Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern AK XB10 dylemat


Nehero

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Szukając wzmacniacza słuchawkowego do K240 Studio, mając na oku już SMSL M3 oraz DragonFly Black natknąłem się na Astel&Kern AK XB10 i musze powiedzieć, że zaintrygował mnie chociażby ze względu na chyba jedną z lepszych kompatybilności z telefonami a na tym mi zależy. Czytając http://www.mp3store.pl/article/astellkern-ak-xb10-ean.8809440333363,2016160929233191428.html wszystko ładnie wygląda na papierze, zanim jednak sprawdziłbym to cudo, chciałbym się dowiedzieć czy może ktoś z was miał doczynienie z nim i mógłbym coś na ten temat powiedzieć( oczywiście zaraz przejde do poczytania recenzji, ale chciałbym mieć informacje z kilku źródeł).
 
Teraz możę przedstawie jak wyobrażam sobie cały zestaw: AK XB10 połączony przez BT z Note 4, do AK XB10 podłączone słuchawki K240 Studio. Do Note 4 połaczony przez OTG USB dysk zewnętrzny, który robiłby za baze z muzyką FLAC, oraz gdyby bateria padała to power bank jako zasilanie dla AK XB10 oraz telefonu. Opcjonalnie Tidal HI-FI jako baza muzyki (btw. dają 3 miesiące gratis). Tak mniej więcej wyobrażałbym sobie całe połaczenie. Jeśli mógłby ktoś też zweryfikować czy w moim wyobrażeniu połaczenia wszystkiego ze sobą nie ma żadnego haczyka, bo mogłem coś przeoczyć.
 
Jeśli Astel&Kern AK XB10 okaże się jedynie łądnie wyglądającym pudełkiem a nic pozatym to niestety będzie trzeba szukać dalej.
Będe wdzięczny za udzielenie informacji
Witam
Co wyszło z twoich dociekań?
Bo właśnie zastanawiam się nad zakupem Astell & Kern XB10 do mojego galaxy s7 edge G935f, wszystko by było ok ale gdzieś wyczytałam że jeśli urządzenie nie posiada aptx(g935f nie ma, chyba że się mylę?)to zakup XB10 nie ma sensu. Tak że chciałabym zweryfikować te informacje i dowiedzieć się co w takim razie powiem kupić. Czy budżet 300zł wystarczy żeby wyraźnie podnieść jakość audio, czy też mija się to z celem? W tej cenie mogę kupić XB10, ale jak już wspomniałem mam dylemat z aptx,


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Witam
Co wyszło z twoich dociekań?
Bo właśnie zastanawiam się nad zakupem Astell & Kern XB10 do mojego galaxy s7 edge G935f, wszystko by było ok ale gdzieś wyczytałam że jeśli urządzenie nie posiada aptx(g935f nie ma, chyba że się mylę?)to zakup XB10 nie ma sensu. Tak że chciałabym zweryfikować te informacje i dowiedzieć się co w takim razie powiem kupić. Czy budżet 300zł wystarczy żeby wyraźnie podnieść jakość audio, czy też mija się to z celem? W tej cenie mogę kupić XB10, ale jak już wspomniałem mam dylemat z aptx,

Tu sobie zobacz i zniknie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzi się. XB10 gra i to bardzo dobrze. Połączyć możesz dowolnie. Możesz też wypożyczyć od nas XB10 i samemu sie przekonać.
Witam
Właśnie się zastanawiam nad A T XB10,
jedyny problem jaki znalazłam to że mój galaxy s7 edge G935f nie ma aptx, a gdzieś wyczytałam że jeśli urządzenie nie posiada tej funkcji to zakup XB10 mija się z celem, pytam żeby zweryfikować te informacje

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Witam
Właśnie się zastanawiam nad A T XB10,
jedyny problem jaki znalazłam to że mój galaxy s7 edge G935f nie ma aptx, a gdzieś wyczytałam że jeśli urządzenie nie posiada tej funkcji to zakup XB10 mija się z celem, pytam żeby zweryfikować te informacje

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Zacznij czytać odpowiedzi, post powyżej masz łączę do strony qualcomma że swoim modelem. Jaśniej nie można :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem i poprzez aptx i bez aptx, czy usłyszałem różnicę? W moim przypadku takiej różnicy nie było, przynajmniej nie na pierwszy rzut ucha,  jednak, ciężko było mi określić czy zmiana wynikała z różnicy między aptx a braku aptx, czy po prostu zmiany w brzmieniu, które wprowadzał sam wzmacniacz, jak i większa głośność, jednak to tyczy się aptx bez HD, a nie miałem jak sprawdzić aptx HD.  Tak czy inaczej zakup jak dla mnie wart ceny, bo mimo wszystko otrzymujemy dobrej jakości odbiornik bluetooth, a jeśli dodamy do tego niską cenę, to zakup wydaje się bardzo ciekawy, a do tego może nie jest to potworem jeśli chodzi o moc, ale względem mojego S Note 4 dał sporą różnicę w głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sobie zobacz i zniknie problem
Zanim do ciebie napisałem próbowałem sam ogarnąć temat i byłem już na stronie do której przestałeś mi link, ale tam są s7 z chipem od Qualcomm -Snapdragon,czyli na terytorium USA, a ja mam wersję europejską sm-g935f.
To co myślisz? Przychylasz się do czytanej przezemnie recenzji że jeśli urządzenie nie posiada APTX zakup A&K XB10 mija się z celem?



Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Zacznij czytać odpowiedzi, post powyżej masz łączę do strony qualcomma że swoim modelem. Jaśniej nie można :wacko:
Tak, Qualcomm=snapdragon,a ja mam wersję europejską sm-g935f, inny chip

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Słuchałem i poprzez aptx i bez aptx, czy usłyszałem różnicę? W moim przypadku takiej różnicy nie było, przynajmniej nie na pierwszy rzut ucha,  jednak, ciężko było mi określić czy zmiana wynikała z różnicy między aptx a braku aptx, czy po prostu zmiany w brzmieniu, które wprowadzał sam wzmacniacz, jak i większa głośność, jednak to tyczy się aptx bez HD, a nie miałem jak sprawdzić aptx HD.  Tak czy inaczej zakup jak dla mnie wart ceny, bo mimo wszystko otrzymujemy dobrej jakości odbiornik bluetooth, a jeśli dodamy do tego niską cenę, to zakup wydaje się bardzo ciekawy, a do tego może nie jest to potworem jeśli chodzi o moc, ale względem mojego S Note 4 dał sporą różnicę w głośności.
A jak z jakością dźwięku, bo tylko po to chcę kupić A&K XB10, na głośności mi nie zależy

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wfmsiekierka Jakość XB 10 jest dobra, nie zauważyłem, aby coś źle grało. Jak na takie małe urządzenie wszystko jest zrobione genialnie, Bluetooth działa jak powinien, nie ma problemów z parowaniem, działa bez problemu z Androidem, iOS i na laptopie też patrzyłem, nie było nigdy żadnych problemów.

Jedyny minus to dość krótki czas działania na baterii, ale z racji wielkości urządzenia, nie powinno to zbytnio dziwić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Europie też jest Snapdragon w wersjach operatorskich. W wersjach wolnorynkowych Exynos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Europie też jest Snapdragon w wersjach operatorskich. W wersjach wolnorynkowych Exynos
Poszedłem po rozum do głowy i skontaktowałem się z samsungiem,
Okazało się że u mnie brak aptx.
Kupiłem na wolnym rynku. Celowo z exynosem, żeby jakość muzyki była dobra.
A takiego pojęcia jak aptx jeszcze wtedy nie znałem, problem pojawił się zacząłem grzebać w sieci na temat AK XB10

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aptX czy bez na pewno będzie lepiej po BT niż z telefonu. Ja mam Fiio Btr-1 (kupiłem przed promocją XB10) i poprawa jest spora a wg @maciux XB10 jest lepszy choć niewiele od BTR-.przewagą jest też wyjście balans. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wfmsiekierka Tym aptx bym się tak nie przejmował, bo samo XB 10 jakościowo wypada na prawdę dobrze, nie miałem innych takich urządzeń, lecz jeśli bluetooth, to pewnie znajdą się urządzenia, które mają problemy z parowaniem, zasięgiem, czy w ogóle samym działaniem bluetooth, tutaj mam to już ponad pół roku i jedynym mankamentem jaki zauważyłem, to mała bateria, jednak w porównaniu to tego co oferuje to urządzenie, jest to tylko kosmetyczna niedoskonałość, a jak bateria się wyczerpie, wystarczy podłączyć do prądu i jechać dalej.

Biorąc pod uwagę jeszcze to, że cena XB 10 spadła, bo początkowo kosztował on chyba 800 zł, teraz jeśli dostaniesz go za 300 zł, to wydaje mi się, że ciężko będzie znaleźć konkurenta, czy to pod względem jakości czy możliwości, choć nie wiem, może się mylę i jest jakiś godny przeciwnik dla XB 10? :huh:

Jednak zadałbym pytanie czy potrzebujesz tego bluetooth? Ja z perspektywy czasu, zobaczyłem, że ten bluetooth o ile fajna rzecz i przydatna, to nie była mi niezbędna i gdybym miał cofnąć czas i wybrać jeszcze raz to brałbym Dragon Fly Black, choć to bardziej ze względu na brzmienie. Ale  to był zakup w ciemno, choć udany, to mogłby być lepszy, gdybym wcześniej je sprawdził, lecz mimo wszystko nie żałuje. ^_^

Nie piszę tego, aby Ci odradzić zakup XB 10, tylko jedynie żebyś przemyślał, czy aby to Ci jest potrzebne, bo w kwocie 300-400 znajdą się używane inne AMP/DAC-i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=56462]wfmsiekierka[/mention] Tym aptx bym się tak nie przejmował, bo samo XB 10 jakościowo wypada na prawdę dobrze, nie miałem innych takich urządzeń, lecz jeśli bluetooth, to pewnie znajdą się urządzenia, które mają problemy z parowaniem, zasięgiem, czy w ogóle samym działaniem bluetooth, tutaj mam to już ponad pół roku i jedynym mankamentem jaki zauważyłem, to mała bateria, jednak w porównaniu to tego co oferuje to urządzenie, jest to tylko kosmetyczna niedoskonałość, a jak bateria się wyczerpie, wystarczy podłączyć do prądu i jechać dalej.
Biorąc pod uwagę jeszcze to, że cena XB 10 spadła, bo początkowo kosztował on chyba 800 zł, teraz jeśli dostaniesz go za 300 zł, to wydaje mi się, że ciężko będzie znaleźć konkurenta, czy to pod względem jakości czy możliwości, choć nie wiem, może się mylę i jest jakiś godny przeciwnik dla XB 10? :huh:
Jednak zadałbym pytanie czy potrzebujesz tego bluetooth? Ja z perspektywy czasu, zobaczyłem, że ten bluetooth o ile fajna rzecz i przydatna, to nie była mi niezbędna i gdybym miał cofnąć czas i wybrać jeszcze raz to brałbym Dragon Fly Black, choć to bardziej ze względu na brzmienie. Ale  to był zakup w ciemno, choć udany, to mogłby być lepszy, gdybym wcześniej je sprawdził, lecz mimo wszystko nie żałuje. 
Nie piszę tego, aby Ci odradzić zakup XB 10, tylko jedynie żebyś przemyślał, czy aby to Ci jest potrzebne, bo w kwocie 300-400 znajdą się używane inne AMP/DAC-i.
@nehero
Po przemyśleniu sytuacji doszedłem do wniosku że nie musi to być koniecznie urządzenie z bluetooth. Wobec tego co mi polecisz? Do 300zł, pod kątem dołączenia do galaxy s7 edge i słuchawek Ostry kc06a(postanowiłem kupić po przeczytaniu recenzji że należą do ścisłej czołówki słuchawek IEM w kwocie 150$,co prawda dość stara recęzja,w każdym razie są do kupienia na eBay za 160zł nowe,teraz z dokanałowych mam Xiaomi pro hd)
Ktoś wcześniej pisał że jednak nie kupi XB10 bo jego DAC w note jest wystarczająco dobry. Mój w s7 pewnie też, tak że zastanawiam się czy nie kupić samego wzmacniacza, z góry piszę że nie chodzi mi o głośność, ale o jakość dźwięku. reasumując-czy wydając 300zł poprawię wyraźnie jakość czy też powinienem o tym zapomnieć


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

@nehero
Po przemyśleniu sytuacji doszedłem do wniosku że nie musi to być koniecznie urządzenie z bluetooth. Wobec tego co mi polecisz? Do 300zł, pod kątem dołączenia do galaxy s7 edge i słuchawek Ostry kc06a(postanowiłem kupić po przeczytaniu recenzji że należą do ścisłej czołówki słuchawek IEM w kwocie 150$,co prawda dość stara recęzja,w każdym razie są do kupienia na eBay za 160zł nowe,teraz z dokanałowych mam Xiaomi pro hd)
Ktoś wcześniej pisał że jednak nie kupi XB10 bo jego DAC w note jest wystarczająco dobry. Mój w s7 pewnie też, tak że zastanawiam się czy nie kupić samego wzmacniacza, z góry piszę że nie chodzi mi o głośność, ale o jakość dźwięku. reasumując-czy wydając 300zł poprawię wyraźnie jakość czy też powinienem o tym zapomnieć


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

@Nehero
Co do używek, a może DAC/AMP Fiio q1 mark ii, co prawda dedykowany do iPhone, ale chyba to nie stanowi problemu?
Tylko znowu ten problem, czy warto kupić DAC/AMP czy też za te same pieniądze AMP, pozwalając wykazać się DACowi z telefonu. Pytania laickie ale taki mam poziom wiedzy o audio, sorry.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

@Nehero
Co do używek, a może DAC/AMP Fiio q1 mark ii, co prawda dedykowany do iPhone, ale chyba to nie stanowi problemu?
Tylko znowu ten problem, czy warto kupić DAC/AMP czy też za te same pieniądze AMP, pozwalając wykazać się DACowi z telefonu. Pytania laickie ale taki mam poziom wiedzy o audio, sorry.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

@Nehero
Wspomniałeś o dragonfly black, sprawdziłem. Duży + to że nie trzeba ładować baterii. Cenowo przystępny, jak on się ma do s7 edge,który wkońcu też coś tam ma w środku. Czy będzie duża różnica w jakości dźwięku?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wfmsiekierkaNie słuchałem, więc nie wiem, w moim Note 4 pewnie by była, a co się poprawiło w tym czasie względem układów audio w telefonach to nie wiem, jeśli chodzi o sam wzmacniacz to swego czasu szukając właśnie DAC/AMP dla siebie, ktoś polecił Aune B1 i to też może być ciekawa opcja, jednak nawet jako używka chyba to przekracza 300 zł.

Sam nie mam doświadczenia za dużego, nie miałem styczności za wiele ze sprzętem, jedynie moje K240, XB 10 i w salonie audio z LCD 2, Dharm D1000, HiFiMan Edition X, Copland DAC 215 oraz Audio GD Master 11 i można powiedzieć, że jest to moje calutkie doświadczenie, obycie się ze sprzętem choćby przez parę godzin.

Tobie też polecam udać się do salonu tam gdzie mają Dragon Fly i sprawdzić na własnych uszach czy robi różnicę czy nie i sprawa się wyjaśni. Jednak z tego co czytałem o Dragon Fly to mimo wszystko chcąc nie chcąc różnica powinna być, bo nie ma co się oszukiwać mimo, że przetworniki i wzmacniacze w telefonach są coraz lepsze i wybitne modele telefonów mogą konkurować z niedrogimi zewnętrznymi rozwiązaniami, to jednak na dłuższą metę, to właśnie te zewnętrzne rozwiązania pozwolą osiągnąć lepsze brzmienie/jakość.

Ale jak pisałem, najlepiej iść do sklepu i samemu sprawdzić.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odgrzeję temat godnego konkurenta dla AK XB10. Ostatnio natrafiłem na urządzenie EarStudio ES-100, które też dysponuje (chyba) dobrym układem audio AK4375a i ma dłuższy czas pracy na baterii (14h). Cena podobna. Co ciekawe i co mogłoby być wyższością nad XB10, Radsone, producent EarStudio w niedawnej aktualizacji dołożył wsparcie dla transmisji LDAC. Czy ktoś, kto jest w temacie może coś powiedzieć o tym kodeku i o tym urządzeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.radsone.com/earstudio

 

en.m.wikipedia.org/wiki/LDAC_(codec)

Czyli jak masz słuchawki obsługujące LDAC (od Sony) to ok.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności