Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

A mógłbyś podzielić się jak Twój opis ma się do iPoda Video? Kusisz, kurna, kusisz! :D Tym bardziej, że słuchawek do metalu właśnie jeszcze naprawdę wyrywających z butów nie miałem u siebie... Co jeszcze Perul Ci zmodził? Czym wygłuszenie zrobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie kilka kawałków na Video - chyba lepsza synergia, niż z Pionkiem :D Baaardzo mi się podoba to granie :>

 

UP. Cena super. Ja dałem 80 zielonych ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszy jak komornik do mnie przyjdzie to Twoja wina będzie :D. Ostatnie dulary ze skarpety wyciągnąłem jeszcze po ulicach zebrać centy musiałem ale zamówiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Twoja bo ja mam tylko jedną i nie oddam, bo nie posłucham. Ale u ciebie pewnie dwie więc jedną wytniemy


Pytanie do @Perula, Jak te BossHiFi są okablowane w środku? Czy możliwe jest podpięcie kabla zbalansowanego i zagra to po balansie? Czy trzeba dłubać w środku aby taki sposób uzyskać? I ostatnia sprawa czy po ewentualnym pogrzebaniu i ustawieniu na balance jest możliwość podpicia zwykłego kabla 2x 3,5 mm jack?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Twoja bo ja mam tylko jedną i nie oddam, bo nie posłucham. Ale u ciebie pewnie dwie więc jedną wytniemy

Pytanie do @Perula, Jak te BossHiFi są okablowane w środku? Czy możliwe jest podpięcie kabla zbalansowanego i zagra to po balansie? Czy trzeba dłubać w środku aby taki sposób uzyskać? I ostatnia sprawa czy po ewentualnym pogrzebaniu i ustawieniu na balance jest możliwość podpicia zwykłego kabla 2x 3,5 mm jack?

Pozwolę sobie zacytować odpowiedź, którą zadałem wcześniej @Perulowi:

"Niestety nie da rady zrobić z nich zbalansowanych, chyba, żeby wymienić gniazdko w muszli na 4-pin.

Tylko, że może być problem ze zmieszczeniem takiego gniazdka w środku - raczej nie zmieszczę takiego które mam na stanie (bo jest dość długie/głębokie), trzeba by czegoś innego szukać."

 

Ja też miałem szczęście i udało się bez vatu i cła. Izolacja jest poprawiana dzięki macie butylowej.

Edytowane przez mikla
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełnię obrazu o BossHifi B8 dopełniło by ich porównanie (kilkuzdaniowe) z Soundmagic HP150 (posiada takowe @Vaiet) oraz z Beyerdynamic DT 150 250 ohm (na wyposażeniu @mikla). Jeśli to możliwe to bardzo proszę :)

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki update odnośnie B8.

 

Z iPodem Touch 6G synergii brak. Gra to słabo, a nawet bardzo. Matowo, bez wyrazu, odpychająco.

 

Z iPodem Video... No magia :D Chyba wolę to połączenie, niż z Pionkiem! Cuda się dzieją, ale gra to cudownie już 2h i... właśnie sobie zdałem sprawę z tego, że cały czas leci jedna i ta sama płyta "Rotting Christ - Rituals". *,..,*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki podłączone pod DACa i wzmacniacz słuchawkowy oraz B8 pod Honora 7 - wszystko Tidal HiFi.

Rae Sremmurd - Black Beatles

DT 150 - analityczne granie, wokal wyraźny, ale tylko leciutko wysunięty, duża przestrzeń, basu niewiele,

B8 - basu jest dużo, ale nie jest zalewający, muzyka jest bliżej, mniej powietrzna, wokal wyraźny, muzykalność

 

Roisin Murphy - Overpowered

DT 150 - przestrzeń, piękny wokal, bas w wystarczającej ilości, głębia oraz granie lewo-prawo, separacja lepsza niż w B8

B8 - głowa się kiwa, trochę za krzykliwe, dobra separacja, wokal nasycony, znowu granie blisko słuchacza, bas dość twardy. Na Honorze 7 również krzykliwie, świetna muzykalność, wokal trochę chudszy, dużo basu, choć nie zlewa się.

 

AC/DC - Back in Black

DT 150 - bardzo wyraźna perkusja z tyłu, choć brakuje jej trochę życia, wokal na równi z gitarami, znowu świetna separacja, wege gitary (brakuje mięska).

B8 - gitary nabrały masy, perkusja się przybliżyła, dużo mniej powietrza, trochę za krzykliwy wokal, przyjemny bas. Na Honorze gra to bardzo fajnie, perkusja, gitara, bas, wyraźny wokal, utwór tu zdecydowanie żyje

 

Mela Koteluk - Żurawie origami. Kiepska realizacja lub słuchawki nie polubiły się z jej płytami (sprawdzałem Migracje i Spadochrony)

DT 150 - studnia, koc na wokalu, reszta instrumentów poprawna

B8 - lekki kocyk na wokalu, trochę brakuje tutaj życia i powietrza, nasycona gitara, wyraźna perkusja z tyłu. Na Honorze jest lepiej (najlepiej mi brzmiała ta piosenka), trochę lepszy wokal, bardzo wyraźna gitara basowa i perkusja, da się słuchać

 

Pink Floyd - Time

DT 150 - piękna przestrzeń na początku utworu, muzykalność, bliskie granie, perkusja <3, gitary grają blisko ucha, wyraźny wokal

B8 - przestrzeń na dobry poziomie (początek utworu), spójne i równe granie, wyraźna gitara basowa. Na Honorze bardzo przyzwoita przestrzeń na początku, później mamy dość ciasno, wszystko jest nasycone, trochę wycofany wokal, ale przyjemne gitary.

 

DT 150 to słuchawki świetne do domu, gdzie możesz wsłuchać się dźwięki instrumentów, a B8 to bardzo dobre słuchawki portable, które dają ogólnie dużą radość ze słuchania, bez analizy poszczególnych dźwięków w komunikacji. Przypomnę jeszcze raz, że oba modele nie są wygrzane.

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swej strony @mikla bardzo Ci dziękuję, kawał roboty odwaliłeś. Świetny dobór muzyki, rewelacyjnie opisane wrażenia słuchowe.
​Najcenniejsze dla mnie jest podsumowanie "DT 150 to słuchawki świetne do domu, gdzie możesz wsłuchać się dźwięki instrumentów, a B8 to bardzo dobre słuchawki portable, które dają ogólnie dużą radość ze słuchania, bez analizy poszczególnych dźwięków w komunikacji. Przypomnę jeszcze raz, że oba modele nie są wygrzane"
​Myślę, że podobnie by było między BossHiFi B8 a Soundmagic HP150 @Vaiet, z tym, że on ma obie pary wygrzane i zmodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny za info: czy na te b8 bez problemu wejdą pady od hm5? Mam obecnie na stanie: dt990, hm5 i takstary 2050. Szukam czegoś portable, na początku miały być CAL!, ale podjarałem się teraz tymi b8 :) przy okazji: czy one się składają tak jak denony mm400? + jakie źródło do nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B8 z padami HM5 są tak samo portable jak HP150 :) Kawał nausznika i tyle, choć mówię od razu, że HP150 są z całą pewnością lżejsze.

 

Co do dźwięku, to B8 grają ciemniej, dźwiękiem bliższym i bardziej nasyconym. HP150 są lżejsze, mają więcej powietrza i zdecydowanie lepszą scenę z uwagi właśnie na te różnice. Ogólnie dla mnie B8 przed modami, jak już pisałem, nie mają separacji ani sceny wgłąb, a jedynie stereo na boki. Dzisiaj posłucham sobie chyba HP150, bo mniej męczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jeśli znajdziesz czas, to wklej, proszę, jakieś foty tych b8 z padami hm5 + może przy okazji obok podrzuć jakieś inne modele - dla porównania. Czyli wychodzi na to, że skończy się pewnie na cal! z padami od hm5... No, chyba że jakieś inne chiństewko mnie zauroczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś z ali podobnego do cal! przychodzi Ci do głowy? No dobra, a cal! z padami od hm5 vs b8 bez modów? Oto jest pytanie :) bo tak naprawdę, jeśli ktoś nie zamierza bawić się w mody, to wychodzi na to (czytając wcześniejsze posty), że te b8 wcale nie są warte zachodu... Z cal miałem kiedyś trochę do czynienia, nawet dostały ode mnie znaczek jakości w popularnym magazynie o grach, ale np. takie takstary hi2050 moim zdaniem je zjadają. Problem jest w rozmiarach tych modeli, które mam, nie da się z nimi wyjść na miasto, b8 wyglądały mi na rozmiarówkę aurvany właśnie, słuchałem też ostatnio tych nowych-starych sennków (np. 559), ale moim zdamiem na uwagę zasługują tylko 599 z tych pięćsetek, ale cena jest mocno nadmuchana. Stąd moje błądzenie między chiństewkami z ali a chiństewkami typu cal :)

 

PS Jeszcze mi się przypomniały - Takstary HD2000, w sumie to połowa ceny CAL! -> tylko ciekawe, czy wejdą na nie pady od HM5...

Edytowane przez buzzcult
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia ‎2017‎-‎02‎-‎22 o 10:18, Inszy napisał:

No to oby VATu nie dowalili na granicy, bo już nerka pójdzie w handel :P

A przecież jeszcze mody czekają ;)

Przyszły bez vatu, więc nerka na mody i rekabling została :)

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem kiedy znajdę czas, ale porównam B8 po modach Perula z DX90, Fiio X5 III i Xduoo X3 :)

 

Słucham sobie od jakiegoś czasu DX90 z B8 i jest duży banan na twarzy. Przesłuchałem całą płytę Żelaznej Dziewicy "Brave New World" i była to duża przyjemność. Z początku wydawało mi się, że jest zbyt analitycznie, ale po chwili zmieniłem zdanie. Wszystko jest wyraźne, bliskie i jednocześnie bardzo dobra separacja instrumentów. Wokal nie jest wysunięty, ale jest bardzo wyraźny. Gitary mają sporo mięcha, z tyłu przepięknie wybrzmiewa (wręcz namacalna) perkusja. Basolubom troszkę będzie tu brakować basu. Taki charakter grajka. Bardzo miło wspominam również Lao Che "Dzieciom". Pisząc, słucham płytę Marillion - Script for a Jester's Tear i tu również nie mam się do czego przyczepić. Każdy instrument jest bardzo wyraźny, przestrzeń, jak na słuchawki zamknięte, jest bardzo dobra. Bardziej słyszę plan przód-tył niż lewo-prawo. Połączenie analityczności z funem.

 

Edytowane przez mikla
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności