Skocz do zawartości
  • 0

Sony MDR-XB450AP lub MDR-ZX660AP


Riffein

Pytanie

Witam! Jestem tu nowy z pytankiem. Mam zamiar kupić sobię słuchawki na wyjście. Zależy mi na estetyce, wysokiej jakości dzwięku, oraz żeby dzwięk niewychodził na zewnątrz słuchawek (a uwielbiam słuchać na maksymalnej głośności. Postanowiłem że kupię Sony MDR-XB450AP lub MDR-ZX660AP . Oba modele są fajne. Pierwszy tańszy od drugiego, ma mniejsze membrany i mniejszą impedencję. Drugie mają aż 40 ohm'ów i mają 40-stki membrany, do tego tłumią zakłócenia przy wysokich tonach. Oba są dobre, możliwe ze drugie lepsze ale chcę poznać waszą opinię, które się bardziej opłaca kupić, jak się je użytkuje itp.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

P.S. Wiem ze tego typu tematy są już na tym forum ale nie jestem w stanie się przekopać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

XB450AP są z basowej serii, ale jeżeli bas jest twoim priorytetem to i tak te XB są słabe. Poza tym mają dźwięk jak ze studni.

ZX660 są dobrym wyborem, kiedy chcesz, żeby słuchawki po prostu grały (nie słuchałem ZX660). Ale słuchałem ZX600 i tj byś słuchał ze zwykłych słuchawek, które tak naprawdę grają płasko. Na pewno nie są to słuchawki do "funu"

Do basu polecić można różne modele (też zależy jak bardzo lubisz ten bas): np. jakieś Sony ze starej serii XB ("subwooferowy" charakter basu), AKG K518 DJ (mocny, energiczny bas, ale kontrolowany, bez przesady). Jeszcze ludzi polecają, m.in. HD681 Evo, Urbanears Plattan, Monster N-tune HD

Jeżeli taki w miarę przestrzenny dźwięk, ze spokojniejszym basem i nieco widoczniejszą resztą to CAL (bardziej takie uniwersalne brzmienie) i Shure SRH240 (chociaż tu jest już basu trochę za mało, ale dźwięk ogólnie w tej cenie bardzo dobry).

Do wyboru do koloru.

Edytowane przez Gracjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD681 Evo, Urbanears Plattan, Monster N-tune HD niewidzą mi sie totalnie, szczególnie nielubie słuchawek typu Superlux, do tego chce kupic takie do 200zł . Myślałem że Sony to najodpowiednijeszy wybór. Ludzie jakoś wychwalali XB450 (w ogólniej ocenie) ale zaufam tobie, myśle że kupie ZX660. Zależy mi na dzwięku podobnym do SteelSeries V2 Frost Blue jakie ma w kompie tylko takie na wyjście do szkoły. Do tego żeby niebyły duże :D jak wyżej napisałem i niewyciągały dzwięków na zewnątrz i zeby przewód był nieplączący sie, wiesz taki gruby. Słucham głównie Rocku z miszanką metalu albo popu.

Edytowane przez Riffein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem jak grają słuchawki Steelseries.

XB450 (ale jakie są wychwalane, bo jest wersja 450ap i 450bv). Ja słuchałem z obu par i różnica jest naprawdę duża na korzyść wersji BV: o wiele więcej basu niż na ap i z większym wykopem i mniejsze przymulenie dźwięku.

ZX660 też nie są super jakieś, płasko grają.

Jak słuchawki do 200 zł do rocka to CAL, Shure SRH240 i Somic V2. Te ostatnie ludzie bardzo polecają, ale ja nie słuchałem Somiców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności