Skocz do zawartości

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Mogłoby się wydawać że mając andka na pokładzie funkcja USB DAC jest zbędna a jednak czasami by się przydała. Gdyby zapakowali Pionkowi DACa to byłby to Player kompletny.

Choćby po to żeby wypróbować sprzętowe wsparcie MQA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma tej opcji? Bo w ustawieniach playera jest opcja grania natywnego DSD oraz DoP a także 384kHz flac, ale tylko w trybie USB DAC. Poza tym na tej stronce (na szybko szukane)

http://hometheaterreview.com/onkyo-dp-x1-portable-hi-res-music-player-reviewed/

jest taki opis:

"The DP-X1 can also be used as a "source device" to connect to other USB DACs. You will need a special cable to accomplish this, but Cables to Go (among other sites) has what you will need to make the connection. Once connected you have a multitude of options to send files to an external DAC, including upsampling and different DOP file protocols".

To się tyczy Onkyo, ale w Pionku powinno być tak samo.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma tej opcji? Bo w ustawieniach playera jest opcja grania natywnego DSD oraz DoP a także 384kHz flac, ale tylko w trybie USB DAC. Poza tym na tej stronce (na szybko szukane)

http://hometheaterreview.com/onkyo-dp-x1-portable-hi-res-music-player-reviewed/

jest taki opis:

"The DP-X1 can also be used as a "source device" to connect to other USB DACs.

W razie czego niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę, ale tam gdzie cytujesz jest wyraźnie napisane o onkyo jako o "source device".

Natomiast w funkcji usb-dac chodzi o to, żebyś mógł z innego źródła podpiąć się po usb do takiego onkyo lub pioneera i on wtedy gra jako zewnętrzny dac, a tego właśnie pioneer nie potrafi.

Dlatego nie można podłączyć laptopa z tidalem i MQA do pioneera, żeby ten jako dac wypuścił MQA, bo właśnie nie ma funkcji usb-dac.

Edytowane przez summerinparis33
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle zrozumiałem wpis. Koledze chodziło o Pionka jako docelowym DACu a mnie odwrotnie - transport na zewnętrznego DACa:)

 

Pozostając w temacie USB-DAC, co sądzicie o połączeniu Pionek/Onkyo z Oppo HA-2 (i z ewentualnie dedykowanymi do niego słuchawkami Oppo PM-3). Moc ma 300mW na 16 Ohm, a Pioneer i Onkyo 75mW, tylko brak informacji na ile Ohm. Czy to ma sens?

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Joseph_k78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimmi przysłał kabelki zapakowane w takie oto etui:

 

d88c5eb176b64.jpg

 

Okazuje się, że idealnie pasuje do Pionka (górne spoilery odkręcone), a dodatkowo mieście także wzmacniacz. Bardzo fajna sprawa :)

Ostatecznie można zaadaptować etui z PS Vity

 

20170205_122201.jpg

20170205_122237.jpg

 

Co do wzmacniacza, Aune może lepsze wyjście od Oppo, tylko że Oppo bardziej mi się wizualnie podoba. Kość audio ta sama co w Pionku czy Onkyo, ale ponoć bardziej ocieplona (wg recenzji zdaje się że z Zakupka).

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, z pamięci HA-2 był cieplejszy. Nie wiem tylko czy jest sens korzystać z DP-X1 wyłącznie w roli transportu. Można powiedzieć, że to taki niewykorzystany potencjał. Jeśli potrzebujesz cieplejszego brzmienia, to może lepiej pomyśleć nad zmianą DAPa? Np. na Fiio X5 III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie Onkyo mi odpowiada. Używam do niego Senków HD598 oraz Denonów AH-MM400 (widocznych na fotkach powyżej). Odtwarzacz z obiema parami radzi sobie bardzo dobrze, szczególnie po balansie. Ale jeśli w przyszłości najdzie mnie ochota na bardziej wymagające słuchawki, to czy odtwarzacz sobie z nimi poradzi. Chodzi mi o np. Hifimany HE-400 albo właśnie Oppo PM-3 dedykowane temu DAC/AMPowi. Chyba że sam grajek da radę.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Joseph_k78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś napisać coś więcej, jak współgrały peemki na Pionku? Albo porównać do moich Denonów, jeśli też miałeś okazję ich posłuchać oczywiście?

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jacka kątowego do kabelka, do pionka, oczywiście wąskiego- jaka szerokość wchodzi maxymalnie.

Kto co ma.

Pilnie, szybko,............proszę.

Bo się targnę na

NEUTRIK NTP3RC-B

http://allegro.pl/neutrik-ntp3rc-b-wtyk-mini-jack-stereo-3-5-katowy-i5234773130.htmlntp3rc-b.jpg?v=2

http://www.neutrik.com/en/audio/plugs-and-jacks/35-mm-right-angle-stereo-plug/ntp3rc-b

Edytowane przez jamwodzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joseph, PM-3 z pioneerem - bardzo duzo detali, Pionek tez troche poszerza im scene, gora nadal lekko przygaszona choc juz mniej niz np w polaczeniu z Mojo. Bas raczej zwarty, tutaj najbardziej czuc niedostatki mocy. Srednica nadal czaruje, wokale blisko sluchacza. Ogolnie wzgledem HA-2, Pionner zapewnia bardziej klarowny przekaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie się bawię słuchawkami sounmagic E10BT i odkryłem, że całkiem fajnie robią za pilota dla pionka (słucham na innych, kablowych) do przełączania lub pauzowania utworów:). W sumie szkoda męczyć słuchawki tylko jako pilot, z resztą w całości tak sobie z wygodą. Czy znacie jakieś inne piloty BT do komórek? W necie są głównie jako zdalny wyzwalacz do aparatu w komórce i jakiś droższy do samochodu na kierownicę. Znacie jakieś inne w rozsądnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się bawię słuchawkami sounmagic E10BT i odkryłem, że całkiem fajnie robią za pilota dla pionka (słucham na innych, kablowych) do przełączania lub pauzowania utworów:). W sumie szkoda męczyć słuchawki tylko jako pilot, z resztą w całości tak sobie z wygodą. Czy znacie jakieś inne piloty BT do komórek? W necie są głównie jako zdalny wyzwalacz do aparatu w komórce i jakiś droższy do samochodu na kierownicę. Znacie jakieś inne w rozsądnej cenie?

Jest jakiś do FiiO X7 dedykowany, pewnie będzie działał, nie pamiętam ile kosztuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, jak Wam działa Android oraz jego zużycie baterii? Już drugi raz wczoraj resetowałem odtwarzacz do ustawień fabrycznych, bo zwiększyło się zużycie baterii przez system android. Jak wcześniej zużycie wynosiło do 4%, to przez ostatni tydzień zwiększyło się do nawet 16%. Powodowało to, że na rozładowanie baterii od pełnego naładowania do ok. 30% wystarczyło androidowi kilkanaście godzin, przy moim słuchaniu zaledwie przez ok 3h. Wcześniej jedno ładowanie wystarczyło nawet na 3-4 dni. Za pierwszym razem było nawet szybciej - android z 40% zużyciem radził sobie z baterią w kilka godzin.

To chyba największy minus tego systemu. Jakieś cholerstwo w tle się uruchomi i nawet nie wiadomo co dokładnie, bo pod systemem Android kryje się litania różnych procesów.

Tak więc zostaje reset i ponowne ustawianie oraz wgrywanie audiobooków z Audioteki i albumów z Tidala

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Joseph_k78
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnięci wchodzą w odpalone aplikacje i wymuszają zatrzymanie jakichś procesów. Ja dlatego go nie lubię, słabe zażądanie energią i multum syfu działającego w tle.

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, jak Wam działa Android oraz jego zużycie baterii? Już drugi raz wczoraj resetowałem odtwarzacz do ustawień fabrycznych, bo zwiększyło się zużycie baterii przez system android. Jak wcześniej zużycie wynosiło do 4%, to przez ostatni tydzień zwiększyło się do nawet 16%. Powodowało to, że na rozładowanie baterii od pełnego naładowania do ok. 30% wystarczyło androidowi kilkanaście godzin, przy moim słuchaniu zaledwie przez ok 3h. Wcześniej jedno ładowanie wystarczyło nawet na 3-4 dni. Za pierwszym razem było nawet szybciej - android z 40% zużyciem radził sobie z baterią w kilka godzin.

To chyba największy minus tego systemu. Jakieś cholerstwo w tle się uruchomi i nawet nie wiadomo co dokładnie, bo pod systemem Android kryje się litania różnych procesów.

Tak więc zostaje reset i ponowne ustawianie oraz wgrywanie audiobooków z Audioteki i albumów z Tidala

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

bardziej skomplikowany temat niż na to forum, ogólne zależy od dostawcy oprogramowania i wgrywanych programów - telefon to nie śmietnik że się instaluje co popadnie. (na początek wyłącz powiadomienia z aplikacji które są ci zbędne - to dużo daje)

android to dobry system ale trzeba choć trochę o nim poczytać aby się orientować w temacie

zarządzanie energii też stoi na wysokim poziomie także nie słuchaj skrajnych opinii

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadomienia oczywiście wyłączone, na odtwarzaczu nie mam poinstalowanych zbyt wielu aplikacji, ot Tidal, Bubble UPnP, TuneIn, Bandcamp, Audioteka, MX Player... i CPU Spy do podglądu, czy odtwarzacz przechodzi w stan uśpienia. Cały czas używam trybu stand alone (no chyba że ekran jest włączony), wifi mało używane. Odtwarzacz służy mi tylko do słuchania muzyki. Na inne rzeczy mam tableta i smartfona.

 

Mniej więcej w czasie, kiedy Android zaczął mi bardziej żreć baterię pewnego poranka miałem sytuację, która na chwilę podniosła mi ciśnienie. Otóż chcę włączyć ekran, a ten nie reaguje. Pomyślałem że bateria się rozładowała, więc podłączam ładowarkę. Zero reakcji, ekran nie pokazuje ikonki ładowania. Przez kilkanaście minut odtwarzacz nie chciał się uruchomić. Stwierdziłem że czeka wycieczka do serwisu, bo padła płyta główna (taką sytuację miałem kilka lat temu z HTC Desire Z). Dopiero po jakimś czasie zaskoczył, a bateria nie była rozładowana.

Po tej sytuacji taki wykres pojawił się we właściwościach zużycia baterii

 

https://drive.google.com/file/d/0B18fpDKBmVzCVWlYZHFNcXJmZ2s/view?usp=drivesdk

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Joseph_k78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie Pioneer, czy problem z tym wyjściem sluchawkowym często opisywanym na forach jest nagminny, czy coś się zmieniło w tej kwestii?

Czy trzeba bardzo uważać na to gniazdo?

Czy względem ibasso dx80 chodzi mi o SQ jest spory postęp?

Warto go kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się zdarza, ale ja się i tak targnąłem .

Widziałem foto płytki w środku, miejsca sporo, ewentualna wymiana nawet po gwarancji powinna być bezproblemowa.

Przy cenach 1600-1800 za używkę z opcjami sieciowymi nie ma konkurencji

PS.Szukaj info w wątku o xdp, nowy temat nie potrzebny

Edytowane przez jamwodzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w wątku dlatego pytam czy coś w tej kwestii się zmieniło? Bo jest Pioneer w komisie niby z poprawiony już przez producenta gniazdem?

I chodzi mi głównie o SQ względem dx80 bo wiem że parę osób się właśnie tak przesiadło i czy nie żałują?

Czy softy Pioneer też tak ingerują w dźwięk jak u Ibasso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności