Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Methuselah napisał:

NF Audio i Jomo Audio na elektrostatycznych tweeterach Soniona, które podobno grają jak zwykłe armatury :) 

Teraz pytanie jak grają zwykłe armatury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Inszy napisał:

Teraz pytanie jak grają zwykłe armatury ;)

 

To opinia na temat przetworników jaką dostałem od osoby, która robiła hybrydę na ich bazie. Kto wie czy potrafi to zestroić :) Pewne, że raczej nie porównuje ze śmieciowymi BA z modeli KZ. Wydźwięk był tylko taki, że nie tak szałowe jak może się wydawać.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2018 o 01:37, Inszy napisał:

Pytanie stąd, że bardzo sobie cenię brzmienie armatur Soniona więc jeśli elektrostat miałby podobną manierę grania, to dla mnie świetnie, a nie że brak szału ;) 

 

Tu jest mix Knowlesa z Sonionem, a sluchawki do tematu tez pasuja. Moze zrecenzujesz? 🙃😌

 

https://penonaudio.com/oriolus-mellianus.html

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, all999 napisał:
2 godziny temu, zibra napisał:
 
Tu jest mix Knowlesa z Sonionem, a sluchawki do tematu tez pasuja. Moze zrecenzujesz? emoji854.pngemoji18.png
 
https://penonaudio.com/oriolus-mellianus.html

Oriolus to japońska firma.

Temat wątku można rozumieć dwojako 😄

Ale wracając do tematu wątku - zawsze chciałem spróbować Dunu i po pozytywnych doświadczeniach z Dunu Titan przyszedł czas sprawdzić Falcony. Ponieważ słuchałem ostatnio FH5 oraz Comet to wg tej recenzji porównawczej powinno być ciekawie.

 

https://everydaylistening.net/2018/10/18/fiio-fh5-review-the-juggernaut/

 

No i jednak ich stonowany wygląd bardziej do mnie przemawia niż zbyt krzykliwy Fiio. No i Oriveti gdzieś blisko siebie mogę odsłuchać i porównać więc będzie ciekawie.

Czytałem, że BGVP DM6 robią teraz szał, ale co to w ogóle za firma?

Edytowane przez zibra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zibra napisał:

Temat wątku można rozumieć dwojako 😄

Ale wracając do tematu wątku - zawsze chciałem spróbować Dunu i po pozytywnych doświadczeniach z Dunu Titan przyszedł czas sprawdzić Falcony. Ponieważ słuchałem ostatnio FH5 oraz Comet to wg tej recenzji porównawczej powinno być ciekawie.

 

https://everydaylistening.net/2018/10/18/fiio-fh5-review-the-juggernaut/

 

No i jednak ich stonowany wygląd bardziej do mnie przemawia niż zbyt krzykliwy Fiio. No i Oriveti gdzieś blisko siebie mogę odsłuchać i porównać więc będzie ciekawie.

Czytałem, że BGVP DM6 robią teraz szał, ale co to w ogóle za firma?

 

Falcony-C są generalnie świetne, ale nie każdemu muszą się spodobać i warto by chwilę pograły :) Dla mnie najlepsze w swojej półce. Oriveti New Primacy też bardzo spoko. Ogólnie, nie brakuje dobrych słuchawek między 100 a 300 USD :) 

 

BGVP SIDY robili kiedyś tanie słuchawki głównie (modele Yinyoo Pro i NiceHCK to ich konstrukcja), a teraz wypłynęli nieco droższymi modelami DM5, DMG i DM6. Odbiór dwóch pierwszych był mieszany, ale generalnie pozytywny. DM6 okazały się chyba strzałem w 10.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa recenzja DM6 plus porównanie do innych słuchawek:

https://www.soundphilereview.com/reviews/bgvp-dm6-review-2820/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak irytuje mnie coś takiego jak w tej recenzji: " they are really great and they can probably compete with IEMs in the $300-400 range". Porównanie do kilku chińskich znaków zapytania i założenie, że mogą konkurować w wyższym przedziale cenowym, ale bez żadnego odniesienia... O kant czterech liter można rozbić taką recenzję...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Inszy napisał:

Jak irytuje mnie coś takiego jak w tej recenzji: " they are really great and they can probably compete with IEMs in the $300-400 range". Porównanie do kilku chińskich znaków zapytania i założenie, że mogą konkurować w wyższym przedziale cenowym, ale bez żadnego odniesienia... O kant czterech liter można rozbić taką recenzję...

Jak popatrzysz na stronkę to tam trochę jest recenzji. Nie tylko tych paru porównanych. Ludzie są zachowawczy z wielu powodów. Może to słowa rzucone na wiatr, a może prawda. Na razie jest hype, to pewne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2018 o 10:12, Inszy napisał:

Jak irytuje mnie coś takiego jak w tej recenzji: " they are really great and they can probably compete with IEMs in the $300-400 range". Porównanie do kilku chińskich znaków zapytania i założenie, że mogą konkurować w wyższym przedziale cenowym, ale bez żadnego odniesienia... O kant czterech liter można rozbić taką recenzję...

 

W dniu 16.11.2018 o 10:16, requal napisał:

Ludzie są zachowawczy z wielu powodów.

 

Z większości współcześnie produkowanych recenzji w ogóle nic nie wynika. Niestety, obawiam się że mały w tym udział nieśmiałości/niekompetencji autorów, a częściej to działanie z premedytacją. Internetowe recenzje w coraz to obszerniejszej skali okazują się trojańskimi końmi, co pod przykrywką działania w imię konsumenta (taka w końcu jest pierwotna rola testów - podmiot trzeci wartościuje przestrzeń dostępnych produktów) tak naprawdę napędzają machinę marketingową. Całe szczęście sensowne klasyfikacje wciąż można znaleźć, osobiście mam nadzieję, że DM6 w swoje ręce i uszy jak najszybciej dostanie Crinacle z head-fi.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, iamnah napisał:

 

 

Z większości współcześnie produkowanych recenzji w ogóle nic nie wynika. Niestety, obawiam się że mały w tym udział nieśmiałości/niekompetencji autorów, a częściej to działanie z premedytacją. Internetowe recenzje w coraz to obszerniejszej skali okazują się trojańskimi końmi, co pod przykrywką działania w imię konsumenta (taka w końcu jest pierwotna rola testów - podmiot trzeci wartościuje przestrzeń dostępnych produktów) tak naprawdę napędzają machinę marketingową. Całe szczęście sensowne klasyfikacje wciąż można znaleźć, osobiście mam nadzieję, że DM6 w swoje ręce i uszy jak najszybciej dostanie Crinacle z head-fi.

 

Ja mam ogólnie wrażenie zachowawczości u recenzentów (chociaż ciśnie mi się bardziej pejoratywne sformułowanie, taka "teflonowość") . Jeśli coś kosztuje 100 usd, to wyszukuje się i opisuje wszystko w promieniu 100 usd, i to jeszcze tak by przypadkiem nie napisać, że coś jest lepsze albo gorsze, domniemam, żeby przypadkiem nie odciąć sobie źródeł finansowania. Albo może wszyscy staliśmy się skrajnymi relatywistami i już w bajki można wsadzić jakąkolwiek konkurencję i ulepszanie czegokolwiek w ramach dostępnych możliwości? Może żaden postęp nigdy nie powstanie?

Edytowane przez requal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem DM6 dwa dni temu. Nie za bardzo miałem czas, żeby przysiąść i osłuchać się, jedynie kilka sesji po 30minut.

Nie będę też próbował opisać za bardzo dźwięku, bo nie mam ani doświadczenia w temacie ani zlotego ucha. Krótko mówiąc grają równo, ale nie nudno. Morda mi się uśmiechała jak słuchałem kilku utworów.

Z tej półki cenowej miałem dotychczas DN1000, F9, FH1 i DM6 wypadają dużo lepiej, wręcz różnica we wrażeniach jest ogromna, choć każde z poprzednich mniej lub więcej lubiłem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, docentore napisał:

Dostałem DM6 dwa dni temu. Nie za bardzo miałem czas, żeby przysiąść i osłuchać się, jedynie kilka sesji po 30minut.

Nie będę też próbował opisać za bardzo dźwięku, bo nie mam ani doświadczenia w temacie ani zlotego ucha. Krótko mówiąc grają równo, ale nie nudno. Morda mi się uśmiechała jak słuchałem kilku utworów.

Z tej półki cenowej miałem dotychczas DN1000, F9, FH1 i DM6 wypadają dużo lepiej, wręcz różnica we wrażeniach jest ogromna, choć każde z poprzednich mniej lub więcej lubiłem.

Wczoraj także zamówiłem. Mam nadzieje,że w ciągu miesiąca dotrą. Sklep daje sobie niestety 15dni na pozyskanie, ale obiecali nadać DHLem.

Dobrze przeczytać, ze polskie impresje też pozytywne 😃

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności