Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, squonk napisał:

Ja mam takie pytanie, banalne pewnie, mam od wczoraj XDP300, na ekranie jest napis że to warstwa ochronna - jak u licha ściągnąć ewentualną folię (nie dopatrzyłem się) lub pozbyć się tego napisu?

Delikatnie nożykiem kuchennym i zejdzie ten napis.

Zbierałem się cały rok na kupno zamiennej foli, aż pewnej soboty bez problemu zeskrobałem krzaczki bez najmniejszych uszczerbków dla folii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jd1210 napisał:

Delikatnie nożykiem kuchennym i zejdzie ten napis.

Zbierałem się cały rok na kupno zamiennej foli, aż pewnej soboty bez problemu zeskrobałem krzaczki bez najmniejszych uszczerbków dla folii.

 

 

Ja to bym się martwił czy nie ucierpiał plastikowy ekran pod spodem a nie folia ochronna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Spawn napisał:

 

Ja to bym się martwił czy nie ucierpiał plastikowy ekran pod spodem a nie folia ochronna ;)

Te literki tak łatwo się usunęły, że nie ma możliwości, żeby coś uszkodzić. Nie trzeba w cale mocno dociskać,  z wyczuciem i powolutku.

Na foli nie ma najmniejszego śladu ingerencji, wrzucę potem fotkę. 

dddd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Bernie napisał:

Ale ta folia nic nie chroni, lepiej nakleić jakieś szkło ochronne. 

Folia to folia, wiadomo. Szkło lepsze, ale krzaczki można usunąć bezboleśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chico99 napisał:

 

Hmm ... u mnie coś to nie działa.;) Próbuję usilnie i nic.

Widać mój pionek to abstynent.

To pasuje prawie idealnie. Juz wcześniej padła taka sugestia. Ja mam i jest super.

https://m.euro.com.pl/folie-ochronne/3mk-hardglass-htc-one-m9.bhtml?gclid=CjwKCAjwsJ3ZBRBJEiwAtuvtlPYt7lDo-ChxtbtURd54dEVQY8-DsLEexh2ByJbUDdCE6-J6Jrw3LRoCyWIQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CPO5jfLC3dsCFU6EsgodzlkDXA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej,

 

Rozważam kupno tego grajka. Czy ktoś może mi powiedzieć jak gra z MEE Pinnacle P1? Jak wygląda strumieniowanie np Tidal HIFI i czy działa offline?

No i może generalnie jak sprawdza się w muzyce - głównie funk, soul, rap, elektronika + rock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, imbryk82 napisał:

No i może generalnie jak sprawdza się w muzyce - głównie funk, soul, rap, elektronika + rock

 

Mam i polecam.:)

Sprawdza się praktycznie w każdej muzyce.

Bardzo dobra ergonomia i wykonanie.

Mnóstwo ustawień dźwięku. Stabilna praca.

P1 nie znam, ale wiele doków i niskoohmowych,

nausznych podłączałem i nie kojarzę aby z jakimiś

nie było synergii.

Na temat strumieniowania się nie wypowiem, bo

nie używam.

Poza tym obecna cena używanych egzemplarzy jest

rewelacyjnie niska.:D

 

Edytowane przez chico99
dubel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Tidal jak była tam jakaś kilkumiesięczna promocja za darmo w Play. Tryb offline działa, ale żeby pobrało utwory w jakości hifi, to musisz sobie określić w ustawieniach Tidala, bo inaczej pobierze niską jakość. No i jak ci wygaśnie abo, to tracisz też dostęp do swoich utworów offline mimo, że są dalej fizycznie na odtwarzaczu i zajmują miejsce, bo bez zalogowanego konta nic nie odpalisz.

 

A co do słuchawek to nie pomogę :D Z doków to ja słuchałem pionka tylko z Etami ER4S, Audeo PFE011, JVC FRD80, OSTRY KC06A, RHA MA750 i okazjonalnie z jakimiś pomniejszymi. No i wolę słuchać w trybie VLO na średnim gainie. Pionek jest dosyć suchy, nie koloryzuje, więc warto o tym pamiętać dobierając np chłodne techniczne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pionek zakupiony w dobrej cenie u jednego z forumowiczów. Czasu ostatnio niewiele, dlatego jeszcze nie osłuchałem się tak, jak należy, ale już mogę powiedzieć, że gra rewelacyjnie. Przeskok  z Xduoo X3 spory. Gęba się cieszy za każdym razem kiedy płyną dźwięki ale.... No właśnie - jest malutkie ale :) W sumie obawiałem się tego, że jakieś będzie. Ale chyba nie o samego Pionka chodzi. Mowa o słuchawkach. MEE P1 grają dobrze. Nawet bardzo dobrze, ale wydaje mi się, że można wyciągnąć więcej.

Stąd moje pytania:

1. zmiana na jakieś doki za ok 1500 - 2000 (P1 do sprzedania)

2. zmiana na nauszne zamknięte za ok 1500 - 2000 (P1 zostaną na mobilne wypady)

 

Czy to dobry kierunek? Oczywiście chodzi mi o synergię/połączenie, które da mi jeszcze więcej radości.

Jestem stosunkowo świeży w kwestiach dźwiękowo-sprzętowych dlatego chętnie posłucham opinii bardziej doświadczonych forumowiczów.

 

Co do muzyki - słucham różnej: soul, funk, jazz (ale nie jestem purystą), rock (głównie lżejszy), rap, elektronika (lżejsze odmiany). Analityczny charakter 100R bardzo mi się spodobał. Słuchawki również mogą iść w tę stronę ale fajnie by było gdyby nie traktowały basu po macoszemu (lubię jego dźwięk, jednak nie musi być on wybijającym się elementem) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tańszych, Final audio E3000. Bardzo dobra synergia, jest wszystko, duża scena, bas, wysokie super rozciągnięte, średnica barwa i muzykalna.

Nie meczą, przyjemne ciepłe granie z dobrym detalem i separacją.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie coś ciągnie w kierunku  ER4XR. Jak one się komponują z XDP-100R? Ktoś może powiedzieć coś więcej?

Druga sprawa - aplikacja do uszu. Czy to jest problem? Jakiś opis? Nie chciałbym wydać 1800 zł i nie móc z nich korzystać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ER4XR, też się kiedyś nad nimi zastanawiałem,

ale jak posłuchałem, to dałem sobie spokój.

To nie było moja bajka.

Etki, ocena do bólu subiektywna, to suchotniki,

sterylne, analityczne granie.

Pierwszy kontakt, może i zachwyci, ale dłuższe

obcowanie zmęczy i zniechęci, zero muzykalności,

masy i dociążenia.

Aplikacja też może być problemem.

Jeśli się na nie zdecydujesz, to koniecznie musisz ich

posłuchać. I to nie 10-15min tylko przynajmniej 1,2 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chico99 napisał:

ER4XR, też się kiedyś nad nimi zastanawiałem,

ale jak posłuchałem, to dałem sobie spokój.

To nie było moja bajka.

Etki, ocena do bólu subiektywna, to suchotniki,

sterylne, analityczne granie.

Pierwszy kontakt, może i zachwyci, ale dłuższe

obcowanie zmęczy i zniechęci, zero muzykalności,

masy i dociążenia.

Aplikacja też może być problemem.

Jeśli się na nie zdecydujesz, to koniecznie musisz ich

posłuchać. I to nie 10-15min tylko przynajmniej 1,2 godziny.

Dzięki za info. A jakaś alternatywa dla nich? Powiedzmy, że coś analitycznego ale bardziej muzykalne :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Wl Wladymirowicz napisał:

Bo dwie godziny to nie jest pierwszy kontakt.... :D 

Lepszy efekt z XDP będzie z cieplejszymi, basowymi słuchawkami, które same w sobie grają gęściej, masywniej i powinny być łatwe w prowadzeniu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jd1210 napisał:

Lepszy efekt z XDP będzie z cieplejszymi, basowymi słuchawkami, które same w sobie grają gęściej, masywniej i powinny być łatwe w prowadzeniu.

 

Konkrety Panie, konkrety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności