Skocz do zawartości

DAP z obsługą DAC USB do FCL II (1000-1500 pln)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Z racji tego, że ostatnio zakupiłem Sennheiser HD 600 poczułem niedosyt z zestawu Fiio X5 II + Fiio K5. Wzmacniacz już wybrałem, za kilka dni powinien być u mnie. Będzie to FCL II. Chyba najlepsza jakość w takiej cenie. Myślę, że z napędzeniem jakichkolwiek słuchawek już nie będzie problemu.

 

Do tego chciałbym wybrać DAP z obsługą DAC USB i używać tak jak dotychczas kombo X5 + K5. Czyli poza domem Mee Pinnacle P1 + DAP, a w domu DAC USB+AMP. Póki co nie chciałbym inwestować w dwa oddzielne urządzenia tzn. DAC stacjonarny + DAP. X5 II dźwiękowo daje radę, ze wzmacniaczem jest tylko lepiej. Jednakże coś bym już chciał zmienić, a dodatkowo po wymianie wzmacniacza słuchawkowego wszelkie plusy "docka" znikają.

 

Jakie urządzenie byłoby tu najlepsze? Może być używane, oby na gwarancji. Najbardziej zależy mi na poprawie jakości dźwięku względem X5 II i jakiejkowiek użyteczności poza domem ;) X5 II w skórzanym etui nie sprawiał żadnych problemów. Rozmiar podobny lub trochę większy nie sprawi mi problemów.

 

Aktualnie grałoby z HD600, Mee P1, Takstar Pro80, MrZ Tomahawk. W przyszłości jeszcze jakieś hybrydy poza dom, może FLC8.

Muzyka przeróżna. Od rocka przez elektronikę, po soul i muzykę klasyczną. Najczęściej elektronika i rock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wolisz pod FCL przez line out się podpinać?

Pod FCL będę podpinać się Line out. Tylko muszę mieć jakiś DAC.

 

Czyli PC - - - >DAC USB(aktualnie Fiio X5 II) - - - - > wzmacniacz (aktualnie Fiio K5 przez dock, finalnie FCL II po Line out dap/daca) - - - - > słuchawki.

 

Myślałem nad DX80, tylko pytanie czy to będzie znaczący skok jakościowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego oczekujesz. Dx80 ma dac cirrusa, lepszy czy gorszy? Na pewno inny, bardziej detaliczny. Możesz spróbować coś na sabre jeśli przestrzeń i detal to Twoje priorytety. Mnie X5 dobrze grało z fcl2.

Edytowane przez kony74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności