Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do domu ~500zł


rafor4

Pytanie

Witam.

Rozglądam się za nowymi słuchawkami.

Posiadam wzmacniacz prodigy cube black edition z oryginalnym opampem. Moje aktualne słuchawki to Superlux HD668b również w oryginalnej wersji.

Mam budżet ~500zł. Rozglądałem się za słuchawkami AKG K612 PRO oraz Beyerdynamic DT990 PRO.

Nie jestem do końca przekonany czego oczekuję od nowych słuchawek. Obecne superluxy 668b mają jak dla mnie za mało basu, którego w mojej ocenie praktycznie nie ma. Słucham głównie muzyki, w gry praktycznie nie gram, a jeśli gram to nie wymagają nie wiadomo jakiego pozycjonowania. Z gatunków muzycznych to głównie hiphop, jednak nie jestem nastawiony na ostry bas urywający głowę, po prostu z hd668b jest go trochę za mało. Oba podane przeze mnie modelu są trudne w napędzeniu/wysterowaniu. O ile dla AKG wystarczy do napędzenia Cube, to chyba DT990 w wersji 250ohm miałyby problemy z głośnym graniem? Do wysterowania Cube to również trochę słabo ale czy współdziałałby z którymś z podanych modeli?

Prosiłbym o jakieś sugestie. Może ktoś posiadał taki zestaw i może poradzić? Może jakiś nowy opamp w Cube?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja pamiętam 668B jako neutralne słuchawki z "brzydkimi" wysokimi tonami były nieco za mocne nie tak przyjemne co w K612

basu niskiego było bardzo mało tu K612 zdecydowanie lepiej wypadają

superluxy troszkę przypominają SHP9500 taki niedosyt po niskich tonach pozdrawiam

To chyba zepsute te luxy macie. Ja je trzymam jako rozrywkową parę w moim stadku. A subbasu zawsze subiektywnie więcej będą miały słuchawki które mniej mają midbasu. Midbas to częstotliwość która lubi nam w odbiorze "włazić " na pasma sąsiednie, czyli średnicę i subbas. K612 są pioruńsko równe i gładkie, ale na 99% jestem przekonany że nie podejdę w tym przypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Ja pamiętam 668B jako neutralne słuchawki z "brzydkimi" wysokimi tonami były nieco za mocne nie tak przyjemne co w K612

basu niskiego było bardzo mało tu K612 zdecydowanie lepiej wypadają

superluxy troszkę przypominają SHP9500 taki niedosyt po niskich tonach pozdrawiam

To chyba zepsute te luxy macie. Ja je trzymam jako rozrywkową parę w moim stadku. A subbasu zawsze subiektywnie więcej będą miały słuchawki które mniej mają midbasu. Midbas to częstotliwość która lubi nam w odbiorze "włazić " na pasma sąsiednie, czyli średnicę i subbas. K612 są pioruńsko równe i gładkie, ale na 99% jestem przekonany że nie podejdę w tym przypadku.

 

Dokladnie. Ja sprzedalem ostatnio HM5 i K240 i zostawilem sobie tylko 668b (jedyne co w nich zmienilem to skarpetkowy mod). Jako ze slucham chyba wszystkich mozliwych gatunkow muzyczny to malo ktore sluchawki mi pasuja. Kilka mcy zajelo mi znalezienie tych wlasciwych i padlo na 668b. Nie wiem czemu mowicie ze basu jest malo, slucham duzo muzyki filmowej i to co potrafia te sluchawki robic z niskimi tonami w OST np z Wiedzmina czy jakimkolwiek od Zimmera przechodzi moje najsmielsze oczekiwania. Moze przyjrzyj sie uwazniej temu czym napedzasz te luxy. Nie ma opcji zeby dobrze napedzony 50mm przetwornik nie zrobil "trzesienia nausznikow" w odpowiedniej muzyce :)

Edytowane przez carsonpoland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"To chyba zepsute te luxy macie"

Dodam że miałem 2 pary 668B podpinane pod xonar DS oraz xtreme music przed tymi słuchawkami siedziałem na DT990pro może z tego powodu czułem tak szczupły bas

pozdrawiam i sory jak coś za offtop

Nie ma za co przepraszać. :)

Każdy słyszy inaczej. U mnie 668b robią za basówki. I mają więcej basu niż dt990 pro które miałem.

To też kwestia percepcji i gustu. Dla mnie etymotic mają jeden z najfajniejszych basów ever, a nie zgodzi się że mną 85%tego forum :)

Natomiast mam 99% pewność że jeśli komuś brakuje dołu w 668b, to K612 dadzą go za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może wybiorę się do jakiegoś sklepu stacjonarnego ogarnąć te słuchawki czy by mi odpowiadały. Te 668b przestały mi po prostu odpowiadać ostatnio. Nie mają zbyt naturalnego dźwięku. Może coś się spierdaczyło :D

Denony brzmią nieźle aczkolwiek wolałbym coś dostępnego do zamówienia / w sklepach. Używane słuchawki raczej nie wchodzą w grę, bo takowe ciężko dostać. Coś z nowych do 550zł by się innego znalazło? Żebym mógł pojechać do sklepu muzycznego i popytać czy mają np. dane do odsłuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zakupiłem K612 pro. Co do porównania z 668b:

- zdecydowanie lżejsze

- zdecydowanie bardziej otwarte - słychać swoje ciche oddechy xd

- bass jest zdecydowanie inny, bardziej jakby przestrzenny, mocniejszy, jak dla mnie wali bardziej po uszach niż 668b. Jest jakieś 10x bardziej przyjemny. Na superluxach nachodził on na pasmo średnie a w K612 pro te pasma są oddzielone przez co dźwięk jest bardziej naturalny.

- trochę "kująca" góra przy treblach

- potencjometr na cubie zaczął sięgać dna ;d

 

Ogólnie to w ogóle inna klasa słuchawek i czuć to po 1 odsłuchu.

Na razie słucham jakąś 1h ale zdecydowanie polecam wszystkim te słuchawki :P Warto dołożyć do czegoś lepszego. Może trochę wkurza ta "gładkość" ale trzeba się przyzwyczaić.

Chciałem dać tylko feedback dla potomnych ^^

Edytowane przez rafor4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności