Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Stereo do 1200 zł ( monitory? )


emper0r

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Potrzebuję pomocy w doborze sprzętu stereo do pokoju 20m2, odsłuch głównie przy biurku - głośniki stały by pewnie na standach ( nie wliczam na razie w cenę ;)) przy biurku ( na samym biurku nie ma miejsca, stoi tv 32"). Oprócz słuchania sprzed kompa, oglądam filmy cofając się na kanapę jakieś 2m w tył.
Właśnie pytanie - czy to słuchania a nie nagrywania, faktycznie monitory się nadadzą czy lepiej kupić jakiś klocek vintage i pod to kolumny

--- źródło ---
aim SC808 - 2x LME49720 + LM4562NA

--- preferencje ---
przestrzenne brzmienie, wypełniona średnica jest u mnie ponad uwypuklone skrajności. Raczej chłodne niż ocieplone - jednak bas lubię ciepły. Ciężko mi się zdecydować gdyż lubię zarówno napowietrzone, szerokie granie średnicą, z bliskim wokalem i obfitymi saksofonami, gitarami - jak i lubię trochę V-kę. Najchętniej to wziąłbym coś pomiędzy ;) Stopa w bębnach powinna być punktowa, żywa, responsywna ( taką ją słyszę w Beyerach dt990 pro). Aczkolwiek nie chcę typowej "V"-ki, gdyż preferuję jednak granie średnicą. Głównie słucham instrumentów, koncertów, jazzu, rocka, funku aczkolwiek dobrym techno nie pogardzę. Jednak techno/rap to tylko dodatek. Aim jest kartą jasną, przestrzenną, więc może dobrze byłoby dobrać ciemne monitorki? Chociaż mam aktualnie opampy które troszkę dociążają kartę - podbijają dół karty i obcinają górę czyli 2x LME49720 + LM4562NA ( swoją drogą muszę spróbować czegoś co doda jeszcze nieco góry, może jakaś zmiana bufora... ). Chciałbym aby sprzęt grał dobrze po cichu ale potrafił też przywalić nieco głośniej. Bardzo lubię przejrzyste, przestrzenne brzmienie które wypełnia pomieszczenie po sufit. Wiem wiem, taki budżet a takie wymagania - no ale może coś się znajdzie

--- rozmieszczenie ---
W sumie wyżej już napisałem, sam od głośników będę siedział jakieś 60 cm a oglądając filmy - jakieś 2,5-3m. Monitory docelowo stałyby na standach ( o ile kot by mi ich nie strącał zbyt często. wtedy musiałbym je chyba przykleić :D ) Od ściany to myślę że stałyby ze 20 max 30 cm.


Za wszelkie rady dziękuję, o monitorach póki co nie wiem prawie nic. Na pewno przejrzę jeszcze forum, poczytam i posprawdzam a najchętniej to pojadę do jakiegoś sklepu i osłucham. Mam nadzieję, że da się tak :)

I wiem, że na pewno jest milion tematów "monitory do 1000 zł"

Edytowane przez emper0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I wiem, że na pewno jest milion tematów "monitory do 1000 zł"

 

Skoro wiesz to czemu się nie wysilisz i nie poszukasz tylko liczysz na podanie odpowiedzi na tacy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest forum, żeby dyskutować. A ja żadnej odpowiedzi na tacy nie chcę bo i tak pójdę i sam przesłucham i wybiorę. Po prostu chce pogadać, może ktoś mi coś poradzi, może ktoś słucha podobnej muzyki? Może ktoś ma podobny słuch? Co z tego, że jest mnóstwo tematów, skoro w żadnym z nich się nie wypowiedziałem, a rozmawiali tam ludzie o skrajnie różnych upodobaniach muzycznych. Zakładam nowy temat, bo będzie tu o moich preferencjach muzycznych, a nie kogoś kto słucha hip hopu i mu zależy na basie poruszającym konstrukcją domu.

A jak masz problem z tym, że powstaje nowy temat na forum, to może usuń konto i korzystaj pasywnie z wyszukiwarki jedynie ;-) ( tylko taki żart, prośba o podejście z dystansem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli sprzęt nie musi być funkel nófka , i się nie boisz to zajrzyj tu i poczytaj może coś ci się przyda w poszukiwaniach

http://forum.mp3store.pl/topic/136946-bilet-w-przeszlosc-pt-tanie-granie-nieslychanie-do-300-zl-czyli-vintage-stereo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I potem jest błędne koło:
- ja chcę mój temat założyć
- potem jest 20 takich samych tematów
- potem kolejne bo "tego nie znalazłem"
- i tematy znów się mnożą

 

Dokładnie, forum jest po to, żeby dyskutować, dlatego warto poczytać te dyskusje ;) " o monitorach póki co nie wiem prawie nic"- to się najpierw dowiedz? http://forum.mp3store.pl/topic/130360-aktywne-monitory-studyjne-temat-ogolny/

Edytowane przez Andrewek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I potem jest błędne koło:

- ja chcę mój temat założyć

- potem jest 20 takich samych tematów

- potem kolejne bo "tego nie znalazłem"

- i tematy znów się mnożą

 

Dokładnie, forum jest po to, żeby dyskutować, dlatego warto poczytać te dyskusje ;) " o monitorach póki co nie wiem prawie nic"- to się najpierw dowiedz? http://forum.mp3store.pl/topic/130360-aktywne-monitory-studyjne-temat-ogolny/

Nie nie, każdy jest wyjątkowy i musi mieć swój temat, żeby był o nim ;)

A jak Ci się nie podoba, to usuń konto. Taki żarcik :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest forum, żeby dyskutować. A ja żadnej odpowiedzi na tacy nie chcę bo i tak pójdę i sam przesłucham i wybiorę. Po prostu chce pogadać, może ktoś mi coś poradzi, może ktoś słucha podobnej muzyki? Może ktoś ma podobny słuch? Co z tego, że jest mnóstwo tematów, skoro w żadnym z nich się nie wypowiedziałem, a rozmawiali tam ludzie o skrajnie różnych upodobaniach muzycznych. Zakładam nowy temat, bo będzie tu o moich preferencjach muzycznych, a nie kogoś kto słucha hip hopu i mu zależy na basie poruszającym konstrukcją domu.

 

A jak masz problem z tym, że powstaje nowy temat na forum, to może usuń konto i korzystaj pasywnie z wyszukiwarki jedynie ;-) ( tylko taki żart, prośba o podejście z dystansem )

 

 

A jeśli taka dyskusja już była to nie uważasz, że nieuprzejmym jest napraszać się ludziom, by się powtarzali z tym samym? BTW - skąd masz przez Internet wiedzieć, że ktoś ma podobny słuch?

A żart baaaardzo głupi, zwłaszcza że kierujesz go do ludzi, od których oczekujesz pomocy...

 

No i to żenujące proponowanie korzystania z wyszukiwarki, kiedy (póki co) to ty powinieneś jej użyć i znalazłbyś tam wiele informacji m.in. mojego autorstwa.

 

Dzięki, posprawdzam i poczytam. Jak coś wybiorę, dam znać

 

Czyli jednak sam usuń konto, bo nie umiesz nawet poczytać podstaw (w temacie, który sam założyłem), a już się rzucasz, że ty jesteś tak wyjątkowy, że należy ci się osobny temat?

 

Nie wiesz nic o monitorach, a chcesz żeby ludzie, którzy zjedli zęby na sprzęcie studyjnym powtarzali się w kółko o tym samym bo ty jesteś wyjątkowy i zasługujesz na osobny temat bo nie słuchasz "hip hopu" (swoją drogą to nie ma takiego gatunku muzyki - hip-hop to subkultura, rap/rnb to muzyka).

 

Takich "unikalnych płatków śniegu" jak ty jest tutaj więcej i każdy ma to dziwne schorzenie, że uważa, iż nie musi niczego sam szukać, niczego czytać i sprawdzać, bo należy mu się osobny temat i podanie wszystkiego pod nos.

 

Mnie już zraziłeś do pomocy. Innych widzę też to rozdrażniło i wcale się nie dziwię.

 

Ileż można w kółko klepać to samo?

 

Także parafrazując: jak masz problem z tym, że ktoś nie chce się setny raz powtarzać w tym samym temacie na forum, to może usuń konto, bo nie jesteś nikim aż tak wyjątkowym jak ci się zdaje?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle czarujący :D Kogo mógłbyś tak gnębić, gdyby nie to forum? :D

 

Taki już mój "urok", że nie lubię lenistwa ;) Kogo mógłbym gnębić? Mam trochę takich "delikwentów", także bez forum też bym sobie dał radę (nie było mnie tu przecież jakiś czas). :P

 

@nismovsky że też masz siłę na takie wywody :)

 

Mam, bo jestem uczulony na lenistwo i obecne podejście w stylu "ja jestem taaaaki wyjątkowy, muszę być pępkiem świata". :)

 

@nismovsky

merytorycznie napisałeś, nic dodać nic ująć

wszyscy na łatwiznę idą ehh

 

Dziękuję. Co najśmieszniejsze to fakt, że gdyby FAKTYCZNIE PRZECZYTAŁ cokolwiek na forum w podobnym temacie to znalazłby mój temat ogólny o monitorach, a tam masę przykładów co i jak w budżecie 1000-1500 zł.

 

I jeszcze ten ton z wyszukiwarką... To przecież taki absurd jak Madonna ucząca śpiewu czy David Guetta komponowania utworów orkiestrowych :D

 

Wg mnie temat do zamknięcia, bo nic konstruktywnego tutaj nie powstanie.

Zgadzam się.

Niemniej jednak, trzeba poczekać na Moderatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jeśli taka dyskusja już była to nie uważasz, że nieuprzejmym jest napraszać się ludziom, by się powtarzali z tym samym? BTW - skąd masz przez Internet wiedzieć, że ktoś ma podobny słuch?

 

A żart baaaardzo głupi, zwłaszcza że kierujesz go do ludzi, od których oczekujesz pomocy...

No i to żenujące proponowanie korzystania z wyszukiwarki, kiedy (póki co) to ty powinieneś jej użyć i znalazłbyś tam wiele informacji m.in. mojego autorstwa.

 

Nie napraszam się nikomu, nie odpowiadaj w temacie i go omijaj, nikt nie każe odpisywać. Żart skierowany był nie do ludzi a do Ciebie, a od Ciebie nie oczekuje pomocy. Po pierwszym Twoim poście widzę, że wolisz swoją energię marnować na hejt, zamiast nie robić off-topu i po prostu przewinąć scrollem do czegoś, co faktycznie Cię zainteresuje ( innych wątków ).

 

Czyli jednak sam usuń konto, bo nie umiesz nawet poczytać podstaw (w temacie, który sam założyłem), a już się rzucasz, że ty jesteś tak wyjątkowy, że należy ci się osobny temat?

 

Uważasz, że nie należy się osobny temat? Że trzeba być do tego wyjątkowym? Aha. No to sorry, nie należy mi się osobny temat, przepraszam. Napiszę do moderatora żeby zablokował możliwość tworzenia nowych tematów osobom, które nie są wyjątkowe i nie przeczytały 1000 stron tego forum. Człowieku to jest forum dyskusyjne i jak mam ochotę podyskutować o dupie marynie za 1200 zł to zakładam taki temat. Jak się nie podoba to omijaj, jak komuś się spodoba, to mi odpisze. A znając życie i tak zaraz temat umrze i będzie na szarym końcu zapytań bo pewnie baza zwraca wyniki po dacie ostatniej aktywności. Chyba, że faktycznie temat robi mętlik i psuje wyniki wyszukiwarki, to się usunie i ból dupy będzie mniejszy.

 

Nie wiesz nic o monitorach, a chcesz żeby ludzie, którzy zjedli zęby na sprzęcie studyjnym powtarzali się w kółko o tym samym bo ty jesteś wyjątkowy i zasługujesz na osobny temat bo nie słuchasz "hip hopu" (swoją drogą to nie ma takiego gatunku muzyki - hip-hop to subkultura, rap/rnb to muzyka).

 

Nie chcę, żeby ktokolwiek powtarzał się w kółko. Nie wymagam odpowiedzi/rozmowy od kogoś, kto nie ma na to ochoty i czasu. Jak nikt nie odpowie, temat zginie śmiercią naturalną i nie będzie nikomu wadził. A co do hip hopu, to czołowi raperzy również "omyłkowo" nazywają tak gatunek muzyczny więc ja też mogę, potocznie. Poza tym, co to znaczy że ludzie zjedli zęby na sprzęcie studyjnym... I co to niby oznacza? A jak ktoś zjadł zęby na scenie muzycznej i gra 50 lat na Gibsonie LP, to myślisz że też kupię? Nie, bo to nie moje brzmienie. Chciałem "na luzie" pogadać a nie oczekiwać, że ktoś mnie za ręke poprowadzi i pomoże.

 

Takich "unikalnych płatków śniegu" jak ty jest tutaj więcej i każdy ma to dziwne schorzenie, że uważa, iż nie musi niczego sam szukać, niczego czytać i sprawdzać, bo należy mu się osobny temat i podanie wszystkiego pod nos.

 

Tu się mylisz bo zanim złożę/kupię wzmacniacz, przestukam cały internet jeszcze 100 razy. Ale czy to znaczy, że nie wolno zakładać nowego tematu... Widać postrzegasz mnie przez pryzmat typowych leniwych użytkowników, nie potrafiących używać wyszukiwarki- ale to nie ja. Po prostu lubię popisać na forach, nawet jeśli nie na żaden konkretny temat i nie o ściśle technicznych sprawach, to tak po prostu. Dlatego założyłem temat. Ale widzę, że tu tak nie wolno, bo to drogocenna baza wiedzy gdzie zwykły plebs nie ma prawa pisać bo dubluje tematy i się nie zna. To może zmieńcie URL na mp3storepedia.pl albo wiki.mp3store.pl i piszcie artykuły, a nie tworzycie forum ( no, powinienem to pisać w liczbie pojedynczej bo są tu też normalni użytkownicy ). Z resztą chciałem się tu poudzielać i popisałem w kilku tematach - jednak widzę że nikt za bardzo tego nie czyta.

Pewnie wygrałeś z innymi i pousuwali konta, a Ty nie i teraz nie ma komu prowadzić dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę oczywiście się tylko domyślać, ale zdaje mi się, że gdyby Twój drugi post w tym wątku ograniczył się w przybliżeniu do "poszukałem, ale nie znalazłem dla siebie precyzyjnej odpowiedzi no i chciałem pogadać", to ani Nismo, ani nikt inny by tu "hejtem" (jakie to wygodne słowo ;)) nie reagował.

Być może masz manierę wypowiedzi, która brzmi bardziej pretensjonalnie, niż jest w rzeczywistości - bywa. Ale wytworzyłeś impresję taką, nie inną i stąd mało entuzjastyczne reakcje.

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy my już tu ślepi i głusi ale

 

Laik szuka stereo

Pomoc w doborze głośników

 

Pierwsze Stereo

 

 

głośniki do 800zł (zwrot edifier r2600)

 

 

jaki problem podłączyć się pod któryś z w/w tematów.

A tak zginie w zalewie innych podobnych

zobaczyć które tematy to Hot i o czym..i zadać w takim temacie pytanie i opisac swoje wymagania i inne takie tam pomocne rzeczy.

Po jakims czasie nie chce sie już innym pisac . Ponieważ jest założenie tematu, dług długo nic kilka osob sie produkuje a potem załózyciel pisze ze kupił cos z innej bajki. Jaki więc jest sens?

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele więcej osób pomoże w takim temacie w którym wszyscy piszą. np. temat o vintage na forum który ma już kilka stron albo temat o monitorach o którym wspomniał NIsmo. Nie ma sensu zakładać tematów bo w takiej ilości tematów jakie są tutaj zakładane to temat może zniknąć nawet w parę godzin. W "temacie ogólnym" post nie zginie i większa liczba osób pomoże. Logiczne i praktyczne pod każdym względem. Zresztą mnie też denerwują tematy w co kupić milion razy o to samo (słuchawki z głębokim bassssssssssssem do 100zł. :D ).

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, nie ma co się kłócić i sprzeczać. Trochę mnie też poniosło.
Mogłem się podpiąć pod inny temat i pewnie tak niedługo zrobię. Chyba spróbuję zrobić DIY wzmacniacz oraz głośniki.

Temat w zasadzie można zamknąć albo usunąć, jeśli kogoś uraziłem to wybaczcie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności