Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pytanie o E188CC/7308


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Mam hybrydę Micszu (z Audiotonu). Nie znam się za bardzo na elektryce/elektronice i lampkach. Ale wiem, że na pewno można w tym wzmaku używać E88CC jak i ECC88.

Pytanie: czy można wsadzić do tego E188CC (7308)? Wie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E188cc to wersja e88cc ze zwiększoną wytrzymałością. Różnicy raczej nie będzie ;) . Poza tym lamp też nie można od tak sobie wymieniać bo układ jest zaprojektowany pod ch-ki konkretnej lampy. To tak jakbyś założył do s-klasy koła od malucha (pomijam rozstaw śrub ;) ). Może i to będzie jeździć (albo i nie :D ), ale... ;) . Układ jest zaprojektowany pod konkretne lampy i z nimi "czuje" się najlepiej i ma najlepsze osiągi. Przy wymianie lamp musisz uważać na wiele rzeczy jak chociażby rozkład pinów albo czy lampa będzie chociaż działać w danym układzie bo żeby poprawnie pracowała i w dobranym dla niej punkcie pracy to co innego ;) .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem raczej nadzieję, że do malucha założę koła od S-klasy ;)

Ok, powiedzmy, że dana lampa nie będzie miała najlepszych osiągów z danym układem i nie będzie w dobranym dla niej punkcie pracy (choć ogólnie nie wiem co to znaczy :blink: ), to będzie się to objawiać gorszym dźwiękiem, czy fizycznie coś się może popsuć we wzmaku (albo w lampie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może popsuć się jeśli napięcia będą źle dobrane, mogą też być jakieś zniekształcenia, lampa może wpaść w przester, niewłaściwe prądy itd. No masa tego jest ;) . To że ktoś na necie zmienił to ok, ale ludzie najczęściej bawią się np. tym samym modelem lamp innych producentów (co jak dla mnie jest w ogóle masakrycznie głupie), albo wymieniają ruskie odpowiedniki na amerykańskie/europejskie i odwrotnie (często muszą również lekko przerobić układ bo np. układ pinów jest inny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wynikającą ze stopnia zużycia ;) . To takie same voodoo jak kable, wtyczki i magiczne bezpieczniki.

 

Czy ja dobrze rozumiem - kolega uważa, że nie ma różnicy między różnymi lampami o tej samej konstrukcji, a różniącymi się datą produkcji, firmą itp? Pytam, bo rynek NOSów za 1k $ za parę kwitnie w najlepsze. A i sam niedługo planuję lampy zmieniać i się zastanawiam czy inwestować w jakieś lepsze czy pojechać po taniości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oskar, ale to tak samo moglbys twierdzic, ze tranzystorowe opampy to tez audiovodoo i wszystkie graja tak samo i to tylko autosugestia. O ile w kabelkach praktycznie nie slysze roznicy, to tu slysze zmiany. Wzmak hybrydowy, lampka na przedwzmacniaczu. Stosowanie Tesli w wielu konstrukcjach DIY to chyba tylko dlatego, ze sa tanie i jest na rynku duzy zapas lampek w stanie NOS, a klient lubi towar niemacany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty waćpan piszesz ;) . Opampy tranzystorowe (innych nie ma z tego co mi wiadomo, ale ja mało widziałem ;) ) różnią się pomiędzy sobą konstrukcyjnie (chociażby konstrukcją stopnia wejściowego), a w lampach masz ten sam model tylko innego producenta i roku produkcji, a ludzie za to wykładają chorą kasę. To tak jakbyś twierdził że jeden egzemplarz danego modelu procesora jest lepszy od innego chociaż oba działają tak samo i mają to samo taktowanie ;) . Chore nie ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar, to że jesteś głuchy jak pień, udowodniłeś niejednokrotnie, to że dla Ciebie najtańsze jest zawsze najlepsze, to wszyscy wiemy, ale to że piszesz, że lampy są tej samej konstrukcji, to dodatkowo swiadczy, że nie masz pojęcia o czym piszesz.

Pozwoliłem sobie te Twoje mądrości wpisać w sygnaturkę, bo takiego ignoranta, jak długo jestem na forum, nie widziałem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu nie usprawiedliwiam głupoty...


Oskar, to że jesteś głuchy jak pień, udowodniłeś niejednokrotnie, to że dla Ciebie najtańsze jest zawsze najlepsze, to wszyscy wiemy, ale to że piszesz, że lampy są tej samej konstrukcji, to dodatkowo swiadczy, że nie masz pojęcia o czym piszesz.
Pozwoliłem sobie te Twoje mądrości wpisać w sygnaturkę, bo takiego ignoranta, jak długo jestem na forum, nie widziałem. ;)

To w takim razie skoro piszesz że piszę głupoty to może mi łaskawie wyjaśnisz czemu? Wytłumacz mi różnicę w brzmieniu pomiędzy jedną ecc88 a drugą skoro są wymienne i mają takie same ch-ki?

 

"najtańsze jest zawsze najlepsze," jak mnie nie znasz to nie pisz takich rzeczy bo chyba czytałeś po łebkach.

 

A jeśli chodzi o sygnaturkę to zapytałeś się chociaż?...Nie.

 

Gdybyś wszedł na byle jakie forum elektroniczne z ludźmi nie wierzącymi w voodoo i zaczął takie mądrości pisać to by Ciebie wyśmiali od razu.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Ja słyszę różnicę między kabelkami i między lampami też. I to dość wyraźnie. Może to kwestia czułości danego toru.

Natomiast dla mnie voodoo to jest temat "urządzeń" antywibracyjnych. Nie będę się wypowiadał absolutnie czy to działa, czy nie, no bo taki mądry, żeby wiedzieć kiedy nawet nie słyszałem to nie jestem, ale widziałem ostatnio w jakimś temacie, bodajże o Furutechu, jak jeden z forumowiczów zrobił specjalne podkładki z gąbeczki pod kable zasilające leżące na podłodze, żeby ograniczyć ich drgania. Były tam też takie wynalazki, jak ciężarki obciążające wtyk kabla sieciowego, co podobno poprawia brzmienie. :blink:

Czy takie voodoo działa tego nie wiem, ale na 100% mózg też "gra". Widziałem ostatnio w jakimś programie, że na ulicy częstowali ludzi tortami. Były dwa torty (identyczne!), ale jeden niby kosztował 15 dolców, a drugi 55. I ludzie mówili, że ten droższy jest O NIEBO lepszy :). Więc myślę, że podstawa to odsłuchy i wnioski z nich płynące, a potem dla pewności ślepe testy, czy aby nam się nie zdaje.. ;)

Podsumowując - ci co słyszą różnicę niech gonią dalej króliczka, ci co nie słyszą niech się cieszą z zaoszczędzonej kasy.

W każdym razie dla mnie dobra wiadomość, że teoretycznie E188CC powinno działać w moim wzmaku, więc dzięki za tą odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi różnicę w brzmieniu pomiędzy jedną ecc88 a drugą skoro są wymienne i mają takie same ch-ki?

 

Różnicy w brzmieniu nie wytłumaczę, bo jak pisałem, nie wymieniałem jeszcze lamp. Ale porównywałem datasheety różnych lamp ecc88 i część parametrów napięciowo-temperaturowo-prądowych była różna, więc to na pewno nie jest tak, że różne lampy są 1 do 1 w każdym aspekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności