Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

troche o kablach zasilających..


m@tys

Rekomendowane odpowiedzi

Kabelek sieciowy jest trochę taką antenką zbierającą EMI, kiedyś nie było potrzeby, bo nie było wi-fi, komórek itd. zasilacze są po to, aby przetworzyć 50Hz na napięcie stałe i nie były przewidziane na tłumienie nowych zakłóceń, które wpływają na pracę DACa, zegary itd., czy też wzmacniacza gdzie zakłócenia są wzmacniane. Dopiero od niedawna w urządzeniach są filtry na wejściu, tłumiące te śmieci, do tego dobrze ekranowany kabel nie zbiera EMI, a dlaczego ten w ścianie też nie zbiera, bo ściana to swego rodzaju ekran, nie jest zbyt dobry, ale długość robi swoje, wysokie częstotliwości to nie 50Hz i zachowują się inaczej ze względu na swoją naturę. Dla mnie to tak wygląda, ale może się mylę, porządne ekranowanie lub odpowiednie ułożenie (splot) kabla moim zdaniem powinie robić robotę, czystość i rodzaj materiału, no nie wiem to już wyższa szkoła przepływu....

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
23 minuty temu, panzeb napisał:

Furutech Evolution Power II. Polecam szczególnie do wzmacniacza. U mnie lepiej sprawdził się tam, niż m.in. legendarny i znacznie droższy Acoustic Zen Gargantua II.

 

 

A czy możesz po krótce napisać jaka jest sygnatura tego kabla, np. względem Gargantua II? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gargantua II zagrał na zasadzie loudnessu - podbite skraje pasma, średnica trochę schowana. Dźwięk wydał mi się rozerwany, bez wewnętrznej spójności, harmonii i flowu. Taki trochę estradowo-weselny. Niby wszystko słychać, a przyjemności ze słuchania nie było. Oczywiście nie przekreślam go, w innym systemie i pod inny gust mógłby świetnie się wpasować. Próbowałem go do rozdzielacza prądu (Furutech e-TP 609 E) oraz wzmacniacza. Przegrał z kablem Unicorn Audio (na rozdzielaczu prądu) oraz wspomnianym Furutech Evolution Power II (na wzmacniaczu). 

 

Natomiast ww. Furutech to taki energiczny, muskularny, acz kompetentny i kulturalny młodzieniec. Dźwięk jest żywy, równy, detaliczny, spójny i fajnie wycyzelowany.

 

Jeżeli potrzebujesz nasycenia dźwięku, poprawy wybrzmień, wzrostu kultury przekazu, spróbuj również Organic Audio Power.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zatrzymałem się na pułapie cenowym WW electra, którego główne walory to bas w każdym aspekcie i przestrzeń. Góra bez podbicia ale z detalem. Pytanie takie, bo nie miałem okazji testować droższych sieciówek, czy dalszy progres ceny idzie w parze z progresem sonicznym?

Może kiedyś poprzepinam dla testów ten Yarbo SPW9000, na pewno daje radę, lepiej niż aq nrg1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, prolim napisał:

Ja zatrzymałem się na pułapie cenowym WW electra, którego główne walory to bas w każdym aspekcie i przestrzeń. Góra bez podbicia ale z detalem. Pytanie takie, bo nie miałem okazji testować droższych sieciówek, czy dalszy progres ceny idzie w parze z progresem sonicznym?

Może kiedyś poprzepinam dla testów ten Yarbo SPW9000, na pewno daje radę, lepiej niż aq nrg1000.

Słuchałem np Entreq Power Konstantin i jest to brzmienie, które idzie w przejrzystość (nie mylić z jasnością), wyciągając jak najwięcej szczegółów, podanych z dość przyjemną barwą. 

Ale moim zdaniem w budżecie 2k - 5k (używane/nowe) zrobisz więcej interkonektami niż kablami zasilającymi.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności