Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie mam wersję japońską. Czyli jedyną formą regulacji głośności jest zewnętrzny regulator głośności?

Ustawienia - Dźwięki i powiadomienia - Variable Line Out

 

To z Onkyo, ale chyba Pioneer ma tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mam wersję japońską. Czyli jedyną formą regulacji głośności jest zewnętrzny regulator głośności?

 

W przypadku line out tak. Zawsze tak jest bo z definicji line out to wypuszczenie sygnału z samego DACa bez sekcji wzmacniacza bo puszczasz to sobie na zewnętrzny wzmacniacz który ma swoją kontrole głośności. Jak masz wersje japońską i chcesz mieć kontrole głośności to po prostu nie właczaj line outa :)

 

Chyba że masz europejską tyle że z niezapdejtowanym softem bo opcja variable line out pojawiła się dopiero później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W takim razie mam wersję japońską. Czyli jedyną formą regulacji głośności jest zewnętrzny regulator głośności?

 

W przypadku line out tak. Zawsze tak jest bo z definicji line out to wypuszczenie sygnału z samego DACa bez sekcji wzmacniacza bo puszczasz to sobie na zewnętrzny wzmacniacz który ma swoją kontrole głośności. Jak masz wersje japońską i chcesz mieć kontrole głośności to po prostu nie właczaj line outa :)

 

Chyba że masz europejską tyle że z niezapdejtowanym softem bo opcja variable line out pojawiła się dopiero później.

 

Opcję Variable line out też mam,jak ją włączyłem to odchaczyła się line audio mode. Jest trochę więcej mocy ale powiem szczerze że głowy nie urywa. Tylko trochę więcej niż w Iphonie dystrybucja polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

variable line out w moim przypadku ba bardzo czułych słuchawkach Lime Ears Aethter sprawia, że dźwięk się trochę przesterowuje i np. jak się kończy kawałek na Spotify, to słyszę nie szum, ale takie lekko trzeszczące dźwięki. Po wyłączeniu line out efekt znika, także przy wymagających prądowo słuchawkach można korzystać, ale przy bardzo czułych lepiej wyłączyć. Oznacza to też, że nie jest to tylko zdjęcie blokady głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

variable line out w moim przypadku ba bardzo czułych słuchawkach Lime Ears Aethter sprawia, że dźwięk się trochę przesterowuje i np. jak się kończy kawałek na Spotify, to słyszę nie szum, ale takie lekko trzeszczące dźwięki. Po wyłączeniu line out efekt znika, także przy wymagających prądowo słuchawkach można korzystać, ale przy bardzo czułych lepiej wyłączyć. Oznacza to też, że nie jest to tylko zdjęcie blokady głośności.

 

To nie jest przesterowanie tylko zrypany soft. Tak jest z praktycznie każdą niestockową aplikacją , a PowerAmp był w stanie nawet zepsuć mi stockową . . .

Napisałem do Pioneera i opisałem problem . Dostałem info , że przekazali moje uwagi do R&D w Japonii, ale czy poprawią . . .

 

Nie instalując żadnych dodatkowych aplikacji w trybie variable line out nie ma żadnych trzaskow ani szumów

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naopowiadaliście o tych rzekomych przesterach czy też ułomnościach softu i aż z ciekawości wyłączyłem tryb variable line out... Korzystałem z niego od pierwszego dnia zakupu Pioneera. Nie wiem teraz czy to placebo, czy faktyczny skutek, ale bardzo skuteczne Dharmy grają lepiej. Za jakiś czas znów zdejmę blokadę i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem znalazłem alternatywę dla oryginalnego etui, taka bardziej stacjonarną i za 20 pare zł :) już wcześniej wrzuciłem zdjęcia ale to jest większe i mieści całego pionka razem z tymi zderzakami i jest też szersze.

q1.jpg

q2.jpg

q3.jpg

q4.jpg

Edytowane przez Teti
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem znalazłem alternatywę dla oryginalnego etui, taka bardziej stacjonarną i za 20 pare zł :) już wcześniej wrzuciłem zdjęcia ale to jest większe i mieści całego pionka razem z tymi zderzakami i jest też szersze.

Poproszę namiar i zamawiam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

moim zdaniem znalazłem alternatywę dla oryginalnego etui, taka bardziej stacjonarną i za 20 pare zł :) już wcześniej wrzuciłem zdjęcia ale to jest większe i mieści całego pionka razem z tymi zderzakami i jest też szersze.

Poproszę namiar i zamawiam! :D

 

http://allegro.pl/etui-z-klapka-5-uniwersalne-15x7-cm-czarne-i6518354045.html?snapshot=MjAxNi0xMS0wMlQwODo1NToyMVo7YnV5ZXI7NTJlMjYwNzYwOTc1ODM2ZDdiNmUyNmFmYWNkNzkzYTcwMWI1MTljNGFhZDIxN2I4YTljNTI0ZWNkYjAxNmVjZg==

 

najgorsze że jest tylko jedno podejście żeby przykleić, mi się trochę nie udało i jakiś mm mi ucieka na długości. Ogólnie etui bardzo spasowane zakrywa całego playera z tyłu i przodu ale pozostawia możliwość wpięcia słuchawek i dostęp do głośności i przycisków. Jako uniwersalne nie znalazłem lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem znalazłem alternatywę dla oryginalnego etui, taka bardziej stacjonarną i za 20 pare zł :) już wcześniej wrzuciłem zdjęcia ale to jest większe i mieści całego pionka razem z tymi zderzakami i jest też szersze.

Witam. Fajne etui, tylko ciekawe czy można znaleźć trochę niższe, z racji tego, że ja do Onkyo potrzebuję a nie do Pionka.

Ja na razie używam czegoś takiego:

Kupione w Decathlonie za 30zł (inne kolory po 20zł).

Na ebayu natomiast trafiłem na coś takiego

 

http://www.ebay.pl/itm/NEW-FROM-PJ-Italian-Leather-Case-for-ONKYO-DP-X1-Digital-Audio-Player-F-S-Japan-/112115254478?hash=item1a1a9704ce:g:GYwAAOSwFe5Xxl20

 

Piękne, ale cena też... piękna. Z takiej samej skóry etui do mojego Kindle Paperwhite'a 2 kosztowało mnie zaledwie ~80zł.

20161107_103727.jpg

20161107_103834.jpg

20161107_103916.jpg

20161107_103942.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

moim zdaniem znalazłem alternatywę dla oryginalnego etui, taka bardziej stacjonarną i za 20 pare zł :) już wcześniej wrzuciłem zdjęcia ale to jest większe i mieści całego pionka razem z tymi zderzakami i jest też szersze.

Witam. Fajne etui, tylko ciekawe czy można znaleźć trochę niższe, z racji tego, że ja do Onkyo potrzebuję a nie do Pionka.

Ja na razie używam czegoś takiego:

Ile ma grubości onkyo? Bo to co kupiłem było za małe. Pionek jest grubszy i musiałem rozciągać zanim go przykleiłem tak że może być ok bez rozciągania tylko nie wiem jak z wymiarami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. To są etui na smartfony, które mają zazwyczaj jakieś 8 albo 9 mm grubości. Co do grubości Onkyo - na oko ma jakieś 12 mm.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności