Skocz do zawartości
  • 0

dobre IEM do Lightning (iPhone 7+)


Duke

Pytanie

Panowie, polecicie coś dobrego? Ma być dość gęsto, muzykalnie, barwnie, emocjonalnie... Ale bez zamulania! Na pewno jednak dźwięk po cieplejszej stronie.

Limitów specjalnych cenowych nie ma, ma być racjonalnie. Nie wiem, 2-3-4 tys pln?

 

W żadne kanapki czy w dedykowane DAPy nie chcę się bawić bo przenośnego sprzętu używam bardzo rzadko - czasem rower, czasem samolot. I tyle tego...

100% źródła to TIDAL HiFi (Master w drodze), Offline...

 

To jak, da sie coś wykrzesać z gołego IP7+?

 

Dzięki za pomoc, w portable jestem zielony - ostatnio bawiłem się tym z 15 lat temu :)

 

Duke

Edytowane przez Duke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No to moze "zaatakowac" wyzsze Westone niz W40?

Dla mnie od zawsze Westone byl muzykalniejszy i cieplejszy od analitycznych i chudych Shure.

No Ale tak bylo kiedys, jak jest teraz - nie mam pojecia...

 

Customy to tez nie moja bajka, no chyba ze producent zagwarantuje w slepo takie nasycone, barwne, analogowe granie jak lubie i do tego doda synergie+dobre wysterowanie z biednego Iphone...

Edytowane przez Duke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to moze "zaatakowac" wyzsze Westone niz W40?

Dla mnie od zawsze Westone byl muzykalniejszy i cieplejszy od analitycznych i chudych Shure.

...

 

No możesz, ale jak na mój gust to one właśnie będą takie za spokojne. Przynajmniej jak na kasę jaką sobie za nie życzą. Do W40 nie mam uwag, bo cena adekwatna, szczególnie na rynku wtórnym. Ale już W60 zaczyna być dość kontrowersyjnie. Postęp w dźwięku nie jest tak oczywisty, jakby wskazywała cena. A i żeby się objawił w pełni, to potrzeba im mocniejszego źródła. Czyli trochę nie do końca klimaty 7 plusa. Może jeszcze wysokie modele Earsonicsa by Ci podeszły z universali. Ale to już trzeba wcześniej posłuchać samemu. Bo to zaczynamy wchodzić w rejony różnic w gustach, a mniej w jakości bezwzględnej.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a jeszcze jedno pytanie, skoro SE846 maja dużo lepszą synergię także z Twoim źródłem, czemu zostawiasz A&K Angie a sprzedajesz SE846?

W czym są lepsze od Shure?

Może lepiej raz a dobrze, ograniczeń budżetowych nie ma specjalnych...

 

Sprawa jest prosta, jak byś zobaczył w historii, ja zmieniam źródła raczej częściej niż rzadziej :). Wtedy słuchawki o nieco wyższej impedancji, ale jeszcze nie bardzo wysokiej, są bardziej uniwersalne.

Poza tym Angie mają płynną regulację dolnych rejestrów, co dodatkowo ułatwia dopasowanie się do konkretnego źródła. A co przy częstych jego zmianach, jest dodatkowym atutem.

 

Mogę porównać, nie ma sprawy. SE846 są wygodniejsze, Angie mają lepszy kabel w komplecie, SE846 mają uniwersalne wtyczki, więc kabel łatwo wymienialny, Angie mają regulację na poziomie filtrów elektrycznych, a SE846 mają wymienne filtry akustyczne, wolę wersję z Angie. SE846 mają lepszą średnicę, "firmową" średnicę Shure, Angie mają lepszą przestrzeń. Można tak dalej i dalej... :)

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

No to moze "zaatakowac" wyzsze Westone niz W40?

Dla mnie od zawsze Westone byl muzykalniejszy i cieplejszy od analitycznych i chudych Shure.

...

 

No możesz, ale jak na mój gust to one właśnie będą takie za spokojne. Przynajmniej jak na kasę jaką sobie za nie życzą. Do W40 nie mam uwag, bo cena adekwatna, szczególnie na rynku wtórnym. Ale już W60 zaczyna być dość kontrowersyjnie. Postęp w dźwięku nie jest tak oczywisty, jakby wskazywała cena. A i żeby się objawił w pełni, to potrzeba im mocniejszego źródła. Czyli trochę nie do końca klimaty 7 plusa. Może jeszcze wysokie modele Earsonicsa by Ci podeszły z universali. Ale to już trzeba wcześniej posłuchać samemu. Bo to zaczynamy wchodzić w rejony różnic w gustach, a mniej w jakości bezwzględnej.

 

Właśnie stałem się świeżym posiadaczem Westonów w60 , posiadam jeszcze Shure SE846 i muszę przyznać że dorównują westony shurom, a w muzyce rockowej nawet są lepsze. Jeśli chodzi o prądożerność to mniej więcej to samo. Ipod touch 5 i iphone w zupełności napędza bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

No to moze "zaatakowac" wyzsze Westone niz W40?

Dla mnie od zawsze Westone byl muzykalniejszy i cieplejszy od analitycznych i chudych Shure.

...

 

No możesz, ale jak na mój gust to one właśnie będą takie za spokojne. Przynajmniej jak na kasę jaką sobie za nie życzą. Do W40 nie mam uwag, bo cena adekwatna, szczególnie na rynku wtórnym. Ale już W60 zaczyna być dość kontrowersyjnie. Postęp w dźwięku nie jest tak oczywisty, jakby wskazywała cena. A i żeby się objawił w pełni, to potrzeba im mocniejszego źródła. Czyli trochę nie do końca klimaty 7 plusa. Może jeszcze wysokie modele Earsonicsa by Ci podeszły z universali. Ale to już trzeba wcześniej posłuchać samemu. Bo to zaczynamy wchodzić w rejony różnic w gustach, a mniej w jakości bezwzględnej.

 

Właśnie stałem się świeżym posiadaczem Westonów w60 , posiadam jeszcze Shure SE846 i muszę przyznać że dorównują westony shurom, a w muzyce rockowej nawet są lepsze. Jeśli chodzi o prądożerność to mniej więcej to samo. Ipod touch 5 i iphone w zupełności napędza bez problemu.

 

 

W60 klasowo niewątpliwie dorównują SE846, aczkolwiek to jednak inna filozofia brzmienia i trochę inaczej źródło należy do nich dobierać. Dobrym przykładem jest wspomniana Xperia Z3, podczas gdy do Shure będzie naprawdę ok, do W60 już niekoniecznie, one jednak potrzebują nieco innego "kopa". Ale ogólnie Westone tez lubię, chociaż znam ludzi co się na nie krzywią i to dość mocno. Dajmy na to, nie będzie to ideał brzmienia dla ludzi wychowanych na Etymoticach i poszukujących fajerwerków w górnych rejestrach. Osobiście pasuje mi brzmienie tak pomiędzy. Pomiędzy Shure a Westone, dlatego wybrałem Angie :D.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

shit, myślałem ze IE800, chociażby z racji budowy i jakiejś tam filozofii brzmienia firmy, będzie rozwinięciem IE8 które tak mi się kiedyś podobały...

 

To może jeszcze jakieś propozycje w kontekście preferencji i... tego marnego źródła jakim jest IP7+ z dongle?

 

Kup Flare Audio R2pro :)

 

@SlawekR

 

Żadna tam ruska strona - to blog gościa z headfonia. Naprawdę przyzwoity blog i do pomiarów dokłada też zazwyczaj swoją opinię.

 

Obsługa earpodsów, mikrofonu, sterowania i certyfikat MFI - to raczej elementy konieczne, a nie wskazujące na ten sam układ. Poza tym, urządzenia z Cirrus Logic na pokładzie są w stanie grać skrajnie inaczej i coraz więcej tych mobilnych DACów od Cirrusa. To też jednak sporo większe urządzenie niż adapter od Apple - podobne rozmiarowo do modułu LG HiFi - nawet jakaś mała sekcja wzmacniająca na pewno tam wlezie.

 

 

 

Nie ma się o co spierać. Pisząc "ruska" nie miałem na myśli nic złego, wręcz przeciwnie, oni podchodzą dość rzetelnie do testów, także do pomiarów. Natomiast bardziej chodziło mi o fakt, że z tabel pomiarowych dość trudno coś wywnioskować o dźwięku. A sam produkt jest rodzimie chiński. A znając generalnie podejście tej nacji do sprzętu, to raczej spodziewałbym się pójścia po najmniejszej linii oporu, jeśli chodzi choćby o uzyskanie certyfikatu MFI. Stąd moje przypuszczenia. Ale naprawdę, jak ktoś ma ochotę, to nie widzę przeciwwskazań, jego pieniądze. Mnie nic do tego. I nie ma o co kopii kruszyć :)

 

 

A co do tego "marnego źródła" Jakoś sobie nie krzywduję, a podłączam tam w miarę topowe słuchawki, sklepowo jakby ciut droższe nawet od samego źródła, a które już tanie nie jest :D

 

 

 

a co żeś jeszcze tam podłączał do swojego IP7 co fajnie grało? chciałbym mieć jakies alternatywy bo wciąż jakoś nie wierzę w Shure i ich muzykalne możliwości...

 

budżetem się nie przejmować - ja na punkcie audio jestem kompletnie zwariowany, właśnie np jedzie do mnie metrowy kawałek kabla IC do stacjonarki za naście tys pln... :)

 

Niestety w portable stawiam przede wszystkim na wygodę - żadnych wzmaków na gumkę czy dodatkowych pudełek w postaci osobnego DAPa,

 

Chcę jednak wyciągnąć z IP7 wszystko co się da, bez względu na koszt... DO tej pory wydawało mi się jednak że to mija się z celem przy takim źródle jak telefon - tak jak kupowanie kolumn za 100 tys do wzmacniacza za 5 tys...

 

Ale skoro jest inaczej, i taka inwestycja ma sens, to tylko sie cieszyć...

 

 

Dużo rzeczy podłączałem, może nie do 7 Plusa, bo tego mam stosunkowo krótko, ale to 6 Plusa i 6S Plusa, także przez dongle od 7, już tak. Choćby wspomniane IE800. U mnie skończyło się na tym co mam w profilu. Aczkolwiek do Iphone najbardziej synergią mi leżały SE846 i Westony W40, jeśli mowa o uniwersalach. Chociaż te ostatnie, to nie tak sama klasa. Ale synergia była. Z Angie jest ok, bo one generalnie ze wszystkim z grubsza zachowują się neutralnie. Ale nie ma takie absolutnej synergii jak z SE846. Myślę, że to kwestia impedancji obciążenia, gra w tym rolę akurat. Angie jednak mają już swoje wymagania odnośnie wzmacniacza. Można też celować i w customy, skoro mowa o takich przedziałach cenowych. Ale tu się nie wypowiadam, bo to już mocno indywidualna sprawa. Nie każdy lubi, ja na ten przykład nie przepadam.

 

EDIT

I jeszcze jedna uwaga, skoro rozmawiamy już o IE800, uważajcie na podróby, ale to koniecznie. Szczególnie przy "okazjach" z Ebaya.

 

jak poznać że nie są to podróbki ? Gość na olx sprzedaje odtwarzacz sony i właśnie ie800 bez dowodu zakupu za 1600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po niskiej cenie właśnie :) To pierwsze co powinno wzbudzić czujność, to cena od "świętego Mikołaja".

 

A po czym poznasz? Jak nigdy nie słuchałeś wcześniej, albo nie masz możliwości posłuchać i porównać z pewniakiem oryginałem, to nie poznasz. Na pewno nie poznasz po wyglądzie, bo ten chińczyki doprowadzili do perfekcji. Inna opcja to mocne papiery, znaczy nie budzące wątpliwości dokumenty zakupowe. innych rad nie ma. Jak modelu dźwiękowo nie znasz, papierów nie ma, cena jest niższa niż rynkowa, a sprzedaż z ogłoszenia i sprzedający w dowodzie nie ma "święty Mikołaj", to prawdopodobieństwo trafienia na podróby graniczy z pewnością.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności