Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Comiesięczne spotkania w Audiomagic Warszawa, otwieramy sezon 2018


Rekomendowane odpowiedzi

tego, którego wysłałeś.
Shangling zarówno M1 i Up mają właśnie basową syganturę, a przez mało ilość góry są ciepłe. Sony gra bardziej środkowym pasmem.



Pierwszy raz się nie zgodzę. A15 znacznie słabszy. M1 wyjątkowo ciepły nie jest. Jedyny zarzut to dynamika i pazur jak u 60latka.

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie taki właśnie jest M1, może przez to co Michał napisał brak dynamiki i pazura, wpływa na to że słyszę głównie bas, który nie ma dobrej kontroli i tekstur. A15 gra natomiast średnicą, gdzie ta średnica jest owiele lepsza dla mnie niż w M1, przez co niedostatki na basie i wysokich są chowane. Natomiast A35 to nadal podobna sygnatura jak A15, ale jest już wszystko lepiej kontrolowane oraz lepsza szczegółowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 30.05.2017 o 18:00, timecage napisał:

Ja 400i posłuchałem na obu posiadanych parach M&D, potem dla pewności na Sonorusach VI i niestety wniosek był taki, że chciałbym te combo mieć. Wspaniałe wypełnienie średnicy to jest to, co utkwiło mi w pamięci najbardziej.

 

a czy był jakiś szum na Sonorusach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem. Jeśli był, to poza moją słyszalnością. Aczkolwiek to be fair dodam, że ja już tak od pół roku używam Sonorusów i się do nich bardzo przyzwyczaiłem, więc mogło mi umknąć :) .

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli 400i zgrywa się dobrze z hd650 to czy oznacza to, że gra on jasno? Do czego można przyrównać sygnaturę? Ak300, Mojo, pionek? W którą stronę to gra? Napiszcie proszę coś wiecej bo cena w pre jest dobra dosyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że gra po prostu pełnie. Sonorusy VI na przykład mają dość jasną górę, ale 400i je z kolei nieco temperował i ugładzał - bardzo nieznacznie, ale smakowicie i akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Mogę nie być wiarygodny.

 

Ale w cenie z przedsprzedaży to tylko brać i się nie zastanawiać. W normalnej cenie (3299zl), gwarantuję, że nic lepszego nie ma. Piszę tutaj o wszystkich aspektach.

Producent wycenia go na na 4000zl:  http://www.scvdistribution.co.uk/product/questyle-audio/questyle-cma400i/

 

W przedsprzedaży to  okazja i rewelacja. Wystarczy spojrzeć po sukcesie CMA600i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kilka osób wypowiadało się o 600i i jakoś specjalnych zachwytów nie było. A i jakieś problemy z USB o których na head fi też pisali. Czy 400i jest ich pozbawiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

CMA600i brzmi inaczej. Zresztą w Polsce kosztuje 4000zl a nie 5500zl.  Patrząc na ilość sprzedanych sztuk - chyba jednak większości ludzi przypasował. 

Z żadnymi problemami się nie spotkaliśmy do tej pory. Być może jakieś wczesne wersje miały jakiś problem firmware-u. My takich nie mieliśmy. Zresztą pierwsze egzemplarze, które były na recenzjach z tego co Nam wiadomo nie powodowały również żadnych problemów.

 

CMA600i - gra bardziej audiofilsko

CMA400i - gra bardziej z pompą. Ma trafić do szerszego grona odbiorców - od zwykłych użytkowników komputera po graczy i audio maniaków. To świetna karta zewn. do komputera, której funkcjonalność powinna wystarczyć większości.  Sam DAC może również pracować całkowicie samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

 

CMA600i - gra bardziej audiofilsko

CMA400i - gra bardziej z pompą.

 

 

Kurde właśnie mi pasowało to audifilskie granie np z Focal Elear. Boje się ze z 400i będzie za dużo pompy.

 

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MP3store napisał:

CMA600i brzmi inaczej. Zresztą w Polsce kosztuje 4000zl a nie 5500zl.  Patrząc na ilość sprzedanych sztuk - chyba jednak większości ludzi przypasował. 

Z żadnymi problemami się nie spotkaliśmy do tej pory. Być może jakieś wczesne wersje miały jakiś problem firmware-u. My takich nie mieliśmy. Zresztą pierwsze egzemplarze, które były na recenzjach z tego co Nam wiadomo nie powodowały również żadnych problemów.

 

CMA600i - gra bardziej audiofilsko

CMA400i - gra bardziej z pompą. Ma trafić do szerszego grona odbiorców - od zwykłych użytkowników komputera po graczy i audio maniaków. To świetna karta zewn. do komputera, której funkcjonalność powinna wystarczyć większości.  Sam DAC może również pracować całkowicie samodzielnie.

 

Ja ostrze sobie na niego ząbki, ale mam na głowie przeprowadzkę, kupowanie mebli, kuchni itd, więc mam nadzieję, że starczy mi budżetu tak, żeby jeszcze na pre-order zostało. 

Edytowane przez Michaelz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, KaszaWspraju napisał:

Kurde właśnie mi pasowało to audifilskie granie np z Focal Elear. Boje się ze z 400i będzie za dużo pompy.

Słuchałem 400i z Elearami, i grało bardzo przyzwoicie. Wg. mnie nie było za dużo "pompy", bardzo równe, solidne granie. Z HD800s grało podobnie, tylko dla mnie wszystko brzmiało o 10-15% gorzej niż na Elearach ( ale ja tam nie przepadam za 800s ). Jedynym prawdziwym mankamentem była scena, poza tym na dynamikach to było równe, dość szczegółowe granie, dobrze kontrolowany bas i pełna średnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli patrzymy pod względem kombo to zależy od słuchawek, który będzie miał lepsze SQ, gdyż 400i nie mógł dobrze wysterować Audeze czy Hifimanów, przez co ucierpiało SQ, ale z HD650 i HD600 już było bardzo dobrze. Natomiast na S6 już było dobrze z Audeze, gorzej jeśli chodzi o HD650 i HD600. Jak dla mnie lepsze połączenie będzie S16 jako dac, a np. X7 jako wzmacniacz słuchawkowy, gdyż S16 że swoją szczegółowością i rozdzielczościa oraz holografią przebija zarówno S6 i 400i, a jeśli nie mamy wymagających słuchawek to nawet może wystarczyć dziurka w S16.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podłączaliście jakieś łatwiejsze do wysterowania planary do 400i? PM-3, Ethery? Też nie daje rady?

Przecież on ma po balansie 4W dla 32Ohmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączałem Ether Flowy po balansie (one chyba efektywność i impedancje mają tą samą co Ethery). Dźwięk brzmiał jakby ktoś się nad nim znęcał. Dosłownie DT990 i HD650 brzmiały na tym samym kombo lepiej we wszystkich aspektach, a to raczej mówi samo za siebie.

Tylko jak spytałem Mr. Questyle czy gain jest ustawiony na maxa, to dostałem dość dziwną odpowiedź, z której wywnioskowałem że tak. Być może błędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu planary się mało lubią z tym ich current mode amplification. No bo widać, że to nie jest kwestia braku mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to bardziej kwestia synergii.

 

Cytuj

The Questyle Audio CMA400i is one of the most versatile products I have tested. It operates equally well with IEMs and hard to drive full size Cans. While the ETHER C Flows may not be the most difficult to drive headphone, it is a planar magnetic which do like a little bit of current. In the high gain mode using the balanced output I would be surprised to find many headphones that the CMA400i can’t drive easily and well. At its price point, I can heartily recommend it as a low cost high performance DAC, though you may well discover that its amp outperforms whatever amplifier you were planning on matching it up to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Dziwne to, skoro niektórzy Etherów z Mojo słuchają... do 600i porównania nie masz?

No i podłączyłem właśne flow pod Mojo i gra bardzo przyzwoicie.

Troszkę nienaturalny ten dźwięk, nie ukrywam, ale zdecydowanie da się słuchać.

Tak jak napisał @timecage to raczej nie jest kwestia mocy. 

 

Synergii z hifimanami i audeze też nie łapie, tak jak pisał misiek. Czyli ogólnie raczej nie lubi planarów. 

Edytowane przez Firegon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności