Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

troche o kablach zasilających..


m@tys

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Jak cieknie Ci kran, i wymienisz go na nowy to bedzie lepiej chociaz nadal kilometry tych samych rur ;)

Nie będzie cieklo ale woda nie będzie lepszej jakości - a o to zdaje się chodzi. Trzymając się analogii z rurami to woda płynie do Ciebie kilometrami zardzewialych rur i nagle ostatni metr wykonany ze stali chirurgicznej cudownie ja oczyszcza

 

To prawda, ale pojechany materiał z którego zrobili kran może zmienić jeszcze smak wody...i tu jest pies pogrzebany ;).

 

Raczej analogia by byla wlasnie ze jak masz zakamieniona wode przez kilometry rur to czy srebrny kran bez filtra Ci ja oczysci ? No wlasnie... a audiofilom czysci... hmmm... ale tylko jak widza ze jest srebrny :DDD

 

Nie oczyści, pisałem o tym wiele postów wyżej - zmieni smak, pod warunkiem, że w wodzie jest jeszcze miejsce na jakieś substancje ;).

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to juz jest jakis filtr/uzdatniacz. A nie zwykly kran :)

Z zwyklego wlasnie nie udziwnionego kabla o rozsadnym przekroju sama geometria ciezko zrobic taki filtr czy uzdatniacz inny od innych... tanszych kabli

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... bo nie porownuje kabla audiofilskiego do takiego z cyny. Tylko do zwyklego ale miedzianego zgodnie ze sztuka

Zapewniam Cię, że drogie kable zasilające nie są zwykłe, inaczej nie wpływałyby na dźwięk (nie mówię oczywiście o czyszczeniu prundu bo to bzdura).

No i czy sie napijesz z kubka z porcelany ikea a chinskiej porcelany... zauwazysz roznice?

Nie ale z mieedzianego, stalowego, aluminiowego poznam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie sa? Co w nich niezwyklego? Material zwykly... geometria mimo ze czasem udziwniona to madal zwykla geometria. Dielektryk mimo ze opisany bajecznie to nadal dielektryk ze zwyklego materialu. Co tam niezwyklego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie sa? Co w nich niezwyklego? Material zwykly... geometria mimo ze czasem udziwniona to madal zwykla geometria. Dielektryk mimo ze opisany bajecznie to nadal dielektryk ze zwyklego materialu. Co tam niezwyklego?

Powiem tak - jak są zwykłe dielektryki, geometrie itd, to nic nie słyszę (i tak jest przeważnie).

Przykład: na headoniku nie słyszę podmianki baterii z ni-mh na li-ion, nawet jeśli jedna ma 24V, a druga 12V; ale wystarczy kabel biegnący od batki do wzmaka mocno skręcić w spiralę i przechodzę każdy test w ciemno. Czemu? Sam nie wiem, ale różnica jest wyraźna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kabiel lamiesz i prad wolniej kapie :D

;) raczej zmienia się indukcyjność i nieco pojemność :D

Przykład bardziej drastystyczny, tym bardziej że lubię prywatnie z Majkelem się przegadywać i "kręcić mu wora" (z wzajemnością).

Dał mi do posłuchania "szczytowe osiągnięcia" w dziedzinie kabli ic xlr f-my Earstream; ceny chore ;). Jeden wybitny, przyznaję bez bicia (obecnie ma go Fonzo i chyba se chwali), drugi niby bogaty na średnicy, ale tak kaszanił w wyższym jej zakresie i na górze, że aż mnie wkur.iał. Dodam, że ten drugi miał jeszcze bardziej chorą cenę. Testy w ciemno - bez pudła....jakież było moje zdziwienie kiedy Majkel oświadczył, że owe kable różnią się...jeno oplotem(!!!).

Do tej pory nie wiem (bo Majkel przeca się nie przyzna ;)), czy kręcił mi wora, czy oplot faktycznie może tak skaszanić dźwięk. Obstawiam to drugie :P, bo byłem je w stanie rozpoznać będąc pijany.

Wiem na 100% jedno - jest wiele zjawisk elektrycznych, elektrostatycznych, elektromagnetycznych, z pozoru błahych, mało istotnych z fizycznego punktu widzenia, które kumulując się potrafią znacznie wpłynąć na dźwięk.

....z resztą jak byłem kiedyś u Majkela, to widziałem po drodze jakieś pazury, głowy kurczaków; a na jego posesji nawet zasuszone główki recenzentów z przyklejoną moszną dystrybutora do brody...także ten... trzeba się mieć na baczności :ph34r:

Edytowane przez audionanik
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak cieknie Ci kran, i wymienisz go na nowy to bedzie lepiej chociaz nadal kilometry tych samych rur ;)

Nie będzie cieklo ale woda nie będzie lepszej jakości - a o to zdaje się chodzi. Trzymając się analogii z rurami to woda płynie do Ciebie kilometrami zardzewialych rur i nagle ostatni metr wykonany ze stali chirurgicznej cudownie ja oczyszcza

Czemu od razu oczyszcza? Zmniejszasz przekroj rury albo dajesz inna dysze i masz kompletnie inne cisnienie na wylocie pomimo tego ze sama ilosc jak i woda jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak cieknie Ci kran, i wymienisz go na nowy to bedzie lepiej chociaz nadal kilometry tych samych rur ;)

Nie będzie cieklo ale woda nie będzie lepszej jakości - a o to zdaje się chodzi. Trzymając się analogii z rurami to woda płynie do Ciebie kilometrami zardzewialych rur i nagle ostatni metr wykonany ze stali chirurgicznej cudownie ja oczyszcza

Czemu od razu oczyszcza? Zmniejszasz przekroj rury albo dajesz inna dysze i masz kompletnie inne cisnienie na wylocie pomimo tego ze sama ilosc jak i woda jest taka sama.

 

Spawn, ale Ty mówisz teraz o samej rezystancji, która ma wpływ pomijalny w tym zakresie ( 0,01 ohma czy 0,03 ohma - nie ma znaczenia)

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jak cieknie Ci kran, i wymienisz go na nowy to bedzie lepiej chociaz nadal kilometry tych samych rur ;)

Nie będzie cieklo ale woda nie będzie lepszej jakości - a o to zdaje się chodzi. Trzymając się analogii z rurami to woda płynie do Ciebie kilometrami zardzewialych rur i nagle ostatni metr wykonany ze stali chirurgicznej cudownie ja oczyszcza
Czemu od razu oczyszcza? Zmniejszasz przekroj rury albo dajesz inna dysze i masz kompletnie inne cisnienie na wylocie pomimo tego ze sama ilosc jak i woda jest taka sama.

Spawn, ale Ty mówisz teraz o samej rezystancji, która ma wpływ pomijalny w tym zakresie ( 0,01 ohma czy 0,03 ohma - nie ma znaczenia)
Poza tym w scianie masz ten przekroj 2.5mm2 a niektorzy pewnie i 1.5mm2.

Poza tym potem masz odbiornik w postaci zasilacza ktory Ci "cisnienia" wiekszego niz wymaga nie wezmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda to nie prąd wiec nie działają dokładnie te same mechanizmy ale mój komentarz o kranie miał dać przykład że końcowy odcinek może mieć wpływ na całość. To oczywiście nie musi oznaczać że metrowy kabel za 4 cyfrową kwote musi robić jakąś magie w każdym urządzeniu - trzeba zachować zdrowy rozsądek ale i otwartą głowę. Świat nie jest czarno biały, zwłaszcza w świecie audio gdzie gra toczy się o setne tysięczne niuansa*.

 

 

*niuans (audio) - nieokreślona, subiektywna jednostka miary jakości dźwięku która nie jest w żaden sposób proporcjonalna do środków przeznaczonych na jego uzyskanie. Różnica jednego niuansa może mieć wymiar zarówno na granicy percepcji jak i kilku klas.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem i staram sie miec otwarta...

Ale jednak jestem scislowcem nie filozofem i marzycielem. Wiec nie neguje a szukam potwierdzenia. I na razie w tym watku i wielu innych nie znajduje tych potwierdzen :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem i staram sie miec otwarta...

Ale jednak jestem scislowcem nie filozofem i marzycielem. Wiec nie neguje a szukam potwierdzenia. I na razie w tym watku i wielu innych nie znajduje tych potwierdzen :/

 

No to kup sobie sprzęt z najlepszymi pomiarami jak jesteś ścisłowcem np studyjny dac i etymotici masz na wykresie. Do etów nawet dają do każdej pary wydruk z maszyny że drivery są zmatchowane i podpis inzyniera dźwięku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale scislowiec nie znaczy ze lubie analityczny dzwiek i kieruje sie wykresami w ocenie koncowej. Bo wiem ze oprocz pomiarow sluchawek jest jeszcze wiele zjawisk akustycznych co wplywaja na koncowy odbior...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale scislowiec nie znaczy ze lubie analityczny dzwiek i kieruje sie wykresami w ocenie koncowej. Bo wiem ze oprocz pomiarow sluchawek jest jeszcze wiele zjawisk akustycznych co wplywaja na koncowy odbior...

 

Oczywiscie, parametrów których nie da się zmierzyć wiec musisz być marzycielem bo potwierdzenia na znajdziesz. To troche jak religia, musisz uwierzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie zmierzyc / wyliczyc. Wiec jestes w bledzie. Nie wierze w religie a widze namacalne uzasadnienie.

Poza tym mi nie chodzi o pomoar a o twarde uzasadnienie.

Dla akustyki takie rzeczy jak tlumienie, odbicie fal, itd. Nie musze wyliczac jakie mam w uszach zeby bylo uzasadnie ie ze jest na tak malym odvinku jak ucho.

Jakie uzasadnienie jest dla kabla zasilajacego zwlaszcza wnkontekscie drutu w scianie... nikt jeszcze w tym watku nie podal

Edytowane przez grubbby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionanik-> Daj spokój. Nie przekonasz osoby, z którymi dyskutujesz. Ja dałem za metr kabla, który mam podłączony do odtwarzacza CD, jego równowartość i nie żałuję.

Ceny to osobny, ciężki temat; tym cięższy, że pogranicze voodoo to świetne pole do popisu dla wysysaczy gotówki.

Jakie uzasadnienie jest dla kabla zasilajacego zwlaszcza wnkontekscie drutu w scianie... nikt jeszcze w tym watku nie podal

Nie czytałeś wątku? :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności