Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem firmę, która podjęła by się wydruku 3D etui na mojego Pioneera XDP-100R. Jako, że Onko i 300R są podobne, może znalazło by się więcej osób?

 

Koszt wykonania wraz z projektem ma nie przekroczyć 150 PLN brutto. W przypadku większego zapotrzebowania, kosztem był by tylko materiał (do 100 PLN brutto).

 

Projekt po stronie firmy, ale jeżeli się ktoś zna na tym to można by zaprojektować samemu.

 

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 150 PLN to Ci mogę sprzedać oryginalne skórzane, praktycznie nowe.
Ciekaw jestem jak by to mogo wyglądać, bo brzmi ciekawie.
To czemu nie pisałeś w moim wątku o poszukiwaniu etui? ;) Chętnie się przyjrzę, jak jesteś zainteresowany to napisz na PW.

Jakby coś to mogę dać namiary. Gdyby dostarczyć gotowy projekt na pewno będzie taniej, bo to tylko koszt materiału wtedy. I podano mi koszta maksymalne ;)

Druk 3D jest już na tak dużym poziomie zaawansowania, że chyba nie ma się co martwić co do jakości. Kolejnym plusem jest to, że można to w zasadzie dowolnie kształtować.

Osobiście, jeżeli w najbliższym czasie nie zorganizuje sobie jakiegoś etui (chciałem zrobić coś ręcznie, ale to dość skomplikowany proces chcąc zrobić wycięcia na ekran bądź przyciski np. w filcu), to się chyba skuszę na ten druk ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego BT to tak jak mówisz,  kiedy miałem możliwość trzymać go w kieszeni przy piersi to z reguły było ok. Natomiast, jeśli był w kieszeni od spodni to nie da się używać. Robiłem testy na tych samych słuchawkach jak i głośnikach z pionkiem i dwoma telefonami i telefony nie miały żadnych problemów,  a pionek cały czas przerywał. Więc dla mnie odpowiedź jest jasna - kiepskie bt w pionku. 

 

Jeśli chodzi o apke od onkyo to nie trzeba, żadnego roota. Normalnie kupujesz w sklepie play. Zresztą wystarczy pobrać tą darmową bo nie zauważyłem,  żadnej różnicy.  Zakupiłem pełną wersję z nadzieją, że nie będzie zwolnionego tempa po bt, co nie przyniosło żadnej różnicy. Ta od dla onkyo,  według mnie jest wygodniejsza w obsłudze i jak pisałem wcześniej, uważam, że muzyka po kablu brzmi lepiej z tą apką.

 

W kwestii przełączania utworów to szczerze mówiąc,  nawet nie zwróciłem uwagi, a mam jakieś dwie stare karty pamięci,  SanDiska U10 i zawsze odtwarzanie losowe co powinno uwydatnić ten efekt. 

 

Ps. Nie widzę sensu powiększania tego klocuszka dodatkowym pokrowcem. Mam grajka już prawie 1,5roku,  jest często noszony w kieszeni z innymi rzeczami (klucze itp się zdarzały)  i jedyne ślady eksploatacji to minimalnie wytarte krawędzie w niektórych miejscach. Ale to tylko moje zdanie bo wychodzę z założenia,  że jak będę chciał go zmienić na coś lepszego to i tak będzie wart grosze, a stan idealny zbyt wiele nie zmieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może się orientuje, czy w apce Pioneera jest możliwość wyłączenia graficznego equalizera (spectrum analyzer?)? Szukałem, ale nie znalazłem. Imho bajer zbędny, nie zsynchronizowany z muzyką, i być może to on jest odowiedzialny za wspomnianie opóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2017 o 21:04, Arturos1967 napisał:

Mój od początku był jakoś ten wtyk mało stabilny. Ale - odpukać - trzyma się. Też mam z ibooda. Daj znać co na to serwis.

Przypomniało mi się, że ponad rok temu miałem napisać co z Pionkiem. Oddali mi wtedy kasę, nie byli w stanie naprawić wejścia jack.

Edytowane przez digitalimported
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2018 o 14:12, hibi napisał:

Nie ma,

słuchając muzyki używasz apki nonstop? 

 

 

Oj sorry, ze dopiero.

 

Nie rozumiem do końca Twojego pytania. Jak słucham muzyki to apka jest na wierzchu (zwykle). Jak słucham Tidala to analogiczna sytuacja. Raczej nie mam w tle innych aplikacji poza Pioneer i ewentualnie Tidal, może czasem ustawienia. Nie ma to znaczenia czy apka jest na wierzchu czy nie, w każdej sytuacji przy odtwarzaniu muzyki przez apkę Pioneera czy Onkyo reakcja na kliki jest opóźniona. Szkoda, że nie da się z tym nic zrobić. Niby krótkie, ale jednak irytujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
34 minuty temu, x X x napisał:

 

Oj sorry, ze dopiero.

 

Nie rozumiem do końca Twojego pytania. Jak słucham muzyki to apka jest na wierzchu (zwykle). Jak słucham Tidala to analogiczna sytuacja. Raczej nie mam w tle innych aplikacji poza Pioneer i ewentualnie Tidal, może czasem ustawienia. Nie ma to znaczenia czy apka jest na wierzchu czy nie, w każdej sytuacji przy odtwarzaniu muzyki przez apkę Pioneera czy Onkyo reakcja na kliki jest opóźniona. Szkoda, że nie da się z tym nic zrobić. Niby krótkie, ale jednak irytujące...

Nie przesadzajmy opóźnienie nie jest duże, w porównaniu do innych graczy na rynku raczej znikome. 

W dniu 26.11.2018 o 11:09, x X x napisał:

Czy ktoś może się orientuje, czy w apce Pioneera jest możliwość wyłączenia graficznego equalizera (spectrum analyzer?)? Szukałem, ale nie znalazłem. Imho bajer zbędny, nie zsynchronizowany z muzyką, i być może to on jest odowiedzialny za wspomnianie opóźnienia.

Tez mnie to irytowało strasznie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Tez mnie to irytowało strasznie  


Nie jest duży, ale jest ;) Tidal potrafi to robić natychmiastowo ;) A używam HiFi offline.

Ciekawe skąd się to bierze. Jestem świeży w temacie tego playera i rozumiem, że do tej pory nie znany jest sposób na eliminację tego opóźnienia?

Może konfiguracja z kartą... Ja używam nowego modelu sandiska Ultra U1 A1 200 GB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś używa Spotify premium? Odnotowałem taki problem, że z nieznanego na razie powodu Spotify lubi się uaktywnić w tle i drenować baterię. Przykład z poniedziałku: wieczorem odtwarzacz miał jakieś 50 % baterii. Raczej wszystko w tle było wyłączone, jak i łączność. Rano baterii jest 4%, 100% aktywności urządzenia i w statystykach Spotify na szczycie. W szczegółach zużycia baterii widać, że "utrzymywało aktywność" przez całą noc. Dzisiaj podobna sytuacja, ale jak wczoraj w nocy około 1:30 odłączyłem go od ładowania, dzisiaj rano około 9 mam 77% i znowu 100% aktywności przez te 7H. Co ciekawe wrzuciłem go wczoraj w tryb stand alone.

 

W aplikacji nie był uruchomiony tryb offline, oraz miałem na ekranie głównym widget.

 

Jak na razie testuję z włączonym trybem offline, widget nadal na ekranie.

 

Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używa Spotify premium? Odnotowałem taki problem, że z nieznanego na razie powodu Spotify lubi się uaktywnić w tle i drenować baterię. Przykład z poniedziałku: wieczorem odtwarzacz miał jakieś 50 % baterii. Raczej wszystko w tle było wyłączone, jak i łączność. Rano baterii jest 4%, 100% aktywności urządzenia i w statystykach Spotify na szczycie. W szczegółach zużycia baterii widać, że "utrzymywało aktywność" przez całą noc. Dzisiaj podobna sytuacja, ale jak wczoraj w nocy około 1:30 odłączyłem go od ładowania, dzisiaj rano około 9 mam 77% i znowu 100% aktywności przez te 7H. Co ciekawe wrzuciłem go wczoraj w tryb stand alone.
 
W aplikacji nie był uruchomiony tryb offline, oraz miałem na ekranie głównym widget.
 
Jak na razie testuję z włączonym trybem offline, widget nadal na ekranie.
 
Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?
 
 
Nikt? Problem nadal występuje. Nawet jak ustawione miałem w opcjach programistycznych zachowywanie działań na wyłączone, oraz ilość wątków w tle na brak, Spotify i tak po jakimś czasie uruchamia się i wskaźnik 'utrzymanie aktywności' leci, a wskaźnik baterii jeszcze szybciej. Go jakiś absurd. Wszelkie opcje w ustawieniach Spotify, które moim zdaniem mogły by wpływać na drenaż baterii gdy apka jest nieużywana są wyłączone. Tryb offline włączony. Muzyka wrzucona na kartę sd 2. Nie mam już pomysłów. Czego bym nie robił, od wyłączenia aplikacji (całkowicie), po kilku godzinach coś tam się uruchamia i drenuje baterię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A korzystasz w tym czasie ze Spotify na innym urządzeniu, bo mam podobnie od jakiegoś czasu na telefonie, kiedy słucham z lapka? Jak miałem XDP100r,

to nie występował ten problem, aczkolwiek zaczęło się tak dziać od niedawna, więc prawdopodobnie Spotify dodał sterowanie z każdego urządzenia w

danej sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używa Spotify premium? Odnotowałem taki problem, że z nieznanego na razie powodu Spotify lubi się uaktywnić w tle i drenować baterię. Przykład z poniedziałku: wieczorem odtwarzacz miał jakieś 50 % baterii. Raczej wszystko w tle było wyłączone, jak i łączność. Rano baterii jest 4%, 100% aktywności urządzenia i w statystykach Spotify na szczycie. W szczegółach zużycia baterii widać, że "utrzymywało aktywność" przez całą noc. Dzisiaj podobna sytuacja, ale jak wczoraj w nocy około 1:30 odłączyłem go od ładowania, dzisiaj rano około 9 mam 77% i znowu 100% aktywności przez te 7H. Co ciekawe wrzuciłem go wczoraj w tryb stand alone.
 
W aplikacji nie był uruchomiony tryb offline, oraz miałem na ekranie głównym widget.
 
Jak na razie testuję z włączonym trybem offline, widget nadal na ekranie.
 
Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?
 
 
To samo mam właśnie na Onkyo DP-X1. Przez noc potrafiło zeżreć 50% baterii. Trzeba ubijać aplikację w ustawieniach - wymuszać zatrzymanie aplikacji.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A korzystasz w tym czasie ze Spotify na innym urządzeniu, bo mam podobnie od jakiegoś czasu na telefonie, kiedy słucham z lapka? Jak miałem XDP100r,
to nie występował ten problem, aczkolwiek zaczęło się tak dziać od niedawna, więc prawdopodobnie Spotify dodał sterowanie z każdego urządzenia w
danej sieci.
Tyle że ja w zasadzie nie podłączam się do WiFi, czasem zaktualizuje aplikacje i w zasadzie to tyle.
To samo mam właśnie na Onkyo DP-X1. Przez noc potrafiło zeżreć 50% baterii. Trzeba ubijać aplikację w ustawieniach - wymuszać zatrzymanie aplikacji.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

I pomaga ubijanie? Bo imho nawet jak ubijesz to ona i tak się włączy. To samo po restarcie. To jakiś totalny bullshit, trzeba to zgłosić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomaga ubijanie? Bo imho nawet jak ubijesz to ona i tak się włączy. To samo po restarcie. To jakiś totalny bullshit, trzeba to zgłosić.
Na razie póki co nie zauważyłem, żeby się na powrót uruchamiała. Drenaż był po tym, jak kończyłem słuchanie muzyki i odkładałem odtwarzacz. Oczywiście w trybie stand alone. Właściwie to rzadko uruchamiam Wi-Fi, bo też szybciej schodzi bateria.

W sklepie Play napisałem w opinii Spotifaja o drenażu baterii. Zobaczymy czy coś z tym zrobią.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie póki co nie zauważyłem, żeby się na powrót uruchamiała. Drenaż był po tym, jak kończyłem słuchanie muzyki i odkładałem odtwarzacz. Oczywiście w trybie stand alone. Właściwie to rzadko uruchamiam Wi-Fi, bo też szybciej schodzi bateria.

W sklepie Play napisałem w opinii Spotifaja o drenażu baterii. Zobaczymy czy coś z tym zrobią.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ja też używałem stand alone i też była ****. Ale sprawdzę dokładniej Twoją teorię. Sprawdzę też na telefonie czy Spotify się wybudza. Tutaj mam prawie non stop włączonego neta czy to po wifi czy gsm. Pasowało by znaleźć jakąś zależność związaną z tym wybudzaniem.

Prawda jest taka, że Android Lollipop był bardzo zabugowanym systemem, nawet w najnowszej jego wersji czyli 5.1.1. Pamiętam, że swego czasu miałem na Moto X Pure ten system i okresowo pojawiał się problem z wątkami działającymi w tle...

Info na sklepie Google nic nie da. Przykład Tidala: wrzuciłem tam komentarz nt. zamulania przewijania listy utworów / albumów / playlist (co przywiodło mnie do Spotify jako "lepszej" alternatywy). Odpisali z wyglądającą na automatycznie generowaną prośbą, aby napisać majla na support z danymi urządzenia, aplikacji, i takie tam.

Trzeba pisać bezpośrednio na support Spotify, albo jakieś ich forum. Ogarnę temat jutro. Wątpię, czy coś ugramy czy nie.

Widziałem w necie wątki związane za tym problemem, ludzie wiążą go z usługą Spotify Connect. Doraźne rozwiązanie wymaga roota i z pomocą odpowiedniej aplikacji zablokowanie uruchamiania pewnych usług. Ale z drugiej strony, skoro urządzenie działa w trybie offline, bez dostępu do sieci, z jakiej paki taka usługa winna się odpalać i działać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na LG V30 w ogóle nie zauważyłem tego problemu, ale smartfon to smartfon, tutaj więcej procesów działa w tle. Spotify Connect, cóż... To nie pierwsza aplikacja, u której życzył bym sobie, by nie przeprowadzała procesów, które wymagają dostępu do sieci, gdy ta jest wyłączona.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na LG V30 w ogóle nie zauważyłem tego problemu, ale smartfon to smartfon, tutaj więcej procesów działa w tle. Spotify Connect, cóż... To nie pierwsza aplikacja, u której życzył bym sobie, by nie przeprowadzała procesów, które wymagają dostępu do sieci, gdy ta jest wyłączona.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


Potwierdzam, że ubijanie Spotify w ustawieniach pomaga i aplikacja nie uruchamia żadnych procesów w tle. Od ostatniego ubicia minęło gdzieś z 24 godziny i był spokój. Bez ubicia zwykle po godzinie, dwóch, apka "wstawała". Jeszcze się pobawię, może uda się znaleźć winnego (może to widget?).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że ubijanie Spotify w ustawieniach pomaga i aplikacja nie uruchamia żadnych procesów w tle. Od ostatniego ubicia minęło gdzieś z 24 godziny i był spokój. Bez ubicia zwykle po godzinie, dwóch, apka "wstawała". Jeszcze się pobawię, może uda się znaleźć winnego (może to widget?).
To fajnie. Ja przez ostatnie dwa dni nie używałem Spotify i nie ma ma go na liście aplikacji, które zużywają baterię. Bateria rozładowuje się powoli. Po każdym używaniu aplikacji trzeba pamiętać o wymuszeniu zatrzymania aplikacji.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używając Pionka czasami mam potrzebę włączenia EQ. Gotowe ustawienia są raczej nieprzydatne, ale tryb EQ edit, czyli ustawienia własne to dla mnie bardzo atrakcyjna opcja. Problem w tym, że kształtowanie charakterystyki wodząc grubym paluchem po ekranie to jakaś masakra. Precyzyjne ustawienia są niemożliwe. Czy jest jakiś inny sposób ? Czy można wprowadzić jakieś ustawienia podłączając pionka do komputera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hemi napisał:

Używając Pionka czasami mam potrzebę włączenia EQ. Gotowe ustawienia są raczej nieprzydatne, ale tryb EQ edit, czyli ustawienia własne to dla mnie bardzo atrakcyjna opcja. Problem w tym, że kształtowanie charakterystyki wodząc grubym paluchem po ekranie to jakaś masakra. Precyzyjne ustawienia są niemożliwe. Czy jest jakiś inny sposób ? Czy można wprowadzić jakieś ustawienia podłączając pionka do komputera ?

Jak chcę grzebać w EQ, to słucham z PowerAmpa. W stockowej aplikacji jest to faktycznie utrudnione. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności