Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Basowa alternatywa dla MSR7


smar

Pytanie

Od niedawna używam ATH-MSR7. Świetne słuchawki. Grają bardzo fajnie, szczegółowo, scena wręcz czaruje. Do tego są wygodne (ale bez przesady) a zdecydowanie bardzo estetyczne i fajnie wykonane. Niskie partie nie zalewają innych pasm, bas jest dość mocny i na pewno kulturalny i szczegółowy. Po niemal dwóch miesiącach używania wydają się także nieco cieplejsze, z przyjemniej dociążonym basem ale...to wciąż nie jest to. Brakuje mi jednak mocniejszego dołu, uderzenia, które potrafi zrobić wrażenie. Żeby nie było tak łatwo, oczekuję także utrzymania (na poprawę także nie będę narzekał :)) obecnych zalet a zatem sceny oraz kultury dołu. Mile widziana poprawa wygody. Innymi słowy: poszukuję MSR7 z solidnym wykopem z dołu :)

 

Słuchawek używam w parze z Fiio E10k Olympus 2 (muzyka z lapka, głównie spotify). W pierwszej chwili pomyślałem o zmianie źródła na takie, które dociąży dół i w ten sposób osiągnę to czego chcę. Teraz nie jestem już do takiego rozwiązania przekonany. Raz, że nie widzę godnych, przystępnych cenowo alternatyw dla Fiio (ba, nie widzę nawet w ofertach DACów, które byłyby określane wprost jako zdecydowanie basowe). Dwa, to chyba niewłaściwa droga bo jednak oczekuję korekty mocno zauważalnej a nie szlifu. W ten sposób doszedłem do innego rozwiązania - zmiany słuchawek. Badam sensowność takiego posunięcia zatem.

 

Na wstępnie zaznaczę, że M50x słuchałem i mnie nie przekonują. Za bardzo rozlany i nieprecyzyjny ten bas, na tyle, że nie miałem bardzo ochoty na dłuższe słuchanie i poszukiwanie kopa (może to był błąd). Budżet to rejony tego co można zapłacić za MSR7, ewentualnie z dopłatą, która nie zwielokrotni ceny obecnych słuchawek. Po lekturze recenzji na czoło wysunął się zdecydowany faworyt - Denon D600. Wydaje się, że wszystko jest na miejscu - klarowność dźwięku, scena, lepsza wygoda a wreszcie to co dla mnie jest uwieńczeniem - mocarny bas. Interesuje mnie jak w/w elementy mają się do cech MSR7 - czy bas jest tam zarówno mocny jak i dobry jakościowo? Czy scena jest co najmniej tak porządna? Czy są ewidentnie wygodniejsze?

 

Oczywiście poza w/w modelem interesują mnie także inne propozycje. Mi na tą chwilę jednak nic godnego do głowy nie przychodzi i tu liczę na ewentualną pomoc. Naturalnie porównania z MSR7 będą tutaj dla mnie najbardziej cenne ale będę wdzięczny także za wskazania "na czuja".

 

Nie ukrywam też, że prawdopodobną opcją jest zostawienie MSR7. One kwalifikują się na zdecydowane 9/10 w skali moich oczekiwań. Pytanie czy w sensownym budżecie jestem w stanie uzyskać 10/10 (na podstawie w/w kryteriów) :)

Edytowane przez smar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Calf sprawdź Momentum M2

 

Miałem przez kilka tygodni Momentum in-ear. Nie sprawdziły się z Iphonem. O ile basu było sporo, to góry za mało a ja lubię taką górę jaką mają Msr7

Overy grają podobnie do in-ear?

Może racja, nie pomyślałem o wpływie jakiegoś jasnego źródła, który faktycznie tutaj mocno pasuje (w obliczu niedostatków, które opisałem). Na dobrą sprawę ciężko tutaj oceniać słuchawki rozpatrując tylko i wyłącznie je same bo można puścić bokiem jakiegoś rodzynka (tylko dlatego, że ma się źródło o niepasującej/psującej charakterystyce).

 

Zastanawiam się też na Cowonem Plenue D do Msrów. To może być dobre połączenie i jest możliwość regulowania dźwięku eq. Być może będę zmuszony posiadać kilka zestawów, ponieważ za diabła nie mogę znaleźć słuchawek do telefonu a nie chcę się bawić w kanapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie tak mi się nasunęło, że w sumie może właśnie i u Ciebie to zmiana źródła a nie słuchawek zrobi robotę :) Wydaje mi się, że jeśli ja jestem zadowolony z jakości nizin na MSR7 to świadczy to wyłącznie dobrze o moim DACu. Może podobnie zadziała to u Ciebie. Na odtwarzaczach się nie znam więc nie podpowiem ale jeśli Cowon jest faktycznie ciepły i potrafi dociążyć dół - możesz się zdziwić tym co potrafią MSRki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zobacz sobie momentumy m2, już przez samą konstrukcje zagrają inaczej niż te które miałeś ( in ear). Zobacz jeszcze jbl everest 700.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Polecam Wam posluchac msr7 z oppo ha-2. Jest on dosc cieply/analogowy i ma fajnie zaakcentowany, jakby sprezysty bas. Tylko trzeba by polowac na ten pierwszej generacji. bo wersja "se" (ktorej nie sluchalem) jest juz ponoc jasniejsza i mniej dociazona.

 

U mnie sprawdzilo sie to z focal listen, ktore osobiscie uznaje za wykastrowane z midbasu.

Edytowane przez lolomanolo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Polecam Wam posluchac msr7 z oppo ha-2. Jest on dosc cieply/analogowy i ma fajnie zaakcentowany, jakby sprezysty bas. Tylko trzeba by polowac na ten pierwszej generacji. bo wersja "se" (ktorej nie sluchalem) jest juz ponoc jasniejsza i mniej dociazona.

 

U mnie sprawdzilo sie to z focal listen, ktore osobiscie uznaje za wykastrowane z midbasu.

 

Ooo, o tym Oppo nie pomyślałem ale to znowu kanapka. Szukam dapa który da mi to co ten Oppo i najlepiej tak do tysiaka :)

nie wiem jak grają In Ear, ale Over Ear mają sporo góry (ale w żadnym wypadku za dużo). na pewno nie można o nich powiedzieć, że są przyciemnione

 

To posłucham ich w najbliższym czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Polecam Wam posluchac msr7 z oppo ha-2. Jest on dosc cieply/analogowy i ma fajnie zaakcentowany, jakby sprezysty bas. Tylko trzeba by polowac na ten pierwszej generacji. bo wersja "se" (ktorej nie sluchalem) jest juz ponoc jasniejsza i mniej dociazona.

 

U mnie sprawdzilo sie to z focal listen, ktore osobiscie uznaje za wykastrowane z midbasu.

 

Ooo, o tym Oppo nie pomyślałem ale to znowu kanapka. Szukam dapa który da mi to co ten Oppo i najlepiej tak do tysiaka :)

 

Zgadza sie, ale dosyc fajna i uniwersalna kanapka, bo zjesz ja i z iphonem i z androidem i laptopem i to obojetnie czy z dziurki czy ze zlacza, a jak trzeba i baterie w telefonie nakarmi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pany, napiszę w ramach ciekawostki, że zaopatrzyłem się w konkurencję dla obecnego Fiio E10k - NuForce uDac 3. Wciąż szukam nieco bardziej ciepłej, dociążonej alternatywy. W recenzji (a w zasadzie komentarzach) na AF autor (EvilKillaruna?) w pewien sposób określił uDac 3 jako jednak bardziej dociążone urządzenie niż Fiio E10K Olympus 2. Wnioski na gorąco:

- urządzenia grają dość podobnie patrząc na samą jakość dołu, przy czym na korzyść Fiio działa dobre podbicie basu i w pierwszej chwili stwierdziłem, że nie ma co się szczypać i trzeba jednak żegnać się z uDac. Z tym jednak muszę chwilę zaczekać bo słucham sobie dłużej i wychodzą inne fakty :) Póki co jednak basowość - dla mnie mocniejsza w Fiio

- Fiio jest zdecydowanie bardziej ciemne, miękkie ale też nie to, że uDac3 jest jakiś specjalnie wyostrzony czy nieprzyjemny. Przeciwnie - sprawia wrażenie nieco bardziej detalicznego

- scena wydaje się szersza w Fiio. uDac jest z kolei głębszy

- wokale, średnica bardziej wysunięta w moją stronę w uDac, w Fiio wycofana. Pierwsze skojarzenie to jakby kocyk ale to jeszcze muszę zweryfikować z różnymi ustawieniami bass boost

- Fiio ma dodatkowo gaina a uDac więcej wyjścz tyłu. Ani z tego ani z tego specjalnie nie korzystam więc dla mnie bardziej ciekawostka, może komuś się to przyda

 

Wniosek? Nie wiem, które sprzedać (dwóch nie potrzebuję) ale jeśli ktoś się kręci za czymś podobnym - dajcie znać na PW, jak skończę testy to dam znać co jest dostępne :)

 

Pytanie do kumatych i mających porównanie (albo wyobraźnię ;) ):

- ostrożnie przymierzam się do Aune T1 i zastanawiam się czy odpowiednia lampa (np. osławiona 6N23P) da efekt podobny do bass boosta z Fiio czy będzie to dociążenie dołu jednak o innym (jakim?) charakterze. Na czym polega "mocarność" basu w graniu lampowym? Boję się, że mogę mieć nieco spaczone podejście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności