Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.06.2022 o 19:50, Nazar70 napisał:

Crinacle je, delikatnie mówiąc zj.....(*&^^*((...ł, a mi póki co, całkiem się podobają i na dyszach "transparency" przypominają Shuoer S12.

 

Xb7cKM_WgF28JHukD1FFT1kFV4GwzN8af3hhFVUi

Podobno straszne basotłuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, docentore napisał:

Podobno straszne basotłuki.

A to ciekawe, z jedynej opinii użytkownika, która mi się udało znaleźć do tej pory n/t Dioko bylo to, że one mają dużo większy nacisk na mid/treble w porównaniu do S12, gdzie jest nacisk na bas (i dla mnie na wysokie tony tez, czasami za gorąco tam było). Finalnie użytkownik ten preferował je nad swoje inne planarne P1 Max, P1 OG i S12 właśnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2022 o 23:18, pylaczynski napisał:

A to ciekawe, z jedynej opinii użytkownika, która mi się udało znaleźć do tej pory n/t Dioko bylo to, że one mają dużo większy nacisk na mid/treble w porównaniu do S12, gdzie jest nacisk na bas (i dla mnie na wysokie tony tez, czasami za gorąco tam było). Finalnie użytkownik ten preferował je nad swoje inne planarne P1 Max, P1 OG i S12 właśnie :)

 

Ale Dioko jeszcze nie wyszły, więc czy jest to prawdziwa opinia, czy eksperyment myślowy dokonany na podstawie wykresu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Ale Dioko jeszcze nie wyszły, więc czy jest to prawdziwa opinia, czy eksperyment myślowy dokonany na podstawie wykresu? 

Wyszly i doszły, widziałem recenzje ze zdjęciami przynajmniej dwóch osób z Chin (preordery na jakichś lazadach/taobao wystartowały 10 dni przed linsoul podobno), sam Crinacle pisał że ok 150 sztuk już zostało wysłane. Ale - podobno jest problem w tej partii, że przynajmniej część ma błędne założone filtry, które nie tłumią górnej średnicy 😅

 

https://www.facebook.com/groups/2386473901653225/permalink/2909874369313173/?sfnsn=mo&ref=share

 

 

d222525f9cef5f6011aef05560058bfa98acc704.jpeg

dioko.jpg

Teraz, pylaczynski napisał:

Wyszly i doszły, widziałem recenzje ze zdjęciami przynajmniej dwóch osób z Chin (preordery na jakichś lazadach/taobao wystartowały 10 dni przed linsoul podobno), sam Crinacle pisał że ok 150 sztuk już zostało wysłane. Ale - podobno jest problem w tej partii, że przynajmniej część ma błędne założone filtry, które nie tłumią górnej średnicy 😅

 

https://www.facebook.com/groups/2386473901653225/permalink/2909874369313173/?sfnsn=mo&ref=share

 

 

d222525f9cef5f6011aef05560058bfa98acc704.jpeg

dioko.jpg

I to osoby bardziej zaufane niż jakieś redcarmoosy z hedfaja

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może na celowniki Yanyin Moonlight? Przyznam, że wyglądają interesująco, a do tego pierwsze recki na Head-Fi są bardzo hurra-optymistyczne ;) 

 

Tutaj wątek jakby kogoś interesowało: https://www.head-fi.org/showcase/yanyin-moonlight.25905/reviews

 

No i mają super case w zetawie, nawet DAP sie zmieści :D 

 

monn.jpg

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co moglibyście polecić do muzyki klasycznej (akustycznej ogólnie) zamiast FiiO FH3, które się do tego średnio nadają? Myślałem nad Shuoer S12, 7Hz Timeless i Kato. Zależy mi na większej szczegółowości, scenie, separacji i rozciągnięciu sopranów. Tak do tych ~900zł. Na plus S12, że można je kupić w polskim sklepie z gwarancją.

W domu używam HE-400SE + ZenStack i super by było znaleźć coś podobnego.

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych co wymieniłeś do muzyki klasycznej (akustycznej) zdecydowanie polecił bym S12. Z tej trójki powinny najlepiej spełnić Twoje wymagania.

 

Nie wiem jaki to plus kupować w Polsce oprócz dołożenia ok. 200 zł za tą imprezę ;) Dopóki ceny nie będą konkurencyjne nie widzę kompletnie żadnej przewagi.

Tutaj masz z oficjalnej strony Shuoer. Napisz do nich to jeszcze Ci dadzą parę dolarów zniżki.

https://letshuoer.net/products/s12-hifi-earphones-planar-iems

 

Realizowałem u nich gwarancję, akurat dokładnie tego modelu - podchodzą bardzo profesjonalnie, mają świetną obsługę i bardzo dobry kontakt. Nie czekając na zwrot natychmiast wysłali mi nowe słuchawki.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym polecił pchełki do muzyki akustycznej. Mam MESTy, mam S12, mam Mangird Tea i wszystkie przegrywają z kretesem z Rikubudsami za 55$ i z Ksearphone LBBS za 40$ wlasnie przy słuchaniu muzyki akustycznej (Leonard Cohen, Nick Mulvey). Nie chodzi mi oczywiście o technikalia, tylko o samą muzykalność i spójność 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LeonidK napisał:

Co moglibyście polecić do muzyki klasycznej (akustycznej ogólnie) zamiast FiiO FH3, które się do tego średnio nadają? Myślałem nad Shuoer S12, 7Hz Timeless i Kato. Zależy mi na większej szczegółowości, scenie, separacji i rozciągnięciu sopranów. Tak do tych ~900zł. Na plus S12, że można je kupić w polskim sklepie z gwarancją.

W domu używam HE-400SE + ZenStack i super by było znaleźć coś podobnego.

Weź z Creative Aurvana Trio LS za niecałe 170 pln, a zaskoczą cie dźwiękiem. Ja od 8-9 dni słucham głównie na nich podobnej muzyki (Pod budą, Voo Voo, Cohen, muzyka jazzowa i poważna). Obrazowanie instrumentów w przestrzeni jest niesamowite. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SeagaL napisał:

Z tych co wymieniłeś do muzyki klasycznej (akustycznej) zdecydowanie polecił bym S12. Z tej trójki powinny najlepiej spełnić Twoje wymagania.

 

Nie wiem jaki to plus kupować w Polsce oprócz dołożenia ok. 200 zł za tą imprezę ;) Dopóki ceny nie będą konkurencyjne nie widzę kompletnie żadnej przewagi.

Tutaj masz z oficjalnej strony Shuoer. Napisz do nich to jeszcze Ci dadzą parę dolarów zniżki.

https://letshuoer.net/products/s12-hifi-earphones-planar-iems

 

Realizowałem u nich gwarancję, akurat dokładnie tego modelu - podchodzą bardzo profesjonalnie, mają świetną obsługę i bardzo dobry kontakt. Nie czekając na zwrot natychmiast wysłali mi nowe słuchawki.

Na linsoul są za 135$ i darmowy ship.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, hubercik12311 napisał:

Na linsoul są za 135$ i darmowy ship.

Cena zacna, tylko tutaj właśnie pojawia się totalny rozstrzał pomiędzy realizowaniem gwarancji. Shuoer to jedne z moich najlepszych doświadczeń, a Linsoul - zdecydowanie najgorsze. Większych durni od Linsoul jeszcze nie spotkałem - obrośli w piórka i stali się chińskimi januszami biznesu. Mają klientów za śmieci i robią z nich debili. I to nie są tylko moje doświadczenia - ludzie od nas z forum też mieli z nimi problemy, a na head-fi aż roi się od negatywnych komentarzy na ich temat (chociażby warto zagłębić się w temat padających dynamików w ThieAudio Clairvoyance i Oracle i jak Linsoul podchodził do tego tematu).

 

Reasumując - dla mnie sklep jest skreślony raz na zawsze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SeagaL napisał:

Realizowałem u nich gwarancję, akurat dokładnie tego modelu - podchodzą bardzo profesjonalnie, mają świetną obsługę i bardzo dobry kontakt. Nie czekając na zwrot natychmiast wysłali mi nowe słuchawki.

 

Tak z ciekawości - co się stało z S12? Od początku coś było z nimi nie tak, czy w trakcie użytkowania coś się zepsuwszy? Ja kupiłem na Shopee i działają perfecto, ale nie powiem, zasiałeś u mnie odrobię niepokoju 😉

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SeagaL napisał:

Cena zacna, tylko tutaj właśnie pojawia się totalny rozstrzał pomiędzy realizowaniem gwarancji. Shuoer to jedne z moich najlepszych doświadczeń, a Linsoul - zdecydowanie najgorsze. Większych durni od Linsoul jeszcze nie spotkałem - obrośli w piórka i stali się chińskimi januszami biznesu. Mają klientów za śmieci i robią z nich debili. I to nie są tylko moje doświadczenia - ludzie od nas z forum też mieli z nimi problemy, a na head-fi aż roi się od negatywnych komentarzy na ich temat (chociażby warto zagłębić się w temat padających dynamików w ThieAudio Clairvoyance i Oracle i jak Linsoul podchodził do tego tematu).

 

Reasumując - dla mnie sklep jest skreślony raz na zawsze.

Mam nadzieję że nic się nie zesra i jakoś chińczyki ogarną wysyłkę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=81219]SeagaL[/mention]a jak wygląda realizacja tej gwarancji przy zakupie w sklepie producenta? Trzeba do Chin odsyłać na własny koszt? Tego się obawiam, że może to być średnio opłacalne. 
W moim przypadku właściciel firmy zaproponował, żebym odebrał nowe słuchawki, sprawdził sobie czy jest w porządku i dopiero odesłał poprzednie. Nie spotkałem się wcześniej z tak przychylnym podejściem, tym bardziej na naszym rodzimym rynku. Dodatkowo abym nie musiał dużo płacić za wysyłkę to zaproponował, żebym odesłał do ich jakiegoś zaprzyjaźnionego sklepu do UK. Zapłaciłem za wysyłkę bodajże 16 zł (zwykłą na poczcie). Nawet jak do Chin odsyłałem przy innych okazjach to też przesyłka mnie kosztowała ok. 20-25 zł. Także jest całkiem znośnie, bez żadnych problemów, oprócz oczywiście dłuższego czasu oczekiwania. Jest jeszcze taka różnica, że oni przeważnie rozpatrują reklamację natychmiast, nikt Ci nie wstrzymuje sprzętu przez 30 dni jak u nas. Więc w ostatecznym rozrachunku tylko czekasz na dostawę do nich od Ciebie i z powrotem.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

 
Tak z ciekawości - co się stało z S12? Od początku coś było z nimi nie tak, czy w trakcie użytkowania coś się zepsuwszy? Ja kupiłem na Shopee i działają perfecto, ale nie powiem, zasiałeś u mnie odrobię niepokoju
Od początku miałem ostry driver flex w jednej słuchawce, w drugiej było w porządku.

Akurat trafiłem na jakiś felerny egzemplarz, także spokojnie, nie ma powodów do obaw Te po wymianie do dzisiaj pięknie grają dając mi dużo przyjemności.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Na linsoul są za 135$ i darmowy ship.
W razie czegoś jeszcze na HiFiGO też jest taka sama cena:
https://hifigo.com/products/shuoer-s12-14-8mm-planar-magnetic-driver-iem

Wprawdzie trzeba dopłacić za wysyłkę, ale z gwarancją odbioru bez dodatkowych opłat (VAT wliczony)

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Hustler napisał:

Raptgo Hook-X ktoś słuchał?

 

Jak dasz mi tyle czasu, ile portugalczykom zajmuje poradzenie sobie z cłem, którego i tak w końcu nie naliczą, to co powiem :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności