Jump to content

Laik szuka stereo

nereus4567

Recommended Posts

Drodzy forumowicze potrzebuję pomocy w zakupie wzmacniacza i kolumn.

Dane:
-Karta dźwiękowa SMLS M2
-Pokój wielkości 20 m2 z wysokimi sufitami.

Preferencje odnośnie dźwięku:
-Ciemny(Najważniejszy aspekt)
-Soczysty(Najważniejszy aspekt)
-Ocieplony

Najczęściej słuchany przeze mnie rodzaj muzyki to future/hard bass.

I teraz najgorsze, cena.
Mam do dyspozycji jakieś 800 zł.

Z researchu jaki zrobiłem to w tych pieniądzach i charakterystyce polować na kolumny Eltax Liberty 5+. Chętnie wysłucham innych sugestii oraz propozycji wzmacniacza do nich.
Edited by nereus4567

Kompletnie nie kumam wymagania z mini jack. Masz przejściówki jack-cinch i tak się powinno dać ładnie podłączyć. To raz. Dwa-jak dźwięk dostarczamy, to jest to wejście.

A co do zestawu - proponuję zajrzeć do tematu "bilet w przeszłość czyli tanie granie".

Kompletnie nie kumam wymagania z mini jack. Masz przejściówki jack-cinch i tak się powinno dać ładnie podłączyć. To raz. Dwa-jak dźwięk dostarczamy, to jest to wejście.

A co do zestawu - proponuję zajrzeć do tematu "bilet w przeszłość czyli tanie granie".

Dzięki. Mówiłem że jestem laikiem :)

Dodam jeszcze że soczystość i mrok to najważniejsze dla mnie aspekty brzmienia. Zdaję sobie sprawę że w tym budżecie nie mogę wybrzydzać więc chciałbym skupić się na tych aspektach.

Edited by nereus4567

• 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By marek_m
      Szukam odbiornika BT 5,0 obsługującego AptX HD. Na Ali jest tego pełno, ale trudno mi oddzielić ziarno od plew (nie znam się na kościach - trudno mi ocenić jakość na podstawie opisów).
      Cel jest taki, aby odbiornik BT podłączyć do klasycznego wzmacniacza i móc tym samym przesyłać muzykę z telefonu.
      Odbiornik nie musi mieć baterii, będzie częścią sprzętu stacjonarnego. Fajnie jakby miał na wyjściu  2 x RCA (czyli klasycznie).
      Doradźcie coś proszę  

• By Ariven
      Witam, chcę wymienić moją obecną kartę dźwiękową (Asus Essence STX II) na jakiegoś zewnętrznego dac/amp w cenie najlepiej do 500zł, raczej używka  
      Szukam czegoś podobnej klasy do stx'a lub wyższej, obowiązkowo musi posiadać wejście na mikrofon (duży/mały jack) i wejście stereo na głośniki. (no i oczywiście, że na słuchawki... )
      To chyba tyle jeżeli chodzi o moje "wymagania", miło byłoby też, gdyby posiadał equalizer (nie lubię strasznie średnich tonów...) tak jak np. do obecnego asusa - jest apka na Windows, w której mam equalizer, mogę zmieniać sobie jakość, efekty, głośność, przełączać pomiędzy słuchawkami i głośnikami itp.
      Z góry dzięki!
    • By Haba
      Witam wszystkich

Prosiłbym o pomoc w doborze zestawu do podanych  warunków oraz ew rady co do polepszenia akustyki w pomieszczeniu.
      Muzyka jaką słucham to głownie rap,pop trochę rocka, generalnie preferuje ciepłe muzykalne brzmienie z niezbyt ostrą góra i w miarę głębokim dobrze kontrolowanym basem. Chciałbym również uzyskać namiastkę głębi i zarysu sceny jak na taki budżet  oczywiście.
      Po wstępnej lekturze myślałem nad jakimś rotelem + tannoy m 2.5 ew mission m33 lub dali concept 6. Natomiast nie do końca wiem co lepiej zabrzmi w tak małym pokoju, osobiście preferowałbym coś podłogowego gdyż odpada kwestia standów. W związku z wąskim pokojem nie będę miał możliwości na znaczne odsunięcie kolumn od tylnej ściany więc myśle że BR powinien być z przodu. Prosił bym o jakieś propozycje i rady.
      W związku z przeprowadzką  mam możliwość delikatnie zaaranżować pokój. Na całej ścianie za sofą będzie drobny kamień, sufit zostanie delikatnie obniżony, na okna pójdą grube zasłony a między tv a sofą będzie możliwie duży i gruby dywan.Odległość między kolumnami  myślę że ok 2 m a do słuchacza ok 2,3m. Czy ma sens dokładanie na ścianie za kolumnami paneli rozpraszających ??
      Sprzęt bedzie grał z Fiio olympus 2 oraz źródło PC oraz Fiio Taishan jako DAC z TV, później może jakiś CD.
      Do tej pory korzystałem z kolumn aktywnych microlab solo 6 c z Fiio i naturalnie chciałbym poprawy jakości min jeśli chodzi o stereofonię oraz lepszą jakość basu. 
      Jeszcze raz proszę o pomoc  i dziękuje za ew zaangażowanie.
      Pozdrawiam

• Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy