Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałówki do 200/250zł


max337

Pytanie

Moje Brainwavzy M1 jakiś czas temu skonały, a właściwie ich kabel.

Zastanawiam się więc nad kupnem kolejnych dokanałówek do mojej Sansy Clip z Rockboxem.

 

Słucham wszelkiej muzyki, ale głównie elektronicznej, więc basu za dużo nie chcę, bo jest go po prostu w tym nurcie wystarczająco oraz dobrze by było, żeby scena była szeroka. M1 były dosłownie idealne pod moje wymagania, basu było ciut więcej niż chciałem, ale to sobie korektorem poprawiłem.

 

Wiem, wiem, zaraz się zlecą tutaj fanboye Soundmagiców E10 lub innych spod tej marki i mi zaczną pisać, żebym je brał.

 

Mam jednak pytanie do Was - jak się mają słuchawki Beyerdynamic Byron do E10 i E50 oraz Brainwavzów M1?

Ktoś testował Byrony? Jaka jest ich charakterystyka?

 

Druga sprawa, to czy słuchawki posiadające mikrofon są słabsze brzmieniowo niż bez niego?

Tutaj pytam, gdyż mam również telefon Honor 7 Lite i możliwe, że sporadycznie bym korzystał z doków na nim, ale głównie słuchawki chciałbym podpasować pod granie z Sansy.

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie :)

 

BTW. Tak do administratorów, to coś Wam baza danych szwankuje ;)

http://i.imgur.com/M2DJUBz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W swojej recenzji tutaj: https://muzostajnia.wordpress.com/2015/02/03/brainwavz-s0/

napisałeś ciekawą rzecz: "Ogólnie Brainwavz S0 były dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Dźwięk, wygoda i wykonanie jak najbardziej na plus. Dla mnie osobiście, to godny następca M1. Niewiele droższy, o zbliżonym charakterze grania, ale pozbawiony głównych wad starszego brata."

 

Co dla Ciebie było wadą w M1?

Ja nie mam porównania, gdyż używałem tylko M1, a wątpliwym jest, abym w gdańskim punkcie mógł odsłuchać z S0 parę kawałków.

Edytowane przez max337
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja nie zauważyłem jakoby wokale były w M1 słabe.

Możliwe, że nie mam punktu odniesienia, ale kiedy słucham Trance, a głównie tak jest, to nie mam żadnych zastrzeżeń do niego. A jakby nie patrzeć w tym gatunku wokal ma duże znaczenie.

 

Rozumiem, że dla Ciebie V-ka byłaby lepszym rozwiązaniem pod wokale? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lepszym rozwiązaniem byłoby niewygaszanie wyższej średnicy i dociążenie niższej. A tak w wokalach jest i duszenie sopranów i nosowe/wyblakłe barytony oraz bas.

Tyle że śpiew w muzyce trance raczej nie rusza tych regionów, to i może nie czuć tak bardzo niedostatków M1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Troszkę odświeżę temat, bo i sytuacja i sprzęt się zmienił ;)

 

Sansa poszła już dawno pod młotek, a obecnie przesłuc**ję z iPoda Classic 120GB, a więc 7-mej generacji + wgrany Rockbox. Szukam "doków" do 200zł.

 

Ostatecznie odkąd jest ten temat niczego nowego nie brałem, a teraz niestety patrzę i M1, które idealnie grały z Sansą nie ma kompletnie w ogóle na rynku.

Aczkolwiek nie wiem, jakby grały z iPodem, ale mniejsza o to.

 

Tak czy inaczej, M1 są dla mnie modelem wyjściowym, który dawały mi wszystko co chciałem, czyli niedudniący bas, dobrą średnicę i klarowne wysokie.

Czyli jednym słowem naturalność.

 

Pytanie, co proponujecie w zamian?

Edytowane przez max337
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapoluj na używki starych dobrych Phonak Audeo PFE 112. Niedawno sam sprzedałem na olx za 200 zl chyba. Człowiek, który je kupił napisał, że nie wyobraża sobie lepiej brzmiących słuchawek (neutralność w pierwszej kolejności).

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wpadłem w piątek do mp3store w Krakowie i odsłuchałem parę słuchawek.

Dokładnie były to SM E10, SM E50, Finale E3000 oraz Takstary TS-2280.
Kolejno podpinając pod iPoda z Rockboxem wyszło, że:
- E10 miały naprawdę dobrą górę, średnie też spoko, ale dół był za mało dynamiczny - do muzyki elektronicznej nie nadawały się
- E50 przmiały strasznie plastikowo, tylko raz wpiąłem je, gdyż nie mogłem wytrzymać dłużej z odsłuchem, wiadomo słuchawki pewnie są same w sobie dobre, ale dużo robi źródło
- Finale były okej, ale strasznie przeszkadzało mi głębokie usadowienie w uszach, więc przez to szczegółów odsłuchu zbytnio nie zapamiętałem

- i wreszcie Takstary, które miałem na swojej liście przed pojawieniem się w sklepie i które okazały się najlepsze z tej 4-ki, grały dynamicznie, basem nie zalewały, scena naprawdę spoko jak za doki za kwotę do 200zł i wysokie szczegółowe, czuć było synergię z moim sprzętem.

 

Już teraz oceniam zakup za naprawdę dobry. I oby tylko po wygrzaniu było jeszcze lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności