Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern AK XB10 dylemat


Nehero

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukając wzmacniacza słuchawkowego do K240 Studio, mając na oku już SMSL M3 oraz DragonFly Black natknąłem się na Astel&Kern AK XB10 i musze powiedzieć, że zaintrygował mnie chociażby ze względu na chyba jedną z lepszych kompatybilności z telefonami a na tym mi zależy. Czytając http://www.mp3store.pl/article/astellkern-ak-xb10-ean.8809440333363,2016160929233191428.html wszystko ładnie wygląda na papierze, zanim jednak sprawdziłbym to cudo, chciałbym się dowiedzieć czy może ktoś z was miał doczynienie z nim i mógłbym coś na ten temat powiedzieć( oczywiście zaraz przejde do poczytania recenzji, ale chciałbym mieć informacje z kilku źródeł).

 

Teraz możę przedstawie jak wyobrażam sobie cały zestaw: AK XB10 połączony przez BT z Note 4, do AK XB10 podłączone słuchawki K240 Studio. Do Note 4 połaczony przez OTG USB dysk zewnętrzny, który robiłby za baze z muzyką FLAC, oraz gdyby bateria padała to power bank jako zasilanie dla AK XB10 oraz telefonu. Opcjonalnie Tidal HI-FI jako baza muzyki (btw. dają 3 miesiące gratis). Tak mniej więcej wyobrażałbym sobie całe połaczenie. Jeśli mógłby ktoś też zweryfikować czy w moim wyobrażeniu połaczenia wszystkiego ze sobą nie ma żadnego haczyka, bo mogłem coś przeoczyć.

 

Jeśli Astel&Kern AK XB10 okaże się jedynie łądnie wyglądającym pudełkiem a nic pozatym to niestety będzie trzeba szukać dalej.

Będe wdzięczny za udzielenie informacji :)

Edytowane przez Nehero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Wielu z nas - pracowników Mp3store korzysta z XB10 np. ja i Azahiel. Sprawdza się naprawdę świetnie. Oczywiście jeśli takie ustrojstwo jest nam potrzebne. Ja ostatnio zrobiłem się bardzo wygodny i za pomocą XB10 przesyłam sobie sygnał z tabletu i z telefonu na wzmacniacz. Oczywiście pracuje u mnie tez ze słuchawkami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu z nas - pracowników Mp3store korzysta z XB10 np. ja i Azahiel. Sprawdza się naprawdę świetnie. Oczywiście jeśli takie ustrojstwo jest nam potrzebne. Ja ostatnio zrobiłem się bardzo wygodny i za pomocą XB10 przesyłam sobie sygnał z tabletu i z telefonu na wzmacniacz. Oczywiście pracuje u mnie tez ze słuchawkami.

 

Właśnie jest mi potrzebne ze względu na pełną kompatybilność z androidem a że muzyke odtwarzam jedynie z telefonu to jest to naprawde dobry wybór jak patrze i w sumie nie jest jakoś piekielnie drogi, ale i tak trzeba sie uzbroić jeszcze chwile w cierpliwość i najpierw zebrać fundusze na to cudo. Edytowane przez Nehero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz możę przedstawie jak wyobrażam sobie cały zestaw: AK XB10 połączony przez BT z Note 4, do AK XB10 podłączone słuchawki K240 Studio. Do Note 4 połaczony przez OTG USB dysk zewnętrzny, który robiłby za baze z muzyką FLAC, oraz gdyby bateria padała to power bank jako zasilanie dla AK XB10 oraz telefonu.

Masz zamiar to wszystko nosić ze sobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchać będe w domu, wezme ze sobą jeśli zajdzie potrzeba, 3 miesiace w roku jestem po za domem więc tam też się przyda.

Tak naprawde dysk jest lekki power bank też BX10 to widziałem że to już wogole waży tyle co nic, ktoś ważył na yt to wyszlo chyba koło 23g jeśli dobrze pamietam. Telefon i tak zawsze nosze wiec też lekki słuchawki na głowe, więc ich nie trzeba liczyc.

Wydaje się dużo ale myśle, że już jest to najbardziej mobilne rozwiązanie biorąc pod uwage jaką dużą baze z muzyka można ze sobą zabrać, bo niestety karty pamięci na większą skale(>0,5 GB)są za drogie, pozatym urządzenia obsługujące takie pojemności też swoje kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechcąc zakładać nowego tematu a moje kolejne pytanie będzie odnosiło się po części do XB10, pozwole sobie je zadać tutaj.

Mam system mini HI-FI MHC-S7AV problem pojawił się, bo zepsuł się odtwarzacz CD.

Z racji, że chce kupić XB10 mam pytanie czy są odtwarzacze CD które mógłbym podpiąć pod MHC-S7AV i słuchać muzyki na kolumnach, ale z drugiej strony żeby ten sam odtwarzacz miał możliwość podłączenia się do XB10 przez bluetooth i żebym muzyki słuchał na słuchawkach( chyba że takie rozwiązanie nie ma sensu, bo XB10 byłby za słaby na odtwarzacz CD), bo nie zawsze moge na kolumnach słuchać muzyki i czasami jestem zmuszony przejść na słuchawki.

W załączniku przesyłam zdj wejść i wyjść.

Ceny nie podaje do jakiej mnie interesuje bo chciałbym najpierw zorientować się jak to cenowo wychodzi.

20170205_145410.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Sluchać będe w domu, wezme ze sobą jeśli zajdzie potrzeba, 3 miesiace w roku jestem po za domem więc tam też się przyda.
Tak naprawde dysk jest lekki power bank też BX10 to widziałem że to już wogole waży tyle co nic, ktoś ważył na yt to wyszlo chyba koło 23g jeśli dobrze pamietam. Telefon i tak zawsze nosze wiec też lekki słuchawki na głowe, więc ich nie trzeba liczyc.
Wydaje się dużo ale myśle, że już jest to najbardziej mobilne rozwiązanie biorąc pod uwage jaką dużą baze z muzyka można ze sobą zabrać, bo niestety karty pamięci na większą skale(>0,5 GB)są za drogie, pozatym urządzenia obsługujące takie pojemności też swoje kosztują.

Ja swego czasu używałem Chromecasta Audio (BX10 jest kształtem i wielkością bardzo podobny) do mobilnego audio, który nie mając własnego zasilania był non-stop podłączony do powerbanka, do tego bezprzewodowy dysk Seagate Wireless Plus 2TB na baterię tworzący lokalną sieć, mobilny router Wi-Fi i smartfon z aplikacją Bubble UPnP do sterowania muzyką... Jednak na dłuższą metę było to rozwiązanie niezbyt praktyczne
A ten AK BX10 ciekawy, taki droższy Chromecast . Ciekawy jestem jak jest z jakością nowego kodeka AptX HD. I jak z kompatybilnością, np. w Onkyo DP-X1. Czy grajek mógłby dostać update z obsługą tego kodeka i czy to w ogóle możliwe.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak odszedłem od pomysłu AK XB 10 a ze względu takiego że DAC w Note 4 jest wystarczająco dobry a brakuje mi jedynie wzmacniacza którym będzie Aune B1.

Kodek aptX HD jest dobry z tego co piszą ludzie co jak co ale dźwięk przesyłany jest w lepszej jakości ale jak w rzeczywistości jest to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że jakością nie przebije Onkyo. Co jak co, pomimo że to kodek HD to chyba nadal nie tak do końca lossless. Flac 24/96 puszczony bezpośrednio z DAPa jednak w mojej opinii zapewni lepszą jakość. Technologia Bluetooth jeszcze chyba musi iść na pewne kompromisy (większa kompresja). Oczywiście nie jestem ekspertem i mogę się mylić. Z drugiej strony fajnie, że pojawia się coraz więcej możliwości odsłuchu muzyki w różnych konfiguracjach. BX 10 wymaga tylko źródła do odtwarzania muzyki, Chromecast wymaga zawsze dostępu do sieci oraz zasilania z gniazdka. Poza tym lubi się rozłączać z urządzeniem sterującym.

 

Jeśli bym dokonał zakupu, to u mnie BX10 byłby raczej używany by podłączyć go po AUX do jakiegoś zestawu w ogrodzie, ewentualnie wykorzystałbym go podczas jazdy rowerem.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
Jednak odszedłem od pomysłu AK XB 10 a ze względu takiego że DAC w Note 4 jest wystarczająco dobry a brakuje mi jedynie wzmacniacza którym będzie Aune B1.
Kodek aptX HD jest dobry z tego co piszą ludzie co jak co ale dźwięk przesyłany jest w lepszej jakości ale jak w rzeczywistości jest to nie wiem.

Zdecydowanie bierz XB10. To jest świetny wybór. Ja używam go z różnymi urządzeniami.
Aune jest duży i się grzeje w dodatku dioda imitująca lampe to jakiś żart.
Xb10 to leciutkie maleństwo. Wart każdej wydanej złotówki.
W dodatku możesz wykorzystać do sportu z innymi słuchawkami.
Dac to jedna rzecz ale warto go nie lekceważyć bo przesyła sygnał 24bit a ten powoli wchodzi do streamingu. A podejrzewam ze również dysponujesz plikami 24bit. Druga rzecz to świetny wzmak analogowy.
Tutaj nie ma się co zastanawiać.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że DAC w Note 4 wersja z Exynosem czyli DAC Wolfson WM5110 też ma wsparcie dla plików 24 bit także po co mi DAC wraz z AMP jeśli dobrego DAC-a już mam w samym telefonie. Note 4 potrzebuje wzmocnienia jedynie.

To ze Aune B1 jest duzy i sie grzeje to mi nie przeszkadza, słuchać muzyki podczas jazdy autobusem ani na mieście nie będę, jedynie w domu i tam gdzie będę potrzebował poza domem.

Chyba że masz jeszcze jakieś argumenty za AK XB 10 to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dac to jedna rzecz ale warto go nie lekceważyć bo przesyła sygnał 24bit a ten powoli wchodzi do streamingu. A podejrzewam ze również dysponujesz plikami 24bit. Druga rzecz to świetny wzmak analogowy.
Tutaj nie ma się co zastanawiać.


Sent from my iPhone using Tapatalk


O ile Twoje źródło prześle muzykę kodekiem AptX HD. Jeśli moje Onkyo nie obsługuje tego kodeka, tylko "zwykły" AptX, to pozostaje tylko 16bit 44.1 kHz - 384 kbps. A nie wiem, czy jest software'owa szansa by można było o kodek HD Onkyo wzbogacić.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
Tylko że DAC w Note 4 wersja z Exynosem czyli DAC Wolfson WM5110 też ma wsparcie dla plików 24 bit także po co mi DAC wraz z AMP jeśli dobrego DAC-a już mam w samym telefonie. Note 4 potrzebuje wzmocnienia jedynie.
To ze Aune B1 jest duzy i sie grzeje to mi nie przeszkadza, słuchać muzyki podczas jazdy autobusem ani na mieście nie będę, jedynie w domu i tam gdzie będę potrzebował poza domem.
Chyba że masz jeszcze jakieś argumenty za AK XB 10 to pisz.

Jeśli chcesz używać aune B1 z twoim telefonem to i tak nie wykorzystasz Dac-a w telefonie bo sygnał do b1 będziesz musiał puścić po torze analogowym.


Sent from my iPhone using Tapatalk


O ile Twoje źródło prześle muzykę kodekiem AptX HD. Jeśli moje Onkyo nie obsługuje tego kodeka, tylko "zwykły" AptX, to pozostaje tylko 16bit 44.1 kHz - 384 kbps. A nie wiem, czy jest software'owa szansa by można było o kodek HD Onkyo wzbogacić.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


Zgadza się ale sprzęt robi i tak swoje nawet w 16bitach. Poza tym - mega wygoda


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja używam tez do przenośnych grajków.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zgadza się ale sprzęt robi i tak swoje nawet w 16bitach. Poza tym - mega wygoda


Sent from my iPhone using TapatalkJa używam tez do przenośnych grajków.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tu to się zgodzę. Aczkolwiek w codziennych czynnościach pewnie nie zastąpiłby mi Onkyo, chyba że właśnie na rower albo podłączając do jakiegoś zestawu audio w ogrodzie - podczas grillowania na przykład wygoda użytkowania z poziomu Androida bez potrzeby podchodzenia do sprzętu by zmienić muzykę.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szczygiel napisał:


Jeśli chcesz używać aune B1 z twoim telefonem to i tak nie wykorzystasz Dac-a w telefonie bo sygnał do b1 będziesz musiał puścić po torze analogowym.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zgadza się ale sprzęt robi i tak swoje nawet w 16bitach. Poza tym - mega wygoda


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja używam tez do przenośnych grajków.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tak pomyślałem i coś mi tu nie gra ja to rozumiem tak, dźwięk z telefonu jest cyfrowy( analogowy raczej nie moze byc, bo analogowy to naprzyklad winyle) i przerabiany jest przez Daca na analogowy, aby potem wyjść dziurką do jacka ( ktory jest analogowy) i dalej np do Aune B1( ktory jest analogowy bo wszystko idzie przez jacka).

Według Twojej teorii omijajac DACA telefon musiałby wytworzyć dźwięk analogowy. Chyba ze ja czegos tu nie rozumiem. Help guys.

Edytowane przez Nehero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Na wyjściu audio masz dźwięk analogowy. Jesli chcesz wypuścić po cyfrze - lepszej jakości to musisz podłączyć do telefonu przez usb lub tak jak w przypadku xb10 po Bluetooth co jest o niebo wygodniejsze.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę w tej cenie m1 lub n3 od cayina. Funkcjonalność o niebo większa i granie lepsze. M1 vs xb10 > astell szerzej kosztem głębi oraz wycofanych wokali ( lekko sie zlewa ). N3 vs astell > ten pierwszy ma już wszystko lepsze tylko wielkość już go może przekreślać.


Sent from my iPad using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pomyślałem i coś mi tu nie gra ja to rozumiem tak, dźwięk z telefonu jest cyfrowy( analogowy raczej nie moze byc, bo analogowy to naprzyklad winyle) i przerabiany jest przez Daca na analogowy, aby potem wyjść dziurką do jacka ( ktory jest analogowy) i dalej np do Aune B1( ktory jest analogowy bo wszystko idzie przez jacka).
Według Twojej teorii omijajac DACA telefon musiałby wytworzyć dźwięk analogowy. Chyba ze ja czegos tu nie rozumiem. Help guys.

No tak, podpinając telefon minijackiem do wzmacniacza słuchawkowego, DAC w telefonie nie jest omijany. Tylko USB Audio albo właśnie Bluetooth zapewnia przesył cyfrowy do lepszego zewn. DACa.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, szczygiel napisał:

Na wyjściu audio masz dźwięk analogowy. Jesli chcesz wypuścić po cyfrze - lepszej jakości to musisz podłączyć do telefonu przez usb lub tak jak w przypadku xb10 po Bluetooth co jest o niebo wygodniejsze.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Wypuścić po cyfrze to znaczy ominąć DAC w telefonie i przesłać do DAC-a np w XB 10 czyli tak czy siak sygnał musi dojść do DAC-a.

Więc Twoje przekonywanie mnie o wyższości XB 10 nad B1 w tym przypadku sprowadzi się do powiedzenia, który DAC czy mój Wolfson WM 5110 czy DAC  w XB 10 jest lepszy pomijając kwestie wzmocnienia tylko samego konwertowania sygnału. 

Na każdym wyjściu audio mam sygnał analogowy czy to w Xb 10 czy dragon fly czy B1.

Każdy sygnał cyfrowy musi przejść przez DAC jeśli chcemy go usłyszeć w słuchawkach.

XB 10 ma własny DAC więc omija DAC w telefonie AUNE B1 nie ma DAC-a, więc musi wykorzystać ten w telefonie, tak że jak widzisz wszystko sie sprowadza do porównania mojego DAC w telefonie i DAC np w tym XB 10.

41 minut temu, pankracy_waw napisał:

A ja polecę w tej cenie m1 lub n3 od cayina. Funkcjonalność o niebo większa i granie lepsze. M1 vs xb10 > astell szerzej kosztem głębi oraz wycofanych wokali ( lekko sie zlewa ). N3 vs astell > ten pierwszy ma już wszystko lepsze tylko wielkość już go może przekreślać.


Sent from my iPad using Tapatalk

Mówimy tu o DAC a nie DAP ale okej jeśli jesteśmy przy tym temacie to jak M1 czy N3 się sprawdzą z K240 Studio?

Aune B1 wiem ze się spisują z K240 z recenzji na audiofanatyku. XB 10 także się sprawdzi z tego co słyszałem, a jak M1 lub N3 wraz z K240, sprawdzałeś może?

W przyszlości planuje zakup M1 wraz z B&W P7 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności