Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

@Seler666, dzięki, nakierowałeś mnie :)

@chico99 dziękuję bardzo, miałeś rację, format karty i wszystko gra..
W sumie nie wpadłem na to, aby sprawdzić jak idzie z drugiej karty czy wbudowanej pamięci, nakierował mnie @Seler666, ale zasugerowałem się aktualizacją, bo to jakoś się zbiegło w czasie, zachciało mi się aktualizować.
W sumjie wyszło na dobre, bo doszło parę możliwości dla TalkBacka, mogłem zaetykietować przyciski odtwarzacza Pioneera, wcześniej nie gadał mi co to za rpzzyciski tylko "nieznane, nieznane", a teraz po zaetykietowaniu mogłem sobie je nazwać po mojemu i gada co trzseba.

Tak na oniec. Dziwna nieco sytuacja się stala po formacie i ponownym wgraniu muzy. Podcas odtwarzania dość dobrze ciepły był Pioneer, myślałem, że coś z tą kartą faktycznie, ale po wyjęciu obu kart i odtwarzaniu z wbudowanej również tak było. Bluetooth i Wi-Fi wyłączone. Poleżal bezczynnie 3-4 godziny i potem już wszystko w normie, teraz jest zimny podczas odtwarzania. Zastanawia mnie tylko fakt tego nagrzewania się, czym mógł być spowodowany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witam

Pojawił się problem.
Nie wiem od czego to zależne, ale kiedy slucham muzyki, czy audioksiążkę, co jakiś czas, dość często są takie mikrosekundowe przerwy, słyszalne, jakby zacięcia,


Takie coś zaobserwowałem w moim Onkyo DP-X1 na Tidalu i Audiotece. Stockowy odtwarzacz nie ma tego problemu. Odnotowałem to na każdym egzemplarzu grajka (wymiana w serwisie). Nie wiem od czego to jest zależne i nieważne czy leci z karty microsd czy z pamięci wewnętrznej.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim Onkyo też to miałem. Przywracanie ustawień fabrycznych rozwiązywało problem tylko na jakiś czas.

Pomogło wgranie custom rom. DAP stał się bardziej responsywny i skończyły się problemy z przerwami w odtwarzaniu muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim Onkyo też to miałem. Przywracanie ustawień fabrycznych rozwiązywało problem tylko na jakiś czas.

Pomogło wgranie custom rom. DAP stał się bardziej responsywny i skończyły się problemy z przerwami w odtwarzaniu muzyki.

Aha. Z moim jest jeszcze taki jeden problem, że często nie reaguje na wznowienie odtwarzania fizycznym przyciskiem na wyłączonym ekranie. Trzeba nacisnąć drugi raz, dźwięk pojawia się na ułamek sekundy i dopiero trzecie naciśnięcie klawisza powoduje wznowienie odtwarzania. Problem dotyczy wszystkich egzemplarzy jakie miałem, także obecnego.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Problem rozwiązany połowicznie, słuchając na słuchawkach połączonych kabelkiem wszystko śmiga aż miło, ale cłuchając przez bluetooth czy to na słuchawkach czy głośniku przenośnym JBL Charge 3 występuje opisywany wcześniej objaw przerywania co jakiś czas, częstotliwość jest różna, kilka przerw co minutę, potem dłuższa przerwa 2-3 minuty. Nie da się w ten sposób słuchać muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kiedys padlo pytanie czy pionierki obsluguja Tidala po usb i wtedy odpowiedz byla negatywna, sam sprawdzalem na xdp300r. Od tego czasu nie przyszlo mi do glowy aby sprawdzac ponownie ta funkcjonalnosc, az do dzisiaj. Zdziwilem sie wielce gdy po serii trzaskow po podlaczeniu 300tki do ifi micro bl poplynal dzwiek, nie wiem czy zaktualiozwano w jakis sposob playera, czy zmienila sie funkcjonalnosc aplikacji Tidala, czy zadzialal magiczny kabelek [kupilem se IFI] ale dziala. Co ciekawe dziala w taki sposob ze player steruje glosnoscia, nie ustawia sie na maxa jak w przypadku stockowej aplikacji pioniera [VLO wlaczone].

 

pisane na klawiatuzre bluetooth bez mozliwosci uruchomienia polskich znakow.......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, MPM napisał:

kiedys padlo pytanie czy pionierki obsluguja Tidala po usb i wtedy odpowiedz byla negatywna, sam sprawdzalem na xdp300r. Od tego czasu nie przyszlo mi do glowy aby sprawdzac ponownie ta funkcjonalnosc, az do dzisiaj. Zdziwilem sie wielce gdy po serii trzaskow po podlaczeniu 300tki do ifi micro bl poplynal dzwiek, nie wiem czy zaktualiozwano w jakis sposob playera, czy zmienila sie funkcjonalnosc aplikacji Tidala, czy zadzialal magiczny kabelek [kupilem se IFI] ale dziala. Co ciekawe dziala w taki sposob ze player steruje glosnoscia, nie ustawia sie na maxa jak w przypadku stockowej aplikacji pioniera [VLO wlaczone].

 

pisane na klawiatuzre bluetooth bez mozliwosci uruchomienia polskich znakow.......

 

Rzeczywiście u mnie na oppo i ifi też śmiga a kiedyś nie było tej możliwości :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.08.2018 o 17:21, jacekin napisał:

Na moim Onkyo też to miałem. Przywracanie ustawień fabrycznych rozwiązywało problem tylko na jakiś czas.

Pomogło wgranie custom rom. DAP stał się bardziej responsywny i skończyły się problemy z przerwami w odtwarzaniu muzyki.

Jaki ROM? Czy można na nim zainstalować pioneerowego playera? To byłoby rozwiązanie, bo faktycznie na fabrycznym andku i przerywa co jakiś czas i zjada baterię na czuwaniu. Co prawda pomaga fabryczny reset, ale do czasu. Ja mam pionka jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy urządzenie może służyć jak zewnętrzny dac do komputera na usb. Byłem przekonany, że ma taką funkcję. Dopiero dzisiaj go kupiłem, podłączam do komputera, ale coś 2 urządzenia nie chcą siebie znaleźć. Jeśli jest taka możliwość, to prosiłbym o napisanie jak to można ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem takowego pytania, więc pytam, bo chcę zrobić sobie adapter bądź kupić tanio gotowca.

 

Który z możliwie tanich wytrzymałych wtyków kątowych na małego jacka (bądź adapterów kątowych znośnej jakości) możecie polecić, żeby zmieścił się przy obecnym bumperze? Nie planuję zdejmowania bumpera, bo z moim szczęściem przy trzymaniu w kieszeni skończy się na uszkodzeniu wtyku albo wyłamaniu gniazda. Chcę zrobić coś wąskiego co nie będzie naprężać gniazda i na wysokość nie będzie wychylać się za bumper. Jeszcze nie wiem, czy to będzie jako łamaniec do małego jacka, czy też zrobię na krótkim kabelku przejście na duży jack, ale chcę bez obawy o to gniazdo móc podłączać również słuchawki na dużego jacka.

 

Myślałem o tym wtyku Pailiccs od BigMarasa, ale czy on się zmieści przy bumperze?

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sn4ke@

Ja używam tego odtwarzacza dość intensywnie od ponad roku. Od razu zająłem bumpery, nie montowałem, żadnej przejściówki,  słuchawki wpinam i odpinam kilka razy dziennie (po prostu korzystam) i wtyk się nie wyrobił ani trochę czy w jakiś sposób uszkodził.  Raz nawet mocno zachaczyłem o kabel,  tak aż jack w słuchawkach pękł i się trochę skrzywił ale gniazdo nie naruszone.  

 

Także myślę, że nie ma się czego obawiać.

 

Ps. Z grajka jestem bardzo zadowolony ale ma swoje minusy

- Tragiczny moduł Bluetooth (nie nadaje się do słuchawek bezprzewodowych)

- Brak możliwości sterowania muzyką z pilota w słuchawkach co jest dla mnie absurdalne w takim urządzeniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ostatnio zdarzały chwilowe przerwy w odtwarzaniu, ciężko stwierdzić dlaczego. Jak na razie spokój. A cały czas używam w tym samym miejscu.

Tak btw, może było może nie: czy Sabre jest używany przy odtwarzaniu BT? W obu obsługiwanych trybach. I czy w końcu czip jest używany przez fabryczną aplikację, czy jednak przez wszystkie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę połączyć V30 z DP-X1 po bluetooth, pomimo tego, że urządzenia się widzą.

Przez BT DAC nie jest używany.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawek bt (ZST) nie da się używać bo cały czas przerywają gdy się poruszam. Z innymi urządzeniami nie ma problemu więc wykluczyłem moduł od słuchawek.  Mam dwa głośniki bt i zasięg jest beznadziejny. Wystarczy wyjść z pokoju i zaczynają się problemy z sygnałem np. Nie mogę postawić sobie głośnika w odległości np. 2-3m, wsadzić odtwarzacz do kieszeni i cieszyć się muzyką. Także uważam, że zamontowali jakiś kiepski moduł bt. 

3 godziny temu, x X x napisał:

Mi się ostatnio zdarzały chwilowe przerwy w odtwarzaniu, ciężko stwierdzić dlaczego. Jak na razie spokój. A cały czas używam w tym samym miejscu.

Tak btw, może było może nie: czy Sabre jest używany przy odtwarzaniu BT? W obu obsługiwanych trybach. I czy w końcu czip jest używany przez fabryczną aplikację, czy jednak przez wszystkie :D

Jakiej apki używasz do odtwarzania?  Ja po kablu korzystam z tego od onkyo ale niestety po BT jest problem ponieważ muzyka gra w zwolnionym tempie i muszę wtedy używać tej fabrycznej.  Też masz ten problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawek bt (ZST) nie da się używać bo cały czas przerywają gdy się poruszam. Z innymi urządzeniami nie ma problemu więc wykluczyłem moduł od słuchawek.  Mam dwa głośniki bt i zasięg jest beznadziejny. Wystarczy wyjść z pokoju i zaczynają się problemy z sygnałem np. Nie mogę postawić sobie głośnika w odległości np. 2-3m, wsadzić odtwarzacz do kieszeni i cieszyć się muzyką. Także uważam, że zamontowali jakiś kiepski moduł bt. 
Jakiej apki używasz do odtwarzania?  Ja po kablu korzystam z tego od onkyo ale niestety po BT jest problem ponieważ muzyka gra w zwolnionym tempie i muszę wtedy używać tej fabrycznej.  Też masz ten problem? 
Ja mam Pioneera XDP-100R, używam fabrycznej apki Pioneera i Tidala HiFi offline i nie mam problemów z odtwarzaniem. Aczkolwiek apka Pioneera jest trochę mało responsywna jeżeli chodzi o przełączanie utworów. Jedna rzecz, którą odnotowałem. No i używanie Tidala w trybie offline to katorga, ale to już temat na inny wątek ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidala itp. Nie używam.   Spróbuj sobie tego odtwarzacza od onkyo, dla mnie to taka trochę bardziej dopracowana wersja fabrycznego. Ale to tylko po kablu bo przez bt problem jw. opisałem. 

 

Z tym bututkiem to może być różnie. Ja np. kupiłem swego czasu powystawowe doki jbla i nie dało się ich używać, bo ciągle przerywało. Musiałem mieć źródło dosłownie zaraz obok słuchawek. Ale bardziej to było odczuwalne w warunkach polowych. Z innymi słuchawkami większych problemów nie miałem. 

Ale popatrz, dzisiaj sytuacja. Na głowie mam Urbanista, muza leci przez BT z Pioneera, wyszedłem z domu i idę na busa i w pewnym momencie sytuacja podobna jak ze wspomnianymi JBLami, nie dało się słuchać. Przełożyłem player do kieszonki na piersi i już było ok. W autobusie wszystko spoko. Wychodząc z busa przełożyłem player spowrotem do kieszeni kurtki i już nie było żadnego problemu.

 

Oczywiście można to zweryfikować, jak się sytuacja powtarza notorycznie to ewidentnie jest to wina źródła albo odbiornika, ale może czasem po prostu "tak wyszło" i wpadliśmy w jakąś czarną blutotową dziurę. A apki z Onkyo to chyba nie zainstaluje bez roota. Poza tym wizualnie niekoniecznie mi się podobała.

 

Czy użytkownicy Pioneera też tak mają, że w apce Pioneera mija chwila zanim utwór zostanie przełączony? Niezależnie czy robię to na ekranie, przyciskiem, czy przez bt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 
Czy użytkownicy Pioneera też tak mają, że w apce Pioneera mija chwila zanim utwór zostanie przełączony? Niezależnie czy robię to na ekranie, przyciskiem, czy przez bt.
 


Ja też zauważyłem ostatnio, że trochę przymula przy przełączaniu. Nie pamiętam czy było tak od nowości bo 1,5 roku temu wydawał mi się dość szybkim urządzeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności