Skocz do zawartości

NuForce DAC80


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

XMOS_USB_Driver_2.23.zip

 

Trzeba wyłączyć wymuszanie podpisywania sterowników. Drivery działają z DAC80, FIIO do wersji x5 II i niektórymi Xmosami. Jeśli ktoś potrzebuje do innego sprzętu na Xmos niech da znać. może mam.

 

Oparte na wersji 2.23 bo ta mi najbardziej brzmieniowo odpowiada i jeszcze się na niej nie zawiodłem.

Edytowane przez Fatso
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifXMOS_USB_Driver_2.23.zip

 

Trzeba wyłączyć wymuszanie podpisywania sterowników. Drivery działają z DAC80, FIIO do wersji x5 II i niektórymi Xmosami. Jeśli ktoś potrzebuje do innego sprzętu na Xmos niech da znać. może mam.

 

Oparte na wersji 2.23 bo ta mi najbardziej brzmieniowo odpowiada i jeszcze się na niej nie zawiodłem.

skoro xmos dlaczego tak słabo na linuksie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne pid i vid niż normalnie w xmosach. trzeba sobie podłubać w ALSA.

:/ mów mi więcej, pod windą działa - dzięki :)

coś pisali o jakiś parametrach zmieniałem ale nic to nie dało

podmienić oznaczenia aby widział zwykłego xmosa?

ID 16d0:0631

 

_______________________________________________________

 

jaki wzmacniacz pasuje pod niego ?

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

WTF DAC80 + PC

 

24bit 96KHz po optyku ok 

ale 88.2KHz już nie gra

fuck logic :blink:

 

po USB działa wszystko nawet 24/192 ze sterowniki ze strony optoma

 

Win10 pro, foobar2000 WASAPI lub ASIO

 

nie mam sporo muzyki w takim formacie i też normalnie nie słucham w celu usłyszenia różnicy pomiędzy Hz ale słuchałem po optyku i zdziwiłem się gdy 96KHz śmigało a 88.2 już nie.

 

Optyk nie byle jaki a płyta główna też z wyższej półki ale raczej nikt nie skupiał się przy jej tworzeniu nad tym optykiem :D

 

ktoś wie o co chodzi? :ph34r:

 

Edytowane przez Hakuri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2017 o 01:55, Hakuri napisał:

WTF DAC80 + PC

 

24bit 96KHz po optyku ok 

ale 88.2KHz już nie gra

fuck logic :blink:

 

po USB działa wszystko nawet 24/192 ze sterowniki ze strony optoma

 

Win10 pro, foobar2000 WASAPI lub ASIO

 

nie mam sporo muzyki w takim formacie i też normalnie nie słucham w celu usłyszenia różnicy pomiędzy Hz ale słuchałem po optyku i zdziwiłem się gdy 96KHz śmigało a 88.2 już nie.

 

Optyk nie byle jaki a płyta główna też z wyższej półki ale raczej nikt nie skupiał się przy jej tworzeniu nad tym optykiem :D

 

ktoś wie o co chodzi? :ph34r:

 

optyk przyjmuje 88KHz, masz coś po stronie źródła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ktoś używa DAC-80 lub DAC-100 na Sierra macOS? jakieś niespodzianki, czy wszystko po bożemu jak to u apple zwykle bywa? B)
 

Pomoc działa bez problemu.

Wyskrobane mobilne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może poradzicie coś, bo u mnie niestety problem prawdopodobnie jest głębszy. Mam urządzenie kilka dni, po pierwszym uruchomieniu wszystko działało - na fabrycznych sterach, od restartu systemu wszystko się posypało. Sterowniki XMOS nie działają, ani w wersji 2.23, ani w innej. Podłączając Aune S16, system nawet nie potrzebuje sterowników, by wykryć urządzenie (fiio e10k też nie ma problemów - tutaj DAC-80 działa podłączony po coaxialu do Fiio), w przypadku DAC-a 80 nie pomaga nic - przy pierwszym podpięciu sprzętu do PC system (win 10) od razu go wykrył i to bez sterowników. Stery zainstalowałem (ze strony optomy) i też było okej, śmigało aż miło. Po restarcie systemu, OS jest zupełnie ślepy na to urządzenie (w zakładce dżwięki/odtwarzanie jest tylko natywny realtek/zintegrowana "karta" dźwiękowa) i nie pomagają alternatywne sterowniki. Podpinając sprzęt do innego laptopa, nie było żadnej reakcji (win 7), przy stacjonarce (win 7) reakcja była - w postaci czarnego ekranu i zawieszenia komputera. Wykorzystywałem różne kable USB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odistalowywałem i instalowałem już kilka razy na dwóch laptopach (win 10 i win 7), przy stacjonarce (win 7) nie miałem okazji wypróbować, bo każde podpięcie skutkowało black screenem. Probowałem stery od Fatso również (w trybie wyłączonego wymuszania podpisywania sterów). Nic - urządzenie nie daje żadnych oznak, że PC go widzi. Coaxial optyk działają poprawnie. Boję się, że gniazdo USB nawaliło, tylko nie mam pojęcia jak :-(

Edytowane przez david_ames
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, david_ames napisał:

Odistalowywałem i instalowałem już kilka razy na dwóch laptopach (win 10 i win 7), przy stacjonarce (win 7) nie miałem okazji wypróbować, bo każde podpięcie skutkowało black screenem. Probowałem stery od Fatso również (w trybie wyłączonego wymuszania podpisywania sterów). Nic - urządzenie nie daje żadnych oznak, że PC go widzi. Coaxial optyk działają poprawnie. Boję się, że gniazdo USB nawaliło, tylko nie mam pojęcia jak :-(

odinstaluj!!! i wypnij kabel !!! nic nie instaluj !!!

po minucie urządzenie będzie działać 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M$? 

 

Cytuj

odinstaluj!!! i wypnij kabel !!! nic nie instaluj !!!

po minucie urządzenie będzie działać 

 

Tak jak podejrzewałem, nie działa - danie czasu urządzeniu po odinstalowaniu sterowników i wypięcie kabla, w niczym nie pomaga. Zero reakcji ze strony DAC-a.

 

POSTARAM SIĘ DOPRECYZOWAĆ MOŻLIWIE JAK NAJBARDZIEJ CZYTELNIE I CHRONOLOGICZNIE, ŻEBY UNIKNĄĆ POWTÓRZEŃ I NIEPOROZUMIEŃ MIĘDZY MNĄ A OSOBAMI KTÓRE CHCĄ POMÓC I ZA CO DZIĘKUJĘ :)

 

1. Nowego DAC-80, podpinam pod laptopa - Lenovo Y70-70 na Win 10 - wcześniej bezproblemowo spisującym się przy Aune S16 (plug and play/stery XMOS 2.23) i Fiio E10k (plug and play). Nowy DAC-80 od razu zostaje przez system rozpoznany (plug and play), testuję go, potem instaluję stery ze strony optomy (wszystko działa dobrze). Ogólnie jestem zachwycony dźwiękiem (szczególnie po S/PDIF). Wyłączam komputer.

 

2. Włączam komputer - podłączam DAC-80... cisza... i tu jakkolwiekbym nie kombinował - instalował/odinstalowywał, migrował z daciem na innego kompa, instalował stery z optomy, czy też od fatso (i inne późniejsze xmos), na trzech różnych kompach - ze strony reakcji PC na daca mam kompletną ciszę, nie ma reakcji, kompletnie żadnej reakcji ze strony komputera (i daca, nie zapala się tez żadna dioda przy sygnalizacji próbkowania).

:(  

Edytowane przez david_ames
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wczoraj zniknął z systemu i odinstalowanie pomogło także nie mam innej rady, może inny port USB ale raczej sprawdzałeś.
Jak na innym kompie jest też lipa to zapewne usterka.

"U" czy świeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak "U" się świeci. 

 

EDIT: na linuxie (ubuntu 16) też nie działa, a Aune wykrywa od razu. Ale przepływ prądu między DAC-iem 80 a komputerem jest. Kiedy wyłączam zasilanie DAC-80, to płyta z linuxem się wzbudza, czyli system jakoś reaguje. 

Edytowane przez david_ames
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Odkopię trochę temat. Przez długi czas używałem DAC-80 z Win7 z zainstalowanym sterownikiem XMOS 2.23. Na Win10 ten sterownik niestety nie udaje mi się zainstalować, więc wgrałem oficjalny sterownik ze strony. Mam problem podczas słuchania muzyki na foobar. Wcześniej, w zależności od częstotliwości próbkowania pliku, urządzenie samo się przestawiało na daną wartość. Teraz mogę jedynie sztywno ustawić jedną wartość  we właściwościach w opcjach Windowsa. W jaki sposób mogę ustawić by znowu automatycznie się działo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mikla said:

Odkopię trochę temat. Przez długi czas używałem DAC-80 z Win7 z zainstalowanym sterownikiem XMOS 2.23. Na Win10 ten sterownik niestety nie udaje mi się zainstalować, więc wgrałem oficjalny sterownik ze strony. Mam problem podczas słuchania muzyki na foobar. Wcześniej, w zależności od częstotliwości próbkowania pliku, urządzenie samo się przestawiało na daną wartość. Teraz mogę jedynie sztywno ustawić jedną wartość  we właściwościach w opcjach Windowsa. W jaki sposób mogę ustawić by znowu automatycznie się działo?

musisz na wyjściu w FB2K mieć KS bądź ASIO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności