Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

NuForce DAC80


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Mało jest informacji w necie na temat tego DACa a jest ważna sprawa do poruszenia przed jego zakupem.

Chodzi mianowicie o wejście USB którym nuforce się chwali że ma 192kHz a śmiem twierdzić że obsługuje max 48000 Hz (Linux).

Może ktoś to potwierdzić ?

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to w asynchronicznym module USB nie jest stosowane nic, co by w sztuczny sposób podnosiło metodę próbkowania dźwięku do pełnych 24bit/192kHz. Nie ma żadnych dziwnych sytuacji znanych np z uDAC-2 ;)

 

Sam moduł USB tak się prezentuje:

DAC100.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to u mnie nie hula na 96k, sprawdzisz na waspi bądź asio (działa?)

zamówiłem z massdropa i jestem rozczarowany tym faktem

 

problem występuje na Linuksie :/

pod windowsem jest dobrze :)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że problemy ze sterownikami są, ja zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją (pobranie sterowników, ustawienia itp) i na waspi czasami nie idzie mi dźwięk w foobar, włączam utwór i stoi.

Ale nawet bez waspi gdy mam ustawione w Windowsie 24/192 to idzie 96.

Po ile były na massdropie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że problemy ze sterownikami są, ja zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją (pobranie sterowników, ustawienia itp) i na waspi czasami nie idzie mi dźwięk w foobar, włączam utwór i stoi.

Ale nawet bez waspi gdy mam ustawione w Windowsie 24/192 to idzie 96.

Po ile były na massdropie?

nie no to na 10ce mam 192kHz nawet ok

300$ +360pln

trzeba przyznać że AKM jak Mojo daje radę, jest potężny dźwięk ale nie pozbawiony szczegółowości - nic się nie zlewa.

I like this :)

 

Za Sabre ile trzeba dać aby tak zagrało ?

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borykalem sie z tym problemem dwa lata temu na daphile . Korespondowałem nawet z twórca . W końcu znalazł link iż chip zastosowany w DAC 80 nie jest wspierany przez biblioteki . Na terminalu działało bez problemu z W8 i W10 oraz foobar a teraz z aries mini tez śmiga :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Asknet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 300$ to będzie ciężko znaleźć coś innego niż chińczyki. Na kolumnach słuchasz?

no, robi za interfejs ;)

Alpha80

Borykalem sie z tym problemem dwa lata temu na daphile . Korespondowałem nawet z twórca w. W końcu znalazł link iż chip zastosowany w DAC 80 nie jest wspierany przez biblioteki . Na terminalu działało bez problemu z W8 i W10 oraz foobar a teraz z aries mini tez śmiga :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

no niestety na daphile i innych linuksach gęste pliki downsampluję do 48kHz i jest git

:D kompromis poczyniony jakoś przeżyję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ogłaszam, że Fartso poprawił stery od 80-tki i na dzień dzisiejszy nie ma problemów po USB w Windowsie..

Dźwięk, urywa nabiał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam, że Fartso poprawił stery od 80-tki i na dzień dzisiejszy nie ma problemów po USB w Windowsie..

Dźwięk, urywa nabiał.

to jeszcze do Linuksa, to by było coś :)

wrzucił gdzieś czy trzeba bezpośrednio do fatso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod linuxem u mnie działa dobrze, mam jakiegoś Minta na pendraku. Ale za długo nie testowałem.

Ja dostałem na priva, najlepiej pisać do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod linuxem u mnie działa dobrze, mam jakiegoś Minta na pendraku. Ale za długo nie testowałem.

Ja dostałem na priva, najlepiej pisać do niego.

u mnie tylko na 44kHz dobrze, geste pliki to już lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności