Skocz do zawartości

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

 

3 minuty temu, ceramic napisał:

Ciekawi mnie więc skąd opinie że pionkowi brakuje mocy.

 

1 minutę temu, Superata napisał:

Bo słuchają bez VLO

 

Dokładnie. 

Zapas mocy z 1990 tylko z VLO, bez niego jest na styk. 130 -160. Dla k701 w niektórych utworach kapke za mało. Ale przy VLO problem znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nurtujące pytanie. Ostatnio miałem dylemat wyboru między dx90 a Colorfly C10.. skończyło się na Teacu, z którego jestem pod względem dźwięku w pełni zadowolony (no może poza synergią z moimi pfe012, grają z teaciem trochę za płasko)... frustruje mnie tylko czas działania baterii, z AKG550II na high gain, słuchając flaców, wytrzymuje max.5,5 h, codzienne ładowanie to mus. No i mam kolejny dylemat, bo koledzy Fatso, awayeah, hechlok stawiają Pionka tuż przed Teaciem. Co jak co, ale dłuższy czas pracy, lepsze ui, trochę kuszą. Czy mógłby ktoś, nawet z pamięci, napisać jak pod względem sygnatury dzwiękowej ma się pionek do teaca ? Do jutra mogę go zwrócić, więc byłbym wdzięczny xD.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że zamierzam kupić Hd650, albo jakieś wymagające doki, więc moc się przyda, a odnośnie wydajności pionka to opinie są chyba podzielone, jedni piszą że pędzi DT150, K702, HD600 inni że z hd500 ma spore problemy itd.

Teac jest poza tym dla mnie wystarczająco neutralny, więcej "mięsa" nie chciałbym tracić xD.

Edytowane przez Cyceron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na momentum on-ear,k545 i m50x. Na wszystkich jest zapas mocy minimum 30%.Są odtwarzacze które są podobno ''mocarzami'' w porównaniu do pionka ale moim zdaniem jak grają o połowę krócej to jakieś nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to było dosyć łatwe do przewidzenia, wydaje mi się że żadne z podanych przez ciebie słuchawek nie ma więcej niż 35 ohm (podobnie zresztą jak k550II). Przeciętna komórka nie miałaby z nimi problemu, tym bardziej dap za ca.2,5 tyś.

Mimo to dziękuję i proszę o opinie również byłych użytkowników teaca.

p.s : Jak tam eq w pionku ? Działa bez opóźnienia i czy w ogóle "działa" (czyt. nie jest z nim tak jak w ibasso czy innej "chińszczyźnie").

Edytowane przez Cyceron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z tematem pokrowca.

 

Cytuj

 

Witam Pan.

 
Jeżeli bylibyście państwo tym tematem nadal  zainteresowani to możemy go podjąć  po:
1/. udostępnieniu do wglądu pokrowca na ten odtwarzacz i to jest najlepsze rozwiązanie ( częściowy projekt  pokrowca).
 Szanujemy prawa autorskie i dlatego projekt może być podobny ale nie  identyczny.
2/. lub odtwarzacza  i w tym  przypadku jest konieczny całkowity projekt ( większe koszty- wszystko trzeba zaczynać od zera)
Nie potrafię  na podstawie paru zdjęć określić ceny.
Przed  ewentualnym podjęciem się wykonania takiego pokrowca na pewno to jednak zrobimy.
Określimy  również  sposób zapłaty i termin realizacja zamówienia.
A dopiero  po  akceptacji   przez  was podejmiemy się  wykonania.
Jeżeli jesteście państwo nadal zainteresowani zapraszam do dalszego kontaktu.
 
Pozdrawiam. Prowadzący zakład

 

Ma ktoś w ogóle ten oryginalny pokrowiec? Chyba wyjdzie najtaniej jego zwymiarować,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co chcą mieć procent naładowania baterii. Wystarczy pobrać ze sklepu aplikację "poziom naładowania baterii". Klikamy: uaktywnij poziom naładowania baterii, następnie restartujemy pionka i gotowe. Ciekawostką jest to, że aplikację możemy odinstalować, a procenty nie znikną :)
Wiem, że Ameryki nie odkryłem ale może komuś się przyda :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też nie odkryję Ameryki, 

dla tych, co streamingują, jak ja.

Zapisujemy zawartość offline, najlepiej na karcie sd.

uruchamiamy stockowy odtwarzacz, pt. Music, wybieramy upsampling do 196 i wlała, gra lepi. 

Jam to sam wykombinował, na moje ucho gra lepi, ale sam Maestro Piotr Ryka w recenzji brata pionka, Onkyo , to potwierdza, dziś doczytałem i się z przyjmemnoscią z Panem Recenzentem zgodziłem. :P

minus jest taki, ze mnie, przynajmniej z Apple Music (jest na androidzie, szok! ) okładek ni tytułów nie wyświetla, ale, ściągnąwszy 80GB muzy z appla losuję sobie i słucham w trybie samolotowym i szczęśliwym.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, nawet wszedłem w folder gdzie zapisywana jest muzyka offline Tidala i nic.
A już myślałem, że żyłem w nieświadomości xD

 

Zresztą jakby to tak działało to kto by płacił abonament Tidalowi? Musieli zabezpieczyć pliki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znów polecę Apple Music. Zgrałem sobie w androidzie pionka 80 GB z mojej bibliotekI APPLE MUSIC na kartę sd. Jeszcze mam 40 Gb wolnego na karcie... :P

Że japko lepsze, to ten tego, ale ze japko rządzi w androidzie? Aha, pionek jest moim 6-tym urządzeniem, w którym mam offline z jednego Apple id  za 5€ miesięcznie muzyczkę. Legalnie, oczywiście, bez sztuczek. Nie będę pisał, ile to GB, żeby Was nie drażnić... Tak w temacie wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą, czy tam odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię moje FLACzki z Tidala i nie zamienię ich na Apple Music. Mam 2 urządzenia z plikami offfline i miejsce na podpięcie 3-go... którego nie mam... także tego - zależy od wymagań/

 

Poza Tidalem jeszcze oczywiście prawie TB RIPów we FLACzkach na dysku... więcej muzyki niż miejsca na nią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś TIDAL. FLACI też. Jakoś mulil, jak mnie pamięć nie myli, pewnie poprawili już...

Przy FLAC, to pewnie w upsampling bawić się nie warto w stockowym odtwarzaczu? Pytam, bo nie wiem, nie mam żadnego FLAC, oprócz tych, które sam zrobię w SoundCloud, KEBE, TRZYNASCIE WERSÓW np. Skazany jestem na AAC aplowskie, a pionek upsampluje je w stockowym odtwarzaczu i gra, jak Ryka napisał. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Waszych opiniach i swoim doświadczeniu z dwoma pionkami odnoszę wrażenie, że albo ja jestem totalnie głuchy albo te pionki mają inaczej ustawione poziomy głośności. U mnie w obu przypadkach, musiałem mieć włączony tryb VLO i gain na high oraz głośność powyżej 150 by móc posłuchać HD600. Z Fiio x5 3rd wystarczy mieć włączony gain na normalu i prawie maksymalną głośność. A Wy piszecie, że na pionku ustawiacie głośność na 100-110 i jest super. U mnie dopiero nabiera brzmienia powyżej 130 i to na każdych moich słuchawkach. Oczywiście wszystko na włączonym VLO oraz gain na normal lub high. W zależności od słuchawek. Wie ktoś może jaki wzmacniacz by się dogadał z tym pionkiem i Hd600? Fiio a5 się nada do tego zestawu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VLO on, gain high, k701 od 130 - 150, pliki AAC z Apple Music upsamplowane w stockowym odtwarzaczu (co nie zwiększa głośności). Hd600 kapkę łatwiej  napędzić, pamietam, kiedy je miałem razem z k701, tako też rzecze Ryka, sobie dyskutowalismy,  lata temu, w komentarzach, zdumieni, że ładnie grają już z iPada.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy to właściwy temat na takie pytanie, ale wydaje mi się, że tutaj mogę liczyć na największy odzew. Otóż, czy jest ktoś z Wrocławia w posiadaniu Pionka, kto chciałby się spotkać i użyczyć na chwilę w celu sprawdzenia czy dobrze zgrywa się z moimi Etami HF3? Z tego co czytałem, to Pionek gra bardzo analitycznie, czyli tak jak Ety i obawiam się, że to już będzie overkill w stronę neutralności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, krz napisał:

Wracam z tematem pokrowca.

Ma ktoś w ogóle ten oryginalny pokrowiec? Chyba wyjdzie najtaniej jego zwymiarować,

 

Jeśli dobrze kojarzę to chyba @Bernie posiada/posiadał oryginalny pokrowiec do Pioneera. Może zgodziłby się użyczyć w celach pomiarowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności