Jump to content

[e30] Jakie FLAC czyta?

Recommended Posts

Wiem, że nie ogarnia plików 24bit, a jedynie 16bit.

Dokonałem konwersji (programem Xrecode) i zaznaczyłem, aby plik wynikowy był max 16bit.

Niestety przy próbie odtwarzania mam monit, iż ten plik nie jest obsługiwany.

Jakie zatem muszą być jeszcze spełnione wymogi, aby FLAC został obsłużony przez ten odtwarzacz?

Pamiętam że miałem ten sam problem z iriverem E50. Pisałem nawet do MIP-u ws. problemu z odtwarzaniem flac-ów ("Ten format pliku nie jest wspierany"), ale konkretnej odpowiedzi rozwiązującej problem nie otrzymałem i odtwarzacz sprzedałem.

Wiem, że nie ogarnia plików 24bit, a jedynie 16bit.

Dokonałem konwersji (programem Xrecode) i zaznaczyłem, aby plik wynikowy był max 16bit.

Niestety przy próbie odtwarzania mam monit, iż ten plik nie jest obsługiwany.

Jakie zatem muszą być jeszcze spełnione wymogi, aby FLAC został obsłużony przez ten odtwarzacz?

Spróbuj innym programem np AIMP sflacz na różnych stopniach kompresji i zobaczysz który zaskoczy

Ogarnąłem temat Xrecode. Musi być 16bit i 44,1kHz.

Mam jeszcze do rozkminienia taki problem:

Gdy utwory zostaną pocięte i jest to płyta live - słychać przerwy pomiędzy utworami. Jest to taki jakby przeskok. Nie są one (jak po wypaleniu tego na CD) grane "jednym ciągiem".

Gdy w opcjach Xrecode wybiorę "usuń ciszę" - efekt taki sam.

Daj w odtwarzaczu gapless lub bez przerw, albo przenikanie utworów. Nie wiem jak w tym się to nazywa

No cóż...płyty Live lub elektroniczne można ripować do jednego dużego pliku. Pewnie ten e30 ani gapless nie ma ani CUE plików nie czyta.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Tajniakos
      Na sprzedaż leci mój wierny druh, spędziliśmy ze sobą dużo czasu ale pora spróbować czegoś nowego. Mój AK300 to uszanowany egzemplarz, ryski tylko na folii ochronnej ekranu, nowa folia i problem znika, stan odtwarza jak i samego etui określam na bardzo dobry. Jestem pedantyczny jeżeli chodzi sprzęt. Nie udało mi się uchronić załamania obudowy przed 3mm przebarwieniem wynikającym z wytarcia od noszenia. Skaza jest mała i nie wiem czy widać to na zdjęciach jednak tego brakuje do stanu sklepowego i należy o tym wspomnieć. Jest pełen zestaw, odtwarzacz, pudełko, etc. nie wiem czy nie znajdę paragonu z Wrocławskiego mp3store. O samym AK tony informacji i recenzji dostępne u nas na forum i w sieci. Czego nie ma a o czym warto wspomnieć to mało popularna aplikacja AK na androida. Dzięki temu DAP może być streamerem sieciowym, mamy obsługę po WiFi plików na DAP i NAS oraz po sieci a do tego Tidal i wszstko z poziomu telefonu przez 3,5 jack do wzmacniacza lub optykiem do stacjonarnego DAC-a. Cena jaka mnie interesuje to 1800PLN 1600PLN 1400PLN, biorąc po uwagę stan urządzenia i jego pierwotną wartość rynkową oraz możliwości uważam swoją propozycję za uczciwą. Odsyłam również do moich komentarzy z innych transakcji pozdrawiam Łukasz.

Generalna specyfikacja
      Model: AK300
      Kolor: Midnight Black
      Materiał obudowy: Aluminium
      Wyświetlacz: 4 calowy WVGA (480 x 800) Dotykowy
      Wspieranie pliki audio:  WAV, FLAC, WMA, MP3, OGG, APE(Normal, High, Fast), AAC, ALAC, AIFF, DFF, DSF
      Wartość próbki: PCM : 8kHz ~ 192kHz (8/16/24bits dla próbki)
      / DSD : DSD64(1bit 2.8MHz), Stereo/ DSD128(1bit 5.6MHz), Stereo
      Poziom wyjściowy: Niezbalansowany 1.8V8rms / Zbalansowany 1.98Vrms (Warunek- Bez obciążenia)
      Dac: AKM AK4490 x1 (Pojedyńczy DAC)
      Dekodowanie: Wspiera do 24bit / 192kHz Bit do Bit
      Wejścia: Wejście USB Micro-B (dla łądowania i przesyłania danych (PC & MAC)) / Tryb pracy : MTP (Media Device)
      Wyjścia: Słuchawkowe (3.5mm) / Optyczne (3.5mm) / Zbalansowane (2.5mm, tylko 4 biegunowe)
      WIFI: 802.11 b/g/n (2.4GHz)
      Bluetooth: V4.0 (A2DP, AVRCP, aptX)
      Wymiary: 75.15mm x 112.4 mm x 15.45 mm)
      Waga: 208 g
      Udoskonalenia: Aktualizacje wspierające oprogramowanie sprzętowe (OTA)
      Właściwości Audio
      Pasmo przenoszenia: ±0.075dB (Warunek: 20Hz~20kHz) Niezbalansowane i zbalansowane
      ±0.56dB (Warunek: 10Hz~70kHz) Niezbalansowane / ±0.55dB (Warunek: 10Hz~70kHz) Zbalansowane
      Stosunek sygnału do szumu: 116dB @ 1kHz, Niezbalansowany/ 116dB @ 1kHz, Zbalansowany
      Crosstalk: 130dB @ 1kHz, Niezbalansowany / 130dB @ 1kHz, Zbalansowany
      THD+N: 0.0008% @ 1kHz, Niezbalansowany / 0.0007% @ 1kHz, Zbalansowany
      IMD SMPTE: 0.0007% 800Hz 10kHz(4:1) Niezbalansowany / 0.0006% 800Hz 10kHz(4:1) Zbalansowany
      Impedancja wyjściowa: Zbalansowane wyjście 2.5mm (1ohm) / słuchawkowe 3.5mm (2ohm)
      Źródło zegara
      Zegar Jitter: 30ps(Typ)
      Zegar referencyjny Jitter: 200 Femto Seconds
      Bateria
      Pojemność:  3,100mAh 3.7V Li-Polymerowa bateria
      Pamięć
      Wbudowana: 64GB [NAND]
      Zewnętrzna: microSD (Max 128GB) x1
      System Operacyjny
      Wspierany system: Windows XP, Windows 7,8,10 (32/64bit), MAC OS X 10.7 oraz wyżej

Dochodzi kabelek Fiio LC-4,4-C, nówka więc zdjęć nie wrzucam - oddam za 250,- PLN
    • By whero
      znamy różnice pomiędzy vinylami / taśmami i plikami cyfrowymi (lokalnie/ streamowanie też może rozróżnimy dla urozmaicenia) i celem nie jest jedynie kolejna dyskusja na temat różnic pomiędzy nimi i tego 'co jest lepsze' lub 'co brzmi lepiej' ... pytanie jest... no cóż - proste: co preferujecie/ korzystacie (na codzień / od zachcianki) /czego pragniecie / co pozyskujecie / w co inwestujecie / co według was jest 'przyszłością' ... a co powinno już dawno popaść w zapomnienie
    • By Ayen2
      Witam
      Szukam używanego odtwarzacza MP3 lub MP4 z obsługą flac potrzebuje sprzętu który pomieści około 30GB muzyki. 
      Może być allegro lub olx. 
      Jakość musi być lepsza od zintegrowanych kart dźwiękowych w prockach qualcomma (Telefon). 
      Górna granica to 150zł. 
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy