Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

troche o kablach zasilających..


m@tys

Rekomendowane odpowiedzi

tak troche chcialem sie Panów zapytac, nie zeby kij w mrowisko.. ale

zastanawiałem sie wlasnie czy nie wymienic kabli zasilajacych do daca i wzmacniacza. Na jakies "bardziej audio" z mega wtyczkami itd..

ale jedno mnie zastanowilo.. po jakiego.* mam to zmieniac skoro ten kabel o dlugosci np 2 metrow idzie do gniazdka od ktorego juz leci z 20m zwyklego kabla z castoramy...?????? czy gdzies robie blad w mysleniu?

 

bo tego nie zrozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś co prawda przez przypadek, ale kupiłem taki droższy kabel zasilający. Porównywałem go z takim za 5zł, co można kupić do zasilacza komputerowego. Ja już wiem, że kable zasilające, to bzdura. Nie zmieniają dźwięku ;)
Nie ma się co sprzeczać na forach, tylko lepiej samemu kupić i się przekonać. Tylko najgorzej jak ktoś później siebie okłamuje, że coś słyszy :D bo jakoś trzeba sobie wytłumaczyć wydane pieniądze.

 

Gdybym składał tor stacjonarny i miał sporo kasy, to kupiłbym taki ładnie wyglądający kabel, ale tylko ze względów wizualnych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie czyta się recenzje takich audiowypas kabli zasilających, jak to cudownie zmieniły jakość dzwięku. Są ludzie którzy wierzą ze magnetyzery zmieniają właściwosci paliwa. A może sprzedawac takie magnetyzery na kable zasilające ? Pewnie znaleźliby się tacy którzy słyszeliby różnice miedzy kablem zwykłym a takim z magnetyzerem :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega opowiadał, że ma w pracy kolesia, który kupił sobie metr kabla zasilającego za 10 000,00 PLN. Jak go stać to czemu nie, nie mnie oceniać. Sam robiłem testy i skoro zasilanie pozbawione kabli zasilających (akumulatory) nie ma przewagi nad dobrze zaprojektowanym zasilaniem z transformatorem to i żaden kabel nie zmieni dźwięku, chyba że w skrajnych przypadkach (kijowy wzmacniacz podatny na zakłócenia z sieci).

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholerka, a mi maestro Dubiel chcial iles lat temu wcisnac swoj kabel zasilajacy do skorpiona (w cenie tej samej co wzmak prawie). Tlumaczyl nawet, ze minimum dwa metry miec musi coby dobrze smieci filtrowal ;) np szkodliwe "promieniowanie kosmiczne" :) . Na szczescie ja to durnowaty jestem wiec nie lyknalem, ale nawet w instrukcji dolaczonej do skorpiona stalo, ze nie nalezy uzywac zwyklych kabli sieciowych, jeno porzadne (made by Dubiel ofkors), bo wzmak na pol gwizdka zagra...:).

Tak serio to jakis powydziwiany mocno kabel sieciowy teoretycznie moze zmienic dzwiek (zmienic impedancje zasilacza stajac sie jego czescia), ale napewno nic nie "wyczysci"/poprawi.

Ja sam tego nigdy nie doswiadczylem, choc mialem kiedys zaszczyt obcowac z kablem kosztujacym sto tysiecy zlotych (to nie zart).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup:
- http://allegro.pl/audiophile-lapp-kabel-olflex-3x2-5mm-110-cy-i6711277398.html
- http://allegro.pl/wtyk-schuko-audio-bals-czarny-do-lapp-olflex-i6721286052.html
- http://allegro.pl/schurter-audio-iec-wtyk-lapp-olflex-i6721287155.html

Zarób końcówki i skręć.

Daj znać jak to według Ciebie wygląda :F

Ja przy sieciówkach różnic nie słyszę :\

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to wszystko bujda jest ;) . Ogólnie kabelek ma być solidny i mieć dopasowany przekrój do spełnianego zadania . Tylko tyle, a czasami to niestety i tak za dużo ;) .


Wszystko fajnie tylko taka jedna uwaga...czemu mam płacić po 15zł. za wtyczkę jak mogę kupić takich kilka sztuk wtyczek PRL-owskich za 15zł. na bazarku ;) ? Będą tak samo solidne i wykonane jak te z alle albo i lepiej.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym to sobie strzeliles w kolano "Prąd który płynie w tych zasilających przewodach wykonuje jakiś taniec i pojawiające się zgodności fazowe lub ich rozjechanie coś powodują" :))))

Ja sam sobie robilem kable. Mam jeden na lapp jeden na helukabel jeden na supra. Jeden kupiony uzywka furutech.

I w sumie nawet wydwalo mi sie ze slysze roznice pomiedzy ktoryms z nich a 5pln. Pomoedzy nimi juz srednio.

Stosuje je nie dla ich wlasciwosci przewodzenia pradu. A z powodow innych:

1. Solidne grube i ladne

2. Grube przewody wiec mocne koncowki spia spokojnie... heh teraz nje mam stacjonarnej komcowki ale coz:)

3. A przede wszystkim maja porzadne ekranowanie... a obok nich czesto leca moje IC czy inne cyfry. I tu chronie wlasnie te przed wplywem 230V i jego oddzialywaniem na zewnatrz. Nie na odwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem ślepe testy kabli sieciowych w systemie za 30 klocków. Tanim odpowiednikiem była Melodika, a reszta to Cardasy, VDH, Tera Labsy, Chordy, Enerry, Tellurium za grube plny. Chodzenie po omacku. Strzelałem bo i średnio dawałem różne wszystkiego po trochu :) robiliśmy później statystyki. Generalnie była też podmieniana listwa z audiofilskiej :D na zwykłą taką przedłużkę białą i najtańszą listwę. Podobnie z USB było. Wireworld najtańszy, Chord czy Lindy ? Wszystko jedno dla mnie :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze polega to wlasnie na tym aby "wiedziec" ze nie ma "waskiego" gardla ot co. Czysty komfort psychiczny.

Przeciez wiekszosc z Nas, po dlugich poszukiwaniach, jak juz znajdzie kroliczka, po roku albo krocej szuka dalej :)

Sluchanie muzyki to jedno, ale odtwarzanie to drugie. Dzial "sprzedam" ukazuje prawde :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Podobno" od Lappów, to już lepsza jest sieciówka komputerowa.

W czasach, jak robiłem dla siebie różne kable pod audio i chciałem sobie zrobić sieciówkę do testów, polecali kable na bazie Hellukabel.

Niestety, w tamtym czasie bardzo ciężko go było zdobyć. Teraz się trafia na allegro.

Jak ktoś chce sam ocenić, czy słyszy wpływ kabla czy nie, a nie chce samemu się do tego zabierać, to właśnie się pojawiła aukcja Piotrka608.

Piotrek co chwile wrzuca jakieś kable na allegro. Głównie IC.

 

Za 40zł, to nawet można wziąć, potestować, pośmiać się (?) i puścić dalej do testów.

LINK

 

Przynajmniej sami ocenicie czy coś słychać czy nie. A ciekawość zostanie zaspokojona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna kwestią jest, gdzies kiedys czytalem iz jeden z redaktorow ktoregos z Polskich audio voluminow drukowanych, jak budowal dom, kazal sobie poprowadzic kompletnie odzielna linie napiecia z rozdzielni na ulicy bezposrednio do pokoju odsluchowego. Moze to jest to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za 40zł, to nawet można wziąć, potestować, pośmiać się (?) i puścić dalej do testów.

LINK

 

Przynajmniej sami ocenicie czy coś słychać czy nie. A ciekawość zostanie zaspokojona :)

 

Zdecydowanie za chudy jest, audiofylska sieciówka ma mieć grubość węża strażackiego.

 

inna kwestią jest, gdzies kiedys czytalem iz jeden z redaktorow ktoregos z Polskich audio voluminow drukowanych, jak budowal dom, kazal sobie poprowadzic kompletnie odzielna linie napiecia z rozdzielni na ulicy bezposrednio do pokoju odsluchowego. Moze to jest to :)

To już nie te czasy. Jak obecnie dbać o jakość prądu dali przykład prezesi Energi.

Także ten...miast wyrzucać kasę na bezsensowną modernizację swojego przyłącza energii elektrycznej, należy zasilić budżet lokalnego proboszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności