Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, RIH napisał:

Zależy, o które pytasz?
Gdybym chciał pisać ogólnie to książka z tego wyjdzie ;)
Nie mam jeszcze Shozy 1.1 ale jak już zdobędę to zrobię porównanie berylowych "bestsellerów"!

Pisz porównania jakie przyjdą na myśl. Tego nigdy za wiele dla kolegów z forum i lajki się posypią 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zamoy72 napisał:

Super są te Shozy 1.1

Ale jest hajp na Błony przecież. 

Prawda, ale obie pary można mieć za mnie niż sto baksów. Co też uczynilem osobiście i na zmianę katuję 1.1 i bl03.

 

Enyłej, ja jestem na razie obkupiony na 2 kwartały.

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz porównania jakie przyjdą na myśl. Tego nigdy za wiele dla kolegów z forum i lajki się posypią

W klasie cenowej (na dobrze dobranych piankach): 

Vs FiiO FH1 - bardziej miękki bas, zredukowany peak w wysokich, średnicowe granie, podobna scena

 

Vs iBasso IT01 - mniej basowe choć bas ma pełniejsze brzmienie, mniejsza scena, zdecydowanie mniej góry

 

Vs Aune E1 - zbliżone brzmienie, większą "masa" dźwięku choć obie pary nie są typowo dla basshead'ów, na moim sprzęcie odrobinę większą scena ale Aune mają więcej przestrzeni miedzy instrumentami, źródłami pozornymi.

 

Vs Iris - mniej basu, mniej impaktu dźwięku, więcej góry, która w Irisach jest zdecydowanie wycięta

 

Vs Comet - bardziej dociążony dźwięk, wszystkiego więcej poza górą, gorsza rozdzielczość i separacja w zamian za bardziej "muzykalne" brzmienie"

 

Vs Andromedy - nie lubię Andromed, więc nie będę obiektywny default_wink.png

 

Dla mnie to takie "bieda Bravado" i to mnie cieszy!

 

Jeśli komuś zależy mogę się odnieść do kliku droższych IEM których używałem ale IMO nie ma to większego sensu bo mimo 300 dolarów ceny oficjalnej nie są to "audiofilskie słuchawki" - są muzykalne, względnie niewymagające i łatwe do napędzenia i skierowane moim zdaniem do niezbyt krytycznych odsłuchów "for fun". Trzeba dobrać tipsy/pianki bo ze źle dobranymi jest bieda, a poza tym wygrzać (u mnie po 10h na wyższej głośności było już lepiej) ale jak ktoś myśli, że Atlasy/Bravado/Solarisy/Vantage (te lubię) zastąpi to - sorry default_wink.png

 

 P.S. jak ktoś patrzy na moją sygnaturkę to od lat jej nie modyfikowałem bo Tapatalk, więc to stare dzieje są ;)

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak by uczcić dzień singla bo Ci w parach już nie mogą kupować czyli 11.11 kupiłem Spring 1 bo ponoć takie fajne default_biggrin.png

Kupiłem, są grzejemy i słuchamy... napiszę to czego normalne recki mieć nie będą

Zdjęć robić nie będę są recki tego modelu, obudowa może nie być spasowana zlicowana idealnie płasko na łączeniach no cóż chiny.

Czarna wersja jest ładniejsza ale niebieska myślę że pomimo używania nie będzie tak źle wyglądać (2 lata z fh5 wiem co mówię) a przede wszystkim nie rzuca się tak w oczy jak CZORNE coś w uszach

 

"SPECYFIKACJA

Przetworniki: 1x 13 mm dynamiczny (bas), 1x armaturowy (średnie tony), 1x piezoelektryczny 7-warstwowy (wysokie tony);

Impedancja: 43 Ohm;

Czułość: 108 dB;

Pasmo przenoszenia: 7 Hz - 40 kHZ;

Kabel: odpinany, 2-pin 0.78 mm - Jack 3.5 mm z posrebrzanej miedzi, 120 cm długości;

Materiał wykonania: aluminium, metoda CNC;

Waga: 10 g jedna słuchawka, 38 g para słuchawek z kablem "

Źródło specyfikacji

https://www.dobreprogramy.pl/kordaal/BQEYZ-Spring--potrojnie-hybrydowe-sluchawki,103341.html

 

Przegrały ok 40h

Najlepiej grają z małą shuffla default_biggrin.png z innymi DAPami niby lepiej większe źródła pozorne (co mnie akurat męczyło) to jakoś tak ten ciepły mały iPod dał to co trzeba.

Taki był cel bo to właśnie idealny zestaw na miasto latem bez targania kilogramów sprzętu jestem gotowy wiosno przybywaj default_biggrin.png

Tak więc specyfika robi wrażenie dynamik + BA + piezo.

 

Jak to gra? Naturalnie, duże źródła pozorne, scena poprawna, z pewnym spokojem nic na siłę czy nie tak rozrywkowe jak w fh5.

BAS jest to na tyle aby było słyszeć niskie zakresy ale nie te najniższe, nie ma go też dużo jest naturalnie i dobrze nie narzuca się zbytnio. Choć ilość tego pasma zależy od źródła ipod pomimo ciepłej sygnatury zgrał się z Springami.

ŚREDNICA tu gra BA to najsłabsze pasmo jak to armatura trochę taka nieorganiczna zimna (DEKO) i trochę z tyłu ale suffla to poprawia default_smile.png

SOPRANY są potrafią syczeć i potrafią być łagodne nie narzucać się tu znowu kwestia źródła. Są przede wszystkim naturalne, są ale nie krzyczą aż krew z uszu płynie

 

IZOLACJA średnia gdyż obudowa ma 3 otwory a trochę maluchy więc nie wypełnia całej małżowiny. Tulejkę mamy jednak w miarę normalną ok sr. 5mm

KOMFORT jest okej ale najgorzej z kablem w końcu sam to 18g, jest zdecydowanie za ciężki gruby przez co tracimy seala Springów które jednak są małe = gorzej się trzymają.

 

Wnioski

Małe lekkie ciekawe NATURALNE, deko bardziej wymagające niż fh5.

Wartę spróbowania z powodu budowy "dynamik + BA + piezo", a jak posłuchasz to wartę zostawienia bo grają naturalnie.

 

Spring 1 vs FH5

Springi są naturalne ale nie rozrywkowe, fh5 są strojone rozrywkowo. Ceną wygodą czy dźwiękiem nie mogą ze sobą konkurować a łączy ich alu CNC.

To tak jak porównać średniego BMXa do zwykłego roweru miejskiego za 1/3 ceny pierwszego.

 

152c76ad0597fd1bc26f38b841c4da4d.jpg

 

- Tapatalk

 

 

Edyta

Po kolejnych 100/150h.

Należy dodać soprany grają z pewną lekkości tak trochę bez wysiłku jakby iemy były z innej półki cenowej. Głębia jest poprawna i zawiera jak na swoją cenę sporo powietrza ale nie na siłę. Reszta zwyczajnie gra lekko lepiej.

 

Cudów nie ma choć były momenty chęci odstawienia fh5, to jednak mają coś czego brakuje chińskim dokom pewnej ogłady. Grają z spokojem a nie na siłę jak rozstrojony fortepian.

 

Edytowane przez retter
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wiatrak napisał:

@RIH @Methuselah @Inszy Jakie tipsy preferujecie pod Periodic Be ?

Czy warto zainwestować w Custom Art w przypadku Be i Aune E1 ?

 

Używam stockowych Hydrogenów (pojedynczych), ale podwójne też są nawet spoko. Spiral Doty, Acoustune AET07b i Soranik Air też niegłupie. Zależy co chce się nimi osiągnąć. Azla Sedna czy FAudio też mogą być ciekawe, ale nie sprawdzałem.

Edytowane przez Methuselah
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10004]RIH[/mention] [mention=78049]Methuselah[/mention] [mention=21694]Inszy[/mention] Jakie tipsy preferujecie pod Periodic Be ? Czy warto zainwestować w Custom Art w przypadku Be i Aune E1 ?  

 

Ja skończyłem z piankami - oryginalne mogą być choć moje przyszły mocno zdeformowane i jakoś nie chciały w pełni wracać do kształtu. Polecam też sprawdzić Dekoni i Comply. (Preferuję brzmienie bez nadmiaru góry). Nie miałem okazji sprawdzić z dynamikami customowych tipsów więc się nie wypowiem - w przypadku armatur pomagały mocno z basem przez lepsze wypełnienie kanałów.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beryllium świetne technicznie. Niedługo wrzucę jakieś porównania. 

Zdecydowałem, że z braku możliwości odłuchów raczej pozbędę się toru stacjonarnego i kupię dobre doki all-rounder z naciskiem na wokal, jazz, klasykę i symfoniczną.

@Methuselah masz może jeszcze pod ręką Beryllium, Shozy BG i OH300, żeby podsunąć krótkie porównanie ? Dzięki i Wesołych Świąt Wszystkim Forumowiczom :)

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kordal napisał:

Słów kilka o Starfieldach :)

Ciekawi mnie jak udało im się tak genialnie pomalować obudowy z metalu (takiego jak KXXS).

 

Moje powinny przed nowym rokiem przyjść.

Nic nadzwyczajnego. Kolor jakimś aerografem, na to naklejka (ta złota) i bezbarwny aerografem.

 

...też tak umiem :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz trochę opinii na wcześniejszych stronach. 

Dodatkowe przemyślenie po jakimś miesiącu: neutralny i głównie ciemny (czerwony) filtr są na tyle gęste pod względem konstrukcji, że dłuższe słuchanie w ciepłym środowisku zapycha je wilgocią, przez co jedna słuchawka może zacząć grać ciszej. Po wyschnięciu jest znów normalnie, ale trzeba mieć to na uwadze, bo na trzecim filtrze są zbyt agresywne na górze. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LZ 6mini: Fajne są jak ktoś lubi v-kę z dużą ilością detali i nie męczy go to. Dla bardziej zrównoważomego grania wziąlbym Urbanfuny ISS014 , nie zalewają tak basem jak LZ z czerwonymi filtrami.  

*Z czarnym fitrem bas jest bardziej pod kontrolą, pomimo v.

Edytowane przez requal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Inszy napisał:

Masz trochę opinii na wcześniejszych stronach. 

Dodatkowe przemyślenie po jakimś miesiącu: neutralny i głównie ciemny (czerwony) filtr są na tyle gęste pod względem konstrukcji, że dłuższe słuchanie w ciepłym środowisku zapycha je wilgocią, przez co jedna słuchawka może zacząć grać ciszej. Po wyschnięciu jest znów normalnie, ale trzeba mieć to na uwadze, bo na trzecim filtrze są zbyt agresywne na górze. 

 

Miałem podobną sytuację z Moondrop Crescent - kondensowała się wilgoć i prawa słuchawka grała dużo ciszej. Po jakimś czasie wszystko wracało do norny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Inszy napisał:

Może kwestia źródła, bo u mnie po wygrzaniu LZ są dalekie od zalewania basem. 

Może, nie przeczę, ale słyszę Lkę wyraźną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

 

Jestem sporym "świeżakiem" na forum ale czytam i chłonę wiadomości dość intensywnie i większość zakupów robiłem w oparciu o wiedzę nabytą tutaj :) 

Chciałbym się zapytać, czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z takimi iemami?:

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000419377698.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.60f75c0fehZgIG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Nazar70 napisał:

Witam Panowie

 

Jestem sporym "świeżakiem" na forum ale czytam i chłonę wiadomości dość intensywnie i większość zakupów robiłem w oparciu o wiedzę nabytą tutaj :) 

Chciałbym się zapytać, czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z takimi iemami?:

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000419377698.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.60f75c0fehZgIG

 

Radziłbym poczekać na recenzję, tym bardziej że na tym poziomie cenowym, te iemy mają sprawdzoną i

niejednokrotnie bardzo dobrą konkurencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, chico99 napisał:

 

Radziłbym poczekać na recenzję, tym bardziej że na tym poziomie cenowym, te iemy mają sprawdzoną i

niejednokrotnie bardzo dobrą konkurencję.

Właśnie kierując się opiniami ( a jest ich calkiem sporo) zamówiłem ;) A także trochę na przekór trendom zakupowym. I owszem - jest bardzo dużo słuchawek bardziej znanych marek, z wiekszym portfolio opinii ale mam rogatą duszę. Coś mi w środku podpowiada, że nie będą to pieniądze źle zainwestowane. 

I jeszcze jedno - jako, że nie jestem opiniotwórczy - z chęcią mogę je, po otrzymaniu udostepnić doświadczonemu forumowiczowi z Warszawy lub okolic do oceny, którą będzie można zamieścić. Oczywiście - o ile będzie taka chęć. Sam o nich napiszę w odniesieniu do FH5, które katuję od kilku miesięcy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuję się wyróżniony - tutaj jest mnóstwo takich "odważnych" :D A co do rozczarowania - gdyby tylko takie mnie spotykały w życiu - byłbym niezmiernie szczęśliwym człowiekiem. Ok - czekam na dostawę i zobaczymy, czy będzie aż tak źle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności