Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Comiesięczne spotkania w Audiomagic Warszawa, otwieramy sezon 2018


Rekomendowane odpowiedzi

To tak podsumowanie krótkie ode mnie:
- Cayin N3 + Sine ===>>> najszegółowszy outdoor, jaki mogę sobie wymarzyć :D Cayin zjadł mnie taką szczegółowością, że zrobiłem wielkie O_o oczy xD 
- Hifiman HE400s - bardzo muzyczne, dobrze się zbierają, ale ja bym może spróbował coś z kablem pokombinować ;)
- iSK Audio MDH9000 - jeśli 260 polskich pesos, to śmiało można łapać, ale trzeba do nich coś z dominującą górą i basem bardziej zwartym oraz oczywiście dużą mocą, bo inaczej to kicha straszna ;P

Edytowane przez Maczo990
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mocno na styk. Mi na meecie na high gain + 85/100 mocy było mocno okej, ale w mieście 100/100 trzeba będzie. Abstrahując od barwy dźwięku i upodobań, to mocno się zgrywały co do szczegółowości, którą się jarałem prawie godzinę je katując. Wokale się pięknie eksponowały, tło mocno wyciągnięte z cienia. Scena spora jak na Sine, ale bez szału. Mi siadło, nie wiem jak tam innym ;)

Edytowane przez Maczo990
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@werwolf16 Moje 400s więc się wypowiem w trld (więcej w mojej recenzji, ale nie warto teraz czytać, za jakiś czas ja poprawię)
- spoko rozdzielczość (7/10)
- niezła szybkość (6/10)
- muzykalność dosyć wysoka
- łagodna bardzo obła góra, taka jaką lubię. Ale nie traci dużo na detalu
- scena bardzo fajna, jedyny konkurent w tej cenie to HD600 imo. 7/10
- średnica lekko ocieplona i bardzo lekka. Świetna do kobiecego wokalu.
- dół robi świetną robotę. Jest w miarę zwarty i "nie brakuje go". Sporo zyskuje po BALu.
Ogólne 7/10. 
U mnie w domu pędzi z Aima i Icana, średnio polecam takie połączenie. DAC nie wyrabia i słuchawki potrafią się zgubić przy kilku źródłach. 

Przyniosę je za miesiąc więc będzie można sprawdzić. Jak się wyrobię to już z nowym kablem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Szakovsky napisał:

@werwolf16 Moje 400s więc się wypowiem w trld (więcej w mojej recenzji, ale nie warto teraz czytać, za jakiś czas ja poprawię)
- spoko rozdzielczość (7/10)
- niezła szybkość (6/10)
- muzykalność dosyć wysoka
- łagodna bardzo obła góra, taka jaką lubię. Ale nie traci dużo na detalu
- scena bardzo fajna, jedyny konkurent w tej cenie to HD600 imo. 7/10
- średnica lekko ocieplona i bardzo lekka. Świetna do kobiecego wokalu.
- dół robi świetną robotę. Jest w miarę zwarty i "nie brakuje go". Sporo zyskuje po BALu.
Ogólne 7/10. 
U mnie w domu pędzi z Aima i Icana, średnio polecam takie połączenie. DAC nie wyrabia i słuchawki potrafią się zgubić przy kilku źródłach. 

Przyniosę je za miesiąc więc będzie można sprawdzić. Jak się wyrobię to już z nowym kablem. 

 

Co to znaczy 'DAC nie wyrabia'? AIM jako DAC to jedno z lepszych rozwiązań, a gdyby wziąć pod uwagę cenę - bezkonkurencyjne. Z odpowiedniki opkami to dopiero DAC-80 ma coś do powiedzenia ;]

 

Na kolejny meet wpadnę, bo w sobotę miałem wyjazd, a na poprzedni nie dotarłem przez małe 'atrakcje' ze stawem skokowym :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayster Gubią się dźwięki, zaczyna się wszystko zlewać. Na 2qute perfekcja, problem nie występuje. Tym więcej się dzieje, tym mniej jest rozdzielczości i separacji... A przynajmniej na AIM'ie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N3 posiada 130mW na kanał przy 32 Ohm'ach. I na low gain poprawnie wysterowywuje takie RHA CL1, przy 70 kresce na 100. Mocy tej puszcze nie brakuje. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bachankas, nie chcę Cię martwić, ale N3 bije go na głowę. Ogłosiłem go zwycięzcą tej batalii po 5 minutach, @D@rkSid3 potwierdzi moją reakcję xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja się nie martwię, ja pisałem, że przewiduję taki wynik
Jaką ten Cayin ma charakterystykę grania?

Teraz mam duet M1 + MA750 i zaskakujące jest to, że mimo ilościowej oszczędności na basie zarówno Shanlinga jak i RHA, to oba sprzęty bardzo dobrze go kontrolują i w efekcie przy bardzo fajniej niższej średnicy jest świetne mięcho w cięższym graniu.

Nad N3 się zastanawiałem wtedy, gdy oba grajki miałem w podobnej cenie, jednak kupiłem Shanlinga za 90 euro - trochę mniej niźli normalnie, więc jakość do ceny 10/10 :D

Wysłane z mojego XT1032
 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2017 o 01:01, Szakovsky napisał:

@Mayster Gubią się dźwięki, zaczyna się wszystko zlewać. Na 2qute perfekcja, problem nie występuje. Tym więcej się dzieje, tym mniej jest rozdzielczości i separacji... A przynajmniej na AIM'ie. 

 

Przyznam, że pierwszy raz o czymś podobnym słyszę, a mam i znam oba te sprzęty.

 

2 godziny temu, Maczo990 napisał:

@bachankas, nie chcę Cię martwić, ale N3 bije go na głowę. Ogłosiłem go zwycięzcą tej batalii po 5 minutach, @D@rkSid3 potwierdzi moją reakcję xD

 

W czym konkretnie i z jakimi słuchawkami? Odpowiednikiem N3 jest bardziej M2s, ale akurat M1 poza mniejszą mocą nieszczególnie odstaje jakościowo.

 

Ktoś sprawdzał line-out w N3? Jak z jego głośnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayster,kilka postów wyżej pisałem co i jak ;), na dole się zacytowałem xD
Rozumiem, że można powiedzieć "Sine wymaga dużo mocy, stąd M1 nie dał sobie z nimi rady", ale na Westone UM30pro był podobny efekt. Szczegółowość, tło i wokale były zauważalnie zdecydowanie lepiej. 
Osobiście uważam, że jeśli mi słoń na ucho nadepnął, a zauważyłem różnicę, to musi być spora XD
Mimo cieplejszego, bardziej analogowego grania dopiero stare Fiio X5 II moim zdaniem powinno się z nim porównywać, imo. ;)
 

Dnia 25.06.2017 o 16:53, Maczo990 napisał:

Jest mocno na styk. Mi na meecie na high gain + 85/100 mocy było mocno okej, ale w mieście 100/100 trzeba będzie. Abstrahując od barwy dźwięku i upodobań, to mocno się zgrywały co do szczegółowości, którą się jarałem prawie godzinę je katując. Wokale się pięknie eksponowały, tło mocno wyciągnięte z cienia. Scena spora jak na Sine, ale bez szału. Mi siadło, nie wiem jak tam innym ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności