odkryciem odnośnie scrobblingu.

 

Co prawda piszę bazując na odtwarzaczu Onkyo DP X1, jednakże są to bardzo zbliżone sprzęty.

 

Znalazłem sposób na scrobblowanie muzyki do last.fm używając nawet domyślnej aplikacji.

 

Polecam zainstalować scrobbler Scroball - po zrestartowaniu odtwarzacza wszystko się scrobbluje, jednak nie jest idealne (przynajmniej na Onkyo), otóż kawałek scrobbluje się kilka razmy w ciągu jego trwania, z reguły w równych interwałach.

 

Jakby ktoś mógł sprawdzić, czy podobnie zachowanie występuje na XDP 100r, będę wdzięczny.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przybywam z prośbą. Najwyraźniej perypetii z Pionkiem nie koniec, bo teraz Urząd Celny nie chce go wypuścić i mówię o naszym polskim w WER Warszawa.

 

Swojego Pionka mam od @surround, ale kiedy go kupowałem, nie przysłał mi faktury z iBooda, a potem już się nie odzywał. Pisałem do niego smsy, ale nic z tego. Kontaktu brak. W związku z tym potrzebna mi faktura z iBooda z marca, żebym mógł ją wysłać Celnikom i udowodnić, że sprzęt był kupiony w Polsce. W przeciwnym wypadku dowalą mi podatek+cło, a wcale mi się nie uśmiecha płacić za własny sprzęt takiej kwoty do kwoty 300 euro zadeklarowanej w przesyłce zwrotnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, Vaiet said:

Panowie, przybywam z prośbą. Najwyraźniej perypetii z Pionkiem nie koniec, bo teraz Urząd Celny nie chce go wypuścić i mówię o naszym polskim w WER Warszawa.

 

Swojego Pionka mam od @surround, ale kiedy go kupowałem, nie przysłał mi faktury z iBooda, a potem już się nie odzywał. Pisałem do niego smsy, ale nic z tego. Kontaktu brak. W związku z tym potrzebna mi faktura z iBooda z marca, żebym mógł ją wysłać Celnikom i udowodnić, że sprzęt był kupiony w Polsce. W przeciwnym wypadku dowalą mi podatek+cło, a wcale mi się nie uśmiecha płacić za własny sprzęt takiej kwoty do kwoty 300 euro zadeklarowanej w przesyłce zwrotnej...

podaj maila na PM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spawn napisał:

@Vaiet a to nie musi być faktura na Ciebie wystawiona? Nie bedzie czasem tak ze jak im podasz inną to Cie wysmieją?

Faktury na siebie nie wyślę, bo takowa nie istnieje. Jestem drugim właścicielem Pionka, a kupowałem jako osoba fizyczna od osoby fizycznej poza allegro i innymi portalami. Ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z moim XDP-100R

Albo coś przełączyłem, albo coś jest nie tak - losowo zatrzymuje mi się po odtwarzaniu kilku utworów.

Przechozdi w tryb "Pauza" - bez względu na to czy rozpoczynam odtwarzanie od kliknięcia w utwór czy w "Play all"

 

Edit:

Co ciekawe, zauważyłem, że nie w każdym katalogu tak się dzieje.

Np. słucham Album 1 i tu się zatrzymuje, słucham Album 2 i tak samo, a słóucham Album 7 i tu gra bez zatrzymania o_O

Edytowane przez Lowca Androidow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności