Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do pianina cyfrowego (do 200zł).


Kapsel

Pytanie

Witajcie, znajomy chce zakupić słuchawki dla córki, która gra na pianinie cyfrowym i poprosił mnie o pomoc. Niby prosta sprawa prawda? Mam jednak z tym problem.

Pierwsze słuchawki o jakich pomyślałem to Superlux HD681 EVO ale może warto rozejrzeć się za innymi?

 

Wytyczne:

 

-Budżet: do 200zł.

-Słuchawki dla dziewczynki - najlepiej białego koloru (tak... to bardzo ważne).

-Konstrukcja zamknięta lub półotwarta.

-Wygoda.

 

Macie jakieś doświadczenia z pianinem? jakie słuchawki możecie polecić?

 

Dzięki za pomoc :)

Edytowane przez Kapsel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witajcie, znajomy chce zakupić słuchawki dla córki, która gra na pianinie cyfrowym i poprosił mnie o pomoc. Niby prosta sprawa prawda? Mam jednak z tym problem.

Pierwsze słuchawki o jakich pomyślałem to Superlux HD681 EVO ale może warto rozejrzeć się za innymi?

 

Wytyczne:

 

-Budżet: do 200zł.

-Słuchawki dla dziewczynki - najlepiej białego koloru (tak... to bardzo ważne).

-Konstrukcja zamknięta lub półotwarta.

-Wygoda.

 

Macie jakieś doświadczenia z pianinem? jakie słuchawki możecie polecić?

 

Dzięki za pomoc :)

Te evo będą mocno basowe dziewczynce może się to nie spodobać , sprawa trudna jeżeli koniecznie muszą być białe tak to idealnie by pasowałby somic v2 są czarne z czerwonymi membranami moim zdaniem dźwięk by był świetny. Ale jeżeli białe to robi to mały problem http://sklep.hard-pc.pl/p8593,sluchawki-somic-v2.html Niestety są one otwarte ale i tak w tej cenie jest to best buy .

Edytowane przez mrbudziopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję chłopaki za odpowiedzi. Po rozmowie z kumplem odrzucamy na pewno kolor biały bo w tym budżecie naprawdę ciężko jest znaleźć coś sensownego. Fatso kilka lat temu polecał AKG K514 MK2 jednak obecnie nie są już produkowane :(

 

Czyli szukamy słuchawek równo grających. Macie jeszcze jakieś propozycje? Słuchawki nie mogą być ogromne bo dziewczynka ma dopiero 13 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję chłopaki za odpowiedzi. Po rozmowie z kumplem odrzucamy na pewno kolor biały bo w tym budżecie naprawdę ciężko jest znaleźć coś sensownego. Fatso kilka lat temu polecał AKG K514 MK2 jednak obecnie nie są już produkowane :(

 

Czyli szukamy słuchawek równo grających. Macie jeszcze jakieś propozycje? Słuchawki nie mogą być ogromne bo dziewczynka ma dopiero 13 lat :)

Jeżeli nie muszą być zamknięte lub pół otwarte to serdecznie polecam somici v2 , bo inne będą raczej spore , chociaż mogę jeszcze polecić akg k518 ale to dosyć bassowe słuchawki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To zależy też co córce się spodoba :) Bo jak różne są słuchawki, tak różne pianina. Są pianinka co grają średnicą, a są u takie co V-ką ( upright piano ).
Ja osobiście kocham Takstar TS-671 do instrumentów ale one odpadają bo są przeogromne i nawet na dorosłego człowieka trzeba im skracać pałąk :D

Za to moim zdaniem ciekawe były by Takstary hi2050. Są nieduże, bardzo wygodne, otwarte, mają spoko średnicę. Jednak nie są produkowane a ja jedyny używany model właśnie sprzątnąłem na allegro :) Grają lekką V-ką więc musiałbym je po prostu podpiąć pod pianino i zobaczyć. Pewnie co jakiś czas ktoś je sprzedaje...

Nie słuchałęm Somiców a Takstary hi2050 właśnie przesłuch uję i do muzyki na żywo nadaję się pięknie. Może grają kapkę V-ką ale średnica dalej jest piękna. ALE ja ich jeszcze do pianina nie podłączałem. Musiałbym to zrobić :) Może wieczorem... Jak chcesz mogę Ci zrobić porównanie pod pianinem tych słuchawek które mam. Wpisałeś konstrukcja zamknięta/półotwarta. Hm, półotwarte są tylko troszkę cichsze z zewnątrz niż otwarte, w tej kasie chyba nie znajdziesz więc do instrumentów otwarte. Chociaż ja i tak wybrałbym się do jakiegoś sklepu z nagraniami ulubionych muzyków, najlepiej to z dobrej jakości koncertówkami Pianina np. Elton John czy ktokolwiek :) ) - Bo oprócz tego co podoba się nam i jakie recenzje sprzęt uzyskuje, liczy się wygoda a raczej mało kto na tym forum ma głowę tak mała jak Twoja córka :)

Co do
akg k518 to patrząc na ich małe, zamknięte muszle, nie podołają instrumentowi na żywo. To nie to samo co dźwięk z mp3, portable się tu nie nadadzą.

Edytowane przez emper0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności